Ledger Nano S vs Trezor: Który portfel kryptowalut jest lepszy w 2021 roku?

Portfele cyfrowe (zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie) to urządzenia zaprogramowane lub wyprodukowane jako urządzenie do przechowywania walut cyfrowych, które mają być przechowywane w celu zwiększenia ich bezpieczeństwa, a także łatwe przelewy i pokwitowania. W tym artykule dokonamy przeglądu dwóch najbardziej znanych obecnie portfeli kryptowalut na rynku; Ledger Nano S vs Trezor.

Portfele sprzętowe to fizyczne urządzenia portfelowe, w których kryptowaluty są przechowywane w trybie offline, ale są dostępne online za pomocą kabla USB. Wśród najpopularniejszych i najbardziej wyróżniających się portfeli sprzętowych używanych przez wielu użytkowników i użytkowników kryptowalut do przechowywania, przesyłania i otrzymywania kryptowalut i tokenów znajdują się portfel Ledger Nano S i Trezor One..

Czym jest Ledger Nano S?

Plik Ledger Nano S jest portfelem sprzętowym używanym do przechowywania kryptowalut, na przykład; Bitcoin, Ethereum, ZCash, Bitcoin Cash, Litecoin itp., A także do dokonywania transakcji z innymi portfelami i użytkownikami.

księga nano s

Bycie portfelem sprzętowym sprawia, że ​​jest fizyczny i może dotknąć. Jest to małe i kompaktowe urządzenie, z ekranem i obudową ze stali nierdzewnej, która nadaje mu styl i ochronę przed uszkodzeniami. To nie jest zimny portfel, przechowuje monety offline, ale można uzyskać do nich dostęp tylko poprzez podłączenie portfela do systemu komputerowego online za pomocą kabla USB.

Dokonując przeglądu nano księgi głównej, można powiedzieć, że jest to popularny i szeroko stosowany portfel sprzętowy kryptowaluty (choć nie jest to otwarty), który jest na rynku kryptowalut od 2016 roku i obsługuje szeroką gamę monet, ma funkcję Bluetooth dla użytkowników smartfonów z systemem Android i iOS, zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i ma łatwy w użyciu interfejs.

Opłaty za Ledger nano są ustalane na przystępną stawkę szacunkową 60 dolarów, z wyłączeniem kosztów wysyłki. Opłaty za przelewy za wysyłanie monet są niedrogie i akceptowalne przez społeczność kryptowalut.

Jeśli twoje pytanie brzmi, czy księgi nano są bezpieczne, to moja odpowiedź na to jest bardzo głośne i duże TAK! Masz pełną kontrolę nad swoim portfelem, samodzielnie tworzysz PIN, klucze prywatne nie są przechowywane na ich serwerach i nigdy nie opuszczają urządzenia. Możesz także wielokrotnie czyścić i generować nowe portfele. Przed wykonaniem każdej „transakcji wysyłania” nadawca musi nacisnąć fizyczny przycisk na portfelu, czego żaden haker, który mógłby połączyć się z urządzeniem w trybie online, nigdy nie byłby w stanie zrobić. Jest również wyposażony w uszczelkę Anti-Tampering, ale zdecydowanie zaleca się kupowanie od autoryzowanego i zaufanego sprzedawcy.

Co to jest Trezor?

co to jest trezor

Dając recenzję Trezor; Trezor to popularny portfel sprzętowy typu open source używany do przechowywania kryptowalut. Został uruchomiony w sierpniu 2014 roku i jest pierwszym portfelem sprzętowym Bitcoin, który oferuje bezpieczne przechowywanie w chłodni oraz możliwość wydawania z wygodą gorącego portfela.

Jest to spore, mieszczące się w kieszeni urządzenie, które łączy się z komputerem za pomocą kabla USB. Przechowuje klucze prywatne Bitcoin i innych kryptowalut w trybie offline i podpisuje transakcje, dzięki czemu można go bezpiecznie używać nawet na komputerze zainfekowanym złośliwym oprogramowaniem.

Opłaty za przelew Trezora są również według normalnej stawki, w zależności od szybkości bloku, potrzebnej wygody i użytkownika. Jego cena zakupu jest szacowana na 80 dolarów (również koszty wysyłki nie obejmują).

Czy Trezor jest bezpieczny?

Tak, Trezor jest super bezpieczny jako portfel sprzętowy do przechowywania kryptowalut. Podobnie jak w przypadku księgi nano, wymaga również naciśnięcia fizycznego przycisku przed aktywacją jakiejkolwiek „transakcji wysyłania”, a także jest opatrzony pieczęcią Anti-Tampering. Masz pełną kontrolę nad portfelem, jego kodem PIN i kluczami prywatnymi.

Chociaż w 2017 roku zgłoszono lukę w sprzęcie Trezora, Trezor nadal pozostaje jednym z najbezpieczniejszych portfeli sprzętowych, ponieważ wspomniana luka została od dawna naprawiona przez zespół Trezora.

Recenzja Ledger Nano S vs Trezor

Porównując i porównując nano księgi z Trezorem (tj. Trezorem z księgi nano), widzimy kilka kluczowych funkcji wbudowanych w portfele sprzętowe, takie jak:

  1. Projekt: Ledger ma korpus ze stali nierdzewnej, który nadaje mu stylowy wygląd i jest bardziej chroniony przed uszkodzeniami, ale także cięższy niż Trezor, który jest wykonany z tworzywa sztucznego i ma większy ekran, który pomaga użytkownikowi uzyskać dodatkową ochronę i weryfikację podczas dokonywania transakcji.
  2. Cena £: Kolejną kwestią w Trezorze firmy Ledger nano jest cena. Trezor idzie za kwotę zaokrągloną do 80 dolarów, a nano z księgi rachunkowej za 60 dolarów, dzięki czemu jest bardziej przystępna cenowo niż Trezor.
  3. Reputacja firmy: Trezor ma szerszą akceptację społeczności kryptograficznej niż nano z księgi głównej. Ma wyższą reputację firmy i zyskał większe i lepsze rekomendacje niż nano z księgi głównej.
  4. Użyteczność: Księga główna według wielu popularnych recenzji społeczności kryptograficznej jest łatwiejsza w użyciu niż Trezor, ma solidniejszy interfejs portfela na żywo, co czyni go bardziej przyjaznym dla użytkownika niż Trevor.
  5. Otwarte źródło: Trezor jest zakodowanym urządzeniem o otwartym kodzie źródłowym, podczas gdy księgi nano nie są. Ponadto Trezor ma zalety zarówno do przechowywania na zimno, jak i na gorąco, podczas gdy księgi rachunkowe to tylko gorący portfel.
  6. Funkcja Bluetooth: Ledger nano s ma dostępną funkcję Bluetooth, dzięki czemu można go używać i uzyskiwać do niego dostęp za pośrednictwem smartfonów z systemem Android i iOS, po prostu podłączając smartfony do portfela sprzętowego przez Bluetooth. Chociaż było wiele krytyki przeciwko tej funkcji i na korzyść Trezora utrzymującego połączenia tylko z systemami komputerowymi, wyróżnia się ona jako punkt podczas przeprowadzania przeglądu Ledger Nano S vs Trezor jako funkcja, której księga ma, której nie można uzyskać Trezor.
  7. Wsparcie: Ledger nano i Trezor obsługują po ponad tysiąc monet i tokenów. Ale w tej kategorii w Ledger Nano S vs Trezor warto zauważyć, że Ledger Nano S obsługuje więcej monet niż Trezor. Trezor obsługuje do 1071 monet, nieco poniżej liczby obsługiwanych przez księgi numerów nano. Ale krytyka na korzyść Trezora dotycząca funkcji obsługi monet polega na tym, że obsługuje wszystkie te monety bez konieczności instalowania jakichkolwiek dodatkowych aplikacji od twórców monet, podczas gdy księga główna wymaga zainstalowania aplikacji do monet niektórych monet, zanim zostaną w pełni obsługiwane i aktywowany.

W podsumowaniu

Ledger nano i Trezor – wszystkie bezpieczne i wysoce zalecane urządzenia portfeli sprzętowych kryptowalut, które mogą przechowywać w nich tysiące monet i tokenów, a także z łatwymi w użyciu funkcjami.

Przyczyną przeglądu „księgi nano s vs trezor” jest zwrócenie uwagi na niektóre funkcje charakteryzujące portfele, abyś mógł dokonywać świadomych wyborów przy zakupie portfela sprzętowego, w zależności od tego, czego chcesz.

Czytaj więcej: Najlepsze portfele IOTA

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner