RAMP DEFI: W jaki sposób odblokowuje wartość postawionych aktywów?

RAMP DeFi stara się otworzyć więcej możliwości uprawiania zysków dla użytkowników, którzy już postawili swoje tokeny na platformach innych niż ERC20, umożliwiając im w ten sposób maksymalizację ich lewarowanych pozycji. Staking to praktyka polegająca na blokowaniu funduszy w inteligentnych kontraktach lub kupowaniu tokenów z platform zdecentralizowanych finansów (DeFi) w celu uzyskania zysków w późniejszym terminie. Oznacza to jednak również, że postawione aktywa nie mogą być wykorzystane do jakichkolwiek celów, których chcą użytkownicy, chyba że są skłonni zwolnić swoje pozycje. RAMP DeFi ma na celu to zmienić i pozwolić użytkownikom na dalsze elastyczne wykorzystywanie ich płynności, nawet jeśli ich kapitał jest zablokowany w ustaleniach dotyczących stawek.

tło

Ogromny sukces ekosystemu DeFi, przekraczający wartość rynkową 13 miliardów dolarów, pozwolił na rozkwit wielu projektów w odpowiedzi na rosnące wymagania. Jednak nadal istnieje problem związany z wygodą, dostępnością i elastycznością.

Lawrence Lim, współzałożyciel RAMP DeFi kierował tworzeniem ekosystemu, który stara się rozwiązać te problemy. Mając na uwadze obawy związane z przestrzenią DeFi, koncepcję RAMP zaprojektowano tak, aby zapewnić użytkownikom możliwość maksymalizacji wartości obstawionych aktywów przy zoptymalizowanej elastyczności..

Obecnie RAMP ma potencjał, aby odblokować aktywa o wartości 22 miliardów dolarów postawione w przestrzeni DeFi. Jednak jego skromnym celem do końca 2021 r. Jest osiągnięcie co najmniej 1 mld USD całkowitej wartości odblokowanej (TVU). TVU odnosi się do postawionych aktywów, które RAMP stara się otworzyć, aby uzyskać potencjalnie większą dźwignię.

Sprawdź nasz wywiad z Lawrencem Limem poniżej:

Plakat YouTube Odblokowanie wartości każdego wywiadu dotyczącego łańcucha bloków z Lawrence’em Limem

Co to jest RAMP DeFi?

RAMP to międzyłańcuchowa platforma do włączania / wyłączania płynności, której celem jest zapewnienie stakerom tokenów spoza ERC20 możliwości wykorzystania tych aktywów na szczycie łańcucha blokowego Ethereum. Odbywa się to za pomocą stablecoina RAMP, rUSD, działającego jako pomost między platformami innymi niż ERC20 i łańcuchem Ethereum. Ponadto użytkownicy mogą również zdeponować swoje tokeny ERC20 w pulach płynności RAMP, aby wybić eUSD.

Obaj posiadacze rUSD i eUSD mogą uzyskać dostęp do usług finansowych RAMP, takich jak pożyczki, pożyczki i wymiana między rUSD i eUSD. Ta rampa włączająca / wyłączająca umożliwia użytkownikom maksymalne wykorzystanie postawionych aktywów, nawet jeśli są zablokowani na platformach innych niż ERC20.

Jak dotąd, jego pierwsza prywatna sprzedaż była w stanie zebrać ponad 1 milion dolarów. Niektórzy z prywatnych inwestorów zajmujących się sprzedażą to Alameda Research, Blockwater Capital, IOST, ParaFi Capital, Ruby Capital, Signum Capital i Arrington XRP Capital.

Ekosystem RAMP

Ekosystem RAMPEkosystem RAMP

rMint i rStake

Jest to platforma, na której tokeny inne niż ERC20 można zabezpieczyć na mennicy rUSD. Zabezpieczenia wyznaczone do rStake są agregowane przez różne węzły w partnerskich łańcuchach bloków spoza ERC20. Zdobywają też za to nagrody za stakowanie.

eMind i eFarm

eMint umożliwia zdeponowanie stablecoinów ERC20 w celu utworzenia eUSD, tokena reprezentującego wartość kwoty zdeponowanej przez użytkowników. Zdeponowana kwota jest przekazywana do eFarm w celu stworzenia możliwości uprawy plonów dla użytkowników.

rFinanse

Usługa pożyczek platformy jest świadczona przez rFinance. Posiadacze rUSD i eUSD mogą swobodnie pożyczać i pożyczać od siebie nawzajem. Co więcej, wyrocznie pomagają utrzymać ustalanie stóp procentowych na uczciwym poziomie dzięki formułom, które koncentrują się wokół wskaźników popytu i podaży oraz względności rynkowej.

rPool

RAMP ma własną pulę płynności, która umożliwia użytkownikom budowanie wartości dla ich aktywów, ubezpieczenie zabezpieczenia, egzekucję likwidacji i swapy międzyłańcuchowe. rPool zyskuje na wartości dzięki obstawianiu nagród, nagród z tytułu rolnictwa i przychodów z opłat, które są następnie przekazywane posiadaczom tokenów RAMP.

W przypadku awarii rUSD, najpierw wykorzystywany jest rPool do podtrzymania jego wartości. Jeśli wartość pozycji zabezpieczonej użytkownika spadnie poniżej dopuszczalnego współczynnika zabezpieczenia ustawionego w ramach określonych parametrów, ich pozycje są likwidowane do puli rPool.

rSwap

Użytkownicy mogą wymieniać stablecoiny ERC20 na dowolny inny token inny niż ERC20, pod warunkiem, że tokeny te są częścią partnerów blockchain firmy RAMP. Robią to, ułatwiając wymianę stablecoinów ERC20 na kryptowaluty przechowywane w rPool. Współczynnik konwersji jest ustalany przez wyrocznie cenowe.

Token RAMP

RAMP to natywny token narzędziowy używany do zasilania wartości całego ekosystemu, a także do wyrównywania dobrobytu wszystkich uczestników sieci. W ramach publicznej sprzedaży RAMP DeFi uczestnikom zostanie sprzedanych 10 milionów tokenów RAMP. Data tej publicznej sprzedaży nie została jeszcze ogłoszona. Po sprzedaży RAMP ma być notowany na Uniswap.

RAMP jest zasilany przez ekosystem złożony z różnych projektów DeFi, który umożliwia również wzrost wartości w wielu łańcuchach. Części jego ekosystemu są zaprojektowane tak, aby reagować na każdą interakcję transakcyjną między użytkownikami a łańcuchem bloków.

Sprzedaż publiczna tokena RAMP

Data publicznej sprzedaży tokena RAMP nie została jeszcze ogłoszona. Sprawdź ich oficjalny telegram aby uzyskać najnowsze informacje.

rUSD Stablecoin: Co to jest?

rUSD to stablecoin firmy RAMP wspierany przez tokeny spoza ERC20 zaprojektowane do interakcji ze stablecoinami ERC20, takimi jak USDC, USDT i TUSD. Bicie rUSD odbywa się zgodnie ze współczynnikiem zabezpieczenia podobnym do MakerDAO, aby zapewnić, że są one w pełni zabezpieczone.

Minimalny współczynnik zabezpieczenia wynosi 200%. Na przykład token inny niż ERC20 o wartości 200 USD może zostać użyty do wybicia wartości rUSD o wartości 100 USD.

Stopień likwidacji zaczyna się od 120%. Jeśli zostanie uruchomiona likwidacja, zabezpieczone tokeny są następnie sprzedawane do puli rPool. Następnie te tokeny zostaną wykorzystane do odkupienia rUSD wybitego przez użytkownika, którego pozycja jest likwidowana.

Korzyści z posiadania rUSD i eUSD na RAMP

Dla posiadaczy rUSD:

 • Wartość dźwigni z tokenów spoza ERC20 postawionych w innych łańcuchach bloków bez rezygnacji z istniejących pozycji.
 • Uzyskaj dostęp do możliwości ERC20, takich jak uprawa plonów lub handel, bez konieczności inwestowania większej ilości swoich aktywów.
 • Otrzymuj nagrody za stakowanie, nawet jeśli wybili rUSD.
 • Utrzymuj potencjalne przychody z istniejących pozycji i zabezpieczonych portfeli.
 • Farmowanie tokenów RAMP po zabezpieczeniu ich kryptowalut w celu bicia rUSD.

Posiadacze eUSD mogą cieszyć się:

 • Opłaty odsetkowe od pożyczenia aktywów.
 • Weź udział w wielu pulach plonów na farmie.
 • Możliwość uprawiania plonów z innych projektów DeFi we współpracy z RAMP.
 • Farmuj tokeny RAMP, dostarczając aktywa do puli płynności RAMP.

Zalety RAMP DeFi

RAMP oferuje kilka wyjątkowych zalet w porównaniu z innymi platformami sieciowymi DeFi.

rUSD ma jasny cel

Zespół RAMP uznał, że rozpoczęcie adopcji stablecoina nie jest łatwym zadaniem. Na przykład Makerdao zajęło dużo czasu, aby uzyskać szeroką akceptację rynkową DAI.

Z tego powodu wydali stablecoin rUSD z podstawowym narzędziem jako pomostem stabilności wartości.

rUSD nie wymaga opłaty za stabilność

Płacenie opłat za stabilność jest powszechne wśród protokołów DeFi, ponieważ pomaga w amortyzowaniu ogromnych spadków na rynku. Byliśmy świadkami bardzo wysokich opłat, zwłaszcza podczas bessy.

Na szczęście platforma RAMP DeFI nie wiąże się z opłatą za stabilność podczas bicia rUSD. Dzięki temu użytkownicy mogą uzyskać dostęp do RAMP z mniejszym tarciem i zaoszczędzić więcej.

Ma sytuacje awaryjne w przypadku awarii Flash

Błyskawiczny krach jest mało prawdopodobnym zdarzeniem, w którym wartość aktywów znacznie spada w bardzo krótkim czasie, co skutkuje niewystarczającym zabezpieczeniem rUSD. W takim przypadku RAMP wykorzysta uniwersalną pulę płynności jako zabezpieczenie zabezpieczenia stablecoina.

Warstwa integracji szybkiego skalowania

Będąc pomostem do izolowanych łańcuchów bloków, wartość sieci RAMP rośnie wraz z każdym dodaniem do niej nowego łańcucha. Z tego powodu ekosystem RAMP został udostępniony różnym programistom z różnych fundacji blockchain, aby zachęcić do jego przyjęcia.

Umożliwia to fundacjom łatwą integrację ich rodzimych stablecoinów z ekosystemem RAMP, co spowodowałoby szybki rozwój RAMP.

Wniosek

Celem DeFi jest uwolnienie potencjału blockchain i potęgi pieniędzy z korzyścią dla społeczności i jej użytkowników. RAMP to obiecujący postęp w tym konkretnym aspekcie.

Jego funkcja otwiera możliwości dla tokenów ERC20 i innych niż ERC20 do interakcji ze sobą, aby zapewnić użytkownikom nową możliwość zarabiania na zasobach, które umieszczają w protokołach DeFi. Nie tylko przyciąga istniejących graczy na platformę, ale także rozszerza kanały, w których użytkownicy kryptowalut mogą uprawiać rolnictwo.

Seria zdecentralizowanych finansów (DeFi): samouczki, przewodniki i nie tylko

Z treściami zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych użytkowników, sprawdź naszą serię YouTube DeFi zawierającą samouczki na temat NIEZBĘDNYCH NARZĘDZI potrzebnych do handlu w przestrzeni DeFi, np. MetaMask i Uniswap. Oprócz głębokiego zagłębienia się w popularne tematy DeFi, takie jak Reef.finance ($ REEF) i Polkadot ($ DOT)

Seria DeFi w tej witrynie obejmuje również tematy, które nie są eksplorowane w YouTube. Aby zapoznać się z tym, czym jest DeFi, sprawdź Decentralized Finance (DeFi) Overview: Przewodnik po trendach HOTTEST w kryptowalutach

Samouczki i przewodniki dotyczące NIEZBĘDNYCH NARZĘDZI DEFI:

 • Przewodnik po MetaMask: Jak założyć konto? PLUS wskazówki i hacki dla zaawansowanych użytkowników
 • Recenzja i samouczek Uniswap: przewodnik dla początkujących oraz zaawansowane porady i wskazówki
 • Przewodnik i przegląd DEX surowicy
 • Wyjaśnienie SushiSwap ($ SUSHI)
 • 1inch Exchange, Mooniswap i Chi GasToken: ostateczna recenzja i przewodnik

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat innych konkretnych projektów DeFi, zapoznaj się z naszymi przewodnikami po tokenach DeFi. Oto niektóre z naszych najpopularniejszych przewodników:

 • AAVE (POŻYCZKA W DOLARACH)
 • Recenzja Ampleforth ($ AMPL): niezbędny przewodnik po tym protokole DeFi
 • Przewodnik ChainLink ($ LINK): Kluczowe ogniwo w przestrzeni DeFi
 • Cream Finance ($ CREAM): Co to jest?
 • Przewodnik po finansach Curve ($ CRV)
 • DODOEx ($ DODO): rewolucyjny dostawca płynności w łańcuchu
 • Linear Finance ($ LINA): Przyszłość syntetycznych platform wymiany?
 • Polkadot ($ DOT): Wszystko, co musisz wiedzieć o chińskim ulubieńcu DeFi
 • RAMP DeFi: W jaki sposób odblokowuje wartość postawionych aktywów?
 • Reef Finance ($ REEF): Platforma All-In-One Defi
 • Solana ($ SOL) wyjaśnił
 • Wykres ($ GRT) – kolejny poziom zdecentralizowanych aplikacji
 • Wyjaśnienie Trustswap ($ SWAP) – następna generacja transakcji DeFi
 • Yearn.Finance łączący ekosystem DeFi
 • Wing Finance ($ WING) – Platforma pożyczkowa DeFi oparta na kredytach

Wkrótce pojawi się więcej filmów i artykułów w ramach naszej serii DeFi, więc koniecznie ZAPISZ SIĘ do naszego kanał Youtube i (na razie) DARMOWY cotygodniowy biuletyn dzięki czemu możesz być powiadamiany, gdy tylko się pojawią!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner