Newsletter nr 17: Rynki Bitcoin wybierają między dobrymi a złymi wiadomościami

Chcesz najpierw usłyszeć dobre wieści… czy też złe wieści? To było odwieczne pytanie, z którym rynki Bitcoin musiały borykać się w tym tygodniu. Jak zobaczymy poniżej, JEST poprawna odpowiedź na to pytanie… ale Bitcoin został wybrany mądrze?

Wszystko, czego chcę na Boże Narodzenie, to Ledger!

Ledger tworzy pakiet startowy kryptowalut! Zdobądź kupon o wartości 25 USD na zakup kryptowalut przy każdym zakupie w Ledger Nano X! Ograniczone do 5000 kuponów i dostępne tylko do 29 grudnia 2020 r!

Podaruj sobie lub swojej rodzinie pakiet, którego naprawdę potrzebują! Powiedz NIE zestawom upominkowym i skarpetom z kremem do rąk!

Sprawdź naszą recenzję Ledger Nano X i KLIKNIJ TUTAJ, ABY KUPIĆ!

Podaruj lepsze prezenty w te święta!

Nastroje rynkowe: Idąc w bok?

Rynkowa akcja cenowa w tym tygodniu nie była zbyt ekscytująca, ponieważ Bitcoin i Ethereum przeważnie szły w bok. 12 grudnia 2020 r. Widzieliśmy reakcję, która trwa do dziś i sprowadziła BTC z powrotem do obszaru 19000 USD, a ETH bliżej 600 USD..

$ BTC i $ ETH (wykresy dzienne) przy tygodniowych oporach$ BTC i $ ETH (wykresy dzienne) przy tygodniowych oporach

Obie monety nadal mają tygodniowy opór, próbując zbudować rozpęd wokół 21 EMA (wykładniczej średniej kroczącej) na dziennym wykresie. Możemy spodziewać się kolejnej próby przejścia ATH w ciągu najbliższych kilku dni!

Najważniejsze wiadomości w tym tygodniu

Duzi inwestorzy wciąż się gromadzą

Duże fundusze / firmy kupują i gromadzą Bitcoin i Ethereum.

Massachusetts Mutual Life Insurance Company (MassMutual) właśnie to zrobiło kupiony 100 milionów dolarów BTC za pośrednictwem NYDIG, firmy zarządzającej funduszami z siedzibą w Nowym Jorku. Jest to podobno ich pierwszy zakup Bitcoina i stanowi mniej niż 1% całego rachunku inwestycyjnego o wartości około 235 miliardów dolarów.

Grayscale również zwiększyła swoje zasoby. Chociaż nie są nowicjuszami w inwestowaniu w kryptowaluty, po prostu to zrobili kupiony kolejne 130000ETH, osiągając łącznie 3 miliony tokenów na swoich kontach.

Microstrategy ogłosił sfinalizowali „ofertę 650 mln USD w postaci 0,75% zamiennych obligacji senioralnych z terminem wykupu do 2025 r.”, aby zainwestować w BTC w dolarach amerykańskich zgodnie z ich polityką dotyczącą rezerw. Kilka dni wcześniej dyrektor generalny Michael Saylor napisał na Twitterze, że posiada około 40 824 bitcoinów.

Zainteresowanie kryptowalutami przez gigantów finansowych wskazuje na zwiększony popyt ze strony bogatych jako formę dywersyfikacji i czy stawiają oni na wzrost cen w przyszłości.

Mt. Zbliża się termin zwrotu kosztów firmy Gox

15 grudnia 2020 r. Minie kolejny termin dla Mt. Wierzyciele Gox Exchanges, miejmy nadzieję, odzyskają to, co stracili na platformie. Giełda, jedna z najbardziej znanych wówczas i uruchomiona w 2010 roku, przestała działać w lutym 2014 roku po ogłoszeniu upadłości. Aż 860 000 $ BTC „zaginęło”, z czego 200 000 zostało „odzyskanych” (i nie obejmuje to nawet innych kryptowalut, które również „zaginęły”). W 2015 nowy dowód firmy WizSec z Tokio wykazała, że ​​„większość lub wszystkie brakujące bitcoiny zostały skradzione prosto z Mt. Gorący portfel kryptowalut Gox z biegiem czasu, począwszy od końca 2011 r. ”

Użytkownicy platformy powinni spodziewać się łącznie 140 000 $ BTC (2,6 miliarda dolarów), które są teraz w rękach Nobuaki Kobayashi, japońskiego prawnika odpowiedzialnego za proces.

Nic nie jest jednak pewne, ponieważ termin zwrotu był już kilkakrotnie przesuwany w przeszłości, z czego ostatni przypadał na październik 2020 r. Na rynku istnieje również poważny niepokój co do możliwych konsekwencji dużej wyprzedaży bitcoinów na rynku przez ofiary, gdy otrzymają fundusze po 6 latach. Biorąc pod uwagę, że Bitcoin w 2014 roku był wart mniej niż 1000 USD, oznaczałoby to teraz około 20-krotność ich ponownie pozyskanych środków!

Plakat YouTube Myśli o Mt. Zwrot Gox

Singapurska baza danych DBS uruchomi cyfrową wymianę z kryptowalutami

Po tym, jak kilka miesięcy temu pojawiły się plotki, stało się to już oficjalne: DBS w Singapurze będzie pierwszym bankiem, który uruchomi cyfrową wymianę walut.

Platforma będzie otwarta tylko dla inwestorów instytucjonalnych i akredytowanych inwestorów detalicznych. Będą 4 główne zbywalne kryptowaluty: $ BTC, $ ETH, $ XRP i $ BCH, w połączeniu z 4 walutami FIAT: USD, SGD, HKD I JPY.

Giełda będzie również oferować oferty tokenów zabezpieczających (STO) oraz platformę dla aktywów tokenizowanych, takich jak obligacje, fundusze private equity, nieruchomości i tak dalej. Prezes DBS, Piyush Gupta powiedziany:

„Uważam, że jest na to odpowiedni czas” i dodał: „Jesteśmy u progu masowej tokenizacji i dlatego na całym świecie znajdziesz tokenizację wszelkiego rodzaju aktywów i myślę, że coraz więcej giełd zacznie się zajmować tokenizowane aktywa ”.

Kongresmeni USA mają wątpliwości co do nowych przepisów dotyczących portfeli hostowanych samodzielnie

Kilka tygodni temu wspomnieliśmy, że dyrektor generalny Coinbase, Brian Armstrong, był zaniepokojony plotkami, że Departament Skarbu USA planuje narzucić regulacje dotyczące portfeli kryptowalutowych, które są samodzielnie hostowane..

Portfele hostowane samodzielnie, niezależnie od tego, czy są to portfele online (gorące), takie jak Metamask, czy portfele offline (zimne), takie jak Ledger i Trezor, pozwalają zachować osobisty i całkowity dostęp do swoich funduszy, bez pośredników lub osób trzecich. Właściciel posiada własne klucze prywatne i ponosi pełną odpowiedzialność za swoje fundusze. Co najważniejsze, portfele zwykle nie wymagają procedur KYC do konfiguracji. Dowiedz się więcej o ciepłych i zimnych portfelach oraz ich zaletach i wadach.

Armstrong wyraził swoje przemyślenia (podzielane przez wiele innych znanych nazwisk w przestrzeni kryptowalut), w tym możliwość, że przepisy mogą spowodować, że będą bardziej szkodliwe niż cokolwiek innego. Dzieje się tak, ponieważ może zasadniczo wykluczyć tych, którzy nie mogą uzyskać dokumentów i dowodów dla zwykłych KYC, a są to zwykle grupy w najbardziej niekorzystnej sytuacji, które mogą już zostać wykluczone z systemu finansowego. Ponadto propozycja ta mogłaby być krokiem wstecz w innowacjach ze strony USA, wiodących firm i użytkowników, aby ominąć je w innych krajach.

Kilka dni temu Warren Davidson, kongresman USA obsługujący 8. dystrykt Ohio, wraz z kilkoma kolegami, przyjął te opinie, wysyłając list do Departamentu Skarbu USA. Pismo wskazuje również, że „liczne raporty wykazały, że zasoby cyfrowe nie są szeroko wykorzystywane przez nielegalne podmioty”.

List Warrena Davidsona do Departamentu Skarbu USA

A co z Europą?

Tymczasem w Europie trwa rozwój cyfrowego euro. jednak źródła wskazali, że francuskie Ministerstwo Finansów przygotowuje się „nie tylko do zaostrzenia zasad znajomości swojego klienta (KYC) dla firm kryptograficznych, ale także do regulowania transakcji krypto-do-krypto”, według Simona Polrota, prezesa francuskiego stowarzyszenia kryptowalut ADAN.

To najwyraźniej jest odpowiedzią na niedawne ataki terrorystyczne, kiedy aresztowano 29 osób za nielegalne finansowanie terroryzmu za pośrednictwem kryptowalut.

Inne kluczowe wiadomości

  • Kanada stała się pierwszym krajem, w którym fundusz oparty na Ethereum jest notowany na dużej giełdzie papierów wartościowych. Fundusz Ether (TSX: QETH.U) jest oferowany przez 3iQ Corp, firmę zarządzającą aktywami cyfrowymi z siedzibą w Toronto. Obecnie Ether Fund kosztuje około 11 USD za akcję.
  • Drugie rozdanie DCEP (chińskiej krajowej waluty cyfrowej) rozpoczęło się 12 grudnia 2020 r. W Suzhou w Chinach dla 10 000 zwycięzców. W zeszłym tygodniu władze monetarne Hongkongu (HKMA) również potwierdziły, że współpracują z Instytutem Cyfrowej Waluty Ludowego Banku Chin nad technicznymi testami pilotażowymi DCEP dla płatności transgranicznych między Chinami kontynentalnymi a Hongkongiem. Możesz przeczytać więcej w naszym artykule.
  • Messari, wiodąca firma zajmująca się badaniami i danymi kryptograficznymi, niedawno wymieniła swoje opinie na temat „10 osób, które najlepiej oglądać w 2021 roku”

Indeks $ YETI: indeks Yearn ekosystem w jednym żetonie

Po wszystkich niedawno ogłoszonych współpracach między zespołem Yearn Finance a wieloma innymi dużymi projektami Defi, takimi jak Cover Protocol ($ COVER) lub Sushiswap ($ SUSHI), Yearn Ecosystem Token Index, $ YETI, został Utworzony przez Powerpool ($ CVP).

Indeks składa się z 8 tokenów: $ YFI, $ SUSHI, $ CREAM, $ AKRO, $ COVER, $ K3PR, $ CVP, $ PICKLE z proponowaną dystrybucją ważoną 35% dla $ YFI, 17% dla $ SUSHI i 8% każdy do końca. Dzięki temu inwestorzy mają teraz szansę zainwestować w cały ekosystem Yearn za pomocą jednego tokena, otrzymując „przepływy pieniężne ze strategii Vault zastosowanych do tokenów złożonych i głosować nad propozycjami w zarządzaniu ekosystemem Yearn przy użyciu metody meta-zarządzania PowerPool”. Pozwoli to również posiadaczom zaoszczędzić na opłatach za gaz, które normalnie byłyby wymagane do postawienia wielu tokenów.

Mówiąc o $ YFI, w tym tygodniu byliśmy również świadkami pierwszego bezgazowego (dla użytkowników) depozytu w skarbcu transakcji na Yearn.Finance.

Czerwone flagi tygodnia

DeTrade Fund, pierwszy przypadek głębokiego fałszerstwa w kryptowalutach?

DeTrade Fund, przypuszczalny nadchodzący arbitrażowy i wyprzedzający projekt Defi zniknął z 1450ETH na kilka godzin przed notowaniem.

Zespół wydawał się być nieanonimowy, z publicznymi profilami na LinkedIn, publicznie zarejestrowaną firmą, profilem Twitch i filmem, w którym „CEO” Mark Jensen przemawiał do społeczności. Film szybko stał się sławny na kryptowalutowym Twitterze, a społeczność podejrzewała, że ​​jest to fałszywa fałszywka używana przez hakerów kryptograficznych. Inną teorią krążącą po społeczności jest to, że hakerzy zatrudnili aktora, aby podszywał się pod dyrektora generalnego.

Wideo od DeTrade „CEO” Marka Jensena

Dzięki dwóm rundom inwestycji przedsprzedażowych, zespołowi funduszu DeTrade udało się w ciągu kilku godzin zebrać niezwykłą kwotę 1450 $ ETH. Ich kontrakty zostały skontrolowane przez Solidity Finance, które natychmiast zgłosiło kilka wątpliwości w trakcie audytu raport, oceniając, że zespół miał zbyt dużą władzę nad funduszami użytkowników. Jest prawdopodobne, że zespół to wykorzystał i ukradł środki z przedsprzedaży gdzieś pomiędzy drugą przedsprzedażą a oficjalną aukcją, która miała nastąpić kilka godzin później..

Kilka godzin później i prawdopodobnie dlatego, że ktoś był w stanie wyśledzić sprzeniewierzone fundusze, 70% skradzionego $ ETH zostało odesłane do inwestorów w ramach transakcji wewnętrznych.

Ten „częściowy powrót jest coraz bardziej powszechny w atakach DeFi. Na przykład haker Eminence odesłał 50% swojej kwoty, podczas gdy użytkownicy Harvest Finance otrzymali tylko 10% swojej kwoty.

Firma Compounder Finance ukradła 12 milionów dolarów

W dniu 1 grudnia 2020 r. Firma Compounder.Finance ($ CP3R), klon firmy Harvest and Yearn Finance, „wyciągnęła dywan”. Wygląda na to, że winę ponosi anonimowy zespół stojący za projektem.

Compounder przeszedł audyt przeprowadzony przez Solidity Finance. W dzienniki czatu między dwiema firmami widzimy, że Solidity Finance zwrócił uwagę, że kontrakt Treasury projektu i aktualizacja puli strategii jest kontrolowana przez ich zespół. Solidity Finance zwrócił również uwagę, że ich zdaniem fakt ten powinien zostać ujawniony w ich raporcie z audytu. Exploit był dokładnie taki, jak wskazał Solidity Finance. Po audycie funkcja wycofania została zamieniona na złośliwą, która została później wykorzystana do przefiltrowania wszystkich pieniędzy z kontraktu na adres ich wdrożyciela. Nikt nie rozpoznał oszustwa na czas, więc użytkownicy nie mogli wypłacić swoich środków.

Atak składa się z 4 etapów i został szczegółowo wyjaśniony w tej sekcji zwłok przez dewelopera Vasa i Solidity Finance.

To nie pierwszy przypadek włamania do kontrolowanego projektu i wszyscy już dobrze wiemy, że audyty nie mogą zagwarantować 100% bezpieczeństwa. Należy o tym zawsze przypominać.

Znany deweloper przestrzeni Defi i właściciel Defiyield.info był również ofiarą ataku. Prowadzi również dochodzenie w tej sprawie i pracuje nad wniesieniem sprawy do odpowiednich organów ścigania.

Fałszywe tokeny Deriswap

Złośliwi aktorzy stworzyli ostatnio różne fałszywe tokeny Deriswap, aby wykorzystać szum wokół tego najnowszego eksperymentu Andre Cronje. Złośliwi aktorzy stworzyliby tokeny o podobnych nazwach do Deriswap i zatwierdziliby je do handlu na Uniswap, aby zachęcić ludzi do zakupu.

Pamiętajmy, że Deriswap nie ma obecnie żadnego oficjalnego tokena!

Happeningi bokserskie

  • Waga jest teraz Diem! Wszystko, co musisz wiedzieć o kryptowalutach Facebooka!

Diem ($ DIEM) – Libra 2.0 Facebooka

Plakat YouTube Następny zabójca XRP? Protokół Velo wykonuje OGROMNE ruchy

Kliknij tutaj, aby wyświetlić poprzednie wydania naszych biuletynów!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner