Przewodnik po konfiguracji węzła Lightning (z Dockerem)

Ten przewodnik pomoże Ci rozpocząć konfigurację węzła Lightning do wysyłania i odbierania Bitcoinów w sieci Lightning. Węzeł będzie zawsze online – będziesz mógł wysyłać i odbierać błyskawiczne transakcje w dowolnym momencie. Będziemy używać kontenera Docker, który pozwoli na szybsze wdrażanie i aktualizowanie. Węzły Remote Lightning są świetne dla każdego, kto chce zarobić dodatkowe pieniądze, przekierowując transakcje sieciowe błyskawicy w celu uzyskania pasywnego dochodu.

  • Poziom trudności: średniozaawansowany
  • Wymagany czas: 1 godz
  • Typ instalacji: LND z Dockerem
  • Wymagania wstępne: Możliwość wdrażania węzłów w AWS lub DigitalOcean

Ten przewodnik był zaadaptowane z samouczków ZAP – w tym kilka zaktualizowanych poleceń.

Uwaga: w tym przewodniku będziemy używać Bitcoin Testnet – środowiska testowego, w którym możemy popełniać błędy bez poważnych konsekwencji. Gdy już zaznajomisz się z wdrażaniem węzła, możesz przełączyć się na główną sieć bitcoin, zastępując w kodzie „testnet” słowem „mainnet”.

Zdalna konfiguracja węzła za pomocą platformy Docker

W tej konfiguracji musisz skonfigurować własny węzeł zdalny w usłudze hostingowej w chmurze, takiej jak AWS lub DigitalOcean. W tym przykładzie wdrożyłem instancję t2.micro na AWS z systemem Ubuntu Server 18.04. Możesz wdrożyć dowolny typ serwera, o ile obsługuje on Docker.

Uwaga: VPS musi mieć 1 GB lub więcej pamięci RAM. Cokolwiek mniej spowoduje częste awarie.

Aby uzyskać Docker, zainstaluj go za pomocą tych poleceń

sudo apt update sudo apt install docker.io

Instalowanie węzła Lightning

W przypadku kontenera będziemy używać obrazu utworzonego przez Zap – jest już wstępnie skonfigurowany i zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć (lnd, lndconnect). Pierwszym krokiem jest utworzenie „wolumenu”, który pozwoli zachować nasze dane na wypadek zniszczenia kontenera w przyszłości. Wolumen, który tworzymy, nosi nazwę „lnd-data”.

Uwaga: niektóre docker instalacji nie wymagają „sudo”, jeśli napotkasz problemy, uruchom docker bez podwyższonych uprawnień „sudo”.

wolumin sudo docker create lnd-data

W następnym kroku uruchomimy najnowszy obraz z „lnzap / lnd: latest”. Zamierzamy połączyć się z Bitcoin Testnet – w ten sposób, jeśli popełnimy jakiekolwiek błędy, nie stracimy prawdziwego Bitcoina.

Łączymy się również z publicznymi klientami neutrino – to znacznie obniża wymagania dotyczące dysku twardego dla tego węzła.

Przed wykonaniem upewnij się, że podałeś swoje IP w sekcji YOUR_EXTERNAL_IP.

sudo docker run -v lnd-data: / lnd –name = lnd-node -d \ -p 9735: 9735 \ -p 10009: 10009 \ lnzap / lnd: latest \ –bitcoin.active \ –bitcoin.testnet \ –debuglevel = info \ –bitcoin.node = neutrino \ –neutrino.connect = testnet1-btcd.zaphq.io \ –neutrino.connect = testnet2-btcd.zaphq.io \ –autopilot.active \ – -tlsextraip = YOUR_EXTERNAL_IP \ –externalip = YOUR_EXTERNAL_IP: 10009 \ –rpclisten = 0.0.0.0: 10009

Gratulacje! Masz uruchomiony węzeł Lightning.

Utwórz portfel Bitcoin

Nadszedł czas, aby stworzyć portfel Bitcoin. Możesz to zrobić bezpośrednio, wchodząc w interakcję z węzłem lnd za pośrednictwem platformy Docker.

sudo docker exec -u lnd -it lnd-node lncli –network = testnet create Pomyślnie utworzono portfel Bitcoin. Upewnij się, że fraza nasion jest bezpieczna (zapisana na papierze)

Możesz utworzyć nowy adres za pomocą następującego polecenia

sudo docker exec -u lnd -it lnd-node lncli –network = testnet newaddress np2wkh

W ten sposób otrzymasz adres Bitcoin, na który możesz wysłać Bitcoin, aby zasilić konto. Ponieważ jesteśmy w sieci Bitcoin Testnet, możesz użyć https://coinfaucet.eu/en/btc-testnet/ bezpłatnie zasilić konto.

PORADA: możesz sprawdzić, czy Twój węzeł działa, skanując porty 10009 i 9735 za pomocą https://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/. Jest to świetny sposób na sprawdzenie, czy istnieją zapory ogniowe blokujące komunikację węzła i czy ogólna konfiguracja zakończyła się pomyślnie. Działające węzły zawsze będą miały stan „OTWARTY” dla 2 portów.

Połączenie węzła zdalnego z aplikacją ZAP na iOS

Aplikacja ZAP na iOS umożliwia łatwy dostęp do węzła zdalnego węzła, wysyłanie transakcji, zarządzanie kanałami i nie tylko. Aplikacja ZAP jest bezpłatna i można ją pobrać z witryny https://zap.jackmallers.com/

Aby połączyć ZAP ze zdalnym węzłem, uruchom to polecenie:

sudo docker exec -u lnd -it lnd-node lndconnect –bitcoin.active

W ten sposób otrzymasz kod QR, który możesz zeskanować za pomocą portfela („Połącz z węzłem zdalnym”), aby zakończyć powiązanie. (Uwaga: starsze przewodniki proszą o użycie zapconnect, który już nie działa i wyświetli błąd).

Tworzenie kanałów z innymi węzłami

Aby rozpocząć dokonywanie płatności, musisz utworzyć kanały Lightning z innymi węzłami w sieci. Świetnym miejscem do rozpoczęcia wyszukiwania innych węzłów jest https://1ml.com/testnet/. To jest lista wszystkich węzłów sieci testowej.

Możesz zeskanować kod QR dla różnych serwerów za pomocą „Ustawień” -> „Zarządzaj kanałami” -> „+”

Pomocne narzędzia i polecenia do debugowania

Wszystko gotowe – węzeł zdalny działa i jest finansowany. Aby przetestować konfigurację, możesz skorzystać z następujących testów:

Sprawdź status LND

To polecenie sprawdza status lnd i czy jesteś w pełni zsynchronizowany z siecią Bitcoin.

sudo docker exec -u lnd -it lnd-node lncli –network = testnet getinfo

Sprawdzanie dzienników LND

Jeśli są jakieś problemy i problemy, zwykle pojawiają się one w dziennikach. Uzyskaj dostęp do najnowszych 100 komunikatów dziennika za pomocą tego polecenia

dzienniki sudo docker –tail 100 -f lnd-node

Ponowne uruchomienie kontenera

Po ponownym uruchomieniu węzła musisz ponownie uruchomić kontener. W tym celu musisz znać identyfikator kontenera, a następnie go uruchomić.

sudo docker ps -a sudo docker start CONTAINER_ID

Odblokowywanie portfela

Za każdym razem, gdy ponownie uruchamiasz kontener, musisz odblokować portfel:

sudo docker exec -u lnd -it lnd-node lncli unlock

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner