Verge VS Monero 2021: na którą monetę prywatności powinieneś postawić?

Debata na temat Verge vs Monero była w dzisiejszych czasach żywym tematem na temat tego, co należy uznać za najlepsze monety służące ochronie prywatności. Ale najpierw, co rozumiemy przez monety służące ochronie prywatności? Jak oni pracują? Monety prywatności to unikalne kryptowaluty, które pozwalają użytkownikowi ukryć własną tożsamość. Odgrywają istotną rolę w cyfrowym świecie.

Użytkownicy tych monet zapewniających prywatność będą mieć wpływ na swoje transakcje, a to pozostanie niemożliwe do wykrycia. Dzięki temu transakcje biznesowe pozostają anonimowe, co sprawia, że ​​prywatność jest całkowicie chroniona i bezpieczna. Stając się niemożliwą do wykrycia i chronioną, prywatność użytkowników staje się głównym celem monet związanych z prywatnością.

Dwie z najbardziej konkurencyjnych monet zapewniających prywatność to Verge XVG i Monero XMR. Twierdzą, że są lepsze niż inne monety prywatności obecne na rynku. Ale jak myślisz, co jest najlepsze wśród tych walut?

Teraz przyjrzyjmy się bliżej zarówno Verge XVG, jak i Monero XMR, dzięki czemu możemy zrównać, która z tych dwóch monet prywatności działa lepiej.

Tabela porównawcza Verge VS Monero

Verge XVGMonero XMR
Algorytm wydobycia: Scrypt, X17, Lyra2rev2, Myriad-Groestl i Blake2S Algorytm wydobycia: RandomX
Pochodzenie Coinbase: Dogecoin DOGE Pochodzenie Coinbase: Bytecoin BCN
Sprzęt górniczy: CPU, GPU i ASIC Sprzęt górniczy: CPU i GPU
Grupa projektowa: Znane i widoczne Grupa projektowa: Anonimowy
Rozwój i marketing: Kierowany zespołowo Rozwój i marketing: Kierowane przez społeczność
Funkcje prywatności: TOR i I2P Funkcje prywatności: Sygnatury dzwonków i ukryte adresy
Zamienny: Nie Zamienny: tak
Zdecentralizowane: tak Zdecentralizowane: tak
Podaż w obiegu: 16,370,089,543 Podaż w obiegu: 17,723,193
Odwiedź Exchange Odwiedź Exchange

Główna różnica

Główną różnicą między walutą Verge XVG i Monero XMR są techniczne funkcje prywatności, które mają. Pierwsza wykorzystywała dwie technologie prywatności, takie jak I2P (Invisible Internet Project) i SŁUP (The Onion Router), dzięki czemu informacje o użytkowniku pozostają przez cały czas ukryte i zasłonięte.

Z drugiej strony, te ostatnie wykorzystują znane również jako sygnatury pierścieniowe i ukryte adresy, które pomagają zamaskować transakcje zarówno przed indywidualnością nadawcy, jak i odbiorcy.

Co to jest Verge XVG?

Verge vs Monero

Skraj Pochodzenie i historia

Kilka kryptowalut zostało sformułowanych i rozwidlonych przed narodzinami waluty Verge. Zaczęło się od Charliego Lee, który zduplikował język programowania Bitcoin BTC Satoshi Nakamoto, aby wygenerować swoją sieć Litecoin LTC.

Powielanie i edycja istniejącego kodu są w tamtym czasie bardzo widoczne, co odnosi się do rozwidlenia podstawy kodu i jest również znane jako rozwidlenie. Później założyciele Luckycoin LKY stworzyli widelec bazy kodu Litecoina, a programiści Dogecoin skopiowali kod Luckycoin.

Co więcej, Dogecoin został rozwidlony w Dogecoin Dark we wrześniu 2014 roku, mając na celu stworzenie monety o całkowitej anonimowości z prawdziwą decentralizacją. Ze względu na postępową społeczność i mapę drogową ukończoną przez deweloperów Dogecoin Dark została przemianowana na monetę „Verge”.

W 2017 roku przekształciła się w wielkiego gracza na rynku z wieloma partnerstwami, w których nie można było dłużej źle traktować marki. Verge (XVG) pojawiało się w mediach i wiadomościach w ciągu ostatniego roku. Dzieje się tak, ponieważ moneta prywatności Verge została skutecznie zaatakowana w 51% w niektórych przypadkach.


Verge (XVG) buzuje w całym internecie i trafia na nagłówki gazet w niektórych kryptowalutowych instytucjach medialnych. Jest to również znane ze swoich powiązań i na niektórych głównych witrynach z treściami dla dorosłych.

Górnictwo skrajne i rentowność

Algorytmy wydobywania monety Verge zapewniają szereg opcji.

Masz 5 możliwości wyboru łatwości implementacji wydobywania monet, takich jak Scrypt, X17, Lyra2rev2, Myriad-Groestl i Blake2S.

Możesz także wykorzystać procesory, układy GPU i układy ASIC jako nośniki wydobywcze.

Niestety, wszystkie te algorytmy wydobywcze i sprzęt górniczy obecnie przynoszą straty, chyba że miały przewagę konkurencyjną nad innymi górnikami.

Verge Project Teams, Marketing i Funding

Zespół Verge ma przewagę, jeśli chodzi o branding i strategię marketingową. Mogą z łatwością przyciągnąć uwagę społeczności i zbudować zaufanie dzięki zgranemu zespołowi programistów, menedżerów biznesowych, marketerów i doradców.

Mają także efekt „masowej adopcji”, w wyniku którego użytkownicy kryptowalut widzą grupę osób odpowiedzialnych za dany projekt. Następnie uważamy, że Verge może nie być najlepszym produktem technicznym w porównaniu z Monero, ale bardzo dobrze rozumieją prawidłowe połączenie biznesu społecznościowego i marketingu.

Ich plan działania jest bardzo jasny, jeśli chodzi o cele projektu. Mają oczywiście listę sponsorowanych sportowców sportów motorowych, co ma na celu zwiększenie świadomości marki i przyjęcie ich kryptowaluty.

Ponadto Verge ma imponującą listę dostawców i rynków giełdowych, które umożliwiają konsumentom korzystanie z XVG w celu zakupu ich produktów. Zespół zaczął zbierać fundusze z darowizn wniesionych przez społeczność.

Pełne funkcje prywatności

Verge może nie być najlepszym wyborem do wykonywania nielegalnych działań, takich jak pranie brudnych pieniędzy lub włamania finansowe. Ktoś może prześledzić i udowodnić, że to ty robisz te rzeczy. Wynika to z pewnych niedoskonałości prywatności osadzonych w architekturze algorytmu.

Funkcja prywatności Verge wykorzystuje dwie różne technologie, które tworzą ukryte i niejasne informacje o danych użytkownika przez cały czas, takie jak TOR (The Onion Router) i I2P (Invisible Internet Project).

I2P wykorzystuje wysoce anonimowe i ukryte usługi tunelowania, które tworzą niepodpisane dane wysyłane do łańcucha bloków Verge z warstwami szyfrowania na pakiet. TOR (The Onion Router) to usługa IP, która umożliwia ukrytą komunikację w sieci. TOR komplikuje również każdego, kto chce analizować dane o ruchu i inne narzędzia do nadzoru.

Każda transakcja dokonana w sieci jest bardzo widoczna i może być widoczna dla każdego podmiotu, ale chroni znaki i pozycje użytkowników poprzez integrację zarówno TOR, jak i I2P, aby nie przedstawiać adresów IP. Jeśli użytkownik wysyła lub odbiera środki, jego adres portfela jest dostępny dla kontrahenta, który jest w jakiś sposób podobny do księgi publicznej.

Kontrahent ma możliwość przejrzenia i zbadania adresu. Może również określić liczbę dostępnych funduszy; zbadać, gdzie wcześniej uzyskano wszystkie fundusze i gdzie wcześniej wydano inne fundusze.

Krótko mówiąc, każdy może sprawdzić i monitorować Twoje ruchy finansowe w łańcuchu bloków Verge. Odnosi się to do podania klucza dostępu do wszystkich przeszłych i przyszłych wyciągów z kart kredytowych, które z jakiegoś powodu będą koszmarem. Na szczęście mamy pewne zmiany i poprawki w łańcuchu bloków Verge, aby zminimalizować i uniknąć bycia podejrzanym.

Rozrzuć swoje monety na różnych blokach może być odpowiedzią, używając portfela Samurai, który ma protokół Staggered Ricochet. Zrobisz to wszystko, ale przeciągnie to trochę czasu i będzie kosztować opłaty transakcyjne związane z tymi dodatkowymi krokami.

Portfel wieloryba lub bogata lista mogą być również widoczne i można śledzić ich transakcje w łańcuchu bloków Verge. Mogą być ostrożni z transakcjami, w których wielu obserwatorów online, a także osoby śledzące boty wielorybów skupiają uwagę na swoich w pełni zapakowanych portfelach.

Verge Pros & Cons

Verge Pros

 • Silny marketing i promocja marki
 • Aktywni członkowie społeczności
 • Wysoka przepustowość
 • Notowany na wielu renomowanych giełdach
 • Obsługiwane przez różne rozwiązania portfelowe lub powiernicze

Verge Cons

 • Związany z aplikacją Dark Web
 • Skłonność do witryn dla dorosłych
 • Mniejsze funkcje prywatności w porównaniu z innymi monetami prywatności

Odwiedź stronę

Skrajne zalety

Marketing i promocje marki przyniosły odwagę walucie Verge, aby dotrzeć do większej liczby społeczności, a także progresywne aktualizacje w sieci.

Funkcja prywatności Verge sprawia, że ​​dane użytkownika (tożsamość i lokalizacja) są ukryte i zasłonięte w łańcuchu bloków.

Ponadto ma wysoce skalowalną i znacznie szybszą transakcję na sekundę, aby porównać ją z innymi kryptowalutami oraz ma wiele rynków kryptograficznych i rozwiązań portfelowych, które obsługują XVG.

Wady skraju

Waluta Verge jest powiązana z witrynami zawierającymi treści dla dorosłych i innymi ciemnymi aplikacjami internetowymi, dzięki czemu jest bardzo odpowiednia dla tego aspektu.

Nie jest to funkcja zapewniająca całkowitą prywatność, jak kilka innych kryptowalut, takich jak Monero, Zcash i inne.

Czym jest Monero XMR?

Pochodzenie i historia Monero

Cryptonote zostało stworzone, aby rozwiązać określone usterki w algorytmie Bitcoin. Wiele kryptowalut wykorzystuje protokół warstwy Cryptonote, ale Bytecoin BCN był pierwszą i oryginalną anonimową monetą. Jest korzystny i autentyczny, ponieważ został utworzony od wiersza do wiersza kodów i nie był widelcem od żadnego innego algorytmu kryptograficznego.

W dawnych czasach wdrażanie wcześniej wydobywanych walut ma negatywne skutki. Wynika to z faktu, że marketing kryptograficzny jest działaniem społecznościowym, a sukces leży w rękach maniaków kryptowalut, którzy wykorzystują tę walutę. Bytecoin spotkał się z reakcją społeczności, ponieważ 80% jego zasobów monet pochodziło z kopalni.

Grupy osób zbierają się, aby rozwidlić i stworzyć nową walutę „BitMonero”, która jest połączeniem „Bit” Bitcoin i Monero, co oznacza „monetę” w esperanto. Z powodu słabych zmian i problemów wynikających z algorytmu, został on naprawiony przez społeczność kierowaną przez Johnny’ego Mnemonica.

Później nazwa została zmieniona na „Monero”. Został uruchomiony w kwietniu 2014 r. Bez monet sprzed kopalni z całkowitej podaży i żadna część nagrody za blok nie idzie na rozwój. Od czasu premiery Monero doczekało się wielu ulepszeń. Przede wszystkim wszystkie jego ulepszenia zapewniają wyrafinowane zabezpieczenia, prywatność i zastosowanie platformy.

Zespół nadal rozwija się z myślą o prywatności i bezpieczeństwie na początku, a na drugim z wygodą użytkowania i wydajnością.

Wydobycie i rentowność Monero

Z drugiej strony programiści Monero aktualizują swój jedyny algorytm wydobywania (obecnie RandomX), aby uniknąć producentów układów scalonych specyficznych dla aplikacji (ASIC)..

Są również skłonni do rozwidlenia łańcucha blokowego Monero, gdy jest to potrzebne. Nie oznacza to, że górnik ASIC nie jest dostępny dla Monero, ale bardziej prawdopodobne jest, że zrobią to w tajemnicy. Monero można wydobywać tylko przy użyciu procesora i karty graficznej, aby zapewnić większą decentralizację.

W momencie tworzenia artykułu wydobywanie w algorytmie RandomX może być opłacalne, jeśli masz tanią lub darmową energię elektryczną, a także minimalne koszty utrzymania. Wynika to z niskiej ceny Monero na giełdach kryptowalut.

Monero Project Teams, Marketing i Funding

Zespół walutowy Monero cicho różni się od powyższej wzmianki, jeśli chodzi o strategie biznesowe i brandingowe. Mają mniej lub wcale informacji o swojej strukturze organizacyjnej, co z kolei powoduje, że grupa osób odpowiedzialnych jest nieznana i anonimowa.

Chociaż w widoczny sposób nie mają dyrektorów biznesowych, marketerów i doradców, wszyscy mają aktywne wsparcie społeczności, które spełnia wszystkie te role. Jednak Monero ma niezwykle kompetentny zespół programistów, który przez większość czasu w pełni rozumie aspekt techniczny i złożoność swojego kodu.

Ilekroć spojrzysz na ich planowaną mapę drogową, jest to naprawdę imponujące i jasno określa przypadek użycia projektu i cel. Brak konwencjonalnych marketerów marki nie oznacza, że ​​nie organizują wydarzeń online.

Niemniej jednak sponsorują, a także przyjmują darowizny od społeczności.

Funkcje prywatności Monero

Czy ktoś myśli, że algorytm prywatności Monero jest lepszy niż waluta Verge? Tak, i ma o wiele więcej, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i pozostaje anonimowy w swojej sieci blockchain.

W Monero nie musisz wykonywać dodatkowych czynności, aby rozłożyć swoje monety w różnych portfelach. Nie będzie to również wiązać się z żadną opłatą czasową i transakcyjną, aby to zrobić. W przypadku portfeli wielorybich jest to również strefa komfortu i nie ma się czym martwić, ponieważ nikt nie może prześledzić żadnej z twoich transakcji.

Monero ma bardziej unikalne funkcje prywatności, takie jak sygnatury pierścieniowe i ukryty adres, które pomagają zakryć dane transakcji nadawcy i odbiorcy. W swoim łańcuchu blokowym sygnatura pierścienia tworzy mieszaninę kluczy publicznych i klucza konta użytkownika.

Zatem osoby trzecie nie są w stanie przypisać kluczy ani klucza publicznego, ani klucza użytkownika, a także nie są w stanie w ogóle powiązać użytkownika i podpisu. Wszystkie te rzeczy są bardzo korzystne w przypadku wszelkich nielegalnych działań, które można wykonać w sieci Monero.

Z tego powodu hakerzy woleliby Monero inne niż Verge. Dawno temu pojawiły się problemy z Monero, ponieważ hakerzy używają go do przechwytywania kryptowalut i eksploracji przeglądarki. Wybitne ataki ransomware wykorzystują Monero jako pieniądze z okupu w zamian za klucze odszyfrowywania i przywracają dostęp do plików.

Chociaż oferuje przywrócenie dostępu do plików, zawsze pamiętaj, że nie należy im płacić, ponieważ będą z nich korzystać w kółko. Mogą pomyśleć, że zawsze mogą dostać pieniądze za taką nielegalną działalność. Ponadto złośliwe oprogramowanie internetowe kradnie moc obliczeniową i wydobywa pewną ilość Monero, gdy przeglądarka ma otwartą kartę swojej witryny.

Z technicznego punktu widzenia, jeśli haker naruszy i przejmie kontrolę nad witryną, może wstrzyknąć kod do witryny, podczas gdy twoja przeglądarka jest na tej stronie, twój komputer będzie próbował rozwiązać następny blok w łańcuchu blokowym Monero, a ta nagroda zostanie wypłacona dla hakerów.

Niekorzystnie, można to zrobić na dowolnej stronie internetowej bez silnych środków bezpieczeństwa. Ze względu na rozwój cyberbezpieczeństwa osoby, firmy i inne start-upy, oprogramowanie ransomware, złośliwe oprogramowanie i inne działania hakerskie zostały zminimalizowane dzięki uaktualnieniom i aktualizacjom systemu.

Monero Pros & Cons

Monero Pros

 • Uważany za jedną z najbardziej prywatnych kryptowalut
 • Nie można prześledzić transakcji
 • Dynamiczna skalowalność
 • Aktywna społeczność programistów

Wady Monero

 • Duże giełdy niechętnie wspierają Monero z powodu problemów regulacyjnych
 • Ograniczona obsługa sprzętu i portfela
 • Scentralizowane wydobycie

Odwiedź stronę

Zalety Monero

Monero jest uważane za jedną z najbardziej prywatnych kryptowalut. Niemożliwe jest prześledzenie lub zidentyfikowanie transakcji i powiązanie jej z tożsamością osoby.

Blockchain Monero ma dynamiczną skalowalność, co oznacza, że ​​opłaty transakcyjne pozostają takie same, nawet jeśli są wykorzystywane w szczytowych cenach.

Twórcy społeczności są również świetni w wprowadzaniu ulepszeń sieciowych, które zwiększają ogromną przewagę Monero nad innymi walutami.

Wady Monero

Kilka głównych giełd kryptowalut nie obsługuje Monero ze względu na jego funkcje prywatności i zgodność z procedurami AML i KYC.

Trudno jest zajmować się przechowywaniem innym niż kryptowaluty ze względu na ograniczoną liczbę rozwiązań sprzętowych i multi-kryptograficznych, które obsługują Monero.

Istnieje duże scentralizowane wydobycie, które z grubsza szacuje się, że 43% wskaźnika hash pochodziło tylko z trzech pul wydobywczych, mimo że jest odporny na ASIC.

Zobacz także: Jak kupić Monero

Verge VS Monero: Wniosek

Monero ma przewagę we wszystkich wskaźnikach z kilku powodów w porównaniu z Verge. Cena rynkowa monety jest kryterium, a także dowodem na to, jak przebiega rozwój projektu. Odzwierciedla to również kapitalizacja rynkowa, wolumen obrotu i moc mieszania sieci, które dają Monero silniejszy protokół.

Najwyższy w historii rekord w porównaniu z obecną ceną pokazuje, że Monero radziło sobie lepiej podczas bessy przeciwko Verge. Ponadto Monero straciło 92% swojej wartości, podczas gdy Verge straciło 99%, a liczba mówi wszystko. Zarówno kryptowaluta Monero, jak i Verge mają bardzo unikalne cechy i mają różne scenariusze użycia.

Wszystkie mają ten sam cel, którym jest zapewnienie bardziej dynamicznych i zdecentralizowanych systemów finansowych, które są napędzane przez społeczność, bezpieczne i prywatne monety. Ale nie możemy po prostu być nieposłuszni i być niewidzialni dla rządu, ponieważ jest to uważane za przepadek cywilny i dzieje się tak na całym świecie.

Wszystkie rządy na całym świecie postrzegają to jako naruszenie procedur przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i poznaj swojego klienta (KYC) w zamian za to, że możesz grozić więzieniem lub śmiercią, w zależności od kraju, w którym mieszkasz. Zakłada się, że zostałeś uznany za winnego nielegalnych działań, które wykonałeś przy użyciu waluty Monero lub Verge.

Zawodowi przestępcy i działacze polityczni, którzy muszą się ukrywać, mają wystarczająco dużo informacji, aby zaryzykować życie i technicznie wiedzą, co jest dla nich lepsze.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map