Prognoza cen Ethereum 2025 – Jak wysoka może osiągnąć ETH?

Handel kryptowalutami to nowy szum. Po zobaczeniu, jak Bitcoin zmienił się z nic nie wartego do ponad 27 000 dolarów, wiele osób szuka kolejnej kryptowaluty do kupienia, aby osiągnąć zysk, nie robiąc zbyt wiele. Mówią, że wszystko, co musisz zrobić, to wybrać odpowiedni token, kupić kryptowalutę, zatrzymać ją przez kilka lat i zarobić miliony.

Wiele osób postrzega Ethereum jako kolejną wielką rzecz i zastanawia się „ile będzie warte Ethereum w 2025 r.?” Lub „co może być warte Ethereum za 10 lat?”. Spójrzmy więc na plik Prognoza cen Ethereum 2025.

Oczywiście, nikt może dokonać dokładnej prognozy cenowej Ethereum. W końcu nikt w 2009 roku nie przewidział, że Bitcoin będzie wart około 10 000 dolarów 10 lat później. Więc jeśli nie posiadasz bardzo specjalnie dostosowany DeLorean, zmieniacz czasu lub posiadający pełne mistrzostwo w czasoprzestrzeni, nie ma sposobu, aby wiedzieć na pewno, jak wysoko osiągnie Ethereum. Niektórzy ekonomiści absolutnie odmawiają podawania prognoz cenowych, ponieważ obawiają się, że te prognozy powrócą, by ich prześladować. Ale niektórzy eksperci rozmawiają i możemy zobaczyć, co mówią.

Co jest takiego dobrego w Ethereum?

Prognoza cen Ethereum 2025

Ethereum to coś więcej niż zwykły altcoin. Zapewnia pełną, zdecentralizowaną maszynę wirtualną z systemem operacyjnym. Platforma Ethereum, od czasu jej uruchomienia w 2015 roku, wprowadziła inteligentne kontrakty do świata kryptowalut. Te inteligentne kontrakty umożliwiają wykonywanie i weryfikację transakcji bez konieczności angażowania stron trzecich. Korzystając z inteligentnych kontraktów, firmy i użytkownicy indywidualni mogą programować i planować bezpieczne i wydajne płatności.

Wiele nowych firm polega na inteligentnych kontraktach i są one głównym powodem, dla którego Ether jest obecnie drugą kryptowalutą na świecie i nie oczekuje się, że jego wartość spadnie w najbliższej przyszłości..

Jak wysoko pójdzie Ethereum?

Jak wspomniano powyżej, nikt tak naprawdę nie ma odpowiedzi na to pytanie. W przeszłości występowały bardzo duże wahania cen. Ether był wart około 8 USD w styczniu 2017 r., A zaledwie rok później osiągnął rekordowy poziom około 1450 USD. Po styczniu 2018 roku nastąpiło więcej wzrostów i spadków. W 2019 r.najwyższa cena była w czerwcu 2019 r. (Około 310 USD), aw momencie pisania ETH wyceniana jest na nieco poniżej 200 USD..

Jak wysoko pójdzie Ethereum

Tak więc cena Ether bardzo się zmieniała, a opinie ekspertów również. Na przykład Bill Gates stwierdził, że Bitcoin ostatecznie nie będzie nic wart, a inni powiedzieli to samo o wszystkich kryptowalutach. Z drugiej strony Brian Schuster z Ark Capital LLC twierdzi, że cena Ether sięgnie nawet 100 000 USD, a nawet zastąpi złoto jako środek do przechowywania wartości.

Jeśli zignorujemy najbardziej ekstremalne prognozy – zarówno niskie, jak i wysokie – większość ekspertów uważa, że ​​Ether będzie ostatecznie wart około 3000 do 5000 USD, co oznacza wzrost jego wartości o około 2500% w porównaniu z obecną ceną.

Oczywiście żadna z tych liczb nie jest prognozą cenową Ethereum na 2025 rok. Niektórzy twierdzą, że cena Ether osiągnie szczyt przed 2025 r., A inni umieszczają ten szczyt nieco później.

Czy Ethereum to dobra inwestycja długoterminowa?

Oprócz bardzo różnych prognoz cenowych, większość ekspertów zgadza się, że cena Ether będzie stopniowo rosła. Wzrost wartości będzie spowodowany postrzeganą największą siłą Ethereum: platformą inteligentnych kontraktów.

Standard Ethereum ERC-20 umożliwił tworzenie inteligentnych kontraktów i wielu innych tokenów na jego łańcuchu blokowym. W chwili pisania tego artykułu na łańcuchu blokowym Ethereum znajduje się ponad 200 000 tokenów. Jest też kilka świetnych dApps (zdecentralizowanych aplikacji). 

czy ethereum to dobra inwestycja długoterminowa

Obecnie w łańcuchu blokowym Ethereum jest ponad 3000 dApps. Od gier z uroczymi kotkami, przez kasyna online, po prognozy finansowe. Programiści nieustannie tworzą nowe aplikacje w oparciu o inteligentne kontrakty Ethereum, a ten rozwój jest tym, co eksperci uważają za największy atut blockchain i gwarantuje, że wartość Ethereum będzie nadal rosła.

Tak więc, biorąc pod uwagę siłę swojej platformy i popularność wśród programistów dApp, można śmiało powiedzieć, że Ethereum jest z pewnością dobrą inwestycją w dłuższej perspektywie.

Jaka jest więc prognoza cen Ethereum w 2025 roku?

Jak wspomniano wcześniej, nikt nie może być tego pewien. Ceny kryptowalut wahają się nawet bardziej niż ceny innych aktywów i mogą przejść od najwyższego w historii do najniższego w historii w ciągu kilku dni. Jednak im więcej osób wchodzi na pokład kryptowaluty, ceny łodzi są zwykle bardziej stabilne, a ceny tokenów mają tendencję do wzrostu. Niektóre z bardziej optymistycznych przewidywań określają cenę Ether w 2025 r. Na poziomie około 1400-1500 USD. Nawet jeśli skromniejsze prognozy okażą się poprawne, możemy rozsądnie spodziewać się ceny 800-900 USD do końca 2025 r..

Podsumowując…

Ethereum jest obecnie drugą na świecie kryptowalutą z kapitalizacją rynkową przekraczającą 21 miliardów dolarów i ustępującą tylko Bitcoinowi. Obecna cena Ether wynosi około 180 USD, a najbardziej konserwatywne prognozy mówią, że do 2025 roku wyniesie co najmniej 800, a może nawet 1500 dolarów. Ether wygląda naprawdę dobrze na długoterminową inwestycję.

Czy obecnie posiadasz Ethereum? Jaka jest Twoja opinia na temat przyszłości Ethereum? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Czytaj więcej: Najlepsza kryptowaluta za grosza

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner