7 najlepszych górników ASIC 2021: Wypróbowane i przetestowane z recenzjami

1. Bitmain Antminer S5 2. Bitmain Antminer S7 3.

Bitmain Antminer S9

Bitmain Antminer S5 Bitmain Antminer S7 Bitmain Antminer S9
ZACZYNAJ! ZACZYNAJ! ZACZYNAJ!

Kryptowaluta to prawdopodobnie najlepszy prezent, jaki ma do zaoferowania XXI wiek. Zaczęło się trochę chwiejnie, ale z czasem stawało się coraz bardziej stabilne.

Ze względu na swoją przyszłość, przyszłość finansową, mądrze jest zacząć myśleć o gromadzeniu bitcoinów. W tym celu musisz najpierw zrozumieć, jak działają, jak przeprowadzać transakcje w Bitcoinach, a przede wszystkim, jak je wydobywać. Teoria i proces wydobywania bitcoinów mogą być skomplikowane. Jednak wielkie umysły opracowały technologię, która wymaga jedynie zrozumienia podstaw Bitcoin i uruchamia wszystkie złożone procesy w tle.

Część tej nowej technologii obejmuje sprzęt do wydobywania bitcoinów. Tylko przez najlepszych asic górników Bitcoiny są dodawane do twojego portfela (chyba że kupisz bitcoiny). Różne urządzenia do wydobywania bitcoinów mają różne poziomy wydajności. A przy stale rosnącej złożoności obliczeń wydobywania bitcoinów, będziesz musiał mieć najlepszego górnika asic.

W tym artykule dokonujemy przeglądu niektórych z najlepszych urządzeń do wydobywania bitcoinów i rzucamy światło na niektóre czynniki, które należy wziąć pod uwagę podczas poszukiwania najlepszego sprzętu do kopania.

Górnicy ASIC: Co to do cholery jest?

Krótkoterminowy układ scalony specyficzny dla aplikacji, ASIC to obwód, który jest przeznaczony do określonego zastosowania, a nie jest używany ogólnie. Górnicy, którzy oddają się wydobywaniu ASIC, są bardziej rozwinięci i wyrafinowani w porównaniu z tradycyjnymi górnikami, którzy używają procesora, karty graficznej i innych komponentów. Istnieje kilka rzadkich chipów do kopania Bitcoin ASIC, które, wraz ze zwykłymi, mogą być używane samodzielnie, jeśli chodzi o temat wydobywania bitcoinów.

Jeśli chodzi o wydobywanie z większą prędkością, górnicy ASIC odgrywają ogromną rolę i są bardziej produktywni i opłacalni niż tradycyjni kopacze bitcoinów. Wydobywanie bitcoinów jest skuteczne tylko wtedy, gdy istnieje korzyść netto w zakresie produktywności i niskich kosztów eksploatacji. Zużywają dużo energii elektrycznej i są użytkownicy, którzy często łączą platformy i układy ASIC tylko po to, aby jeszcze bardziej obniżyć koszty.

Górnicy ASIC są tak skonstruowani, aby w zasadzie pracować i współpracować z platformami górniczymi. Zaletą dodania układów ASIC do platform wydobywczych jest to, że sprawiają, że wydobywanie monet za pomocą platform jest znacznie bardziej wydajne. Układy ASIC mogą każdego dnia przewyższać stos procesorów graficznych. Kiedy rywalizują ze sobą, układy ASIC haszują transakcje 100 razy szybciej niż typowy stos procesorów graficznych.

Dzieje się tak, ponieważ układy ASIC są kolejnym krokiem w podróży technologii, a także są bardziej energooszczędne, zużywając mniej energii niż procesory graficzne. Analitycy przewidują, że w ciągu najbliższych kilku lat chipy ASIC będą żywotne, ponieważ nie ma takich planów ani technologii, które mogłyby zastąpić chipy w ramach energetycznych.

Jedną z największych zalet posiadania chipa ASIC zamiast typowego górnika jest to, że podczas gdy inni górnicy są zajęci czekaniem na przetworzenie transakcji, będziesz wydobywać monety ze znacznie wyższym tempem, co daje ci strategiczną przewagę nad nimi.

Jedyną rzeczą, która może cię trochę zirytować, jest to, że ponieważ żetony są dość specyficzne dla zadania i są wykonane wyłącznie w celu wydobywania bitcoinów, koszt ich budowy może być dość wysoki. Chociaż możesz chcieć, aby szybkość haszowania monet była wysoka, czas potrzebny na wykonanie mikroczipa dla funkcji specyficznej dla zadania jest dość długi. Pierwsza koparka, która została wydana przy użyciu układu ASIC, została wykonana przez firmę Bitmain w maju 2016 roku w Chinach.

Mimo że został zaprojektowany do wydobywania Bitcoinów, istniały inne monety SHA-256, które można było za jego pomocą wydobywać. Udowodniono dość wyraźnie, że układy ASIC są lepsze niż kombinacje układów FPGA, GPU i procesora, jeśli chodzi o szybkość wydobywania i szybkość mieszania.


ASIC Miner: popularne i popularne marki

Istnieje wiele firm, które produkują koparki ASIC, wytwarzające mikroczipy w oparciu o te same technologie. Drobne poprawki tu i ówdzie odróżniają marki od siebie, a każda z nich ma swoją własną cenę i funkcje. Oto kilka z nich, które zostały ocenione dość wysoko i są powszechnie używane przez górników na całym świecie:

 • Bitmain: Jeśli chodzi o różne narzędzia do wydobywania bitcoinów, nie ma nazwy, która byłaby bardziej rezonansowa niż Bitmain. To firma, która była odpowiedzialna za Antminera i przez lata stała się największym dostawcą wszystkich narzędzi górniczych, z których korzystają ludzie na całym świecie. Mimo że firma produkuje teraz masowo koparki ASIC, cena nie widziała całkiem przystępnego zakupu. Typowy kopacz bitcoinów firmy Bitmain kosztuje około 1100 dolarów. Jedną interesującą rzeczą dotyczącą górników Bitmain jest to, że są objęci trzymiesięczną gwarancją. W zależności od wybranego modelu szybkość mieszania górnika waha się od 8 do 14 TH / s. Każdy model ma swoją własną wydajność iw zależności od tego zmienia się również rentowność górników ASIC. Pojawiły się doniesienia, w których użytkownicy z niektórych partii górników twierdzili, że górnicy byli dość niestabilni.
 • Górnictwo Halong: Ten zaczynał jako startup wydobywczy ASIC, nie było nikogo, kto mógłby powiedzieć, że sprzęt Halong Mining może stać się jednym z najlepszych na świecie. Po założeniu startupu Halong Mining uruchomił górnika Dragonmint T16. To przyniosło firmie spore uznanie i ludzie zaczęli wierzyć, że ten nadchodzący startup będzie najlepszą rzeczą, jaka kiedykolwiek przytrafiła się społeczności górniczej ASIC..Górnik z Halong zaczął konkurować z pionierem Bitmain i walczyli łeb w łeb, walcząc o pierwsze miejsce. Halong Mining rozpoczęło kampanię reklamową, aby podkreślić zalety koparki ASIC wykonanej przez nich. Dzięki reklamom firma dołożyła wszelkich starań, aby stworzyć poczucie zaufania u swoich klientów i wiarygodności. Według firmy na rozwój Dragonmint T16 przeznaczono miliony dolarów. Pierwsza partia dla górnika wysłana w marcu 2020 roku i od tego czasu nie było żadnych reklamacji. Pracując między napięciem 220 V a 240 V, górnik zużywa 0,075 J / GH i ma szybkość mieszania około 16 TH / s.
 • Canaan Creative: Jeśli chodzi o najbardziej stabilnych kopaczy bitcoinów, nie ma nazwy tak rozpoznawalnej, jak Canaan Creative. W koparce znajduje się kontroler Avalon, który może podłączyć do 4 górników w jednej sieci. Chociaż koszt koparki jest dość wysoki, wynoszący około 700 USD, są użytkownicy, którzy twierdzili, że wydobycie Canaan Creative koparka nie jest tak wydajna, jak koparka Bitmain. Jeśli wierzyć doniesieniom i komentarzom, średni wskaźnik hash górnika Canaan Creative wynosi około 7,3 TH / s.
 • Bajkał: Baikal to nazwa znana wszystkim z pracy, jaką wykonuje w zakresie badań i rozwoju technologii i mikroczipów od 2008 roku. To była firma, która stworzyła chipy algorytmu SHA-256 w 2013 roku. doświadczenia z rozwoju wspomnianych chipów i zaimplementowali je w przyszłych technologiach, które zaczęli rozwijać. Istnieją cztery linie produktowe z Bajkału, które oferują całkiem sporo produktów związanych z technologią. Są to Giant B, N, x10 i plus. Istnieją również inne produkty firmy, które pomagają w procesie wydobywczym. Obejmują one samouczki górnicze, obsługę klienta i wsparcie po sprzedaży produktów, a także długą linię usług.
 • Ebang: Łącząc wydajność ze stabilnością, Ebang oferuje chipy górnicze ASIC w cenie od 700 do 1100 USD, w zależności od wybranego modelu. Chipy wydobywcze wykonane przez Ebang wykorzystują technologię 14 nm, co pomaga chipom wypchnąć szybkość mieszania od 6,3 do 9 TH / s.
 • GekkoScience: W Stanach Zjednoczonych istniała mała firma wydobywcza, która marzyła o tym, by ją rozwinąć. Zrobili to w przypadku firmy znanej obecnie jako GekkoScience. Firma produkuje obecnie mikro-koparki USB, po włączeniu istniejących układów ASIC do swoich własnych projektów. Jednak wyniki końcowe nie zawsze są opłacalne, jak widać w GekkoScience 2 PAC.

Podekscytowanie narasta z powodu tweeta MyRig pokazującego wafel i twierdzącego, że został on wyprodukowany przez technologicznego giganta Samsunga. Prawda o tym twierdzeniu nie została jeszcze potwierdzona, ale jeśli uzna się, że jest ono oparte na solidnych podstawach, nadchodzi rzeź, która zmieni całą branżę. Inna plotka głosi, że Samsung produkuje chipy od ponad roku.

Jednak nabywca żetonów jest nadal nieznany, chociaż niektórzy uważają, że żetony są sprzedawane firmie Halong Mining w celu produkcji górnika Dragonmint T1. Jeśli Samsung dołączy do gry, może stać się największym producentem chipów górniczych ASIC, ponieważ ma do dyspozycji znaczne zasoby, a cena może również ulec niewielkiemu spadkowi, ponieważ chipy będą produkowane na dość dużym poziomie, aby zaspokoić popyt..

Górnicy ASIC: Jak oni działają?

Koparki ASIC są produkowane na dwa różne sposoby. Mogą być albo wstępnie wyprodukowane do pracy z konkretną aplikacją, albo wyprodukowane, a następnie zintegrowane z aplikacją niestandardową.

Typowe części koparki ASIC to oprogramowanie do wydobywania, układ ASIC, źródło zasilania i wentylatory utrzymujące system w niskiej temperaturze. Cała platforma składa się z wentylatorów, układów ASIC i procesorów, które są głównymi komponentami.

Jeśli chcesz zrozumieć działanie górnika ASIC, nie musisz wydawać niepotrzebnych pieniędzy, aby zostać ekspertem górniczym. Zamiast tego możesz skorzystać z niedrogich samouczków dostępnych w Internecie. Innym sposobem, w jaki możesz wybrać, jest użycie górników USB. Chociaż są dość tanie, wskaźnik hashowania na nich jest dość niski. Jest to zrozumiałe, ponieważ dostajesz to, za co płacisz.

W przypadku typowego górnika USB kosztującego około 30 USD uzyskasz średnią szybkość mieszania wynoszącą 330 MH / s. Zwrot z inwestycji przy użyciu tego typu koparki wynosi zwykle około 1% miesięcznie. Będziesz chciał zainwestować w górnika ASIC, jeśli planujesz zbudować wysokiej jakości sprzęt do wydobywania bitcoinów.

Jeśli jesteś na rynku i szukasz najlepszego górnika ASIC, będziesz chciał wybrać Antminer S9 z szybkością mieszania 14 TH / s. Ten górnik zużywa dość dużo energii i dlatego będziesz potrzebować źródła zasilania, które dostarcza więcej niż 1275 watów. Możesz wybrać jedną z dwóch opcji, w zależności od rodzaju wybranej mocy:

 • Zasilacze 110 V, takie jak Gold Rated 1000 W lub
 • 650 watów Zasil ASIC Miner

Aby rozpocząć, musisz wykonać tylko trzy proste kroki. Są to następujące:

 1. Za pomocą kabli PCIe podłącz zasilacz do Antminer S9. Spowoduje to automatyczne podłączenie górnika do kabla Ethernet.
 2. Następnie będziesz musiał włączyć zasilacz, upewniając się, że górnik zaczął działać.
 3. Ostatnim krokiem jest podłączenie komputera do tej samej sieci co górnik i gotowe.

Górnicy ASIC: Pierwsze kroki

Zanim zaczniesz budować sprzęt do wydobywania bitcoinów, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Są ludzie, którzy wolą ustawiać platformy wydobywcze w swoich domach, ale jeśli myślisz o osiągnięciu znacznego zysku, będziesz musiał mieć odpowiednią konfigurację, która nie jest wykonalna w domach.

Musisz dokonać trudnych obliczeń i uzyskać odpowiedzi na pytania, jakie chcesz zyski. Możesz wpłacić tysiące dolarów i nie zarobić, jeśli nie masz odpowiedniego sprzętu. Będzie to tylko strata Twoich wysiłków i pieniędzy, a skończysz żałować, że kiedykolwiek skupiłeś się na wydobywaniu bitcoinów.

Jeśli chcesz dołączyć do branży i osiągać zyski, będziesz musiał albo zbudować sprzęt, który jest w stanie przynosić zyski, albo kupić jeden z gotowych zestawów dostępnych na rynku.

Jest kilka rzeczy, których potrzebujesz, jeśli chcesz wydobyć trochę bitcoinów. Obejmują one:

 1. Górnik ASIC,
 2. Oprogramowanie, które będzie kompatybilne z koparką, takie jak BFGMiner lub CGMiner,
 3. Kalkulator wydobywania bitcoinów, który pomoże Ci określić liczbę wydobytych altcoinów. Ta liczba będzie w zmowie z mocą gadżetów górniczych ASIC, które posiadasz.
 4. Możesz także użyć dodatkowego wentylatora dla lepszego chłodzenia komponentów.
 5. Portfel Bitcoin. Będzie to portfel, w którym będziesz przechowywać wszystkie monety wydobyte przez Twój zestaw.
 6. Możesz również użyć puli błota pośniegowego jako konta do wydobywania puli.

Proces wydobywania jest dość łatwy do zrozumienia, a kiedy już go znasz, będziesz mógł rozpocząć proces w dowolnym momencie po skonfigurowaniu sprzętu.

 1. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest podłączenie gadżetu górnika ASIC do komputera.
 2. Następnie możesz użyć kalkulatora wydobywania bitcoinów, aby obliczyć wpływy w postaci wyników bitcoinów.
 3. Jeśli nie masz konta do wydobywania puli, zarejestruj się, aby założyć konto puli błota. Będziesz musiał podłączyć górnika ASIC do konta wydobywania puli.
 4. Następnym krokiem jest skonfigurowanie konta eksploracji puli. Zwykle ten krok wymaga podania adresu portu serwera i puli.
 5. Następnie musisz uruchomić oprogramowanie do wydobywania bitcoinów, takie jak CGMiner lub BFGMiner.
 6. Oprogramowanie poprosi Cię o podanie puli adresów, portu, nazwy użytkownika i hasła.
 7. Rozpocznij proces wydobywania i odpowiednio wydobądź bitcoiny.

Jak wybrać najlepszy sprzęt górniczy

Hash Rate

Szybkość mieszania odnosi się do liczby złożonych obliczeń, które sprzęt może wykonać w ciągu jednej sekundy. Szybkość mieszania jest krytycznym czynnikiem, ponieważ wysoka szybkość mieszania zwiększa szanse rozwiązania złożonych obliczeń matematycznych niezbędnych do zarobienia bitcoinów jako nagrody.

W kopaniu bitcoinów będziesz szukać konkretnego rozwiązania. W przypadku algorytmów mieszania podobne problemy matematyczne zawsze dają podobne rozwiązania. Są jednak zaprojektowane do nieprzewidywalnego działania. W związku z tym jedynym najlepszym sposobem uzyskania właściwego rozwiązania jest wypróbowanie wielu różnych (losowo). Oprócz tego należy zauważyć, że wydobycie jest konkurencyjne. Ponieważ ostatecznie żądanie transakcji jest wysyłane do sieci równorzędnej. Tak więc górnik, który pierwszy zrozumie sprawę, otrzyma nagrodę. Z tych powodów wysoka szybkość mieszania jest niezbędna do opłacalnego wydobywania.

Szybkość mieszania jest mierzona w megahaszach lub gigahaszach lub terachaszach na sekundę. Pierwszy sprzęt do kopania miał szybkość mieszania od 336 MH / s do 14 000 000 MH / s.

Zużycie energii

Pamiętaj, że wydobywanie bitcoinów to inwestycja. Biorąc to pod uwagę, istnieją pewne koszty, które będziesz musiał ponieść, aby utrzymać proces wydobywania bitcoinów. Jednym z wydatków, które będziesz musiał pokryć, są koszty energii.

Im mocniejszy sprzęt, którego używasz, to energia elektryczna, której powinieneś się spodziewać. W związku z tym przed zakupem sprzętu górniczego należy wziąć pod uwagę zużycie energii elektrycznej w watach. Znajomość tego pomoże Ci obliczyć koszty energii zużywanej przez urządzenie. Pomoże Ci to określić opłacalność wydobywania bitcoinów przy użyciu wspomnianego sprzętu. Jeśli Twoje obliczenia oceniają, że przychody z wydobycia BTC są mniejsze niż z kolejnych rachunków za energię, to przedsięwzięcie nie jest opłacalne.

Korzystając ze wskaźników zużycia energii i szybkości mieszania, możesz określić, ile skrótów można wydobyć z każdego wata energii elektrycznej przepływającej przez sprzęt górniczy. Aby wykonać to obliczenie, podziel szybkość mieszania przez zużycie watów przez sprzęt.

Na przykład, jeśli masz sprzętową szybkość mieszania 4500 MH / s i wymaga to około 32 watów energii, spodziewaj się, że sprzęt górniczy zapewni około 140 625 MH / s na każdy wat energii elektrycznej. Aby obliczyć rachunek za prąd, którego powinieneś spodziewać się co tydzień, miesiąc lub rok, skorzystaj z internetowych kalkulatorów energii do wydobywania bitcoinów.

Można się zastanawiać, czy te same obliczenia dotyczą laptopa? Cóż, robią. Laptopy zużywają energię i mają również szybkość mieszania. Postępuj zgodnie z powyższym wzorem, aby obliczyć koszty energii.

Cena £

Istotna jest również cena sprzętu wydobywczego. Nie zapominaj, że większość taniego sprzętu do wydobywania zgarnie kilka bitcoinów. Drogi sprzęt do wydobywania bitcoinów jest wyjątkowy, szybki i wydajny. Aby zarobić fortunę na biznesie wydobywczym Bitcoin, bądź gotowy do inwestowania. Celuj w wartość i jakość swojego zakupu.

Gdy już wiesz, jakich czynników należy szukać, jak wspomniano powyżej, rozpoczyna się poszukiwanie najlepszego sprzętu do wydobywania bitcoinów. Aby Ci to ułatwić, przygotowaliśmy już listę najlepszych górników. Pomoże Ci to określić najlepszy sprzęt do kopania bitcoinów i samemu rozpocząć wydobywanie bitconów.

Naszych 7 najlepszych górników ASIC 2021

1. Bitmain Antminer S5

Bitmain Antminer S5Antminer S5 może nie być najnowszym sprzętem do wydobywania bitcoinów (inne modele, takie jak S7 i S9, pojawiły się po nim), ale nadal jest w użyciu, a jego wydajność i funkcjonalność są wzorowe.

Bitmain Antminer S5 posiada zasilacz oznaczony jako 115 woltów, który pobiera około 560 watów. Dzięki niskim wymaganiom i zużyciu energii, mały zasilacz, podobny do tych z komputerami stacjonarnymi, może pomieścić Antminer S5.

Jeśli chodzi o wydajność, urządzenie wytwarza około 1 GH / s na każde 0,51 wata zużytego. Co przekłada się na 0,51 J / GH. W porównaniu do swojego poprzednika, S3, wydajność S5 uległa poprawie. Wszystkie te zintegrowane funkcje sprawiają, że jest to najpotężniejsza koparka bitcoinów na obecnym rynku.

Jeśli chodzi o wagę, S5 waży 2,5 kg. Jego niewielka waga jest zasługą lekkiego materiału i faktu, że jest otwarta od góry do dołu. Konfiguracja nie jest nauką rakietową i nie wymaga wcześniejszego doświadczenia technicznego. Wszystkie te cechy sprawiają, że jest to najlepszy antminer na obecnym rynku.

ZACZNIJ Z BITMAIN ANTMINER S5

2. Bitmain Antminer S7

Bitmain Antminer S7Bitmain Antminer S7 został wprowadzony na rynek w 2015 roku. Od tego czasu stał się jednym z najpopularniejszych górników sprzętu Bitcoin i dominuje na rynku dzięki niskiemu zużyciu energii w porównaniu z S5.

Zalecanym zasilaczem do S7 jest 1600 watowy APW3. Ten zasilacz jest zdecydowanie jednym z najlepszych dostępnych na rynku. Jest precyzyjnie zaprojektowany do wydobywania bitcoinów.

Górnik może obsługiwać nawet najpotężniejszy sprzęt górniczy – Antminer S9. Do działania wymaga jednak co najmniej 205 woltów. Optymalne zużycie energii sprawia, że ​​jest to najbardziej wydajna koparka bitcoinów.

Sprawność S7 zależy od sprawności zastosowanego zasilacza i temperatury otoczenia. Ale w temperaturze pokojowej około 25 stopni Celsjusza S7 wytwarza około 1300 watów. W tym miejscu należy zauważyć, że każda generacja Antminera jest prawie dwukrotnie wydajniejsza w porównaniu z jego poprzednikiem.

Waży 7,5 funta i jest wyposażony w trwałą metalową obudowę z wbudowanym systemem wpustów i pióra. Ponieważ urządzenie jest głośne, nie jest idealnym rozwiązaniem, aby mieć go w domu. Ponadto konieczne jest umieszczenie go w chłodnym miejscu, aby mieć pewność, że zużyjesz mniej energii na schłodzenie podczas wydobywania..

ROZPOCZNIJ Z BITMAIN ANTMINER S7

3. Bitmain Antminer S9

Bitmain Antminer S9Bitmain Antminer S9 jest obecnie najlepszym sprzętem do wydobywania bitcoinów dostępnym na rynku. Charakteryzuje się najwyższą szybkością mieszania wynoszącą około 14 TH / s i jest zdecydowanie najbardziej wydajnym dostępnym sprzętem do wydobywania.

Tak wysoki współczynnik hash został osiągnięty dzięki 3 płytkom drukowanym zawierającym łącznie 189 chipów. Za wszystko, co S9 ma do zaoferowania, powinieneś spodziewać się, że zapłacisz za to niezły grosz.

Antminer S9 może być efektywnie używany z zasilaczem Antminer 1600 Watt. Mówiąc o wydajności, S9 jest w szczególności najbardziej wydajnym dostępnym sprzętem do kopania. I chociaż zużywa o 300 watów więcej w porównaniu do S7, jest dwukrotnie bardziej wydajny i wynosi około 0,1 dżula na gigahash.

Urządzenie ma solidną konstrukcję i waży 10,4 funta. Solidna konstrukcja przydaje się, gdy górnik musi ustawić wielu górników na jednej półce. Korzystając z S9, najlepiej mieć go w garażu lub magazynie. Wytwarzany hałas jest nie do zniesienia dla domu.

ROZPOCZNIJ Z BITMAIN ANTMINER S9

4. Antminer T9

Recenzja antminer-t9T9 to kolejna doskonała najlepsza koparka bitcoinów 2020 na liście. Należy jednak zaznaczyć, że jest nieco w wyższym przedziale cenowym. Jeśli chodzi o porównanie T9 do S9, górnicy są podzieleni na to, co jest lepsze. Poniżej znajduje się krótki przegląd T9, który pozwoli wybrać między nimi w łatwy sposób.

T9 zużywa około 1450 watów przez około 11,5 TH / s dla partii 23. Ma wydajność 0,126 J / GH. Biorąc pod uwagę te liczby, S9 jest lepszy niż T9. Ale zanim podejmiesz decyzję, zwróć uwagę, że wysokiej jakości chipy w S9 były nieco niższej jakości, co prowadzi do ich zmniejszonej stabilności. T9 Miner rozwiązał ten problem.

T9 zajął się również problemem przed automatyczną częstotliwością występującym w koparce S9.

ROZPOCZNIJ Z ANTMINER T9

5. AvalonMiner 741

Recenzja avalonminer 741Jeśli szukasz doskonałego kopacza bitcoinów w przystępnej cenie, to jest to dla Ciebie. Ten produkt jest najnowszym dodatkiem do branży firmy Canaan. Zapewnia dobrą szybkość mieszania około 7,3 TH / s i jest wyposażony w system chłodzenia formującego powietrze, który umożliwia doskonałe funkcjonowanie 88 chipów jako jednej jednostki. Pomaga również w utrzymaniu górnika w ciągłej pracy.

Jednostka charakteryzuje się wydajnością 0,16 J / GH. Ta ocena wydajności jest o wiele lepsza w porównaniu do wszystkich innych produktów w tym przedziale cenowym.

ROZPOCZNIJ Z AVALON MINER 741 / su_button] ROZPOCZNIJ Z ANTMINER L3

7. Bitmain Antminer D3

Bitmain Antminer D3Ten sprzęt wydobywczy został wprowadzony na rynek w 2018 roku. Mówiąc o górnikach Dash ASIC, należy wspomnieć o Antminer D3, ponieważ jest jednym z najlepszych.

Większość górników używa tego sprzętu do wydobywania monet, które później zamieniają na Bitcoiny i osiągają przy tym ogromne zyski. Antminer D3 zapewnia szybkość mieszania 15 GH / si zużywa około 1200 watów.

Ogólnie rzecz biorąc, ma wymiary 320 x 130 x 190 mm, co umożliwia schludne ustawienie podczas jednoczesnej pracy wielu kopaczy.

ZACZNIJ Z BITMAIN ANTMINER D3

Jak ASIC Miner zmienił świat wydobywania kryptowalut

Kiedy pomysł na bitcoin i wydobywanie bitcoinów był wciąż nowy, wszystko, czego potrzebujesz, to zwykły komputer z normalnym procesorem i GPU, aby rozpocząć wydobycie. Jednak gdy pomysł został spopularyzowany, tradycyjny sprzęt nie mógł uzyskać pożądanego wskaźnika hashowania. Wtedy zaczęto robić postępy. Wcześniej było wiadomo, że gdy popyt na bitcoiny wzrośnie, będzie potrzeba opracowania lepszego sprzętu, aby nadążyć za popytem.

Kiedy tradycyjny procesor okazał się nieefektywny, do systemu dodano GPU. Przez jakiś czas utrzymywało to szybkość mieszania. Jednak wykładniczy wzrost popytu oznaczał, że potrzebny był lepszy sprzęt, aby nadążyć za rynkiem.

To wtedy układy GPU stały się bardziej zaawansowane i stosy ich zaczęły być używane do uzyskiwania wyższej szybkości mieszania. Jednak koszt energii elektrycznej zaczął gwałtownie podskakiwać w przestworzach, a wydobywanie monet na stosach procesorów graficznych również przestało być wykonalne.

Gdy liczba górników wzrośnie, nastąpi spadek szybkości mieszania, jeśli używasz tego samego sprzętu. Wtedy pojawiła się potrzeba lepszej technologii i powstały układy ASIC.

Jak już dobrze wiemy, układy ASIC są przeznaczone wyłącznie do górnictwa i są dość wydajne w porównaniu z procesorami graficznymi, wytwarzając wyższą szybkość mieszania przy niższym zużyciu energii elektrycznej. Ta wyspecjalizowana technologia dokonała cudów, a firmy i osoby na całym świecie założyły własne farmy wydobywcze po pojawieniu się chipów ASIC.

Ponieważ technologia ta została opracowana wyłącznie w celu wydobycia i nie może być używana nigdzie indziej, koszty muszą ponieść tylko klienci górnictwa. Dlatego niektórzy z najlepszych górników ASIC na świecie mogą każdego miesiąca kosztować tysiące dolarów.

Podczas pracy górników ASIC wytwarza się sporo ciepła. To jeden z powodów, dla których wielu firmom na świecie trudno jest znaleźć odpowiednie miejsce na założenie swoich farm górniczych. Potrzebna jest ogromna przestrzeń, aby pomieścić cały sprzęt, a prąd też musi być tani. Dużo miejsca zajmują wentylatory służące do chłodzenia sprzętu.

Z drugiej strony są firmy, które nie mają z tym kłopotu i założyły ogromne farmy górnicze. Doprowadziło to do wydobywania bitcoinów i walidacji łańcucha blokowego, aby stać się bardziej scentralizowanym procesem, ponieważ większość wydobycia jest wykonywana przez te kilka firm..

Czy możemy kopać bez górników ASIC? TAK!

Mimo że wszyscy na całym świecie będą zalecać inwestowanie w górnika ASIC, istnieje kilka innych sposobów wydobywania bitcoinów i innych altcoinów. Obejmują one:

 • Pule wydobywcze: jest to proces współpracy z innymi osobami w puli i łączenia mocy obliczeniowej wszystkich w celu utworzenia bloku. Nagrody z tego bloku są następnie dzielone między wszystkich członków puli proporcjonalnie do mocy obliczeniowej, którą wnieśli.
 • Górnicy USB: to jeden z najprostszych sposobów wydobywania; jedyne, co musisz zrobić, to podłączyć USB Miner do komputera. Jest to jednak dość nieefektywne i zwykle uważane jest za stratę czasu i pieniędzy.
 • CPU: To będzie jeden z najprostszych sposobów wydobywania; jedynym wymaganiem jest procesor z mocnym procesorem. Dziesięć lat temu miało to być owocne, ale teraz nie przyniesie żadnych rezultatów.

Wybór najlepszego koparki ASIC: jaki jest twój wybór?

Ostatecznie decyzja o tym, czy wydobywać Bitcoin, należy do Ciebie. Jeśli jednak potrzebujesz najlepszego sprzętu do wydobywania, aby Twoje przedsięwzięcie górnicze było opłacalne, to powyżej znajdują się jedne z najlepszych górników asic, które powinieneś wziąć pod uwagę. Upewnij się, że bierzesz pod uwagę czynniki, które wymieniliśmy powyżej, zanim wybierzesz najlepszą koparkę asic.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map