Telegram Open Network opóźnił się, chcąc zwrócić pieniądze inwestorom GRAM

Telegram, jedna z wiodących na świecie aplikacji do przesyłania wiadomości, został zmuszony do opóźnienia ujawnienia Telegram Open Network (TON) i wydania tokena GRAM. Otwarta sieć Telegrama była jednym z najgorętszych projektów 2018 r., Która zgromadziła ponad 1,7 miliarda dolarów inwestycji w 3 fazach. Wiele osób postrzegało sieci telegramów jako sposób na wprowadzenie większej liczby mas do zdecentralizowanego ekosystemu, ponieważ aplikacja do przesyłania wiadomości już się skończyła 400 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. Token $ GRAM miał zostać zintegrowany bezpośrednio z aplikacją Telegram wraz z obsługą inteligentnych kontraktów. Oprócz tego TON oferował również funkcje inteligentnych kontraktów – pozwalające na zdecentralizowane finansowanie (DeFi) i inne aplikacje. Pierwotnie sieć miała zostać wydana 30 kwietnia, ale rosyjska firma wydała plik list do swoich inwestorów (po rosyjsku) 29 kwietnia, mówiąc, że trzeba będzie to odłożyć najpóźniej kolejny rok.

Ta wiadomość jest rozczarowaniem dla wielu inwestorów, którzy spodziewali się, że TON będzie konkurować z projektami, takimi jak Libra na Facebooku (również opóźniona). Projekty te bezpośrednio konkurują z walutami cyfrowymi banku centralnego, które zyskują na popularności wraz z uruchomieniem chińskiego DCEP. Chociaż wielu mogło przypisać zmianę daty premiery obecnej pandemii koronawirusa, która rzuciła świat na kolana, w rzeczywistości sprowadza się to do obawy regulacyjne.

Kłopoty prawne w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC)

SEC wstrzymała ofertę cyfrową Telegram Open Network w 2019 roku

W piśmie twierdzono, że decyzja została podjęta „w świetle niedawnej decyzji sądu okręgowego Stanów Zjednoczonych”. Sprawa, do której się odnoszą, to decyzja sądu w USA z zeszłego miesiąca, że ​​firma nie może kontynuować żadnych projektów blockchain ani wydawać tokenów, dopóki nie rozwiąże sporu z Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). 

W październiku ubiegłego roku SEC pozwała Telegrama za naruszenie jej prawa i sprzedaż jego gramu tokeny nielegalnie. Komisja została powiadomiona Telegram po tym, jak zarobili 1,7 miliarda dolarów z pierwszej oferty monet (ICO) swojego tokena Gram. Ta przedsprzedaż nie została zatwierdzona przez SEC i była niezgodna z prawem dotyczącym papierów wartościowych. 

Ten problem z SEC jest czymś, co Telegramowi trudno się pozbyć. Byli zmuszeni opóźnić swój blockchain TON wcześniej, od października 2019 do kwietnia 2020. Teraz zostali zmuszeni do jeszcze większego opóźnienia.. 

Problemy finansowe

Życie CEO Telegram i założyciela VKontakte Pavel Durov - InsiderPavel Durov, dyrektor generalny Telegram Inc.

Za każdym razem, gdy sieć jest opóźniona, Telegram i CEO, Pavel Durov, tracą też pieniądze. Ostatnie opóźnienie naprawdę ich dotknęło. Zgodnie z listem do inwestorów ci, którzy dodali do projektu, otrzymają zwrot 72% swoich pieniędzy. Jednak ci, którzy zaczekają do kwietnia 2021 r., Zobaczą zwrot 110% ich początkowej inwestycji. 

Jednak sposób, w jaki pieniądze lub tokeny Gram są zwracane inwestorom, jest nieco niepewny. List miał na celu uspokoić inwestorów, którzy podjęli decyzje w zeszły piątek, mówiąc: „Nadal prowadzimy rozmowy z odpowiednimi władzami w związku z TON i emisją tokenów dla pierwotnych nabywców”.

W piśmie kontynuowano: „Jeśli uzyskamy odpowiednie pozwolenia przed 30 kwietnia 2021 r., Nabywcy, którzy zdecydowali się na pożyczkę, będą mieli dalszą możliwość otrzymania Gramy lub potencjalnie innej kryptowaluty na takich samych warunkach, jak te zawarte w ich pierwotnych Umowach Zakupu (do zakres dozwolony przez obowiązujące ograniczenia regulacyjne). ”

Tak czy inaczej, ten blockchain i tworzenie kryptowalut musi być kosztownym przedsięwzięciem dla Durova, zwłaszcza teraz, gdy fundusze inwestorów są zwracane. CEO Telegrama powiedział w liście, że spłaci zaciągnięty dług z kapitału własnego. 

„Dzięki 400 milionom użytkowników miesięcznie i wzrostowi organicznemu o 1,5 miliona rejestracji każdego dnia, Telegram jest najczęściej pobieraną aplikacją do mediów społecznościowych w 27 krajach… Na podstawie wyceny usług przesyłania wiadomości na podobnych etapach rozwoju uważamy, że kapitał Telegrama wartość przekroczy łączną kwotę potencjalnego zadłużenia wynikającego z tej oferty co najmniej kilkakrotnie ”,

Pavel Durov

Fałszywe usługi zwrotu pieniędzy za telegram

Usługa fałszywych zwrotów pieniędzy za telegram zajmuje pierwsze miejsce w wyszukiwarce Google

Po ogłoszeniu zwrotu GRAM-a pojawiło się kilka oszustw oferujących fałszywe „Zwroty za token telegramu”. Usługi te zazwyczaj wymagają od ofiar zapłacenia im z góry, obiecując zwrot większej kwoty. Są to typowe oszustwa związane z kryptowalutą, które natychmiast uciekają z funduszami ofiary.

Kiedy zostanie uruchomiony Telegram Open Network

Według najnowszego biuletynu dla inwestorów, najwcześniejsza data uruchomienia TON to 2021 r. TON doznał różnych opóźnień z powodu problemów regulacyjnych, takich jak toczące się dochodzenie amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Czy istnieje zwrot pieniędzy za GRAM

Legalnym nabywcom GRAM przysługuje zwrot w wysokości 110% dla inwestorów (spoza Ameryki) i 72% zwrotu dla inwestorów amerykańskich. Pamiętaj o usługach fałszywego zwrotu pieniędzy za telegram, które wymagają zapłaty pieniędzy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner