Najlepsze portfele stacjonarne Bitcoin dla komputerów Mac, Windows i Linux 2021

komputerW ciągu ostatnich kilku lat w dziedzinie kryptowalut nastąpił ogromny skok. W ciągu ostatniej dekady byliśmy świadkami szybkiego wzrostu i spadku, a następnie wzrostu wartości Bitcoin, co dodatkowo dało początek fenomenowi, jakim wydają się być kryptowaluty. Wydaje się, że niemal wszędzie pozostawiły ślad, od inwestycji po wydobycie. Choć początkowo byli tylko alternatywnym sposobem przechowywania naszych pieniędzy, dziś stanowią pokaźną część największych światowych rynków finansowych. Poza tym wydaje się, że branża stała się tak duża i wpływowa, a sama w sobie dała początek niektórym rynkom i małym branżom, z których wszystkie wydają się dobrze robić interesy i czerpać znaczne zyski..

Na przykład przemysł wydobywczy wymusił utworzenie rynku dla platform wiertniczych. Te platformy są ciężkie pod względem mocy i operacji, a kiedy już działają, wymagają wysokich kosztów energii i rachunków za prąd. Jednakże, jeśli zostanie przeprowadzone w rozsądny i skuteczny sposób, wydobywanie kryptowalut może stać się niezwykle zyskowną transakcją dla użytkownika i przynieść większe niż oczekiwano zyski w postaci kryptowalut. Nic więc dziwnego, że przemysł wydobywczy kwitnie, a ciągłe innowacje i postęp w dziedzinie platform wiertniczych sprawiły, że wydobycie samo w sobie jako działalność zawsze pozostaje opłacalne dla zaangażowanych w nie osób..

Podobnie, inną branżą, która wydaje się wyrosnąć z powodu kryptowalut i ich popularności, wydaje się branża portfeli Bitcoin. Ilekroć myślisz o wydobywaniu, na większości kont zastanawiasz się, jak je zdobyć lub kupić z różnych kanałów. Podczas gdy niektórzy wolą po prostu płacić za nie na niektórych platformach transakcyjnych, inni uważają, że wydobycie monet jest lepszą opcją. Ale bez względu na to, za pośrednictwem którego je pozyskujesz, jeden fakt pozostaje powszechny. Musisz szukać miejsca do ich przechowywania, które nie pozostawi żadnego kamienia na kamieniu, jeśli chodzi o zapewnienie ich bezpieczeństwa. Trzymanie monet kryptograficznych nie ogranicza się tylko do znalezienia miejsca do ich wszystkich naraz, ale w rzeczywistości obejmuje poszukiwanie nośnika, który stara się zachować wszystkie standardy jakości i bezpieczeństwa, które są krytyczne dla zachowania poufności monet i bezpieczeństwo.

Na szczęście nie musimy daleko szukać, ponieważ portfele kryptowalut są tutaj, aby uratować sytuację. Te portfele, specjalnie zaprojektowane do przechowywania kryptowalut, są szybkie, łatwe i bezpieczne. Oprócz zapewnienia nam łatwej platformy do przechowywania wszelkiego rodzaju kryptowalut, są one również w pełni odpowiedzialne za utrzymanie ich bezpieczeństwa. Gdy przechowujesz część swoich monet w portfelu, używają one różnego rodzaju zapór ogniowych i protokołów bezpieczeństwa, aby chronić je przed wszelkimi próbami sabotażu z zewnątrz. Ponadto, jeśli nadal masz wątpliwości, czy to wystarczy, zawsze możesz wybrać portfel offline, który przez cały czas pozostaje odłączony od internetu, automatycznie chroniąc w ten sposób swoje monety przed atakami z zewnątrz.

Teraz, gdy skończyliśmy z podstawowymi tajnikami branży kryptowalut, nadszedł czas, aby przejść do sedna sprawy, czyli przeglądu niektórych z najbardziej fantastycznych portfeli na komputery stacjonarne dla Bitcoinów, które prawdopodobnie znajdziesz w rynek dzisiaj. Poszliśmy do przodu i przeprowadziliśmy badania, abyś nie musiał. Jeśli nie możesz się doczekać rozpoczęcia działalności w kryptowalutach, najprawdopodobniej będziesz potrzebować dobrze funkcjonującego, ale bezpiecznego portfela, który zadba o wszystkie Twoje wymagania dotyczące przechowywania. Przy ogromnej liczbie modeli dostępnych obecnie na rynku, kupujący z pewnością będzie zdezorientowany, szukając odpowiedniego dopasowania do swoich potrzeb. Jeśli borykasz się z podobnym problemem, czytaj dalej, ponieważ tutaj przygotowaliśmy listę najlepiej zaprojektowanych i wdrożonych portfeli stacjonarnych dla Bitcoinów, jakie kiedykolwiek trafiły na rynek.

Portfele Bitcoin na komputery stacjonarne

Portfele stacjonarne są świetne w tym sensie, że są całkowicie bezproblemowe i śmiesznie łatwe w użyciu. Dla każdego, kto musi dokonywać płatności w Bitcoin lub często przeprowadzać transakcje Bitcoin, najlepszym rozwiązaniem są portfele na komputery stacjonarne. Dzięki płynnemu interfejsowi i płynnym systemom nawigacji zapewniają całkiem niezłe wrażenia użytkownika i fantastyczną obsługę. Podczas gdy portfele sprzętowe wymagają ciągłego noszenia przy sobie fizycznego urządzenia na wypadek, gdybyś chciał z niego korzystać, portfele stacjonarne nie wymagają niczego takiego i mogą być używane w dowolnym miejscu i czasie.

Zanim jednak przejdziemy dalej, należy pamiętać o jednej rzeczy. Chociaż portfele na komputery stacjonarne są świetne, nadal wiążą się z dodatkową podatnością na ataki zewnętrzne lub kradzieże cybernetyczne. Ponieważ są one stale połączone z Internetem, są niezwykle podatne na złośliwe próby hakerów lub niechciane włamania na Twoje konto. Z drugiej strony portfele sprzętowe, chociaż są nieco mniej satysfakcjonujące, jeśli chodzi o wrażenia użytkownika, pozwalają zachować wyjątkowo bezpieczne fundusze za wieloma protokołami bezpieczeństwa i zaporami ogniowymi. Wydaje się, że działają lepiej pod względem bezpieczeństwa po prostu dlatego, że nie muszą być podłączone do Internetu, co daje im automatyczną odporność na próby włamania i kradzieże w sieci..

Top 5 najlepszych portfeli biurkowych Bitcoin 2021

1. Electrum

Electrum jest obecnie prawdopodobnie najpopularniejszym portfelem Bitcoin na komputery stacjonarne na rynku. Posiada zaawansowane funkcje, intuicyjny interfejs i wielkie zaangażowanie w osiągnięcie satysfakcji klienta. Główną zaletą tego udanego portfela jest to, że jest niesamowicie łatwy w użyciu i może być łatwo obsługiwany nawet przez tych, którzy są nowicjuszami w kryptowalutach i inwestycjach w Bitcoiny..

Niektóre zaawansowane funkcje, które można znaleźć w tym urządzeniu, to chłodnia i TOR, które rzadko można znaleźć w innych portfelach biurkowych.

Stworzona w grudniu 2011 r., Wiesz, że marka jest dobra, gdy istnieje od tak dawna. Electrum sprzedaje się jako lekki portfel i jest elastyczny w tym sensie, że można go łatwo obsługiwać na komputerach Mac, Windows, a nawet Linux. Teraz portfele komputerowe lub programowe często muszą współpracować z portfelami sprzętowymi, aby zapewnić użytkownikowi satysfakcję, a portfel komputerowy Electrum pozwala to zrobić. Obsługuje integracje z Trezorem, Ledger Nano i HW1. Dodatkowo zyskujesz dostęp do bezpiecznej i bezpiecznej chłodni za pośrednictwem komputera offline, a nawet możesz cieszyć się zdecentralizowaną weryfikacją przez SPV.

  • Electrum: Bezpieczeństwo

Możesz używać Electrum albo jako gorącego portfela, który jest przez cały czas podłączony do Internetu, albo jako zimnego magazynu, który pozostaje odłączony i chroni twoje monety przed cyber kradzieżami. Bez względu na konfigurację portfela, zawsze będziesz musiał wygenerować 12-wyrazowy seed lub klucz, aby uzyskać dostęp do swoich funduszy i wykonywać podstawowe funkcje, takie jak tworzenie kopii zapasowych danych i przywracanie całego portfela wraz z kluczami.

Jeśli korzystasz z portfela w trybie chłodni, ziarno będzie musiało zostać wygenerowane w dostępnym przez banki systemie komputerowym offline, a następnie zapisane przez użytkownika do wykorzystania w przyszłości. Używając seeda, tworzony jest główny klucz publiczny, a następnie importowany do oddzielnej wersji Electrum zainstalowanej w twoim ogólnym systemie komputerowym.

Wszystkie te środki pozwalają łatwo sprawdzić saldo portfela, akceptować lub wysyłać płatności, a nawet tworzyć nowe adresy bez ryzyka kradzieży środków z komputera. Wszystkie transakcje muszą być podpisane na komputerze offline, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo.

Jeśli chodzi o klucze bezpieczeństwa, wszystkie są prywatne i nigdy nie opuszczają systemu komputerowego, więc nie ma absolutnie żadnej szansy, że zostaną skradzione.

  • Electrum: Prywatność

Sposób działania Electrum polega na tym, że korzysta z serwerów utworzonych przez samych użytkowników w celu pobrania informacji o saldzie i transakcjach. Ponieważ te serwery są w większości losowe, nie mają możliwości poznania twoich danych osobowych, takich jak imię i nazwisko, ale mają dostęp do twojego adresu IP, salda, a nawet adresu portfela.

Usługi proxy, takie jak Tor, skutecznie chronią Twój adres IP przed usługami zewnętrznymi, takimi jak serwery wykorzystywane przez Electrum. Jest to jednak pewne ograniczenie. Tor nie może uniemożliwić serwerowi wiedzy, że lista adresów należy do pojedynczej jednostki. Podczas gdy niektóre serwery wyraźnie stwierdzają, że nie prowadzą praktyki ani nie przechowują ani nie rejestrują twoich danych osobowych, w rzeczywistości niemożliwe jest ustalenie dokładności oświadczenia bez samodzielnego utworzenia serwera Electrum.

Ponieważ Electrum twierdzi, że jest portfelem HD, w rzeczywistości tworzy nowe adresy dla każdej nowej transakcji i w żadnym wypadku nie wykorzystuje ponownie starych adresów. Działa to jako świetny środek odstraszający przed technikami szpiegowskimi i próbami wykorzystania twoich funduszy i płatności.

Zgodnie z raportem Open Bitcoin Privacy Project z wiosny 2015 r., Electrum uzyskał wynik 46 na 100.

2. Multibit

Multibit to portfel na komputery stacjonarne dla Bitcoinów, który jest używany od dłuższego czasu. Posiada szeroki zakres funkcji, jest szybki i lekki. Jednak jedyną poważną wadą tej usługi jest to, że nie jest już rozwijana i została całkowicie opuszczona przez samych programistów. Spowodowało to poważną blokadę drogową dla dobrze działającego portfela i praktycznie zatrzymało sprzedaż i zyski. Zalecamy użytkownikom, aby nie korzystali z Multibit, chyba że i dopóki ten problem nie zostanie rozwiązany, i zamiast tego wybierz Electrum. Dla tych użytkowników, którzy już kupili portfel lub już go używają, czytaj dalej.

Obsługiwany przez KeepKey, który sam w sobie jest świetnym portfelem sprzętowym, Multibit działa wyłącznie jako portfel biurkowy dla Bitcoinów. Został uruchomiony w 2011 roku i dzięki temu cieszy się dobrym i stosunkowo udanym biegiem. Jest to jeden z najstarszych wciąż używanych portfeli Bitcoin, dzięki czemu ma mnóstwo doświadczenia i lata ciągłych aktualizacji. Głównymi cechami MultiBit, które przemawiają do klientów, jest fakt, że marka z nim związana jest bardzo renomowana, a kod źródłowy programu jest publicznie dostępny, co oznacza, że ​​każda osoba może zalogować się na swoją stronę internetową i sprawdzić ich kod źródłowy, a nawet sugerują ulepszenia.

Dodatkowo łatwość obsługi to kolejny parametr, w którym Multibit wyróżnia się. Proces wysyłania lub otrzymywania płatności oraz tworzenia konta został znacznie uproszczony i zapewnia doskonałe wrażenia użytkownika.

  • MultiBit: jak używać

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia korzystania z Multibit jest zalogowanie się na oficjalnej stronie Multibit i pobranie portfela na swój system. Gdy to zrobisz, musisz zainstalować program na swoim komputerze. Instrukcje dotyczące tego mogą się różnić w zależności od systemu. Ale gdy już to zrobisz i kliknij dwukrotnie ikonę aplikacji, aby ją uruchomić, pojawi się monit z prośbą o wybranie języka interfejsu.

Następnie musisz wybrać dla siebie typ portfela. Po przejrzeniu wszystkich opcji i rozważeniu zalet i wad każdej z nich, dokonaj wyboru i kliknij następny przycisk. Czytaj dalej wskazówki, które pojawiają się na ekranie. W pewnym momencie będziesz musiał wybrać operację odpowiadającą utworzeniu nowego portfela i zostaniesz przekierowany do tego.

Ponadto musisz również określić miejsce docelowe kopii zapasowej portfela w systemie. Upewnij się, że robisz to w bardzo bezpiecznym, ale łatwo dostępnym miejscu, ponieważ kopia zapasowa portfela okaże się bardzo ważna w przypadku jakiegoś nieszczęśliwego wypadku lub sytuacji awaryjnej. Te kopie zapasowe są odpowiedzialne za ochronę płatności i kontaktów w przypadku uszkodzenia lub kradzieży komputera, jak wyjaśniono w samym kreatorze instalacji.

Gdy już wybierzesz bezpieczną lokalizację, przejdziesz dalej i ostatecznie utworzysz frazę odzyskiwania portfela. To wyrażenie jest podobne do pytania bezpieczeństwa, które pojawia się, gdy ktoś utraci hasło do swojego konta lub nie może zalogować się na konto z innego powodu. Z tym zwrotem naprawczym należy postępować z najwyższą ostrożnością. Staraj się nie udostępniać go nikomu poza osobami, którym najbardziej ufasz, a także zapisz je ostrożnie na kartce papieru na wypadek, gdybyś o nich zapomniał. Nie zalecamy przechowywania frazy na urządzeniu cyfrowym ani elektronicznym, ponieważ w dzisiejszych czasach można je łatwo zhakować lub złamać. Po ponownym wprowadzeniu frazy odzyskiwania portfela i stempla z datą potwierdzisz kopię zapasową portfela.

Gdy skończysz z tym wszystkim, w oknie dialogowym aplikacji, które zwykle pojawia się po lewej stronie, nad przyciskiem wyjścia, powinien pojawić się znak „zweryfikowany”. W przypadku braku tego przycisku możesz chcieć ponownie przejść przez proces weryfikacji, ponieważ oznacza to, że popełniłeś błąd podczas wpisywania słów.

Następnym krokiem jest utworzenie hasła do konta. Ma to kluczowe znaczenie, ponieważ co, jeśli ktoś inny użyje Twojego komputera? Nie chciałbyś, aby ta druga osoba sprawdzała saldo kryptowaluty lub wysyłała i odbierała środki z Twojego konta, dlatego zabezpieczasz swoje konto hasłem, aby nawet jeśli ktoś inny użył Twojego komputera, wygrał nie mogę dostać się na Twoje konto Multibit. Teraz wprowadź ponownie hasło, a gdy to zrobisz, Twój portfel zostanie odblokowany.

  • Multibit: Poruszanie się

Po zakończeniu konfiguracji portfela możesz swobodnie przeglądać i sprawdzać funkcje. W lewym górnym rogu wyświetlane jest saldo, a po lewej stronie znajduje się panel z opcjami płatności. Zakładka płatności to miejsce, w którym możesz łatwo przeglądać wszystkie swoje transakcje, czy to wysyłanie, czy otrzymywanie środków. Na tym samym pasku bocznym znajdziesz opcję Wyślij / Poproś, która jest oczywiście używana do faktycznego zainicjowania lub zażądania płatności. Po kliknięciu przycisku Wyślij zostaniesz przekierowany do innego wyskakującego okienka, w którym pojawi się prośba o podanie odbiorcy, do którego chcesz wysłać monety, oraz kwoty. Usługa żądań działa prawie w podobny sposób. Istnieje również dodana opcja wyboru metody kodu QR, a faktycznie można wyświetlić kod QR dla własnego adresu, klikając przycisk z adnotacją na karcie zapytania.

  • Multibit: dodawanie funduszy

Dodawanie środków jest dość proste dzięki Multibit i nie wymaga skomplikowanej wiedzy. W rzeczywistości Multibit zintegrował się teraz z Gildera, co oznacza, że ​​można teraz faktycznie kupować Bitcoiny z samego portfela. To samo w sobie jest wspaniałą funkcją, której nie znajdziesz łatwo w innych portfelach stacjonarnych Bitcoin.

Jeśli jednak Gildera nie jest twoją filiżanką herbaty lub jest jakaś inna usługa, którą wolisz, zawsze możesz użyć jej do outsourcingu Bitcoinów do Multibit. Kilka przykładów takich usług wymiany bitcoinów to Coinbase, który działa w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Europie, Singapurze i Wielkiej Brytanii, Bitstamp, który działa jako licencjonowana i regulowana giełda z siedzibą w Europie i na świecie, która jest stroną specjalizującą się w sprzedaży Bitcoinów.

  • Multibit: opłata

Multibit pobiera niewielką opłatę za dokonywanie płatności. Jednak ta opłata nie trafia tak naprawdę do samego portfela Multibit, ale w rzeczywistości jest opłatą pobieraną przez sieć Bitcoin. Nie ma dokładnej stałej kwoty opłaty, którą ostatecznie zapłacisz sieci, ale w rzeczywistości jest to zmienna, która zależy głównie od pory dnia, w którym dokonujesz płatności i ile pieniędzy zamierzasz wysłać.

Chociaż były to dwie główne opcje, jeśli chodzi o portfele stacjonarne Bitcoin, dostępne są inne równie solidne i wydajne alternatywy, które równie dobrze mogą okazać się bardziej opłacalne i korzystne dla Ciebie. Wybór portfela na komputery stacjonarne to ryzykowna sprawa, ponieważ jeśli nie weźmiesz pod uwagę własnych wymagań i potrzeb przed dokonaniem zakupu i po prostu zdobędziesz portfel, który jest najlepszy według powszechnych recenzji rynkowych, istnieje szansa, że ​​nie. uzyskać najlepszy stosunek jakości do ceny lub najlepszą obsługę, jaką mógłbyś otrzymać. Aby uniknąć takich pułapek i typowych błędów, najlepiej poczytać trochę o tych różnych modelach, a następnie wybrać taki, który najbardziej Ci odpowiada..

3. Atomic Wallet

Atomowy to niezabezpieczony multi-portfel Bitcoin, który umożliwia zarządzanie ponad 500 innymi monetami i tokenami w aplikacji. Możesz kupować, zabezpieczać i wymieniać kryptowaluty w płynnym, dobrze chronionym interfejsie. Twoje klucze prywatne są generowane z mnemonika. Bezpieczeństwo Twoich środków jest całkowicie w Twoich rękach.

Obsługiwane wszystkie główne systemy operacyjne

Wersje Atomic Wallet dla systemów Windows, macOS, Linux i Android są dostępne na oficjalnej stronie internetowej. Wersja na iOS ma zostać wydana w czwartym kwartale 2021 roku.

Anonimowość i bezpieczeństwo

Ponieważ Atomic Wallet nie gromadzi żadnych danych osobowych swoich użytkowników, jesteś jedyną osobą, która ma pełny dostęp do swoich środków. Dzięki ustawionemu hasłu i 12-słowu mnemonicznemu frazie źródłowej Twoja prywatność jest dobrze chroniona. 

Wielowalutowy

Atomic Wallet obsługuje obecnie ponad 500 monet i tokenów. Użytkownicy mogą i zarządzać nimi w całkowicie bezpieczny sposób, wymieniać i kupować aktywa kryptograficzne za pośrednictwem wbudowanych usług, dostarczanych przez Simplex, Changelly, Shapeshift i ChangeNOW. Ponadto w Atomic możesz dodać dowolny token ERC20 w kilka sekund.

Zero opłat

Zainstalowanie Atomic Wallet lub wygenerowanie unikalnego adresu portfela nic Cię nie obciąży. Będziesz musiał płacić tylko wymagane opłaty sieciowe (np. Podczas wystawiania kryptowalut na giełdzie). 

Opcja natychmiastowej wymiany i zakupu w kryptowalutach

Atomic Wallet umożliwia wymianę 60 kryptowalut. Usługa jest obsługiwana przez Shapeshift, Changelly i Changenow.

Wbudowana opcja zakupu, obsługiwana przez Simplex, umożliwia zakup kryptowalut, takich jak Bitcoin, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash i LTC za pomocą karty bankowej w kilka sekund. 

Wsparcie 24/7

Atomic Wallet dba o swoich użytkowników. Personel pomocniczy pracuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i jest zawsze gotowy do pomocy w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak.

ROZPOCZNIJ Z ATOMIC WALLET

4. Zbrojownia Bitcoin

Bitcoin Armory to kolejny dość stary portfel na komputery stacjonarne, który był używany przez długi czas i działa całkiem dobrze na wszystkich platformach stacjonarnych. Nie ma znaczenia, czy używasz systemu Windows, Mac czy Linux, ponieważ platforma Bitcoin Armory działa płynnie na wszystkich trzech. Starzy zegarmistrzowie, którzy teraz dobrze zrozumieli portfel, są w stanie wykorzystać tę doświadczoną jednostkę jako chłodnię, dając swoim monetom automatyczną ochronę przed hakerami lub cyber kradzieżami z powodu odłączenia od Internetu. Wypróbowany i przetestowany charakter tego portfela sprawia, że ​​jest to przyzwoita opcja dla niektórych klientów i tak będzie w przyszłości.

5. Bitcoin Core

Bitcoin core to portfel z pełnymi węzłami Bitcoin. Pełny węzeł Bitcoin to program, który w pełni sprawdza i weryfikuje transakcje i bloki z łańcucha bloków. Mówiąc najprościej, oznacza to, że Bitcoin Core w zasadzie pobiera cały łańcuch bloków do twojego systemu, co sprawia, że ​​jest to cięższa aplikacja do uruchomienia i działania. Ponieważ ma nieco skomplikowany charakter w porównaniu z innymi portfelami stacjonarnymi należącymi do tej samej kategorii, jego konfiguracja zajmuje znacznie więcej czasu i wymaga cierpliwości ze strony użytkownika. Jednak po ustawieniu i zakończeniu funkcjonuje jako najbardziej prywatny portfel Bitcoin na rynku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner