Prognoza cen Uniswap (UNI) na lata 2021, 2022 i 2025

Wymiana i zamiana monet na inne mogą być żmudne, zagmatwane, czasochłonne i niedrogie. Czy nie byłoby wspaniale, gdyby istniał protokół, który nie tylko umożliwia wymianę lub wymianę tokenów, ale jest również bardzo łatwy w użyciu? Zaczekaj. Jest! Nazywa się Uniswap, a ich tokenem jest UNI.

Powiedzieć, że był buzz na temat tego projektu i tokena, kiedy został uruchomiony we wrześniu 2020 r., To mało powiedziane. Wcześniej wokół projektu był wielki szum, a jego token był wymieniany na kilku giełdach w ciągu zaledwie kilku godzin, a wolumen obrotu osiągnął ponad 5 miliardów dolarów dziennie! Ale dlaczego? Co jest takiego w Uniswap, że wszyscy są tak podekscytowani?

W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie i przedstawić prognozę cenową Uniswap zarówno w perspektywie krótko-, jak i długoterminowej na jego tokenie, aby lepiej zrozumieć, dlaczego token UNI pozostaje tak zwyżkowy.

Przewidywanie cen Uniswap

Analiza cen historycznych Uniswap

Chociaż zdecentralizowana giełda (dex) istnieje od 2018 roku, dopiero w 2020 roku powstał token UNI. Kiedy został wydany po raz pierwszy 16 września, miał początkową cenę zaledwie 3,00 USD. Jednak z powodu okrutnego szumu wokół niego, Uniswap według CoinMarketCap cena drastycznie wzrosła do 7,00 USD do 19 września 2020 r.

Po tym, jak szum i podekscytowanie zaczęły się zmniejszać, cena również zaczęła spadać, ale nie doświadczyła drastycznego spadku niż inne tokeny, ani też nie była najniższa w historii po fakcie. Według CoinGecko, jego najniższy w historii poziom wyniósł 1,03 USD 17 września 2020 r., Przed wzrostem ceny. Chociaż CoinMarketCap określa swój najniższy w historii poziom 0,4190 USD tego samego dnia. Osiągnął rekordowy poziom 8,44 USD zaledwie dzień po tym, jak zaczął się uspokajać i spadać.

Cena UNI nadal spadała w miarę upływu miesięcy, chociaż nigdy nie spadła poniżej 2 USD, zanim ponownie zaczęła powoli rosnąć dzięki hossie w 2020 roku. UNI zakończyła rok 2020 ceną 5,00 USD. Od tego czasu nadal wzrastał, a teraz jest bliski przekroczenia swojego dawnego maksimum wszechczasów.

Aktualna cena, kapitalizacja rynkowa, & Szczegóły dostaw

W chwili pisania tego artykułu cena jednego tokena UNI wynosi obecnie 7,44 USD. Obecnie zajmuje 20 miejsce na całym rynku kryptowalut. To ma kapitalizacja rynkowa 2 070 905 210 $ z 277 250 381 UNI w obiegu. Maksymalna podaż wynosi 1000000000.

uniswapUniswap (UNI)

Miejsce: 8$ 31,44 Cena (BTC) 0,00062300 Ƀ$ 16.46 B Wolumen$ 1,58 B24h Zmiana 11,42% Całkowita podaż 1000,00 mln UNI

Prognozy cen na przyszłość Uniswap (UNI)

Wydawałoby się, że szum wokół Uniswap nigdy tak naprawdę nie opadł. Inwestor portfelowy obecnie skaluje token UNI bardzo zwyżkowo. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę popularność platformy. Nawet gdy na początku września 2020 roku doświadczył rozwidlenia, dając początek rywalowi i kontrowersyjnemu dexowi o imieniu Sushiswap, zautomatyzowany animator rynku (AMM) jest nadal w dużym stopniu wykorzystywane, ponieważ jest to podstawa dla każdego nowego użytkownika, który dopiero wchodzi na rynek kryptowalut.

Prognoza krótkoterminowa

AfterPriceChange
1 miesiąc 10,48 $ 40,97%
2 miesiące 12 USD 61,45%
3 miesiące 10,09 $ 35,78%
6 miesięcy 10,6 USD 42,6%
1 rok 11,11 $ 49,39%

Prognoza długoterminowa

AfterPriceChange
2022 12,15 $ 63,37%
2023 13,7 USD 84,28%
2024 20,37 $ 173,98%
2025 24,84 $ 234,06%

Prognoza cen Uniswap 2021

Prognoza cen na 2021 rok wygląda bardzo pozytywnie. Oczekuje się, że do końca roku każdy UNI hodler może spodziewać się 49,39% wzrostu w stosunku do obecnej ceny.

Prognoza cen Uniswap 2022

Rok 2022 wygląda jeszcze bardziej pozytywnie, ponieważ prognozowano, że cena będzie nadal rosła. Przewiduje się, że do czerwca każdy inwestor może spodziewać się prawie dwukrotnego wzrostu cen.

Prognoza cen Uniswap 2025

Wydaje się, że rok 2025 nie jest inny, poza tym, że jest bardziej pozytywny. Inwestorzy mogą spodziewać się średnio 194,45% wzrostu w stosunku do obecnej ceny.

Jest Odwróć dobrą inwestycję?

Po przejrzeniu kilku źródeł prognoz cen i zbadaniu podstaw protokołu, można z dużym przekonaniem stwierdzić, że inwestowanie w Uniswap jest dobrą inwestycją. Mimo że szum wokół tokena znacznie się zmniejszył, nie oznacza to, że popyt na niego również spadł. Wallet Investor, Digitalcoin, Tradingbest i inni prognozowali bardzo pozytywne perspektywy cenowe UNI. Jeśli masz szansę przyjrzeć się podstawom protokołu i tokenu, nietrudno zrozumieć, dlaczego tak jest.

Jak kupić Uniswap?

UNI można kupić na kilku różnych giełdach. Obecnie znajduje się na Binance, Coinbase Pro, Uniswap dex (V2), Bithumb, itp. Wiele z tych giełd ma wysoką płynność UNI, więc nie musisz się martwić o nagłe spadki cen. Możesz przeskoczyć do CoinMarketCap lub CoinGecko aby uzyskać pełną listę giełd, które znajdują się na liście UNI.

Więcej informacji o Uniswap

Co to jest Uniswap?

Uniswap to zdecentralizowana platforma wymiany (DEX), na której użytkownicy mogą robić dwie rzeczy; wymieniać lub zamieniać tokeny na inne i / lub zapewnić płynność.

Aby wymienić lub zamienić, musisz najpierw upewnić się, że jesteś w sekcji wymiany platformy. Następnie łączysz platformę ze swoim portfelem, klikasz na tokeny, na które chcesz wymienić, płacisz minimalną opłatę i to wszystko! To takie proste.

Użytkownicy mogą również dodawać płynność do platformy, przechodząc do sekcji płynności. Następnie możesz dodać płynność do już istniejącej puli lub utworzyć własną parę płynności. Opłaty, które użytkownicy płacą przy zamianie tokenów, trafiają do dostawców płynności, którzy zarabiają 0,30% opłat proporcjonalnie do ilości dostarczonej przez nich płynności. Aby wycofać te opłaty, które są teraz odsetkami, użytkownicy muszą wycofać token, do którego dodali płynność. Ponownie, jest to takie proste!

Jednak uczciwe ostrzeżenie! Użytkownicy dodający płynność mogą być narażeni na ryzyko utrata niedoskonałości.  Co to jest? Ma to miejsce, gdy dostawcy płynności ponoszą stratę z powodu rozbieżności cen. Jak sama nazwa wskazuje, strata ta może zostać odwrócona, gdy cena jednego z twoich tokenów zmniejszy się. Nie jest to jednak gwarancja i może skutkować trwałą utratą.

Uniswap dex został uruchomiony w listopadzie 2018 r. Dzięki zautomatyzowaniu i uzależnieniu od inteligentnych kontraktów Uniswap rozwiązał wiele początkowych problemów, które nękały te pierwsze zdecentralizowane giełdy. 16 września 2020 r. Protokół poszedł o krok dalej, kiedy zaczął wydawać token zarządzania UNI dla wielu byłych użytkowników. Zwiększyło to rentowność i pozwoliło każdemu posiadaczowi tokena UNI mieć wpływ na zarządzanie protokołem, zapewniając dalszą decentralizację.

UNI jako żeton nagrody i zarządzania

Kiedy Uniswap został stworzony po raz pierwszy, nie miał tokena i poza zapewnianiem płynności nie miał wiele innych bodźców. Dopiero po widelcu Sushiswap i jego metodzie wydobywania wampirów Uniswap ogłosił wydanie własnego tokena, zwanego UNI.

Podczas gdy znaczna część tej podaży trafiła do deweloperów i inwestorów, uwagę wszystkich zwróciła informacja, że ​​Uniswap ogłosił, że 15% z całego 1 miliarda tokenów UNI, które zostały wybite, miało zostać zrzuconych z powietrza i przekazanych każdemu, kto miał historyczną historię używanie uniswap przed 1 września 2020 r. Pozwoliło to każdemu adresowi na zajęcie 400 systemów UNI.

Ponadto każdy, kto zapewniał historyczną płynność, był również zrzutem proporcjonalnego udziału w oparciu o czas i ilość dostarczonej płynności.

Było to jednak tylko 15% całkowitej podaży. Każdy, kto chciał zdobyć jakieś UNI-y, musiał albo kupić je na giełdzie, albo zapewnić płynność. Każdy, kto robi to drugie, ma tylko cztery płynne pule, które nagradzałyby użytkowników UNi:

  • ETH – USDT (uwięź)
  • ETH – USDC
  • ETH – DAI
  • ETH – WBTC (Wrapped Bitcoin)

Ten program działa tylko przez dwa miesiące, do 17 listopada 2020 roku. Jeszcze bardziej, aby otrzymać znaczną kwotę tego UNI, musiałbyś dostarczyć dość dużą ilość ETH lub stablecoinów lub czekać bardzo długo. Dlatego dużo łatwiej jest kupić UNI na giełdzie, co pozwala na kreowanie popytu, co prowadzi do wzrostu jego ceny. Możesz więc zrozumieć, jak wiele emocji wzbudziło społeczność kryptowalut w związku z Uniswap.

Oprócz tego Uniswap posiada znaczną ilość UNI w rezerwie, aby zachęcić użytkowników jako nagrodę do zapewnienia płynności i udziału w zarządzaniu protokołem. Posiadacze UNI mają wpływ na kierunek, w którym chcieliby, aby Uniswap podążał. Te, które posiadają około 1% całkowitej podaży UNI, mogą nawet składać oferty. Zakłada się, że ci, którzy mają coś do powiedzenia w zarządzaniu, byliby zmotywowani do uczynienia protokołu bardziej atrakcyjnym, zwiększenia jego wolumenu w handlu i stworzenia dalszego popytu na token, co oczywiście zwiększy cenę..

Drużyna

Deweloper Hayden Adams stworzył Uniswap. Były inżynier samochodowy, Hayden został zwolniony z pracy i pozostawiony w czyśćcu, dopóki przyjaciel nie zapoznał go z kryptowalutą, zwłaszcza Ethereum. Zaintrygowany, nauczył się tworzyć kod i pracował nad wieloma projektami, zanim natknął się na dominującą wcześniej zdecentralizowaną wymianę zwaną EtherDelta.

Hayden nie był pod wrażeniem zręczności. Wyglądało to… skomplikowanie i prymitywnie, i sądził, że można go ulepszyć. Jednak tym, co skłoniło go do rozpoczęcia pracy nad własnym projektem, było to, że natknął się na artykuł na Reddicie autorstwa założyciela Eethereum, Vitalika Buterina, że czytać, „Uruchamiajmy zdecentralizowane giełdy łańcuchowe w taki sam sposób, w jaki prowadzimy rynki prognoz”.

Zainspirowany, zaczął pracować nad własnym deksem i po wielu miesiącach intensywnego kodowania i otrzymując dotację w wysokości 65 000 dolarów od fundacji Ethereum, wydał swoją pierwszą wersję Uniswap w listopadzie 2018 roku. wersja 2 został uruchomiony w marcu 2020 roku, dzięki czemu jest bezpieczniejszy i bardziej wytrzymały, a także staje się kultową platformą dex dostępną we wszystkich ekosystemach Ethereum.

Wniosek

Biorąc pod uwagę potencjalną nagrodę za kupowanie i trzymanie UNI, nie jest zaskakujące, że jego cena stale rośnie. A przy obecnej hossie na rynku można z całą pewnością stwierdzić, że cena UNI pójdzie w górę. Ponieważ protokół jest tak łatwy w użyciu, jest alternatywnym źródłem dla użytkowników zarabiania pasywnego, zarówno w opłatach, jak i UNI.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner