Najlepsze książki o Blockchain do czytania dla początkujących w 2021 roku

Blockchain to szeregowy zapis danych ze znacznikiem czasu, którego nie można usunąć i który jest dystrybuowany i zarządzany bez centralnego organu. 

Blockchain jako technologia ma rekordy sięgające kilkudziesięciu lat temu, ale zaczyna istnieć, a pojawienie się w centrum uwagi stało się możliwe wraz z pojawieniem się bitcoina, który został opracowany i zbudowany na ekosystemie technologii blockchain przez pseudo osobę / grupę pod nazwisko Satoshi Nakamoto. Od tego czasu technologia blockchain i towarzyszące jej elementy zyskały ogromne uznanie i badania. 

Tutaj skupimy się trochę na nauce i historii blockchain, a następnie na najlepszych książkach na tablicy dla tych, którzy chcą więcej badać i poszerzać horyzonty w dziedzinie technologii blockchain i być może wyrzeźbić dla siebie niszę lub zbudować na różnych niszach już wykutych przez poprzednich badaczy i użytkowników. 

Nauka o Blockchain

Według Wikipedii blockchain to rosnąca lista rekordów zwanych blokami, które są połączone za pomocą kryptografii. Każdy blok zawiera kryptograficzny skrót poprzedniego bloku, znacznik czasu i dane transakcji, czyli każdy szczegół, który dotyczy takiej bieżącej transakcji lub bloku powiązanego z poprzednim, i jest to generalnie reprezentowane jako drzewo Merkle. 

Nauka o Blockchain

Zarządzany przez sieć peer-to-peer, blockchain jest z założenia odporny na modyfikację danych. Jest to otwarta, rozproszona księga, która może rejestrować transakcje między dwiema stronami w sposób skuteczny, weryfikowalny i trwały. Nauka o blockchain opiera się na trzech filarach, którymi są; decentralizacja co oznacza, że ​​sterowanie blokami nie jest sterowane centralnie, przezroczystość co wyjaśnia, że ​​wszystkie transakcje i zapisy są prawdziwe, wiarygodne i poprawne, oraz niezmienność, co oznacza jego zdolność do trwałego przechowywania danych wraz z ich usunięciem, edycją lub utratą. 

Z drugiej strony kryptografia to metoda ochrony informacji i komunikacji za pomocą kodów, tak aby tylko ci, dla których informacje są przeznaczone, mogli je odczytać i przetworzyć. Blockchain jako technologia opiera się na kryptografii, dzięki czemu jest bezpieczny, szybki i, co najważniejsze, niezawodny. Pierwsza praca nad kryptograficznie zabezpieczonym łańcuchem bloków jest przypisywana Stuartowi Haberowi i W. Scottowi Stornetta w roku 1991.

Najlepsze książki na Blockchain

Blockchain: plan nowej gospodarki

Problem, który napotykamy w przestrzeni wiedzy technicznej, polega na tym, że większość osób, które chcą dowiedzieć się więcej o technologii blockchain, lub ci, którzy myślą, że wiedzą więcej, postrzegają kryptowaluty lub bitcoiny jako łańcuch blokowy i odwrotnie. Interpretują blockchain jako zbudowany wyłącznie w celu rejestrowania tylko transakcji bitcoinów i innych kryptowalut z jednego portfela, puli wydobywczej lub giełdy itp. Do drugiego, ale tutaj wszystko źle zrozumieli.! 

Blockchain został stworzony, aby pomóc w weryfikacji, przechowywaniu i zabezpieczaniu danych! Został zbudowany tak, aby pasował do naszego codziennego życia i związanych z nim czynności. Ekosystem blockchain, w którym znajdują się bitcoiny i inne kryptowaluty, został opracowany w celu dostosowania do ważnych aspektów życia ludzkiego, od sektorów takich jak rolnictwo po górnictwo, energetykę, nieruchomości, sport, transport, opiekę zdrowotną, bankowość, produkcję, finansowanie handlu, a nawet rząd / sektory publiczne. 

BlockChain Crafts for a New Economy

Prawda jest taka, że ​​blockchain został zbudowany, aby objąć wszystkie obszary gospodarki, aby rosnąć i ewoluować jako plan, na którym zostanie zbudowana i rozwijająca się znacznie lepsza światowa gospodarka, w której wszystkie powiązane dane dla każdego sektora są szyfrowane tylko dla osób zaangażowanych i był bezpieczny i nieskrępowany. Zasadniczo, w zwięzłych i prostych słowach, blockchain to wszystko następne! 

Opanowanie Blockchain

Nikt nigdy nie wstawał w zimny poranek i nie stał się biegłym pisarzem, elokwentnym mówcą / mówcą, doświadczonym i odnoszącym sukcesy artystą lub sportowcem, zajęło im trochę czasu i nauki, aby opanować swoją sztukę i stać się w niej profesjonalistami. Tak samo jest z blockchainem, więc jeśli ktokolwiek chce opanować przestrzeń blockchain, jej technologiczne know-how, kryptografię, kodowanie i inne podstawy związane z blockchain, oczekuje się, że taka osoba będzie gotowa poświęcić czas i oczywiście studiować w dziedzinie blockchain. W dalszej części tego artykułu zajmiemy się najlepszymi książkami na temat technologii blockchain, które pomogą Ci opanować sztukę i naukę związaną z technologią blockchain..

Najlepsze książki na temat Blockchain dla początkujących 

najlepsze książki na temat technologii blockchain

Obecnie dostępnych jest wiele książek na temat serii blockchain, ale należy dążyć do najlepszych, aby mieć pełne pojęcie o wszystkim, co jest wymagane w zakresie łańcucha bloków. Godne polecenia najlepsze książki na tablicy dla początkujących będą obejmować; 

 1. Melanie Swan’s Blockchain: Blueprint for a new economy. 
 2. Książka Daniela Dreschera o Blockchain Basics: nietechniczne wprowadzenie w 25 krokach.
 3. E-book Cybrosys Technologies ‘Blockchain. 
 4. Opanowanie Bitcoin – Andreas M. Antonopoulos. 
 5. Blockchain Revolution autorstwa Dona i Alexa Tapscotta. 
 6. Blockchain autorstwa Melanie Swan. 
 7. The Book of Satoshi autorstwa Phila Champagne’a. 
 8. Blockchain od koncepcji do realizacji autorstwa Debajani Mohanty. 
 9. Blockchain dla wszystkich autorstwa Sir Johna Hargrave’a. i,
 10. Podstawy Bitcoinów i łańcuchów bloków: Wprowadzenie do kryptowalut i technologii, która je napędza, autor: Anthony Lewis. 

Każda z tych książek z pewnością poszerzy twoją wiedzę na temat łańcucha bloków bez względu na poziom, na jakim byłeś przed ich przeczytaniem.

Najlepsze książki o rozwoju Blockchain 

Ta książka o Blockchain

Tutaj widzimy siedem moich najlepszych rekomendacji dotyczących najlepszych książek o blockchainie dla programistów, którzy chcą zagłębić się w rozwój i ekspansję blockchain. Zawierają; 

 1. Przedstawiamy Ethereum i Solidity: Podstawy programowania kryptowalut i Blockchain dla początkujących autorstwa Chriss Dannen.
 2. Blockchain Science autorstwa Rogera Wattena Hofera. 
 3. Ta książka o Blockchain: godzinne wprowadzenie Jonathana Morleya. 
 4. Aplikacje obsługujące Blockchain: Zrozum ekosystem Blockchain i jak sprawić, by działał dla Ciebie David Metcalf, Max Hooper i Vikram Dhillon. 
 5. Programista Blockchain: praktyczny przewodnik po projektowaniu autorstwa Elada Eltona. 
 6. Przewodnik dla programistów Blockchain: Twórz inteligentne aplikacje z technologiami Blockchain autorstwa Brenn Hill et al.
 7. Programowanie Bitcoin: Dowiedz się, jak programować Bitcoiny od zera autorstwa Jimmy’ego Songa. 

Programowanie Botcoin

Książki te zawierają wszystko, czego potrzebują programiści, którzy chcą wiedzieć i przyczyniać się do rozwoju ekosystemu blockchain. 

Wcześniej opublikowane książki na Blockchain

Rzućmy okiem na kilka najlepszych propozycji wydanych w zeszłym roku dla tych, którzy chcą właśnie wydanych książek, które są oczywiście aktualne, z większą ilością informacji i wyników na temat łańcucha bloków, które obejmują; 

 1. Blockchain Bubble or Revolution: The Present and Future of Blockchain and Cryptocurrencies autorstwa Aditya Agashe, Neel Mehta i Parth Detroja. 
 2. Podstawy Blockchain: przewodnik po budowaniu umiejętności w ekonomii, technologii i biznesie Blockchain autorstwa Behiny Waterbury, Billa Wagnera i Toma Serresa. 
 3. Blockchain: The Next Everything autorstwa Stephena P. Williamsa. 
 4. Legal Tech, Smart Contracts i Blockchain pod redakcją Corrales Compagnucci i innych. 
 5. Podstawy Bitcoin i Blockchain: nietechniczne wprowadzenie dla początkujących w technologii Blockchain… autor: Arthur T. Brooks. 

Książki te są świeżo upieczone i zawierają poprawione i zrewidowane wyniki różnych badań prowadzonych nad ekosystemem technologicznym blockchain, wszystkimi jego podstawami, a nawet nad jego rozwojem. 

Wniosek 

Aby opanować sztukę i naukę związaną z blockchain, musisz przede wszystkim przygotować się do nauki o tym. Ten artykuł oddał sprawiedliwość dobrym i godnym polecenia książkom na temat blockchain, zarówno o jego rozwoju, historii, jak i dla początkujących. Miłej przejażdżki. Aby mieć dostęp do tych książek, zawsze możesz sprawdzić je na dysku PDF lub książkach Amazon.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner