Biuletyn nr 4

Przegląd tygodnia

Kontrowersyjne uruchomienie Curve Finance $ CRV

14 sierpnia 2020 r. Anonimowy programista znany jako „OxChad” nagle uruchomił Curve Finance ($ CRV). Nawet zespół Curve Finance był całkowicie zaskoczony i początkowo starał się zamknąć innych, którzy publikowali o uruchomieniu na Twitterze. Pospieszyli również, aby sprawdzić, czy umowa wdrożona przez programistę zawiera ten sam kod i nie zawiera żadnych złośliwych umów.

Wreszcie Curve „nie miał innego wyboru, jak tylko go zaadoptować” i zadeklarować jako oficjalne uruchomienie tokena. To nie odpowiadało społeczności kryptowalut, zwłaszcza że w godzinach między tym deweloperem uruchomieniem $ CRV a ogłoszeniem przez zespół Curve o uruchomieniu, niektórzy odważni rolnicy wydobyli już 80 000 tokenów CRV. To doprowadziło wielu do narzekania, że ​​ci górnicy uzyskali nieuczciwą przewagę, ponieważ zespół Curve ogłosił wcześniej, że między wdrożeniem umowy a wydaniem pierwszego tokena upłyną 24 godziny..

Chociaż wprowadzenie to było wysoce problematyczne i szkodliwe dla reputacji Curve Finance, w dłuższej perspektywie jest mało prawdopodobne, aby miało wpływ na Spółkę. W rzeczywistości po wprowadzeniu na rynek inni rolnicy ścigali się, aby wprowadzić płynność do protokołu, a obecnie w Curve Finance znajduje się ponad 1 miliard dolarów. Jest to trzeci w historii projekt DeFi, który to osiągnął, po Maker i Aave. Ceny Curve Finance wzrosły do ​​ponad 50 USD w ciągu pierwszych kilku godzin od uruchomienia, ale spadły poniżej 4 USD, ponieważ rolnicy natychmiast sprzedali swoje tokeny $ CRV, aby zmaksymalizować zwrot z inwestycji. Jest mało prawdopodobne, aby rolnicy nadal sprzedawali swoje plony, gdy tylko zostaną zebrane, więc kupujący CRV $ CRV na rynku muszą zachować szczególną ostrożność.

Aukcja SKALE opóźniona

SKALE Network została założona w 2018 roku jako platforma skalowalności blockchain, która zapewnia szybki konsensus i umożliwia dApps uruchamianie inteligentnych kontraktów. Pomoże to programistom Ethereum Dapp, zapewniając platformę warstwy 2 z dużą prędkością, szybką ostatecznością i, co najważniejsze, niskim kosztem.

Token SKALE Network ($ SKL) miał być dostępny do kupienia na 3-dniowej aukcji holenderskiej, począwszy od 17 sierpnia 2020 r. Jednak na kilka godzin przed rozpoczęciem aukcji SKALE ogłosił, że aukcja będzie opóźniona z powodu „przytłaczającej ilości ruchu ”. Jest to prawdopodobnie spowodowane falami ludzi, którzy spieszą się, aby ukończyć proces KYC, aby kwalifikować się do udziału w aukcji. Od 19 sierpnia 2020 r. Nie ogłoszono daty i godziny przełożonej aukcji. Chociaż do tej pory ludzie nie wydają się być tak rozczarowani (prawdopodobnie dlatego, że czekali również na przejście procesu KYC) i niecierpliwie czekają na dalsze aktualizacje. Jeśli więc jesteś zainteresowany przystąpieniem do aukcji, możesz jak najszybciej zakończyć proces KYC.

Yam Finance się nie poddaje!

Firma Yam Finance ($ YAM) wywołała w zeszłym tygodniu ogromne poruszenie, zachęcając innych rolników do „ratowania ignamu”. Chociaż rolnicy otrzymali wystarczające wsparcie, stwierdzono, że błąd będzie wchodził w interakcję z modułem zarządzania i uniemożliwiał powodzenie propozycji zarządzania. Tak więc $ YAM nie może już być modyfikowany przez zarządzanie, a na poziomie technicznym będzie zachowywał się w sposób podobny do innych aktywów związanych z ponownym bazowaniem, takich jak Ampleforth ($ AMPL).

Ale YAM się nie poddaje! Stary $ YAM zostanie przeniesiony do nowej wersji $ YAM, która będzie w pełni kontrolowaną wersją protokołu YAM. Obecnie Peckshield Inc przeprowadził audyt umowy migracyjnej i zgłoszone było to sukcesem, a wszelkie „słabe” lub „informacyjne” problemy zostały rozwiązane. Yam Finance wdrożył kontrakt migracyjny, który umożliwia posiadaczom $ YAM migrację do nowej wersji. Ale Posiadacze $ YAM będą mieli tylko 72 godziny na zakończenie procesu migracji, tj. Do 22 sierpnia 2020 r. Do 16:20 (UTC). Po tym czasie tokeny YAM v1 nie będą już kwalifikować się do migracji. Więc spakuj swoje torby $ YAM i RUSZAJ SIĘ!

Szczegółowe informacje na temat migracji można znaleźć tutaj.

Premiera i denominacja Polkadot $ DOT

Polkadot ($ DOT) umożliwia komunikację między łańcuchami i interoperacyjność, dzięki czemu sieci blockchain mogą bezproblemowo współpracować jako ekosystem. Projekt stał się sławny, ponieważ został założony przez Gavina Wooda – jednego ze współtwórców Ethereum. Polkadot jest również jednym z najbardziej hałaśliwych projektów w chińskiej społeczności kryptowalut. Niedawno wymieniliśmy się notatkami z chińskim menedżerem funduszy, który jest bardzo aktywny w chińskiej społeczności kryptowalut. Oto, co mówi o najgorętszych projektach blockchain w Chinach..

Polkadot został ostatecznie uruchomiony 18 sierpnia 2020 r., Więc jest teraz zbywalny, ale oczekuje się denominacji $ DOT, która nastąpi 21 sierpnia 2020 r. Na rynku dostępne są 2 wersje $ DOT., nowa wersja $ DOT jest 100x mniejsza niż stara $ DOT. Większość giełd, takich jak Binance lub Kraken, automatycznie pomnoży depozyty DOT użytkowników po denominacji, tj. Jeśli zdeponowałeś 10 starych DOT $ przed denominacją, automatycznie otrzymasz 1000 nowych DOT $ po denominacji. Aby chronić użytkowników w oczekiwaniu na to, użytkownicy nie będą mogli wypłacić nowych $ DOT do czasu denominacji.

W międzyczasie pamiętaj, że niektóre giełdy, np. OKEx, MXC itp. Oferują pary handlowe w STARYCH $ DOT, podczas gdy inne np. Binance i Kraken oferują pary handlowe w NOWYCH $ DOT. Więc nie bądź tym facetem, którego widzieliśmy na Twitterze, który zapłacił 50 USD za nowy DOT, który powinien być wart tylko 3 USD. Posiadacze $ DOT i inwestorzy powinni sprawdzić na giełdzie, na której handlują, aby zobaczyć, jakie są ich zasady dotyczące $ DOT.

Nadchodzące wydarzenia

„Koniec tego tygodnia”: SKALE Labs ogłosi przełożoną godzinę i datę aukcji.

21.08.2020 ok. Godz. 13:15 (UTC): dzień denominacji $ DOT. Polkadot zmieni nominał tokena $ DOT tak, że stary $ DOT zostanie podzielony na 100 nowych $ DOT.

21 sierpnia 2020 r. O 16:00 (UTC): Publiczna premiera wczesnego dostępu do VIMworld. VIMworld będzie również miał wyprzedaż swoich VIM-ów.

22 sierpnia 2020 o 16:20 (UTC): ostateczny termin migracji do YAM 2.0.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner