Brave Browser Review 2021: Przyszłość bezpiecznego i prywatnego przeglądania sieci?

Większość szaleńców związanych z prywatnością nie widziała reklam od lat. O co tyle hałasu w przeglądarce Brave? Czy przeglądarka Brave naprawdę jest krokiem naprzód w zakresie praw użytkowników do prywatności, czy po prostu sprytnym sposobem na to, by ludzie stali się niewolnikami korporacyjnej machiny marketingowej? To jest coś, co powinniśmy zbadać i dlatego napisaliśmy tę dogłębną recenzję Brave Browser.

Internet jest integralną częścią codziennego życia pod wieloma względami. Odważna przeglądarka oferuje użytkownikom sposób na przeglądanie Internetu bez reklam, po prostu ograniczając ekspozycję danych na reklamodawców. Algorytmy lub algo nie mogą Cię zidentyfikować, ponieważ dane śledzenia nie są do nich wysyłane, więc nie warto renderować reklamy. To oszczędza czas pracy baterii i szybciej ładuje strony. Czym więc to podejście różni się od dodawania dodatków za pomocą zwykłej przeglądarki? Kontynuuj czytanie tej recenzji Brave Browser, aby dowiedzieć się więcej.

odważna recenzja przeglądarki

Czy przeglądarka Brave jest bezpłatna?

Tak, przeglądarka Brave jest bezpłatna i może również pokrywać Twoje kieszenie. Odważna przeglądarka używa tokena Ethereum ERC-20 o nazwie Basic Attention Token lub BAT, aby płacić użytkownikom za przeglądanie ich reklam. Jest to program opt-in, który wypłaca BAT za oglądanie zatwierdzonych reklam Brave Browser. Dane zbierane przez przeglądarkę są wykonywane lokalnie, a następnie przedstawiają reklamy skierowane specjalnie do Ciebie. Konfiguracja jest nieinwazyjna i wykonali fantastyczną robotę, przekonując ludzi, że są bezpieczni.

Odważna przeglądarka zatrudnia użytkowników końcowych do świadczenia usługi, ich uwagi. Jeśli nie chcesz brać udziału, nie musisz, a ich przeglądarka jest bezpłatna, nawet jeśli nie chcesz oglądać odważnych zatwierdzonych reklam.

Is Brave to Safe Browser?

Nie, ale nic nie jest bezpieczne z punktu widzenia bezpieczeństwa; To zawsze wyścig zbrojeń między projektantami zamków a łamaczami zamków. Biorąc to pod uwagę, jeśli szukasz przeglądarki nie plotkującej, która nie podaje zbyt wielu informacji o Tobie, Brave to dobry wybór, jeśli potrzebujesz czegoś typu plug and play.

Pliki cookie śledzą wszystko, co robisz online, tak zaprojektowano internet. Niestety budżety marketingowe wiedzą, jak to wykorzystać. Facebook, Google, Microsoft, Amazon i każda witryna internetowa mogą stworzyć bardzo solidny obraz tego, kim jesteś. Jeśli mają wystarczająco dużą sieć, aby śledzić Cię w Internecie.

Chociaż Brave nie naruszy bezpośrednio Twojego bezpieczeństwa operacyjnego (lub OPSEC), zewnętrznego dostawcy portfela Podtrzymywać jest szczęśliwy. Dzięki analizie łańcucha rejestracja w celu uzyskania wypłaty i wypłata środków ujawni wszystko. Blockchainy są przejrzyste i niezmienne. Proces KYC połączy Twoje środki BAT z dowolnym portfelem Ethereum, giełdą lub firmą, do której je przelejesz.

Super niefajni, naruszający prywatność prawnicy Brave naprawdę nie mieli innego wyboru, jak tylko chronić żywotny interes przeglądarki Brave. Jednak nie widzimy z tym żadnego problemu, ponieważ jest to bezpłatna usługa umożliwiająca akceptację, która nie dyskryminuje użytkowania. Zatrudniają każdego i płacą po równo, wyłącznie w oparciu o oglądanie reklam, dodatkowo stworzyli korytarz płatności dla konsumentów treści, aby nagradzać twórców treści.

odważne funkcje przeglądarki

Czy Brave Browser korzysta z Google?

Wygląda na to, że dzielna przeglądarka korzysta z Google na 3 sposoby. Pierwszym z nich jest Chromium, należąca do Google sieć testowa typu open source dla przeglądarki Google Chrome. Brave bazuje na Chromium, który stanowi podstawowy kod przeglądarki.

Po prostu usunęli oprogramowanie szpiegujące Google, dodali HTTPS wszędzie, zablokowali niektóre funkcje śledzenia, dodali Tora bez instrukcji, portfel BAT i losowe tła dla każdej nowej nieużywanej karty.

Druga to domyślna wyszukiwarka. Możesz ustawić Google jako domyślną wyszukiwarkę. Nie jest to jednak zalecane. Po trzecie, przeglądarka Brave może korzystać tylko z rozszerzeń Chrome, co pozwala na łatwiejszą migrację, ponieważ Google kontroluje udział w rynku użytkowników internetu i jest oczywiste, że większość programistów tworzy aplikacje przeglądarkowe.

Odważne przeglądarki mogą również pośrednio korzystać z usług Google, jeśli użytkownik musi uzyskać dostęp do swojego Gmaila, oglądać YouTube lub inne usługi Google.

Żadne reklamy, w tym reklamy Google, nie będą wyświetlane, ponieważ śledzenie danych jest wyłączone przez Brave Shields. Brave Shield nie tylko blokuje reklamy, ale także kontroluje pliki cookie, uaktualnia HTTPS, blokuje skrypty, zapobiega pobieraniu odcisków palców, a usługi te można dostosować dla każdej witryny lub globalnie dla każdej witryny. Trochę funkcje nie są dostępne dla wszystkich platform, więc zawsze wykonuj własne badania.

Śmiałe pobieranie przeglądarki internetowej

Więc teraz, po krótkim wprowadzeniu, myślisz, że możesz spróbować Brave? Iść do Brave.com i wybierz Pobierz. To przypomina mi stary żart z Internet Explorera i Binga. Jedyny przypadek, w którym kiedykolwiek używałbyś IE i Bing, to konieczność wyszukania innej przeglądarki po zainstalowaniu systemu Windows. Mówiąc o IE, używają również Chromium jako kodu podstawowego.

Każdy powinien wypróbować przeglądarkę Brave. Wykorzystanie pamięci lub pamięci RAM jest imponujące i wykonuje niesamowitą robotę, nie obciążając starszych komputerów. Jednak nie uruchomilibyśmy tego na systemie Pentium 3, nie śmiej się zbyt mocno, jest to uzasadniona obawa organizacji charytatywnych, które zapewniają szkolenia komputerowe dla dzieci i dorosłych.

Wiele osób na całym świecie nie może sobie pozwolić na lepsze komputery, a przeglądarka Brave nie jest dla nich. Osoby bez banku nie mają żadnego powodu. Nie mają papierkowej roboty i nigdy nie zostaną wpuszczeni do KYC. W związku z tym nigdy nie mogą uzyskać żadnych korzyści finansowych z korzystania z jednej przeglądarki, która mogłaby pomóc im ulepszyć ich starzejące się komputery.

Jak korzystać z przeglądarki Brave

Przeglądarka Brave jest intuicyjna i prosta w użyciu. Jeśli możesz korzystać z Internet Explorera, możesz użyć Brave. Mają prosty w konfiguracji monit interfejsu, który zawiera kilka pytań dotyczących sposobu przeglądania. Po zakończeniu, internet jest na wyciągnięcie ręki w sposób półprywatny lub prywatny, w zależności od dokonanego wyboru.

Po uruchomieniu i uruchomieniu przeglądarki od razu zauważysz, że kilka rzeczy się różni. Po otwarciu nowej karty zobaczysz niesamowite zdjęcie czegoś fajnego, przynajmniej tak nam się wydaje. Przedstawiają ci kilka statystyk w lewym górnym rogu, które obejmują; Zablokowane reklamy i moduły śledzące.

Te statystyki są głównym powodem, dla którego warto używać Brave. Nie zezwalają na ujawnianie niektórych szczegółów na Twój temat w odwiedzanych witrynach, w tym Twojej historii internetowej i lokalizacji. Ogranicza to reklamodawcom możliwość bezpośredniego identyfikowania Twoich zainteresowań i antypatii, co oznacza, że ​​nie mogą Ci reklamować.

Uaktualnienia HTTPS dodatkowo chronią Twoje dane poprzez szyfrowanie sesji. Utrudnianie analizy ruchu. Ostatnią miarą jest oszczędność czasu, wynika to bezpośrednio z braku ładowania reklam i reagowania na moduły śledzące. Wyobraź sobie, że próbujesz wyjść z biura, ale są Twoje urodziny i wszyscy chcą Ci życzyć. To jest przeglądanie reklam.

Teraz wyobraź sobie dzień, w którym w końcu rezygnujesz z pracy, której nienawidzisz, po prostu wchodzisz, dajesz swojemu szefowi rezygnację i wychodzisz. Szybko, łatwo i naprawdę satysfakcjonująco. Tak wygląda przeglądanie bez reklam. Przeglądanie bez reklam znacznie wydłuża żywotność baterii, ponieważ przeglądarka po prostu nie wykonuje już tych zadań.

Jest też zegar, który nie jest ustawiony na 24 godziny, więc naszym zdaniem jest bezużyteczny. Próbowali naprawić ten problem od prawie 2 lat i po prostu się poddałem. Ostatnią rzeczą, o której warto wspomnieć, jest portfel, o którym wspomnieliśmy powyżej. Chociaż wydali również portfel Binance w swoim Nocny wersja ta nie jest dostępna w stabilnej wersji, więc nie będziemy jeszcze komentować.

Odważne reklamy z nagrodami

Chociaż jesteśmy całkowicie przeciwni używaniu portfela Uphold. Sposób, w jaki zdecydowali się zarabiać na tym projekcie, jest godny szacunku. Odważna przeglądarka sprzedaje ukierunkowany marketing reklamodawcom. Użytkownicy, którzy zdecydują się na wyświetlanie reklam, otrzymują wynagrodzenie za swój czas w Basic Attention Token lub BAT. Jest to korzystne dla wszystkich zaangażowanych stron.

Inną cechą usługi jest napiwki dla twórców treści za ich treść. Dzięki temu wszyscy wydawcy i twórcy mogą również skorzystać z Twojej uwagi, nawet jeśli usunąłeś ich motywację pieniężną do tworzenia treści.

Marketingowy geniusz stojący za Brave i BAT jest niesamowity. To jak wirus. Jeśli dasz napiwek twórcy, który się nie zarejestrował, zostanie on zachęcony finansowo do zarejestrowania się i przekazania danych KYC w celu wypłaty środków, ponieważ dostępne są darmowe pieniądze, a większość ludzi ceni pieniądze ponad prywatność.

Czy przeglądarka Brave jest lepsza niż Chrome?

Tak. Odważna przeglądarka jest lepsza niż standardowa Google Chrome. Przeglądarka Google Chrome została zaprojektowana jako narzędzie marketingu bezpośredniego, które kontroluje 64,45% udziału w rynku. Chrome ma wbudowane wtyczki, które można wyłączyć. Chrome zbiera dane o użytkownikach, przetwarza je za pomocą swojego algorytmu i dostarcza treści bezpośrednio w polu widzenia podczas przeglądania internetu. Zbieranie w ten sposób miliardów dolarów przychodzi na myśl stare powiedzenie „jeśli to nic nie kosztuje, jesteś produktem”.

W ten sposób Chrome wolno ładuje strony. Staje się obciążeniem procesora i pamięci, które wyczerpuje baterię lub popycha zasilacze lub zasilacze mocniej niż jest to potrzebne. Kosztuje Twój czas i energię elektryczną.

Odważna przeglądarka vs Safari

Safari została zaprojektowana przez firmę Apple Inc. Jedynym zastosowaniem Safari jest pobranie innej przeglądarki. Granted Safari jest znacznie lepszy niż IE, z łącznym udziałem w rynku wynoszącym 17,5%. Safari radzi sobie całkiem nieźle, zajmując drugie miejsce.

Ponadto Apple spróbuje chronić Twoje prawa cyfrowe i wystąpi do sądu, aby nie przekazywać Twoich danych agencjom rządowym, jeśli i gdzie jest używane szyfrowanie, ale jeśli zostanie to zmuszone do wydania orzeczenia sądowego, zastosują się do.

Brave vs Firefox

Obecny dyrektor generalny Brave Brendan Eich był także twórcą Javascript i byłym CEO Mozilla Corporation. Firma Mozilla Corporation stworzyła przeglądarkę Firefox i zarządza nią. Mozilla zarabia na… Zgadłeś, reklamach. Cóż, w pewnym sensie. Wyszukiwarki płacą Mozilli tantiemy za używanie przeglądarki do uzyskiwania dostępu do danych użytkowników. Firefox jest darmowy i oparty na otwartym kodzie źródłowym, ze społecznością programistów z całego świata. Wciąż należy do Mozilli, która jest firmą nastawioną na zysk.

Przeglądarka Tor nie bez powodu jest oparta na Firefoksie, jej dodatkowe wtyczki w wysokim stopniu konfigurowalne nie są wbudowane, ale można je zainstalować i używać. W uczciwej walce z wtyczkami Brave ma problemy z Firefoksem. Nie uważamy, że przeglądarka Brave w pełni wykorzystuje Tora i nie ma niezbędnych dodatków dostępnych w przeglądarce Tor do zmiany tożsamości podczas przeglądania, podczas gdy nadal możesz to osiągnąć, zamykając wszystkie sesje Tora, okna i karty oraz otwierając nową sesję Tora, window lub tab.

Firefox kontroluje 4,58% udziału w rynku przeglądarek z około ćwierć miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie, z kolei są 20 razy większy niż Brave Browser, który ma 12 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie.

Odważna przeglądarka wady i zalety

Odważna przeglądarka ma więcej zalet niż wad. To lepszy wybór przeglądarki, jeśli chodzi o prywatność i mniejszy ślad w porównaniu ze standardowymi instalacjami przeglądarek. Jest standardowo wyposażony we wbudowany Adblocker i jest szybszy i bardziej wydajny w przeglądaniu Internetu.

Z drugiej strony, przeglądarka Brave jest zdana na łaskę Google, jeśli chodzi o rozszerzenia, ponieważ nie ma własnej biblioteki dodatków i musi przestrzegać nakazów strony trzeciej. Rozszerzenia innych firm również nie są weryfikowane przez Brave indywidualnie, na szczęście przeglądarka Brave poinformuje, jeśli zauważy jakąkolwiek niepożądaną aktywność ze strony dodatku. To usługa Tor działa, ale nie porównuje się z oryginalną przeglądarką Tor i naszym zdaniem jest to po prostu chwyt marketingowy.

Funkcja importu przeglądarki Brave jest przydatna w przypadku zakładek i historii i to wszystko. Brave nie może zaimportować Twoich haseł. Jest to uciążliwe dla większości użytkowników końcowych. Można argumentować, że nie należy przechowywać haseł w przeglądarce, ale nikt nie stosuje się do tej rady, z wyjątkiem osób, które zostały zhakowane i nauczyły się na swoich błędach..

Wady

Elephant w pokoju z Brave Rewards i ich marketing opt-in polega na tym, że zgadzasz się na usługę, w której jesteś produktem. To może być dobre dla niektórych osób, ale jest to półśrodek.

Aby wypłacić tokeny BAT na prawdziwe pieniądze, musisz zrobić KYC, które podważa kwestię prywatności w Internecie. Użytkownicy potrzebują mniej loginów związanych z ich rzeczywistymi tożsamościami. Każda firma, która ma Twoje dane KYC, jest dodatkowym wektorem ataku hakerów.

Dlaczego warto używać?

Przeglądarka Brave spełnia obietnice, jest bez wątpienia najlepsza w swojej klasie pod względem wykorzystania energii i znacznie wydłuży żywotność baterii. Osobiście nie widzieliśmy reklam od lat i nie wiemy, o co tyle zamieszania. Nie będziemy wymieniać naszych wtyczek z powodu opsec, a co nie.

odważna recenzja przeglądarki

Brave Browser Review: Wniosek

Prywatne przeglądanie to obowiązek, a nie prawo. Natomiast przeglądarka Brave to krok w dobrym kierunku. Jest po prostu w porządku, nie oferuje nic specjalnego w kwestii prywatności i nie jest najlepszym narzędziem. Chociaż Tor jest lepszy, nie daj się zwieść myśleniu, że możesz go bezpiecznie używać.

Prywatne przeglądanie dotyczy rozszerzonego zestawu protokołów, a nie tylko korzystania z magicznej przeglądarki, która Cię ochroni. Na początek zdobądź VPN, pomyśl o sformatowaniu obecnego komputera za pomocą DBAN i zaczynając od nowej instalacji. Istnieje kilka prywatności tutoriale to może naprawdę pomóc, nawet naprawdę starsze. Niektóre kroki są ekstremalne i zależą od tego, co próbujesz zrobić.

Nasze dane KYC są dla nas warte więcej pieniędzy, niż może zaoferować przeglądarka Brave, wystarczy jeden wyciek, aby ukraść twoją tożsamość i zmusić cię do marnowania lat życia na walkę o własną tożsamość. W tym okresie zawieszenia nie możesz kupić domu, dostać nowego samochodu, a policja może cię zatrzymać, myśląc, że jesteś złodziejem tożsamości.

Chociaż nie uważamy, że przeglądarka Brave wyróżnia się na tle innych, pod względem bezpieczeństwa i prywatności jest dla użytkowników doskonałym miejscem do rozpoczęcia. Użytkownicy, którzy nie wiedzą nic o najlepszych praktykach online, potrzebują solidnego punktu wyjścia, a odważni zapewniają to w ogromnym stopniu. Niestety, ochrona prywatności jest jak naładowana broń i użytkownicy końcowi mogą strzelić sobie w stopę.

Brave to najlepsza dostępna przeglądarka oszczędzająca energię. Używaliśmy i będziemy nadal używać przeglądarki Brave podczas korzystania z urządzeń zasilanych bateriami. To niesamowita oszczędność energii i zalecamy każdemu spróbować.

Losowe tło karty to najlepsza funkcja, jaką ma ta przeglądarka, spowalnia Cię, aby naprawdę zastanowić się nad tym, czego szukasz, lub którą witrynę zamierzasz odwiedzić. Poświęcenie chwili na refleksję i obserwację prawdziwego piękna to miła przerwa od zgiełku cyfrowego życia.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner