WAX Review (WAXP) – świetlana przyszłość

Chociaż pomogły temu ostatnie wydarzenia, w których ludzie starają się zapewnić rozrywkę w zamkniętych pomieszczeniach, nie można zaprzeczyć, że przemysł gier wideo doświadczył ogromnej eksplozji wzrostu w ciągu ostatniej dekady. Ponieważ roczna sprzedaż towarów w tych wirtualnych światach osiągnęła w branży gier szczytowe wartości 100 miliardów dolarów, prowadzi nas to do pytania – co dalej? Przychodzi nasza recenzja WOSKU, aby przyjrzeć się głębiej tzw „Król NFT.”

WAX ma na celu przepisanie książek o zdigitalizowanych towarach, czym one są, gdzie możemy nimi handlować i jak moglibyśmy przenieść wartość tego, co w innym przypadku jest zbiorem jedynek i zer ubranych w błyszczące ubrania, do prawdziwego świata? Są tacy, którzy nadal lirycznie opowiadają o wartości tych tokenizowanych towarów, a jeśli przeczytasz wraz z naszą recenzją WAX, możesz odkryć, że istnieje zupełnie nowy świat, którego jeszcze nie odkryliśmy.

NFT, lub niewymienialne tokeny, szybko stają się nowym sposobem handlu przedmiotami w Internecie, tokenizując je w wyspecjalizowanej sieci blockchain wspieranej przez solidne i bezpieczne kryptowaluty. Jest promowany jako sposób, w jaki możemy tworzyć, kupować, sprzedawać i handlować wszystkim online, jako sposób na zaznaczenie autentyczności i wartości. Z Ekspansywny zdecentralizowany ekosystem WAX, możesz tokenizować wszystko, od gier wideo, filmów, muzyki, książek, dzieł sztuki, a także drobnych rzeczy pośrednich. Czytajmy dalej, aby odkryć, co przyniesie przyszłość.

Recenzja wosku

Co to jest wosk?

WAX to skrót od Worldwide Asset eXchange. Jest to zdecentralizowana platforma blockchain zaprojektowana jako otwarta, przejrzysta, uczciwa, niezmienna, godna zaufania i szeroko dostępny rynek do wymiany dóbr wirtualnych, tokenizowanych jako NFT. Przedmioty te obejmują wszystko, od przedmiotów używanych w grze wideo, pamiątek kolekcjonerskich lub rzadkich kart kolekcjonerskich. Tradycyjne rynki są często scentralizowane w zamkniętym ekosystemie. Na przykład witryna sklepowa w grze wideo jest dostępna tylko w tej grze, kontrolowanej przez osobę trzecią.

Utrudnia to dostanie się i ogranicza to, co można wymienić, a także jest podatne na fałszerstwa i oszustwa lub płacenie manipulacyjnych i zawyżonych cen. Ponadto towary cyfrowe, które zostały stworzone w tradycyjnym sensie, nie mają wartości w świecie rzeczywistym. W tym miejscu pojawia się siła NFT, wraz z rynkami, takimi jak te zasilane przez WAX. W rozległej, zdecentralizowanej sieci WAX, towary cyfrowe są certyfikowane i uwierzytelniane za pomocą łańcucha blokowego, a różnorodna gama towarów może być bezproblemowo przeprowadzana.

Jako jedna z najpopularniejszych giełd NFT, WAX nieustannie aktywnie zbliża się do nowych rynków i klientów, aby współpracować w celu wprowadzenia unikalnych NFT do swojego systemu. Widzieliśmy, jak całe kolekcje są wyprzedawane w WAX w ciągu kilku minut, dystrybuując setki tysięcy unikalnych przedmiotów tokenizowanych przez natywną kryptowalutę WAXP. Nawet na rynkach wtórnych – innymi słowy na rynkach towarów używanych – widzieliśmy, jak kolekcjonerzy i zapaleni entuzjaści handlowali przedmiotami NFT o wartości tysięcy dolarów każdy.

Co możesz zrobić z woskiem?

Obsługiwany przez łańcuch blokowy WAX, możesz łatwo tworzyć własne, kupować, sprzedawać i handlować różnymi formami tokenizowanych aktywów cyfrowych lub NFT. WAX został początkowo zaprojektowany do handlu bardzo poszukiwanymi lub kolekcjonerskimi przedmiotami w grach wideo, takimi jak broń, zbroje, pojazdy, właściwości, skórki postaci, ubrania, ulepszenia, atuty, osiągnięcia i wszystko, co można wykorzystać lub cenić. Jednak od tego czasu wykroczyli poza rozwijający się przemysł gier dzięki wymianie i kartom do gry, specjalnym towarom, kolekcjonerskim dziełom sztuki i plakatom i nie tylko..

WAX odnotował ostatnio niesamowity wzrost, ponieważ jego platforma blockchain nadal przyciąga główne marki i osobowości wchodzące na ich rynki, umożliwiając innemu medium interakcję z publicznością. Oto niektóre z ich ostatnich partnerstw:

 • William Shatner – Ukochana i legendarna hollywoodzka osobowość z ponad 60-letnią sławą, najbardziej zapadająca w pamięć jako Kapitan Star Trek, Kirk. Jego osobiste pamiątki zostały tokenizowane jako duża kolekcja kart kolekcjonerskich NFT, która sprzedała 10 000 paczek wypełnionych 125 000 zdjęć oznaczających kluczowe i niezapomniane chwile w jego życiu i została wyprzedana w zaledwie 9 minut!
 • Topps – Są jednym z najbardziej znanych producentów kart kolekcjonerskich na świecie, a ich osiągnięcia w zakresie kart NFT są równie godne szacunku. Pierwsza sprzedaż NFT na blockchainie WAX ​​z franczyzy Garbage Pail Kids (GPK) wyprzedała się w zaledwie 28 godzin. Co jeszcze bardziej niezwykłe, podczas ostatniej sprzedaży serii GPK Goes Exotic sprzedano 20000 paczek zawierających 240000 zindywidualizowanych kart w zaledwie 67 minut – o wartości 204 800 USD..
 • Deadmau5 – Nowa współpraca z WAX sprawi, że słynny deadmau5 wypuści nową markę RAREZ. Seria przedmiotów kolekcjonerskich na WAX o wartości szacunkowej 100 000 USD za ponad 6000 unikalnych paczek NFT jest wymieniana, kolejny impuls do przyjęcia blockchain ze strony przemysłu muzycznego.
 • Atari Atari, niegdyś kultowy i legendarny producent gier wideo z przeszłości, rozpoczyna współpracę w celu sprzedaży cyfrowej grafiki popkulturowej na WAX, zainspirowanej ich ikoniczną grafiką pudełkową, która obejmuje złoty wiek klasycznych gier wideo sprzed 40 lat. Możesz ponownie przeżyć to wspomnienie dzięki okładce, która została ożywiona dzięki grafice 3D i animowanym renderom w oszałamiającej i artystycznej formie.
 • uliczny wojownik – Zbliżająca się współpraca po nawiązaniu przez WAX nowego partnerstwa z Capcom, WAX zobaczy kultowy świat Street Fighter i jego niezapomniane postacie trafią do łańcucha bloków. Oferują rzadkie przedmioty kolekcjonerskie w postaci kart kolekcjonerskich i unikalną nową mechanikę wytwarzania, która pozwala łączyć podobne karty, a następnie tworzyć potężniejszą i unikalną kartę.

Chociaż istniało wiele partnerstw i współpracy zainicjowanych przez WAX w celu rozszerzenia i przyciągnięcia rynków NFT do bardziej mainstreamowych odbiorców, pojawił się również zestaw nowych projektów wdrażanych niezależnie na WAX, postrzegających jego łatwość użycia i szeroką bazę użytkowników jako ogromną atrakcja. Oto kolejna lista, którą znaleźliśmy w naszej recenzji WOSKU:

 • Początki Bitcoin – Ciągła kolekcja rzadkich i kolekcjonerskich dzieł sztuki została stworzona przez szeroką współpracę artystów z całego świata, aby uczcić Bitcoin poprzez jego historię i wiele osiągnięć wymienionych na WAX. Możesz posiadać kawałek historii, aby zaznaczyć ciągły wzrost i dobrobyt Bitcoina za pomocą specjalnych kart, w tym wskazówek, jak rozpocząć poszukiwanie skarbów za 1 Bitcoin.
 • Podniesienie Art – Uplift Art, inicjatywa humanitarna, wydała nową kolekcję kart rozrywkowych, które przedstawiają unikalną grafikę i muzykę na WAX. Ich ostatecznym celem jest pomoc w zebraniu pieniędzy na imprezy charytatywne, a ostatnio udało im się zebrać ponad 20000 $ za pośrednictwem 486,664 tokenów na budowę szkoły na Haiti.
 • Kogs – To gra w stylu POG z lat 90., która używa tokenów wybitych WAXem jako grywalnego przedmiotu. Możesz kupować, sprzedawać, wymieniać i zbierać tokeny KOGs lub możesz ich użyć do walki z innymi graczami w grach opartych na KOGs w turniejach online. Możesz także użyć jego NFT, aby odblokować specjalne funkcje i funkcje w innych grach opartych na RFOX w ramach jego wirtualnego ekosystemu.
 • Blockchain Heroes – Kolekcjonerski pakiet kart kolekcjonerskich zawierający 40 oryginalnych postaci inspirowanych ważnymi postaciami z branży blockchain, w 9 unikalnych rzadkościach. Obejmują one w pełni animowane postacie, grafikę 3D, artefakty do kolekcjonowania i nie tylko, aby uczcić blockchain, dostępne wyłącznie na WAX.

Historia stojąca za woskiem.

Firma WAX została założona w 2017 roku przez Williama E. Quigleya, Jonathana Yantisa i Johna Brechisci Jr. Są oni również znani jako twórcy niesławnego OPSkins, który był największym na świecie internetowym rynkiem wymiany dóbr w grach. Kiedyś wspierał główne tytuły, takie jak Counter-Strike Global Offensive (CSGO), Player Unknown Battlegrounds (PUBG), King of the Kill (KotK), między innymi. Jednak historia firmy WAX sięga znacznie dalej, ponieważ pośrednio zgromadziła 20 lat doświadczenia od jej założycieli w pionierach handlu elektronicznego i innych rynków internetowych..

WAX przeprowadził sprzedaż dwóch tokenów dla swojej natywnej kryptowaluty WAXP. W październiku 2017 roku pierwszy sprzedał łącznie 520 milionów tokenów WAXP w dwóch etapach zarówno inwestorom instytucjonalnym, jak i wybranym uczestnikom publicznym, pomagając zebrać 45,5 miliona dolarów. Później, w listopadzie 2017, odbyło się publiczne ICO, które sprzedało publicznie 136,9 miliona tokenów WAXP, zbierając kolejne 9,6 miliona dolarów na dalszy rozwój łańcucha blokowego WAX.

Ma WAX miał jakieś zmiany lub aktualizacje?

Pierwotnie WAX ​​został stworzony na łańcuchu blokowym Ethereum, ale później został przeniesiony do zmodyfikowanej wersji na EOS. W związku z tym oryginalne tokeny ERC-20 WAXP zostały wymienione na nowy standard po uruchomieniu głównej sieci. Jednak WOSK jest ciągle budowanie większej liczby „mostów”, aby lepiej wspierać kompatybilność i interoperacyjność między łańcuchami z łańcuchem blokowym Ethereum, zapewniając programistom łatwą migrację do WAX, zachowując jednocześnie płynny dostęp między ekosystemem obu łańcuchów, na przykład możliwość pracy z ERC-721 i ERC-1155 NFT.

W momencie pisania tej recenzji WAX, jest to największa aktualizacja sieciowa pochodząca z łańcucha bloków WAX; nowy model „tokenomiczny” inspirowany DeFi do tworzenia hybrydowego międzyblokowego łańcucha blokowego, łączący funkcjonalność tokenizacji NFT firmy WAX i wszechstronne rynki, w połączeniu z doskonałymi możliwościami pieniężnymi i skalą Ethereum. Celem jest, aby uczestnicy sieci korzystający z WAX mogli czerpać korzyści z lepszego wykorzystania i optymalizacji swoich podstawowych działań zarówno dla WAX, jak i Ethereum.

Innymi słowy, rynek konsumencki będzie zasilany przez WAX, a Ethereum będzie siedzieć obok niego, aby obsługiwać bardziej złożone aspekty ekonomiczne obsługi łańcucha blokowego WAX. Przyniosło to zwielokrotnione korzyści dla użytkowników w obu łańcuchach. Ten „pomost” umożliwi użytkownikom zbieranie NFT opartych na Ethereum – takich jak te tokenizowane z kryptowalutami użytkowymi ERC-721 i ERC-1155 – i handlować nimi na WAX bez konieczności uiszczania opłat za gaz. W międzyczasie opłaty sieciowe są redystrybuowane do społeczności WAX.

To przedsięwzięcie ma nadzieję, że WAX ​​będzie jednym z pierwszych publicznych łańcuchów bloków, które wejdą w model gospodarczy czwartej generacji, w którym wartość tokena jest bezpośrednio związana z działalnością gospodarczą na wielu połączonych ze sobą łańcuchach bloków, z których każdy został wybrany pod kątem optymalnej wydajności i użyteczności. Oto kompleksowe spojrzenie na niektóre nowe komponenty tego nowego modelu tokenomicznego między blockchain na potrzeby naszego przeglądu WAX:

 • WAXP to Ethereum Bridge – Ten nowy „most” pozwoli posiadaczom WAXP na konwersję ich zasobów do WAXE poprzez spalenie ich tokenów WAXP.
 • WAXE – nowy token narzędziowy ERC-20 dla posiadaczy, którzy mogą uczestniczyć w nowej tokenomice WAX, a następnie zdeponować zarówno WAXE, jak i ETH w puli płynności WAXE-ETH.
 • Pula płynności WAXE-ETH – pula płynności dla pary handlowej WAXE-ETH wyceniana przy użyciu jej algorytmów cenowych, gdzie deponenci mogli również zdobywać tokeny puli płynności WAXE-ETH.
 • Token puli płynności WAXE-ETH – token ERC-20 może być używany do obstawiania w Puli Aktywności Gospodarczej WAX, aby zarabiać WAXG i ETH.
 • WAXG – nowy token zarządzania ER-20, w którym możesz wypalić WAXG, aby otrzymać więcej ETH z puli Piggybank lub użyć WAXG do głosowania nad zarządzaniem siecią.

Pula działalności gospodarczej WAX to inteligentny kontrakt na Ethereum, który będzie regulował dwie oddzielne pule:

 • Pula dystrybucyjna – zaprojektowana w celu gromadzenia wartości pochodzącej z łańcucha bloków WAX. Opłaty wygenerowane na łańcuchu blokowym WAX zostaną zamienione na ETH i przekazane posiadaczom WAXE-ETH, którzy mogą następnie umieścić je w Puli Aktywności Gospodarczej WAX.
 • Piggybank Pool – Zaprojektowany, aby nieustannie gromadzić wartość pochodzącą z łańcucha bloków WAX. Posiadacze tokenów WAXG, którzy zdecydowali się spalić swoje tokeny w Puli Aktywności Gospodarczej WAX, otrzymają przydzielony procent wartości denominowanej w ETH przechowywany w Puli Piggybank.

Dla kogo jest wosk?

WAX jest przeznaczony dla każdego, kto chce konsumować i zbierać wirtualne towary lub dla twórców, którzy chcą stworzyć coś, co może mieć namacalną wartość. WAX oferuje nie tylko szeroką platformę z rynkami do łatwej wymiany tych zasobów, ale także zdecentralizowane aplikacje (dAPP), które są wystarczająco potężne, abyś mógł zbudować własne NFT.

Blockchain WAX zapewnia, że ​​możesz wymieniać je w miejscach, które są szeroko dostępne, przejrzyste, zachowując certyfikowaną autentyczność oraz w zdecentralizowanej sieci rozsianej po całym świecie – nie tylko w zwykłych granicach ograniczających sklepy w jednym lub innym środowisku.

W momencie pisania tego artykułu przeglądowego WAX, ponad 300 000 średnich dziennych transakcji jest używanych przez ponad 320 000 aktywnych użytkowników na całym świecie. Pomiędzy nimi wymienili ponad 100 milionów unikalnych przedmiotów NFT, z których ponad 50 milionów zostało stworzonych zupełnie nowe na samym WAXie – o łącznej wartości transakcji przekraczającej 50 milionów USD. To pokazuje potencjał wzrostu WAX i stale rozwijającego się rynku NFT, a także jego szeroki zakres użyteczności.

Gracze mogli wymieniać między sobą przedmioty, jeszcze bardziej zwiększając swoje wrażenia z gry, od rzadkiej i potężnej broni używanej w strzelankach, specjalnej zbroi w średniowiecznej grze fabularnej lub większych turbosprężarek do samochodu wyścigowego. Można było kupować i sprzedawać karty kolekcjonerskie, gromadząc całą kolekcję, aby walczyć ze znajomymi lub chwalić się.

Fani mogli zbierać pamiątkowe gadżety, takie jak naklejki i plakaty od swoich ulubionych zespołów, aby uczcić tę okazję. Możesz tworzyć własne rzadkie arcydzieła do kolekcjonowania przez koneserów, tak jak obraz Picassa lub Da Vinci, ale z dodatkowymi zaletami digitalizacji, takimi jak sztuka animowana lub 3D.

Przegląd funkcji WAX.

Z punktu widzenia użytkownika, głównym interfejsem do korzystania z WAX jest Portfel WAX Cloud lub WCW. Tutaj możesz wyświetlić wszystkie posiadane przez siebie NFT w swoim ekwipunku. WCW ma funkcję, która pozwala użytkownikom zdobywać nagrody lub specjalne nagrody od twórców NFT. Dzięki aplikacji WCW można również przeglądać wiele zdecentralizowanych aplikacji (dAPP) zbudowanych w oparciu o WAX, który zasila ogromną sieć rynków – czy to poprzez rynki dóbr pierwotnych, czy wtórnych.

Jedną z najlepszych cech WAX jest łatwy proces wdrażania z WCW. Masz możliwość rejestracji nowego konta za pomocą dwóch kliknięć lub skorzystaj z jednej z wielu dostępnych opcji logowania, takich jak konta na Facebooku, Google, Steam, Twitterze, Discord, Reddit , Twitch, Line i kilka innych. Ta funkcja onboardingu oznacza, że ​​dostęp do WAX jest znacznie łatwiejszy niż porównywalne zdecentralizowane platformy blockchain, w tym łatwe sposoby odzyskiwania konta.

To od dawna stanowi główną przeszkodę w przyjęciu usług blockchain do głównego nurtu, ponieważ zwykle wiąże się to ze skomplikowanymi i ryzykownymi procedurami konfiguracyjnymi, takimi jak konieczność łączenia się z portfelami stron trzecich, żonglowanie długimi frazami źródłowymi i zapewnienie zachowania kluczy bezpieczny. Utrata tych kluczy lub fraz inicjujących oznaczałaby, że w większości przypadków nie będziesz już mieć dostępu do swojego konta. WAX eliminuje te niedogodności, chociaż bardziej doświadczeni użytkownicy mogą wybrać bezpieczniejsze sposoby blokowania konta za pomocą portfela WCW jako opcji.

Wosk też ma dedykowany portal dla programistów i zapewnia wsparcie i inicjatywy w celu ciągłego poszerzania swojej oferty. To kompleksowe podejście ułatwia programistom przejście na platformę budować własne platformy zasilane przez WAX, z bezproblemowa integracja z portfelem WCW, połączone z potężnymi interfejsami API w celu wykorzystania szerokiego strumienia danych oraz z łańcuchem bloków, który jest bezpieczny, szybki, wydajny, opłacalny i niezawodny. Blockchain firmy WAX wyprodukował już ponad 54 miliony bloków w szybkim czasie blokowym wynoszącym 500 milisekund i przy wysokiej przepustowości wynoszącej 5000 TPS, aby wspierać swoją wirtualną ekonomię.

WAX jest również wstecznie kompatybilny z EOS. Oznacza to, że programiści, którzy utworzyli dAPP na EOS, mogli łatwo migrować lub powielać te aplikacje, aby działały na WAX. WOSK ma również zbudował własny zdecentralizowany generator liczb losowych (dRNG) dla programistów do integracji ze swoimi aplikacjami, tworząc możliwy do udowodnienia, uczciwy, odporny na manipulacje i przejrzysty mechanizm. Można go łatwo wdrożyć w grach wideo, ale można go również rozszerzyć na inne zastosowania, takie jak loterie lub prezenty.

Alternatywy dla wosku.

WAX to zdecydowanie nie jedyna platforma oferująca rynek NFT, ponieważ ta konkretna branża szybko się rozwija. Oto kilka innych alternatyw i potencjalnych konkurentów WAX:

 • Otwarte morze – Jest to największy rynek NFT i jest uważany za głównego konkurenta WAX, ponieważ ma również wzajemnie połączone rynki z różnymi usługami i platformami w jednym miejscu. Tutaj można znaleźć dzieła sztuki, karty kolekcjonerskie, pamiątki kolekcjonerskie, karty sportowe, żetony użytkowe i nagrody lub całe nazwy domen do wymiany.
 • Enjin – Połączony rynek dla wszystkich zdecentralizowanych gier zbudowanych przez Enjin, obsługiwany przez blockchain Enjina. Tutaj użytkownicy mogą wymieniać różne towary, takie jak broń, zbroje, atuty, ulepszenia, odzież itd. – nawet między różnymi grami. Enjin odnotował już ogromny wzrost od momentu powstania, a ostatnio stał się pierwsza kryptowaluta przeznaczona do gier zatwierdzona w Japonii.
 • Decentraland – Kolejna platforma oparta na grach, Decentraland to duża wirtualna gra online, która jest wersją The Sims opartą na łańcuchu blokowym. Na rozwijającym się rynku NFT użytkownicy mogą wymieniać się odzieżą i innymi urządzeniami do noszenia, specjalnymi nazwami Twojego internetowego awatara lub nieruchomościami i całymi światami w Decentraland.
 • Rzadkie – Rarible to jeden z najpopularniejszych rynków NFT dla indywidualnych twórców. Nie ma korporacyjnego ani przemysłowego zasięgu WAX dzięki współpracy na poziomie A, ale ma zdrową gospodarkę, w której można tworzyć i wymieniać dzieła sztuki i inne towary związane z rozrywką.

Przegląd wosku, wnioski

Pod koniec naszego przeglądu WAX zastanawiamy się, o ile większy sektor NFT mógłby się potencjalnie rozwinąć. Jak podkreśliliśmy w naszym wprowadzeniu, istnieje wiele rodzajów elementów, które można tokenizować w NFT, aby wnieść wartość do siebie w wirtualnym ekosystemie i przywrócić go do świata fizycznego. Pozwala zarówno konsumentom, jak i twórcom odkrywać zupełnie nowy świat i docierać do szerokiego wachlarza nowych odbiorców. Nie tylko młodzi, obeznani z technologią i entuzjastyczni wchodzą na pokład, ponieważ słyszeliśmy, że 70-letnia starsza kobieta na Florydzie zbiera karty kolekcjonerskie Williama Shatnera.

WAX z pewnością nie zakończył jeszcze swojego rozwoju, biorąc pod uwagę proaktywne podejście do przyciągania nowych użytkowników i programistów, a także bliskie powiązania z głównymi graczami branżowymi poprzez Rada doradcza WAX. Jego członkami są dyrektorzy i osoby z Google, Microsoft, Marvel, Atari, Magic Leap, Exploding Kittens, Unity, Topps i innych, aby pomóc napędzać i przenosić potęgę branży blockchain do głównego nurtu. Bez wątpienia stoją przed nami wyzwania, takie jak obawy prawne dotyczące nadmiernych wydatków online i ograniczeń wiekowych, ale w sumie jest wiele rzeczy, na które można oczekiwać od WAX.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner