Czym są altcoiny i dlaczego warto na nie uważać w 2021 roku

Kryptowaluty i technologia blockchain zadomowiły się w świecie ekonomii głównego nurtu dzięki astronomicznemu wzrostowi wartości Bitcoina około połowy 2017 roku. Pomimo faktu, że wiele potencjalnych zastosowań blockchain jest nadal tajemnicą dla większości populacji, inwestorzy z całego świata zwracają się w stronę tych alternatywnych aktywów jako sposobu na generowanie zysków.

Jednak to nie wszystko, co jest Bitcoinem. Altcoiny lub monety alternatywne to formy cyfrowej waluty, które opierają się na tych samych zasadach technologicznych co Bitcoin, aczkolwiek mają różne nazwy i wartości. Monety kryptograficzne, takie jak Litecoin lub Ethereum, mogą zapewnić dobrą wartość po stosunkowo niskich cenach, potencjalnie nawet lepszych niż Bitcoin, który widział wiele wzlotów i upadków od czasu jego niezwykłej sławy trzy lata temu.

Altcoiny mogą również stanowić okazję dla innowatorów i przedsiębiorców do wykorzystania kryptowalut w wielu obszarach finansów, takich jak błyskawiczne transfery międzynarodowe. Dobrym przykładem takiego altcoina jest Ripple (XRP), który staje się coraz bardziej popularny na rynku kryptowalut ze względu na jego potencjał w zakresie szybkiej realizacji przelewów walutowych i przy bardzo niskich opłatach. W rzeczywistości, jeśli sprawdzisz najnowsze Dzisiejsze wiadomości XRP, zauważysz jego rosnącą popularność wśród międzynarodowych banków, która pokazuje, jak daleko zaszły altcoiny od czasu ich rozpoczęcia jako nowość przyćmiona sukcesem Bitcoina.

W tym artykule przyjrzymy się najpopularniejszym altcoinom i temu, jak mogą przyczynić się do rewolucji kryptowalutowej, która rozwija się na naszych oczach.

Czym są Altcoiny?

Zanim przejdziesz do różnych rodzajów altcoinów i ich potencjalnej przyszłej wartości, powinieneś zrozumieć, czym one są i czym różnią się od Bitcoinów. Mówiąc najprościej, altcoiny są alternatywą dla Bitcoin, podobnie jak inne waluty są alternatywą dla dolara amerykańskiego.

READ BBVA zdobywa główną nagrodę za platformę pożyczkową opartą na blockchain

W przeciwieństwie do zwykłych walut, które działają na mniej więcej takich samych zasadach, nawet jeśli tak jest powiązany z dolarem amerykańskim, każdy altcoin ma swój własny, oddzielny zestaw reguł. Różnią się one czasem wydobycia, sprzętem wymaganym do ich wydobycia oraz szybkością transakcji i opłatami. Dzięki tym różnicom altcoiny mogą pozostać użyteczne i wartościowe na rynku nawet pomimo ich niskiej wyceny w porównaniu z Bitcoinem.

Jest prawdopodobne, że żaden altcoin nigdy nie osiągnie oszałamiającej kapitalizacji rynkowej Bitcoina wynoszącej prawie 120 miliardów dolarów, ale to niekoniecznie jest takie złe. Tak jak Bitcoin okazał się cenny dla inwestorów jako (wysoce niestabilny) składnik aktywów, którym można handlować za walutę inną niż cyfrowa, tak altcoiny mogą być wykorzystywane na wiele różnych sposobów, na przykład przy użyciu kryptowaluty w celu usprawnienia i uproszczenia międzynarodowych pieniędzy transfery.

Rodzaje Altcoinów

Istnieją różne rodzaje altcoinów. Są zdeterminowani przez różne potencjalne zastosowania, a także początkowe intencje ich twórców.

Stablecoins są rodzajem altcoinów zaprojektowanych w celu przeciwdziałania szalonej zmienności większości kryptowalut. Ich wartość jest powiązana z określonym towarem lub indeksem. Jednym z najlepszych przykładów stablecoina jest Pęta – moneta powiązana z dolarem amerykańskim. Jeden token Tether jest zawsze wart 1 USD, co czyni go świetną opcją, jeśli szukasz szybkiego i bezpiecznego sposobu przesyłania gotówki na całym świecie.

Tokeny cyfrowe są altcoinami wspieranymi lub opartymi na już istniejącej monecie. Monety kryptograficzne, takie jak wspomniany już Tether, można uznać za tokeny cyfrowe, a także stablecoiny, ponieważ Tether opiera się na kombinacji łańcuchów bloków, w tym Ethereum.

PRZECZYTAJ Oldest Bank Hauck w Niemczech & Aufhäuser jest gotowy do uruchomienia funduszu kryptograficznego w 2021 roku

Definicja wartości większości kryptowalut nie obraca się wokół ich cen w prawdziwych walutach, ale raczej ich potencjał na rynku i to, co mają do zaoferowania jako podmiot działający równolegle z wielowiekowymi systemami finansowymi, które dominują w naszej globalnej gospodarce . Zwykle koncentrują się również na tym, co Bitcoin zrobił dobrze, a co można poprawić w tym modelu, dzięki czemu każdy nowy altcoin jest interesującym studium przypadku hipotetycznej przyszłości kryptowalut.

Podsumowanie

Istnieje wiele innych powodów, dla których warto rozważyć inwestowanie w altcoiny w 2020 roku. Na przykład Litecoin, choć wyceniany jako niewielki ułamek wartości jednego Bitcoina, jest niezwykle atrakcyjny pod względem tego, ile z nich można faktycznie wydobyć. Blockchain Litecoin może wyprodukować łącznie 84 miliony monet, w przeciwieństwie do „marnych” 21 milionów bitcoinów. Połącz to z 2,5 minutami na monetę czasu wydobycia Litecoina z 10 minutami na Bitcoin, a otrzymasz kryptowalutę, która ma lepsze czasy transakcji i wartość użytkową niż sam król kryptowalut.

Nawet założyciele Bitcoinów zauważyli, że niektóre altcoiny robią pewne rzeczy lepiej i wyszli z własną alternatywą – Bitcoin Cash, który znacznie poprawił oryginalny projekt. Chociaż nie jest uważany za jeden z „prawdziwych” altcoinów, ponieważ działa pod parasolem Bitcoin, wysyła jasny sygnał, dlaczego potrzebujemy tych nowych monet i ile miejsca na ulepszenia pozostało w branży kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner