10 najlepszych firm zajmujących się bezpieczeństwem Blockchain i inteligentnymi kontraktami

Ranking 10 najlepszych firm zajmujących się bezpieczeństwem blockchain oferujących usługi, takie jak audyty inteligentnych kontraktów, analiza bezpieczeństwa blockchain, testy penetracyjne, weryfikacja formalna i audyty bezpieczeństwa. Audyty bezpieczeństwa są niezwykle ważne – w tym roku obserwujemy rozwój Decentralized Finance (DeFi) – nowego zastosowania zdecentralizowanej technologii Blockchain, która ma zastąpić branżę Global Finance wartą biliony dolarów. Jednak ostatnie wydarzenia, takie jak hack dForce, pokazały nam, że hakerzy mogą wykorzystywać słabości inteligentnych kontraktów i kraść pieniądze. To prawie jak napad na bank, z wyjątkiem tego przypadku, że bank jest na równi z kryptowalutami ORAZ nie może się bronić. W przypadku dForce, plik haker ukradł 25 000 000 USD (mów o dobrym zaciągu), a przy transakcjach kryptograficznych wiemy, że jest to nieodwracalne.

W rezultacie rozwiązania bezpieczeństwa, dostosowane do zmiennego charakteru technologii blockchain i jej komponentów, zaczęły podejmować kroki w celu odizolowania i zneutralizowania zagrożeń bezpieczeństwa powszechnych na terenie blockchain. W tym artykule przedstawię i zbadam działanie czołowych firm w niszy bezpieczeństwa blockchain.

Dlatego niezwykle ważne jest, aby przeprowadzać audyty bezpieczeństwa projektów, giełd i łańcuchów bloków. Użytkownicy muszą również wiedzieć, jakie testy bezpieczeństwa zostały wykonane i jeśli podniesiono jakieś czerwone flagi.

Hacken

Stronie internetowej: https://hacken.io/

Hacken świadczy swoim klientom szeroki zakres usług związanych z bezpieczeństwem. Te zestawy usług obejmują doradztwo w zakresie bezpieczeństwa blockchain, testy penetracyjne sieci / urządzeń mobilnych, koordynację programów wykrywania błędów, oceny giełd kryptowalut, między innymi. Chociaż Hacken oferuje długą listę usług skierowanych do firm typu blockchain i kryptowalut, jego ekosystem obejmuje jednak produkty bezpieczeństwa idealne dla firm IT jako całości. Firma zyskała godną pochwały reputację jako ocena ryzyka bezpieczeństwa dla firm, które potrzebują środowiska cyfrowego do tworzenia lub udostępniania usług dla swoich konsumentów.

Dlatego nie jest zaskoczeniem, że Hacken zapewnia usługi bezpieczeństwa gigantom spoza łańcucha bloków, takim jak Air Asia. Ponadto udowodnił swoje zaangażowanie w technologię blockchain, sponsorując i angażując ekspertów ds. Bezpieczeństwa na całym świecie w spotkaniach poświęconych bezpieczeństwu.

Hacken stworzył również Platforma bezpieczeństwa HackenAI zaprojektowany w celu ochrony użytkownika końcowego przed zagrożeniami bezpieczeństwa i włamaniami na konto. Kluczowe funkcje, takie jak monitorowanie Darknet, natychmiast ostrzegają użytkowników o złamanych hasłach i możliwych atakach Darknet. HackenAI jest dostępny na urządzeniach z Androidem i iPhone’ami.

Quantstamp

Stronie internetowej: https://quantstamp.com/

Quantstamp to startup zajmujący się bezpieczeństwem blockchain, zaprezentowany na YCombinator W18 Batch. Zespół ds. Bezpieczeństwa Quantstamp ma doświadczenie w czołowych firmach IT, takich jak Google, Facebook i Apple. Jest to widoczne w szerokim wachlarzu narzędzi i usług związanych z bezpieczeństwem blockchain. Po pierwsze, Quantstamp opracował zdecentralizowaną sieć bezpieczeństwa do audytu inteligentnych kontraktów. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy mogą przeprowadzać zautomatyzowany przegląd zabezpieczeń inteligentnych kontraktów w „globalnej sieci zdecentralizowanych węzłów bezpieczeństwa”.

Ponadto platforma zapewnia specjalistyczne audyty bezpieczeństwa dla projektów blockchain klientów oraz narzędzie do monitorowania bezpieczeństwa 24/7.

Trail of Bits

Stronie internetowej: https://www.trailofbits.com/

Trail of Bits szczyci się tym, że jest siecią programistów, którzy potrafią identyfikować i naprawiać luki w oprogramowaniu, urządzeniach lub kodach. Innymi słowy, rozwiązanie zapewnia szereg usług związanych z bezpieczeństwem oprogramowania, które obejmują audyty inteligentnych kontraktów, badania nad bezpieczeństwem blockchain, tworzenie oprogramowania i tak dalej. Przez lata Trail of Bits opracował potężne narzędzia bezpieczeństwa dla inteligentnych kontraktów. Niektóre z tych rozwiązań skoncentrowanych na blockchainie to Crytic, Slither i Echidna.


Oprócz tego Trail of Bits opracował popularny AlgoVPN. Ponadto ma wiele publikacji dotyczących bezpieczeństwa na GitHub, w tym publiczne raporty dotyczące protokołu 0x, Compound, NuCypher i MakerDAO, które są niektórymi z jego klientów.

OpenZeppelin

Stronie internetowej: https://openzeppelin.com/

Zespół OpenZeppelin jest znany głównie z rozwoju bibliotek Solidity znanych jako kontrakty OpenZeppelin. Biblioteki te są używane w większości projektów Solidity jako przetestowany i standardowy szablon umów, które można wdrażać w zdecentralizowanych aplikacjach. Programiści mogą zintegrować to rozwiązanie za pomocą natywnego zestawu SDK OpenZeppelin. Oprócz rozwoju, OpenZeppelin kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo inteligentnych kontraktów i usługi audytowe.

Ponadto OpenZeppelin był jednym z pierwszych zespołów, które odkryły na nowo bezpieczeństwo blockchain, wprowadzając elementy grywalizacji w celu zidentyfikowania luk w inteligentnych kontraktach. Kolejny z jej produktów, Ethernaut, to gra wojenna Web3 / Solidity, która wymaga od graczy hakowania inteligentnych kontraktów, aby przejść na wyższy poziom.

ConsenSys Diligence

Stronie internetowej: https://diligence.consensys.net/

ConsenSys z siedzibą w USA jest jednym z największych i najbardziej znanych inkubatorów blockchain w branży. W przeciwieństwie do innych firm zajmujących się bezpieczeństwem wymienionych na tej liście, ConsenSys poświęca swoje zasoby i wiedzę technologiczną na rozwój aplikacji i oprogramowania typu blockchain Ethereum, zwłaszcza infrastruktury finansowej. W związku z tym jej produkt, ConsenSys Diligence, oferuje analizę bezpieczeństwa inteligentnych kontraktów. Ten produkt audytowy jest w czołówce wyrafinowanej „kryptografii, technologii blockchain i krypto-ekonomicznej analizy zachęt”.

Inny z jej produktów, MythX, jest jednym z najpotężniejszych automatycznych skanerów dla inteligentnych kontraktów Ethereum. To rozwiązanie zapewnia solidny interfejs API, którego programiści mogą używać do uzyskiwania dostępu do narzędzi do analizy bezpieczeństwa.

Certik

Stronie internetowej: https://certik.io/

Certik to firma zajmująca się bezpieczeństwem, która we współpracy z najlepszymi ekspertami w dziedzinie cyberbezpieczeństwa chce wykorzystać najwyższej klasy technologię weryfikacji formalnej do tworzenia kompleksowych usług. Na swojej stronie internetowej Certik twierdzi, że skontrolował ponad 188 000 linii kodów i zabezpieczył aktywa o wartości ponad 6,32 miliarda dolarów. Zespół oferuje matematyczną weryfikację bezpieczeństwa inteligentnych kontraktów

Dlatego opracowała Certik Chain, publiczny łańcuch bloków skoncentrowany na wykorzystaniu platformy Certik Formal Verification w celu zabezpieczenia zdecentralizowanych projektów. Certik jest oficjalnie firmą partnerską Binance i jest wspierana przez wybitnych inwestorów, w tym Binance Labs, Lightspeed, Matrix Partners i DHVC.

LeastAuthority

Stronie internetowej: https://leastauthority.com/

LeastAuthority to firma konsultingowa w zakresie cyberbezpieczeństwa, której głównym celem jest prywatność. Klasyfikuje się jako czynnik umożliwiający tworzenie prywatnych i destrukcyjnych rozwiązań pamięci masowej. W tej chwili platforma ma dwa główne produkty dostępne dla swoich użytkowników. Pierwszy, Privatestorage (dawniej S4), to scentralizowany system, który zapewnia infrastrukturę pamięci masowej użytkownikom końcowym i zapewnia im autonomię w zakresie gromadzenia, przetwarzania i dystrybucji ich prywatnych danych. Z drugiej strony jego drugi produkt, Tahoe LAFS, umożliwia zdecentralizowane, rozproszone i odporne na uszkodzenia miejsce do przechowywania..

Oprócz dostarczania różnych architektur pamięci masowej, LeastAuthority opublikował raporty bezpieczeństwa dla Ethereum, Tezos i innych. Współpracuje również z programistami w trakcie ich cykli rozwojowych, aby zapewnić, że ich projekty nie są podatne na zagrożenia bezpieczeństwa.

PWC Switzerland (dawniej Chainsecurity)

Stronie internetowej: https://www.pwc.ch/en/services/risk-assurance/smart-contract-assurance.html

Chainsecurity dołączyło do PWC Switzerland, aby przeprowadzać projekty przeglądu bezpieczeństwa i tworzyć rozwiązania bezpieczeństwa dla powstającej branży blockchain. Dzięki temu partnerstwu PWC Switzerland oferuje usługi konsultingowe w projektach blockchain od etapu eksploracji do etapu po wdrożeniu. Ta platforma ocenia projekty inteligentnych kontraktów, testuje ich wykonalność i monitoruje wskaźniki szczegółowo opisujące ich wydajność po wdrożeniu. Wyróżnia się umiejętnością łączenia zautomatyzowanych narzędzi analitycznych i wiedzy specjalistów ds. Bezpieczeństwa w celu identyfikowania i eliminowania potencjalnych zagrożeń.

Jako Chainsecurity, ten zespół blockchain opracował kilka narzędzi bezpieczeństwa, w tym Securify i VerX. Rozsądnie jest oczekiwać, że ten zespół będzie kontynuował udaną pracę w sektorze bezpieczeństwa blockchain, ponieważ ma teraz dostęp do ogromnych zasobów PWC Switzerland.

Slowmist

Stronie internetowej: https://www.slowmist.com/en/

Slowmist to wiodąca chińska firma zajmująca się bezpieczeństwem blockchain. Wykonują rozległe usługi bezpieczeństwa blockchain, które obejmują audyty inteligentnych kontraktów, audyty bezpieczeństwa blockchain, testy bezpieczeństwa portfela i wiele więcej. Slowmist ma również projekt bezpiecznego obstawiania dla ekologii blockchain, który dostarcza w czasie rzeczywistym dane na temat wzrostu i wzorców bezpieczeństwa EOS, Cosmos, Vechain i innych czołowych projektów blockchain. Innym interesującym szczegółem na temat tej platformy jest potężny projekt zapory ogniowej dla inteligentnych kontraktów EOS o nazwie FireWall.X.

Podobnie Slowmist stale śledzi i publikuje dane i statystyki sytuacja bezpieczeństwa na giełdach kryptowalut za pośrednictwem usługi Blockchain Threat Intelligence (WIT).

Weryfikacja w czasie wykonywania

Stronie internetowej: https://runtimeverification.com/

Runtime Verification to firma badawczo-rozwojowa skupiona na weryfikacji formalnej. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na jego stronie internetowej, rozwiązanie to projektuje standardowe modele dla aplikacji o wysokiej wartości i wykorzystuje je jako szablony do opracowywania produktów wrażliwych na bezpieczeństwo. Runtime Verification opracował dwa główne produkty zabezpieczające inteligentne kontrakty. Z jednej strony oferuje dowody poprawności inteligentnych kontraktów za pomocą struktury K, aby udowodnić wykonalność inteligentnych kontraktów Ethereum i Cardano. Z drugiej strony Firefly to narzędzie do analizy pokrycia testów dla inteligentnych kontraktów Ethereum.

Ponadto Runtime Verification współpracował z Ethereum Foundation przy tworzeniu formalnej struktury do testowania Ethereum 2.0.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map