Jak kupować altcoiny za USD [przewodnik krok po kroku dla kupujących]

Masz więc trochę dolarów amerykańskich i chcesz zainwestować w altcoin, mając nadzieję na pomnożenie swoich oszczędności i zadajesz sobie pytanie: „Jak kupić altcoiny za USD?„. W tym specjalnym przewodniku po kryptowalutach będziemy używać terminu „altcoin” do reprezentowania dowolnej waluty cyfrowej z wyjątkiem Bitcoin. Można to zrobić na kilka sposobów, przechodząc przez jedną z głównych kryptowalut lub korzystając z dostawcy portfela elektronicznego.

Gdzie kupić Altcoiny

Istnieje wiele witryn, w których można kupić altcoiny. Ale istnieje ponad 2000 altcoinów i żadna giełda nie wymienia ich wszystkich. Więc gdzie kupić tokeny, zależy od tego, który konkretny token chcesz kupić. W przypadku stosunkowo znanych tokenów, takich jak Ethereum, Litecoin lub EOS, będziesz mógł wybierać spośród kilku giełd. W przypadku mniej znanych tokenów, takich jak ArepaCoin lub Revain, wybór giełd jest znacznie bardziej ograniczony.

Nie ma wyjątkowej, uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, gdzie kupić altcoiny.

Większość mniej znanych altcoinów jest sprzedawanych na giełdach, które nie akceptują walut fiducjarnych, takich jak dolar amerykański, chiński juan czy real brazylijski. Niektóre giełdy, takie jak Binance i Bittrex, oferują więcej altcoinów niż inne, ale żadna giełda nie wymienia każdego z ponad 2400 tokenów i będziesz musiał przeprowadzić trochę badań, aby dowiedzieć się, gdzie znajduje się żądany token. Więcej na ten temat w krok po kroku poniżej.

Najlepszy sposób na zakup Altcoinów

Ponieważ większości altcoinów nie można kupić bezpośrednio za pomocą walut fiducjarnych, najpierw będziesz musiał zamienić swoje dolary na tokeny, które można kupić bezpośrednio. Można to zrobić na dwa główne sposoby:

 1. Za pośrednictwem giełd kryptowalut, które akceptują waluty fiducjarne: giełdy takie jak Coinbase lub Kraken umożliwiają kupowanie tokenów kryptograficznych bezpośrednio za dolary amerykańskie. Jednak ta opcja nie jest dostępna dla wszystkich kryptowalut notowanych na obu giełdach. Kraken wymienia 18 tokenów, które można kupić za USD. Listy Coinbase 9.
 2. Poprzez portfele elektroniczne z obsługą kryptowalut: portfele elektroniczne to usługi, które umożliwiają otrzymywanie, wysyłanie i dokonywanie płatności online. Najbardziej znanym portfelem elektronicznym jest PayPal, ale są też inne. Niektóre z nich, takie jak Uphold i Skrill, umożliwiają również wymianę między dolarami amerykańskimi a tokenami kryptograficznymi. Skrill obsługuje 9 tokenów. Uphold obsługuje 16 tokenów, a także umożliwia handel fiat-to-fiat.

Pierwszym krokiem będzie więc konwersja USD na główny token kryptograficzny, który można później wymienić na token, który chcesz kupić. Ale omówimy to bardziej szczegółowo w poniższym przewodniku krok po kroku.

Najlepsza strona do kupowania Altcoinów

Istnieją setki giełd, na których można kupić altcoiny. Niektóre są dużymi witrynami oferującymi setki tokenów. Inne są znacznie mniejsze. Oczywiście najlepsza strona do kupowania altcoinów zależy od konkretnego tokena, który chcesz kupić.

Ogólnie rzecz biorąc, kiedy wybierasz giełdę do kupowania altcoinów, potrzebujesz dwóch rzeczy: bezpieczeństwa i opcji. Potrzebujesz więc witryny z dobrymi protokołami bezpieczeństwa i możliwie największą liczbą wymienionych tokenów. Niektóre z najlepszych giełd altcoin to:

 1. Binance: obecnie zawiera 162 tokeny z 24-godzinnym wolumenem obrotu przekraczającym 920 milionów USD.
 2. Bittrex: obecnie dostępne są 243 tokeny do handlu. Ich 24-godzinny wolumen rynku wynosi około 25 milionów USD.
 3. Poloniex: handluje 56 tokenami, a dzienny wolumen obrotu wynosi około 16 milionów USD.

Każda z tych giełd umożliwia szybki i bezpieczny zakup altcoinów.

Przewodnik krok po kroku dotyczący kupowania Altcoinów

Metoda 1: Jak kupować altcoiny za pomocą USD przechodząc przez usługę e-portfela

W tym samouczku jako przykładu użyjemy Uphold. Inne e-portfele działają w podobny sposób. Upewnij się tylko, że Twój portfel obsługuje kryptowaluty. Uphold zapewnia portfele dla USD i obsługiwane przez niego tokeny kryptograficzne. Tutaj nazywa się te portfele karty. Masz więc kartę USD, kartę BTC, kartę ETH itp.

 1. Załóżmy, że masz konto Un Uphold. Jeśli nie, możesz je utworzyć bezpłatnie przez klikając tutaj. Pierwszym krokiem będzie dodanie dolara do portfela. Na pulpicie kliknij kartę USD. Spowoduje to przejście do ekranu, na którym możesz wykonywać różne operacje za dolary amerykańskie posiadane w Uphold. Kliknij „Dodaj środki”.

  jak kupić altcoiny za USD (3)

 2. Istnieją cztery opcje dodawania środków do karty w USD: z konta w banku w USA, z konta w euro za pośrednictwem SEPA, z karty kredytowej / debetowej lub za pomocą kryptowalut. Kliknij „z konta bankowego w USA”.

  jak kupić altcoiny

 3. Wypełnij wymagane informacje, zaakceptuj regulamin i kliknij „Utwórz”. Zwróć uwagę, że pole „Nazwij to konto” umożliwia wybranie nazwy, która będzie łatwa do zidentyfikowania, w przypadku połączenia wielu kont bankowych z kontem podtrzymującym. Imię i nazwisko podane na koncie bankowym musieć zgadzają się z imieniem i nazwiskiem na koncie podtrzymującym. Po połączeniu konta możesz wybrać je jako opcję podczas dodawania środków do karty USD. Realizacja przelewów zajmuje około 5 dni roboczych.
 4. Gdy środki znajdą się na Twojej karcie, zakup tokenów kryptograficznych jest bardzo łatwy i zajmuje tylko kilka sekund. W tym przykładzie załóżmy, że chcesz kupić ETH o wartości 20 dolarów. Kliknij swoją kartę USD, tak jak poprzednio, a zostaniesz przeniesiony do tego samego ekranu, na którym połączyłeś swoje konto. Ale teraz, zamiast klikać „Dodaj środki”, kliknij „Przenieś między swoimi kartami”. Pojawi się następujący ekran:

  Karta ETH

 5. Wpisz kwotę, którą chcesz kupić (w USD). Zostanie wyświetlona aktualna stawka, opłata i ostateczna kwota doładowania. Jeśli wszystko jest w porządku, kliknij „Potwierdź”, a transakcja zostanie zakończona w ciągu kilku sekund. Gratulacje! Właśnie kupiłeś swój pierwszy altcoin.

Metoda 2: Jak kupić altcoiny za dolary amerykańskie przechodzące przez giełdę kryptowalut

W tym przewodniku użyjemy Krakena. Inne giełdy działają w ten sam sposób. Tak jak poprzednio, pierwszym krokiem będzie zasilenie portfela przelewem bankowym. Tylko upewnij się, że Twoja giełda akceptuje handel walutami fiducjarnymi.

 1. Po zalogowaniu kliknij w zakładkę „Finansowanie”
 2. (TA SEKCJA OBEJMUJE KROKI I EKRANY DOTYCZĄCE WPŁATY USD NA KRAKENA)

Jak widać, kupowanie pierwszych altcoinów za pomocą USD jest prostą, dość prostą i szybką procedurą jeśli kupujesz token, który można bezpośrednio kupić za walutę fiducjarną. Ale dotyczy to tylko niewielkiej części wszystkich monet. Jak kupiłbyś kolejny altcoin? 

Załóżmy, że chcesz kupić Monero (XMR).

Pierwszą rzeczą do rozważenia w tej chwili jest to, że nie wszystkie tokeny można bezpośrednio ze sobą handlować. Giełdy organizują swoje tokeny w tzw pary handlowe. Tak więc jeden token można kupić za bitcoiny, ale nie za eter, lub odwrotnie. Na różnych giełdach występują różne pary handlowe.

Jak kupić przykład Monero

 1. Najpierw znajdziemy twoją parę giełdową i handlową. Udaj się do Kapitalizacja rynku kryptowalut i wpisz żądany token w polu wyszukiwania w prawym górnym rogu.

  kapitalizacja rynkowa kryptowalut

 2. Wyszukiwanie dostarczy informacji o monecie, w tym danych technicznych, wielkości rynku i wykresu cen. Po lewej stronie zobaczysz 10 najlepszych giełd dla twojego tokena według wolumenu rynkowego.Możesz kliknąć, aby wyświetlić pełną listę, w tym pary handlowe.

  jak kupić monetę monero

 3. Przewijając listę, możesz zobaczyć transakcje Binance w Monero i ma parę handlową XMR / ETH. Oznacza to, że możesz kupić Monero za pomocą Ether.gdzie kupić altcoiny
 4. Następnym krokiem jest zalogowanie się do Binance, przejście do „Portfeli” i kliknięcie „Wpłać”. Zostanie wyświetlony ekran, na którym możesz wybrać token do zdeponowania. W tym przypadku ETH.

  najlepszy sposób na zakup altcoinów

 5. Po prawej stronie zobaczysz adres swojego portfela Ethereum na Binance. Będziesz musiał przenieść swoje ETH do tego portfela. Skopiuj adres do schowka.

  depozyt bankowy

 6. Teraz wróć do giełdy lub portfela, na którym pierwotnie przeliczyłeś USD na ETH. W tym przykładzie użyję Uphold. Na pulpicie nawigacyjnym kliknij swoją kartę ETH, a następnie wybierz opcję „Wyślij do kryptowaluty lub tokena narzędziowego”.

  jak używać uphold

 7. Przewiń w dół, aż zobaczysz „Ether (ETH)” i kliknij tam.
 8. Wklej adres portfela, który skopiowałeś z Binance do pierwszego pola, wpisz kwotę ETH, którą chcesz wysłać i Potwierdź. Transfer rozpocznie się i powinien zostać wykonany w ciągu kilku minut.

  najlepsza strona do kupowania altcoinów

 9. Wróć do Binance, kliknij „Echanges”, a następnie „Basic” na górnej wstążce. Zostanie wyświetlony ekran handlu. W prawej kolumnie kliknij „ALTS”, a następnie „ETH”, aby zobaczyć wszystkie pary eterowe. Przewiń w dół, aż znajdziesz parę handlową „XMR / ETH” i kliknij na nią. Zobaczysz teraz podobny ekran handlu dla pary monero / ether. Stąd będziesz mógł zarówno kupić XMR za ETH, jak i sprzedać XMR za ETH.

  jak kupić altcoiny na Binance

Wniosek

Kupowanie altcoinów za USD może być prostym procesem, ale może też być bardziej złożone. Wszystko zależy od konkretnego tokena, który chcesz kupić. W przypadku głównych altcoinów, takich jak Ethereum, Litecoin, BAT lub EOS, bezpośredni zakup jest opcją, a istnieją giełdy (takie jak Coinbase lub Kraken) i e-portfele (takie jak Uphold lub Skrill), które pozwolą ci to łatwo zrobić. W przypadku mniej znanych altcoinów będziesz musiał przejść do giełd obsługujących tylko kryptowaluty, takich jak Binance lub Bittrex, po wykonaniu wstępnej konwersji fiat na kryptowalutę. To już koniec tego przewodnika, jak kupować altcoiny za dolary amerykańskie. 

Pamiętaj, aby zostawić komentarz poniżej z wszelkimi pytaniami lub uwagami!

Zobacz także: Najlepsza kryptowaluta pod groszem

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map