Jak długo trwa wydobycie bitcoina?

Jeśli jesteś nowy w przestrzeni kryptowalut, możesz czuć się nieco przytłoczony bogactwem informacji technicznych. Na szczęście trafiłeś na naszą stronę internetową, na której wyjaśniamy tematy związane z kryptowalutą, które przeciętny Joe i Jane mogą łatwo zrozumieć. Zanim zagłębimy się w główny temat wyjaśniający, ile czasu zajmuje wydobycie Bitcoina, należy zrozumieć proces wydobywania kryptowaluty.

Wydobywanie kryptowalut to proces, w którym transakcje między użytkownikami są weryfikowane i dodawane do publicznej księgi blockchain. Wydobywając, możesz zarabiać kryptowalutę bez konieczności bezpośredniego wpłacania na nią pieniędzy.

Wydobywanie kryptowalut to także mechanizm, za pomocą którego nowe monety są wprowadzane do sieci blockchain bitcoin. Jest to zdecentralizowany proces, w którym każdy, kto ma wystarczającą moc obliczeniową, może rozwiązać problem kryptograficzny, umożliwiając w ten sposób napisanie kolejnego bloku i otrzymanie nagrody w postaci nowo wydobytych bitcoinów.

Bitcoin to najbardziej znany i zakorzeniony przypadek kryptograficznych pieniędzy, które można wydobywać. Jednak nie wszystkie waluty cyfrowe można wydobywać. Wydobywanie bitcoinów zależy od protokołu konsensusu o nazwie Dowód pracy.

Ten artykuł dotyczy tego, ile czasu zajmuje wydobycie bitcoinów. Kryptograficzne formy pieniądza to przyszłość; teraz jest idealna okazja, aby zobaczyć, jak działają i, co ważniejsze, w jaki sposób mogą pomóc Ci osiągnąć wolność finansową.

Jak długo trwa wydobywanie bitcoinów

Co to jest Bitcoin?

Bitcoin (BTC) to przede wszystkim wirtualne pieniądze, które wykorzystują całkowicie zdecentralizowaną sieć i organizację. To jest wyjątkowa propozycja wartości Bitcoina. Przed Bitcoinem wszystkie pieniądze były kontrolowane przez banki centralne lub suwerenne państwa.

Jest progresywny, ponieważ daje swoim klientom kontrolę. Rzeczywiście, Bitcoin nie istniałby bez swoich klientów. To zdecentralizowane pieniądze, co oznacza, że ​​nie są kontrolowane ani kierowane przez jedną jednostkę. Jest przejrzysty, ponieważ umożliwia każdemu w sieci udostępnianie informacji każdemu innemu uczestnikowi.

Biorąc wszystko pod uwagę, wiele osób bezprawnie pobiera duplikaty informacji, takich jak pliki audio i filmy z Internetu, więc pozwala nam się zastanawiać, co powstrzymuje osoby przed wysyłaniem tego samego Bitcoina dwa razy lub co nazywa świat kryptowalut. podwójne wydatki?

To nie jest jak zwykłe nagrania lub pliki, które można pobrać z sieci, takie jak MP3 lub JPEG; Bitcoin nie może być replikowany ani kopiowany. Za każdym razem, gdy dokonywana jest transakcja (Bob wysyła Gary’emu Bitcoin), jest ona trwale rejestrowana w publicznej infrastrukturze informacyjnej łańcucha bloków.

Każda osoba, która posiada Bitcoin, może zobaczyć informacje o łańcuchu bloków. Obejmuje to takie dane, jak suma transakcji i adres portfela. Każda transakcja Bitcoin jest przechowywana w łańcuchu bloków, jednak nie pokazuje nazwy nadawcy, beneficjenta ani żadnych rozpoznawalnych danych, dzięki czemu Bitcoin jest bezpiecznym sposobem płatności.

Wszyscy uczestnicy sieci blockchain mają swój własny duplikat łańcucha bloków. Każdy może monitorować i weryfikować każdą transakcję, która ma miejsce w sieci. Zapewnia to przejrzystość, a ponieważ transakcje nie mogą zostać cofnięte, czyni je niezmiennymi.

Kryptografia to technika, w której transakcja jest zatwierdzana dla łańcucha bloków. Ta struktura wykorzystuje fragmenty i fragmenty danych zwane kluczami. To liczbowe zapewnienie, że transakcja jest autentyczna. Bitcoin wykorzystuje algorytmy SHA-256, które są kryptograficznymi funkcjami skrótu.

Kryptograficzna praca haszowania jest oświetlana przez sprawdzanie i sprawdzanie liczb, aż do znalezienia prawidłowego rozwiązania. Ogólnie rzecz biorąc, znalezienie rozwiązania zajmuje około 10 minut. To jest powód, dla którego „czas blokowania” Bitcoina wynosi 10 minut.


Czy kopanie bitcoinów jest opłacalne??

Wydobywanie bitcoinów może być bardzo lukratywnym przedsięwzięciem dla niektórych osób. Do znacznego zwiększenia wydajności wydobycia niezbędny jest odpowiedni sprzęt górniczy. Jednak najbardziej wydajny sprzęt górniczy dostępny obecnie na rynku, układy ASIC, które mogą kosztować w dowolnym miejscu od kilkuset do około 10 000 USD..

Na przykład niektóre urządzenia pozwalają klientom modyfikować ustawienia w celu obniżenia kosztów energii, obniżając większość kosztów operacyjnych. Nowi górnicy powinni zbadać czynniki kosztów / korzyści przed zakupem drogiego sprzętu górniczego. Powinni uważać na zużycie energii, a także aktualny kurs wymiany Bitcoin.

Czynniki, które powinny wpłynąć na to oszacowanie:

Koszt mocy: jaki jest twój wskaźnik mocy? Pamiętaj, że stawki zmieniają się w zależności od pory roku, pory dnia i różnych elementów. Możesz znaleźć te dane na swoim rachunku za prąd szacowanym w kWh.

Biegłość: ile energii zużywa Twój zestaw, szacowane w watach?

Czas: jaki jest przewidywany czas spędzony na wydobyciu?

Szacunkowa cena Bitcoin: jaka jest wycena bitcoina w dolarach amerykańskich lub innej walucie fiducjarnej?

Jest kilka Kalkulatory rentowności Bitcoin online, na przykład CryptoCompare, których potencjalni górnicy mogą wykorzystać do przeanalizowania kosztów / korzyści związanych z wydobyciem bitcoinów. Te kalkulatory różnią się nieznacznie, a niektóre są bardziej zadziwiające niż inne.

Przeprowadź inspekcję kilka razy, wykorzystując różne wartości zarówno dla szybkości mieszania, jak i oszacowania ceny Bitcoin. Dodatkowo zmień stopień kłopotów, aby dostrzec, jak to wpływa na dochodzenie. Zdecyduj, na jakim poziomie wartości wydobywanie bitcoinów jest dla Ciebie korzystne – to jest Twój próg rentowności.

Od listopada 2020 r. Koszt bitcoina wynosi około 17000 USD. Biorąc pod uwagę obecną rekompensatę w wysokości 6,25 BTC za każdy blok, górnicy otrzymują wynagrodzenie w wysokości około 100 000 USD + USD za skuteczne ukończenie haszowania. Oczywiście, ponieważ koszt bitcoina jest ważnym czynnikiem, biorąc pod uwagę bardzo zmienną naturę ceny bitcoina, liczba nagród prawdopodobnie wkrótce się zmieni.

Aby zmierzyć się z gigantami wydobywającymi kryptowaluty, ludzie mogą dołączyć do puli wydobywczej, zgromadzenia górników, którzy współpracują i dzielą się nagrodami. Może to przyspieszyć i zmniejszyć problemy związane z wydobyciem, umieszczając nagrody blokowe w zasięgu ręki. Wraz ze wzrostem kosztów coraz większa liczba indywidualnych górników decyduje się na dołączenie do puli.

Chociaż nagrody blokowe są mniejsze, połączona moc obliczeniowa oznacza, że ​​pule wydobywcze mają znacznie większe szanse na rozwiązanie problemu kryptograficznego i uzyskanie nagrody za blok po.

Jak długo trwa wydobywanie bitcoinów

Jak długo trwa wydobycie 1 Bitcoina na komputerze?

Bitcoin (BTC) wykorzystuje algorytm konsensusu Proof of Work (PoW) oparty na jego bezpieczeństwie. Oznacza to, że podobnie jak wiele innych kryptowalut, sieć kopaczy kryptowalut jest używana do wykrywania bloków i dodawania do nich oczekujących transakcji, aby uczynić je nieodwracalnymi..

Mimo że odkrycie każdego bloku zajmuje 10 minut, a każdy blok zapewnia nagrodę w wysokości 6,25 BTC dla górnika, który go pomyślnie odkrył, ważne jest, aby zrozumieć, że cała sieć wydobywcza Bitcoin zasadniczo konkuruje w tym procesie wykrywania bloków.

Oznacza to, że tylko jeden górnik w całej sieci wydobywczej faktycznie z powodzeniem odkryje blok – a ponieważ potencjalnie działają dziesiątki tysięcy kopaczy bitcoinów, szanse na samodzielne wykrycie bloku są dość niskie.

Z tego powodu zdecydowana większość górników Bitcoin pracuje razem w ramach puli wydobywczej, łącząc swoją szybkość mieszania, aby mieć większą szansę na odkrycie bloku. Następnie, niezależnie od tego, który górnik w puli faktycznie odkryje blok, nagrody są rozłożone równomiernie w całej puli.

W związku z tym górnik, który wnosi 1% wskaźnika mieszania puli, również otrzyma 1% nagromadzonych nagród blokowych.

Bitcoin Hash Rate Share

F2Pool jest obecnie najbardziej dominującą pulą do wydobywania bitcoinów, z udziałem wskaźnika mieszania wynoszącego 16,6%.

F2Pool jest obecnie największą pulą pod względem udziału w szybkości mieszania, wnosząc około 20,52 EH / s z całkowitej szybkości mieszania Bitcoin wynoszącej 123,39 EH / s. Ten udział w stopie mieszania wynoszący 16,6% oznacza zasadniczo, że około 16,6% wszystkich nowo powstałych BTC jest wydobywanych z tej puli – co odpowiada 149,4 BTC dziennie.

Pojedynczy górnik wnoszący 1% wskaźnika hash puli (~ 205 PH / s) zarabiałby około 1,494 BTC dziennie. Oznacza to, że górnik potrzebowałby blisko 132 PH / s szybkości mieszania, aby wydobyć średnio 1 BTC dziennie na obecnych poziomach trudności.

Jak długo trwa wydobycie bitcoina

Patrząc z perspektywy, jest to odpowiednik 1200 platform wydobywczych Antminer S19 Pro – obecnie jedna z najszybszych koparek ASIC na rynku. Całkowity koszt tej konfiguracji prawdopodobnie wyniósłby około 2,4 miliona USD, zakładając cenę jednostkową 2000 USD / szt.

Dla tych z mniejszym budżetem pojedynczy Antminer S19 Pro potrzebowałby łącznie 1200 dni, aby wygenerować 1 BTC w nagrodach podczas pracy z pulą wydobywczą – to odpowiednik wygenerowania 0,0000833 BTC / dzień w nagrodach.

Aby obliczyć, ile czasu zajęłoby innej platformie wydobywczej wygenerowanie 1 BTC w nagrodach, możesz po prostu podłączyć szybkość mieszania do następującego równania: 1 / (szybkość mieszania (w PH / s)) * 0,0076. Wynik ten da liczbę dni potrzebnych do wygenerowania 1 BTC w nagrodach na obecnych poziomach trudności.

Ile czasu zajmuje wydobycie bitcoina z kartą GTX 1080?

Zakładając szybkość mieszania 600 MH / s dla NVIDIA GTX 1080, ten kalkulator mówi, że dla 95% prawdopodobieństwa * znalezienia bloku, potrzebujesz 871 450 680 dni lub około 2,4 miliona lat. Dla 50% prawdopodobieństwa jest to około 550 tysięcy lat. Wydobywanie na puli wymagałoby 63,7 tysięcy lat, aby osiągnąć 1 BTC.

Ile kosztuje wydobycie 1 bitcoina?

Koszt wydobycia 1 Bitcoina może ulec zmianie w zależności od kilku elementów. Koszt zależy przede wszystkim od rodzaju używanego sprzętu górniczego i kosztów operacyjnych operacji wydobywczej. Poniżej wymienione są kwestie związane z kosztami podczas operacji wydobywania kryptowalut.

  1. Koszty siły w obszarze górnictwa
  2. Wydatki na pulę
  3. Hash Rate urządzenia wydobywającego
  4. Praca
  5. Wypadki i niespodziewane włamania

Chociaż może się to nie ukazać w ten sposób, kraj, w którym zdecydujesz się na wydobycie, może mieć ogromny udział w ogólnych kosztach wydobycia. Liczne kraje Ameryki Południowej i Azji mają niższe wskaźniki wykorzystania energii. Stały się hotspotem dla górników Bitcoin. Wydobycie 1 Bitcoina w USA będzie Cię kosztować wielokrotnie więcej niż w Wenezueli.

Wydobywanie bitcoinów przypomina inne przedsięwzięcie. Jeśli nie masz szans, że myślisz o wydobyciu, musisz być przygotowany ze strategią określającą, ile w sumie może Cię to kosztować. Jeśli chcesz przekształcić wydobycie w świadczenie, musisz wziąć pod uwagę również amortyzację. Tutaj musisz obliczyć całkowity koszt, jaki zajmie ci założenie biura górniczego, a następnie żywotność sprzętu.

Jeśli Twoje urządzenia będą działać w dzień iw nocy, będą narażone na typowy przebieg górniczy. Musisz upewnić się, jak ulepszyć swoje operacje wydobywcze, zwracając szczególną uwagę na konkurencję i inwestując zasoby w lepszy sprzęt górniczy.

Pod koniec dnia musisz wyrównać początkową inwestycję. Wielu dostawców urządzeń udziela gwarancji na swoje gadżety. W najlepszym interesie górników będzie uważne śledzenie gwarancji na ich sprzęt. Czasami lepiej jest przeznaczyć zasoby na tańszy sprzęt, aby wymienić go, gdy się zepsuje.

Wniosek

Wydobywanie bitcoinów to przedsięwzięcie, które może przynieść świetne wyniki, ale może iść na boki. Konieczne jest rozważenie całej trudnej pracy i wytrwałości, które będą związane z wydobyciem kryptowalut. Ponieważ zamieszanie wokół BTC i wydobywania bitcoinów rozszerzyło się w dłuższej perspektywie, jest całkowicie niemożliwe, aby ktoś miał możliwość zabezpieczenia nagród blokowych za pomocą pojedynczego urządzenia niż jednego w puli wydobywczej.

Twoje prawdopodobieństwo zdobycia Bitcoinów poprzez wydobycie ma związek ze stopniem mieszania i innymi instrumentami wydobywczymi, z których korzystasz. Dzisiejsze wydobycie wymaga techniki, aranżacji i wytrwałości. Jest to umiarkowany, ale korzystny cykl. Bitcoin to kolejne pieniądze internetowe, które każdy może zacząć wydobywać.

Na pożegnanie pamiętaj, że są różne powody, dla których możesz kopać: z korzyścią pieniężną, aby pomóc zabezpieczyć organizację lub po prostu nauczyć się kopać.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map