Porównaj opłaty i funkcje Coinbase i Gemini w 2021 roku

W tym porównawczym fragmencie zmierzy się dwóch gigantów kryptosfery. To Coinbase vs Gemini, Armstrong vs Winklevoss, ścierające się, aby zobaczyć, która z dwóch najbardziej przyjaznych dla użytkownika giełd kryptowalut kompatybilnych z USA zajmie pierwsze miejsce.

porównanie bazy monet i gemini

Rękawiczki na rękawiczki, czas rozpocząć ten pojedynek i dowiedzieć się, która jest lepsza giełda kryptowalut, Coinbase czy Gemini.

Porównaj Coinbase i Gemini

fLpdtiaZ

Coinbase 1486429286

Bliźnięta

Zaakceptowano w USA?
tak tak
Pary handlowe
19 48
Objętość 7 dni
142.436.330 $
Odwiedzić Odwiedzić

Uwaga: Coinbase nie zgłasza wolumenu obrotów.

Coinbase vs Gemini to interesujące porównanie, ponieważ obaj próbują jechać tym samym pasem: w pełni zgodna z rządem USA giełda kryptowalut, która jest niezwykle przyjazna dla użytkownika i odpowiednia do wejścia na rampę do Bitcoin i kryptowalut dla początkujących. Sprawdźmy, czy Gemini jest godną alternatywą dla Coinbase.

Opłaty Coinbase vs Gemini

Dla ludzi, którzy chcą gromadzić i gromadzić pieniądze, dopóki bitcoin nie osiągnie miliona dolarów, opłaty niekoniecznie są krytycznym problemem. Jednak w przypadku aktywnych handlowców opłaty mogą szybko się sumować. Oprócz typowych opłat transakcyjnych, większość giełd ma pewien asortyment opłat za wpłaty i / lub wypłaty. Opłaty te na ogół zależą od sposobu, w jaki klienci dokonują wpłat & wypłaty, takie jak karty kredytowe lub debetowe, przelewy bankowe itp. Porównajmy Coinbase z Gemini…

Opłaty w Coinbase

Łatwość użytkowania na Coinbase przyciągnęła miliony kupujących kryptowaluty po raz pierwszy, z których wielu jest błogo nieświadomych najwyższych w branży opłat Coinbase, co czyni je najdroższą giełdą kryptowalut poziomu 1, z którą można współpracować. Coinbase Trading & amp; Opłaty depozytowe

Opłaty, które zapłacisz, będą wyższe z wartości A lub B:

ZA: 1,49% całkowitego zakupu przelewem bankowym lub 3,99% w przypadku zakupów kartą debetową i kredytową

Lub

B: Stała opłata Coinbase za małe zakupy kryptowalut (wszystko poniżej 200 USD):


 • 0-10 $ – opłata: 0,99 USD | 0,99 € | 0,99 GBP | 0,99 CAD
 • 10-25 $ – opłata: 1,49 USD | 1,49 € | 1,49 GBP | 1,49 CAD
 • 25-50 $ – opłata: 1,99 USD | 1,99 € | 1,99 GBP | 1,99 CAD
 • 50-200 $ – opłata: 2,99 $ | 2,99 € | 2,99 GBP | 2,99 CAD

Zasadniczo opłaty w wysokości 1,49% i 3,99% pojawiają się dopiero wtedy, gdy wartość zakupu / wpłaty przekroczy 200 USD, więc zakup 1000 USD za pomocą karty debetowej wiązałby się ze znaczną opłatą w wysokości 39,90 USD.

Inne opłaty obejmują:

 • 0,5% marża od ceny rynkowej, zwana „spreadem”
 • Opłata w wysokości 2% za konwersję kryptowalut do kryptowalut
 • Opłata za wypłatę w wysokości 1% plus opłata sieciowa, aby pomóc kopaczom kryptowalut w przeprowadzeniu transakcji

Gemini Fees

Gemini zrezygnowało z opłat depozytowych za przelewy bankowe (dzięki Pled), przelewy bankowe i transfery kryptograficzne.

Gemini Crypto Trading & amp; Opłaty depozytowe

Pierwsze 10 wypłat każdego miesiąca jest bezpłatnych dla osób fizycznych, po czym użytkownicy płacą:

 • 0,001 BTC (ok. 22 USD) na wypłatę Bitcoina
 • 0,001ETH (około 0,60 USD), aby wycofać Ethereum
 • Inne opłaty, w zależności od rodzaju wycofywanego krypto

Opłaty handlowe są mierzone na podstawie 30-dniowego wolumenu obrotu w USD. Im większe Twoje transakcje, tym niższe opłaty:

30-DNIOWY WOLUMEN OBROTU W (FAKTOWY USD) OPŁATA TAKER OPŁATA MAKERSKA OPŁATA AUKCYJNA
0 0,35% 0,25% 0,25%
≥ 500 000 USD 0,25% 0,15% 0,20%
≥ 2500000 USD 0,25% 0,15% 0,10%
≥ 5 000 000 USD 0,15% 0,10% 0,10%
≥ 10 000 000 USD 0,15% 0,10% 0,00%
≥ 15 000 000 USD 0,10% 0,00% 0,00%
≥ 50 000 000 USD 0,075% 0,00% 0,00%
≥ 100 000 000 USD 0,05% 0,00% 0,00%
≥ 250 000 000 USD 0,04% 0,00% 0,00%
≥ 500 000 000 USD 0,03% 0,00% 0,00%

Zwycięzca bitwy o opłatę

Giełda kryptowalut Gemini wygrywa w tej kategorii. Opłaty Coinbase są po prostu zbyt wysokie, podczas gdy Gemini wydaje się bardziej zainteresowana utrzymaniem jak najbardziej przyjaznych kosztów.

Zanim przejdziemy dalej…

Wspomnieliśmy tutaj o opłatach za „producenta” i „odbiorcę”, więc musimy je wyjaśnić:

 • Producent dodaje płynność rynkowi, więc kiedy próbuje handlować kryptowalutami, zlecenie nie jest realizowane natychmiast i zamiast tego trafia do księgi zamówień. Te zamówienia są objęte niższymi opłatami.
 • Z kolei taker to osoba, której zlecenie jest realizowane od razu, a więc usuwa płynność z rynku, przez co płaci wyższą opłatę.

Zarejestruj się i KYC Experience

KYC lub „Poznaj swojego klienta” to dane osobowe, które klienci muszą podać, aby dokonywać wpłat i handlować kryptowalutami. Niektóre giełdy kryptowalut wymagają bardzo niewielkiej ilości informacji, co ułatwia i przyspiesza rejestrację i handel. Inni mogą wymagać dodatkowych informacji z góry lub w dodatkowych krokach po zakończeniu wstępnej rejestracji. Zazwyczaj te dodatkowe kroki zwiększają limity depozytów i / lub wypłat klienta, ułatwiając przenoszenie większych ilości kryptowalut.

Przyjrzyjmy się procesom KYC dla Gemini i Coinbase.

Coinbase KYC

Coinbase jest zgodny zarówno z kontrolami Know Your Customer (KYC), jak i Anti-Money Laundering (AML), co w mniejszym lub większym stopniu oznacza weryfikację tożsamości podczas wdrażania.

Zrzut ekranu 2020 12 27 o 16.18.46

6 kroków, aby zarejestrować się w Coinbase:

 1. Utwórz konto, podając swoje imię i nazwisko, adres e-mail, hasło i lokalizację. Zaakceptuj warunki i zaczekaj na weryfikację adresu e-mail.
 2. Kliknij łącze e-mail, aby zweryfikować swój adres e-mail, a następnie wprowadź ponownie hasło
 3. Podaj swój numer telefonu i zweryfikuj go za pomocą 7-cyfrowego kodu, który Coinbase wysyła na Twój telefon
 4. Podaj dalsze szczegóły, w tym:
 1. Twoje imię
 2. Data urodzenia
 3. Adres
 4. Powód korzystania z Coinbase
 5. Źródło funduszy
 6. Zawód
 7. Pracodawca
 8. Ostatnie cyfry numeru PESEL (dla użytkowników z USA)
 • Otrzymasz wiadomość e-mail z prośbą o zweryfikowanie swojej tożsamości. Można to zrobić za pomocą paszportu, dowodu osobistego lub prawa jazdy
 • Po zatwierdzeniu połącz się z formą płatności
 • Poczekaj kilka dni na zatwierdzenie i gotowe.

  Zarejestruj się w Coinbase tutaj

  Gemini KYC

  Gemini również przechodzi przez procedury zgodności z KYC i AML, ale to nie koniec. Chcą też połączyć się z Twoim bankiem i zobaczyć osobisty dokument.

  Zrzut ekranu 2020 12 27 z 16.19.07

  Oto ich proces rejestracji:

  1. Utwórz konto, podając swój adres e-mail, hasło i imię i nazwisko
  2. Zweryfikuj swój adres e-mail za pomocą otrzymanego kodu
  3. Podaj swoją lokalizację i numer telefonu, a następnie prześlij kod weryfikacyjny otrzymany SMS-em
  4. Na tym etapie odchodzi WIELU potencjalnych klientów – Gemini prosi Cię o zalogowanie się do bankowości internetowej. Dopóki konto bankowe ma tę samą nazwę, którą podałeś Gemini, wszystko będzie dobrze i oczywiście Twoja nazwa użytkownika i hasło są bezpieczne
  5. Prześlij jeden dokument tożsamości (paszport lub prawo jazdy) i jeden dokument potwierdzający Twój adres (wyciąg bankowy lub rachunek za media)
  6. Po zatwierdzeniu połącz się z metodą płatności i zacznij handlować

  Zwycięzca: W pojedynku Gemini vs Coinbase KYC, Coinbase jest zwycięzcą. Uprawnienia bankowe Gemini można uznać za inwazyjne.

  Łatwość użycia & Poczucie witryny / aplikacji

  Ta kategoria porównuje UX i UI każdej witryny. Czy to przyjemne dla oczu czy skomplikowany bałagan? Jak są zorganizowane sprawy? Czy nowi użytkownicy mogą łatwo znaleźć to, czego szukają, czy też wymaga to dyplomu z archeologii? Porównajmy Gemini i Coinbase…

  Coinbase

  Coinbase na komputery i aplikacje mobilneProsty interfejs aplikacji Coinbase zapewnia początkującym dane, z których mogą z łatwością korzystać

  Coinbase nie jest typową giełdą kryptowalut (sprawdź Coinbase Pro, jeśli chcesz skorzystać z ich wymiany), ale jest to estetyczna strona, która ułatwia kupowanie i sprzedawanie popularnych kryptowalut. Jeśli to jest ich główny cel, a łatwość użycia jest tym, na podstawie czego ich oceniamy, uzyskują prawie doskonały wynik. Kupowanie kryptowaluty na Coinbase nie może być prostsze, w rzeczywistości jesteśmy prawie pewni, że może zdać test babci.

  Bliźnięta

  Kup bitcoiny na giełdzie GeminiDostrzeż różnicę: interfejs Gemini jest bardzo podobny, chociaż zachęca do powtarzających się transakcji

  Bliźnięta są po prostu odrobinę bardziej korporacyjne, „rozwlekłe” i swobodnie posługują się żargonem finansowym. Przetrwaj to, a to naprawdę prosta witryna i bezproblemowa aplikacja. Szybko przekonasz się, dlaczego zyskuje na popularności, zwłaszcza dla początkujących. Pozbądź się biurokracji związanej z procesem rejestracji, a będziesz cieszyć się dostępem do giełdy kryptowalut, w której depozyty, zakupy i wypłaty są uproszczone.

  Zwycięzca: To remis. Zarówno Coinbase, jak i Gemini są świetne w tym dziale i gdyby oba zostały uruchomione w tym samym czasie, trudno powiedzieć, który z nich byłby szybszy lub bardziej popularny wśród początkujących. Możliwe, że Coinbase prawie to zrobiłoby na ich korzyść.

  Metody wpłaty

  W tej sekcji omówimy różne opcje finansowania kont w Gemini i Coinbase. Każda giełda zezwala na wpłaty kryptowalut z innych portfeli, więc tak naprawdę omawiamy tutaj depozyty fiat. Jakie oferują opcje wpłat i jak łatwo z nich korzystać?

  Coinbase

  Wpłaty są możliwe poprzez:

  • Przelew bankowy (ACH)
  • Przelew
  • Przelew SEPA
  • Idealny / Sofort
  • Połączone konto bankowe (proces bankowy, do którego Gemini popycha użytkowników w procesie rejestracji, jest opcjonalną funkcją dla użytkowników Coinbase i umożliwia szybsze wpłaty bankowe)
  • Kryptowaluta / aktywa cyfrowe z innego portfela

  Bliźnięta

  Wpłaty są możliwe poprzez:

  • Połączony przelew z konta bankowego (jak wyjaśniono w procesie konfiguracji) w sieci ACH
  • Przelew
  • Kryptowaluta / aktywa cyfrowe z innego portfela

  Zwycięzca: W kategorii opcji wpłat Gemini vs Coinbase, Coinbase jest zwycięzcą. Oferują te same usługi co Gemini, a także więcej.

  Natychmiastowe opcje zakupu (kupowanie za pomocą karty kredytowej lub debetowej)

  Coinbase

  Płatności kartą debetową to jedyna metoda natychmiastowych zakupów w Coinbase.

  Klejnotjani

  Przelew na konto bankowe (ACH) jest natychmiastowy z Gemini, jeśli połączyłeś swój bank z kontem Gemini. W rzeczywistości możesz zacząć handlować, zanim Twój przelew jeszcze się zakończy.

  Zwycięzca: Coinbase. Transakcje przy użyciu karty debetowej przypominają zakupy online, co dla większości jest wygodniejsze.

  Doświadczenie handlowe: Gemini vs Coinbase

  Coinbase

  Aby handlować prawdziwymi kryptowalutami, musisz odwiedzić produkt handlowy Coinbase „Coinbase Pro”. Coinbase to bardziej sklep niż platforma handlowa, a użytkownicy, którzy zdecydują się tu handlować, znając wygórowane opłaty Coinbase, będą mieli dość zły czas, regularnie strzelając sobie w stopę.

  Bliźnięta

  Widok handlu Gemini jest bardziej zaawansowany niż Coinbase, ale znacznie bardziej uproszczony niż konkurenci tacy jak Binance i Bitfinex. Będziesz mógł zobaczyć niektóre widoki księgi zamówień, informacje o cenach i dane 24-godzinne, a także różne inne ciekawostki, a wszystko to na jednym ekranie.

  Zwycięzca: Bliźnięta. Opcje wyświetlania i potwierdzenia zamówień są bardziej szczegółowe.

  Reputacja & Bezpieczeństwo

  Coinbase

  Mówiąc prościej, Coinbase to platforma dla początkujących kupujących kryptowaluty, dzięki prostocie, marketingowi i świetnemu interfejsowi użytkownika. Ich reputacja cierpi z powodu czasów weryfikacji, portfela powierniczego, niebotycznie wysokich opłat, ale środki bezpieczeństwa je zwalniają, ponieważ giełda nigdy nie została pomyślnie zhakowana ani naruszona.

  Zrzut ekranu 2020 12 27 o 16.16.33

  Bliźnięta

  Firma Gemini zdobyła należny szacunek za swoje niezwykle uzasadnione podejście zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa, będąc pierwszą giełdą w USA, która zdała egzaminy SOC 1 Type 1 oraz SOC Type 1 i 2. Podobnie jak Coinbase, nigdy nie zostały zhakowane ani przejęte. Ta dbałość o przepisy i dane osobowe działa również przeciwko nim, a handlowcy, którzy chcą większego poziomu prywatności, uważają środki za nieco inwazyjne.

  Zrzut ekranu 2020 12 27 o 16.14.50

  Zwycięzca: Coinbase. Osiem lat wysokiej jakości usług i wysokiego poziomu bezpieczeństwa zapewniło im jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą, reputację w branży.

  Czy Coinbase czy Gemini Better?

  Ponieważ obie aplikacje do handlu kryptowalutami są tak podobne, funkcje definiujące naszą analizę sprowadzają się do dostępnych opłat i monet.

  Gemini wygrywa obie te bitwy.

  Odwiedź Gemini, aby rozpocząć handel na tej atrakcyjnej alternatywie Coinbase.

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map