YF Link ($ YFL): Łącząc to, co najlepsze w Chainlink ($ LINK) i Yearn Finance ($ YFI)?

YF Link ($ YFL) łączy token $ LINK firmy Chainlink z mechaniką rolnictwa dochodowego / wydobywania płynności Yearn Finance $ YFI. Założeniem tego projektu było przystosowanie go do użytku przez entuzjastów Chainlink, znanych jako „Link Marines”. Biorąc pod uwagę, że sam token LINK radził sobie całkiem nieźle w 2020 r., A ceny wahały się od 2 do 15 USD, zarówno Link Marines, jak i inni entuzjaści kryptowalut są oczywiście zainteresowani tym, czym jest YF Link i co ma do zaoferowania. W tym artykule przyjrzymy się podstawom YF Link, funkcjom i sposobom uzyskania ich natywnego tokena $ YFL.

Tło i historia YF Link

YF Link został rozwidlony z umowy Yearn.Finance ($ YFI) Yearn, zmieniając go tak, aby akceptował LINK zamiast tokenów yCRV. Jest to projekt społecznościowy zapoczątkowany przez entuzjastów Chainlink, w szczególności przez „Bobby’ego Shaftoe” i 4 innych anonimowych programistów, którzy ogłosili istnienie projektu i jego szczegóły w poście na Medium „Narodziny idei YFLINK”W dniu 7 sierpnia 2020 r. Ponieważ tokeny LINK musiały być zablokowane, aby generować zysk, uważa się, że uruchomienie YF Link miało pozytywny wpływ na ceny LINK, ponieważ popyt na te tokeny wzrósł. Rzeczywiście, w ciągu kilku dni po opublikowaniu postu na Medium ceny $ LINK prawie się podwoiły.

YF Link w pigułce (zdjęcie: YFLINK)

Prekursor – Yearn.Finance ($ YFI)

Prekursor YF Link, Yearn Finance (YFI), został uruchomiony przez Andre Cronje w dniu 17 lipca 2020 r. Jako eksperyment w uprawie plonów i wydobywaniu płynności. Działa, umożliwiając użytkownikom dostarczanie środków na inteligentną umowę, które są następnie automatycznie rozdzielane między protokoły pożyczek dYdX, Aave i Compound, zoptymalizowane pod kątem maksymalnego zysku.

W zamian użytkownicy zarabiają na zyskach i nabywają tokeny YFI. Token YFI jest używany do zarządzania. Łączna liczba istniejących tokenów YFI to 30000.

Dowiedz się więcej o spostrzeżeniach Andre Cronje na temat przestrzeni DeFi w jego wywiadzie dla giełdy FTX.

Jak działa YF Link?

Token YFL firmy YF Link zapewnia płynność pul LINK w wielu protokołach Decentralized Finance (DeFi), takich jak Aave, Balancer i Curve Finance. Użytkownicy zapewniają fundusze, deponując je w tych protokołach, które następnie generują zyski dla deponentów. Ci użytkownicy, tj. Dostawcy płynności, również otrzymują w nagrodę tokeny YFL, z kolei tymi tokenami YFL można handlować na giełdach takich jak Uniswap.

Wysokość nagród zależy od ilości dostarczonej płynności i czasu ich postawienia. I chociaż środki użytkowników są zablokowane, można je wypłacić w dowolnym momencie.

Alternatywnie, niektórzy ludzie po prostu spekulują na tokenach YFL i handlują nimi na giełdach.

Koncepcje

Dwie podstawowe koncepcje stosowane w YF Link to rolnictwo dochodowe i wydobywanie płynności. Obie działają synergicznie, motywując użytkowników do zapewniania płynności. Jak zobaczymy później, te 2 koncepcje łączą się, aby umożliwić rolnikom zdobywanie nagród i potencjalne korzyści z tych działań.

Uprawa plonów

Uprawa plonów to metoda wykorzystania nieaktywnych aktywów do pożytecznych celów. Polega ona na pobieraniu zasobów od użytkowników, pożyczaniu ich na potrzeby różnych protokołów w zamian za uzyskanie większej ilości zasobów niż pierwotnie przewidziano.

Wydobycie płynności

Eksploracja płynności to odmiana rolnictwa dochodowego, która umożliwia dostawcom płynności uzyskanie innego zasobu zarządczego, obok ich zwykłych zysków z zysków.

Token YFL

Token $ YFL jest tokenem natywnym dla YF Link z maksymalną liczbą 75 000 tokenów. Trzeba zaznaczyć, że nawet twórcy YF Link mówili, że token powinien być wyceniany na ZERO.

Token YFL ma służyć do celów zarządczych, czyli umożliwia posiadaczom składanie propozycji do głosowania i podejmowanie decyzji. Na przykład jedną z pierwszych propozycji zarządzania jest zorganizowanie konkursu na memy LINK.

Na początku łącznie 6 pul emitowało tokeny YFL o różnych parametrach. Emisja tokenów potrwa około 15 tygodni, przy czym większość emisji będzie miała miejsce w ciągu pierwszych 4 tygodni. Po wdrożeniu kontraktów YF Link twórcy spalili klucze kontraktów, aby nikt nie mógł zmienić tego harmonogramu emisji.

Pule łączy YF: jaka jest różnica?

Jak wspomniano w powyższej sekcji, kiedy kontrakty YF Link zostały wdrożone po raz pierwszy, łącznie 6 pul emitowałoby tokeny YFL. Pamiętaj, że od 22 sierpnia 2020 r. Pule 0, 1 i 2 wyczerpały swoje nagrody YFL, co oznacza, że ​​nie możesz wybić żadnych nowych tokenów YFL, stawiając w tych pulach.

Pula 0 nazywana również pulą Genesis (Dostępnych 15000 tokenów YFL)– użytkownicy podają LINK, a YFL jest zwracane. Ta pula wyczerpała swoje nagrody YFL.

Pula 1 LINK Balancer (Dostępnych 15000 tokenów YFL)– użytkownicy zapewniają LINK, a YFL jest wysyłany do puli Balancera. Użytkownicy otrzymują tokeny BPT i przekazują je do puli łączy YF. Następnie zwracane są YFL i BAL. Ta pula wyczerpała swoje nagrody YFL.

Pula 2 yCRV Pula wyważarki (Dostępnych 15000 tokenów YFL)– używa yCRV. Zwroty obejmują YFL, BAL, odsetki z protokołu Curve i tokeny CRV. Ta pula wyczerpała swoje nagrody YFL.

Basen 3 LINK Aave basen (Dostępnych 15000 tokenów YFL)– użytkownicy udostępniają LINK i wpłacają go na Aave.com, aby otrzymać tokeny aLINK. Następnie otrzymujesz te tokeny aLINK i zdeponujesz je w puli aLINK Balancer z YFL. Dzięki temu użytkownicy otrzymają tokeny BPT, które mogą postawić w puli YFL. W końcu użytkownicy mogą zarabiać odsetki YFL, BAL i AAVE.

Pula 4 Pula zarządzania do ustalania stawek (Dostępnych 20000 tokenów YFL) – Ta pula zostanie udostępniona na żywo 26 sierpnia 2020 o godzinie 1400 (UTC). Użytkownicy muszą postawić YFL, aby móc głosować w umowie o zarządzanie na czas trwania głosowania. Użytkownicy są nagradzani większą liczbą tokenów YFL.

Pula 5 Niezamierzony basen (Dostępnych 5000 tokenów YFL)– zespół przypadkowo rozlokował tę pulę. Twórcy będą wydobywać z tej puli, aby wypełnić swoje zobowiązania związane z wczesnym wydobyciem i potencjalnie inne cele, które mają zostać ogłoszone.

Wniosek

YF Link to ciekawa odmiana Yearn.Finance. Prawdopodobnie zwiększy to również użyteczność i płynność tokenów LINK. Niektórzy analitycy nazywają to nawet „brakującym ogniwem” między dwoma najczęściej używanymi protokołami DeFi – Chainlink i Yearn.Finance.

Od momentu wdrożenia projekt działał normalnie bez żadnych błędów ani exploitów. W krótkim czasie zgromadził imponującą wartość Total Value Locked (TVL). Może nawet stać się protokołem wyjściowym dla osób, które chcą w przyszłości obstawiać tokeny LINK na nagrody.

Seria zdecentralizowanych finansów (DeFi): samouczki, przewodniki i nie tylko

Z treściami zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych użytkowników, sprawdź naszą serię YouTube DeFi zawierającą samouczki na temat NIEZBĘDNYCH NARZĘDZI potrzebnych do handlu w przestrzeni DeFi, np. MetaMask i Uniswap. Oprócz dogłębnego zagłębienia się w popularne tematy DeFi, takie jak Reef.finance ($ REEF) i Polkadot ($ DOT)

Seria DeFi w tej witrynie obejmuje również tematy, które nie są eksplorowane w YouTube. Aby zapoznać się z tym, czym jest DeFi, sprawdź Decentralized Finance (DeFi) Overview: Przewodnik po trendach HOTTEST w kryptowalutach

Samouczki i przewodniki dotyczące NIEZBĘDNYCH NARZĘDZI DEFI:

 • Przewodnik po MetaMask: Jak założyć konto? PLUS wskazówki i hacki dla zaawansowanych użytkowników
 • Recenzja i samouczek Uniswap: przewodnik dla początkujących oraz zaawansowane porady i wskazówki
 • Przewodnik i przegląd DEX surowicy
 • Wyjaśnienie SushiSwap ($ SUSHI)
 • 1inch Exchange, Mooniswap i Chi GasToken: ostateczna recenzja i przewodnik

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat innych konkretnych projektów DeFi, zapoznaj się z naszymi przewodnikami po tokenach DeFi. Oto niektóre z naszych najpopularniejszych przewodników:

 • AAVE (Pożyczka w USD)
 • Recenzja Ampleforth ($ AMPL): niezbędny przewodnik po tym protokole DeFi
 • Przewodnik ChainLink ($ LINK): Kluczowe ogniwo w przestrzeni DeFi
 • Cream Finance ($ CREAM): Co to jest?
 • Przewodnik po finansach Curve ($ CRV)
 • DODOEx ($ DODO): rewolucyjny dostawca płynności w łańcuchu
 • Linear Finance ($ LINA): Przyszłość syntetycznych platform wymiany?
 • Polkadot ($ DOT): Wszystko, co musisz wiedzieć o chińskim ulubieńcu DeFi
 • RAMP DeFi: W jaki sposób odblokowuje wartość postawionych aktywów?
 • Reef Finance ($ REEF): Platforma All-In-One Defi
 • Solana ($ SOL) wyjaśnił
 • Wykres ($ GRT) – kolejny poziom zdecentralizowanych aplikacji
 • Wyjaśnienie Trustswap ($ SWAP) – następna generacja transakcji DeFi
 • Yearn.Finance łączący ekosystem DeFi
 • Wing Finance ($ WING) – Platforma pożyczkowa DeFi oparta na kredytach

Wkrótce pojawi się więcej filmów i artykułów w ramach naszej serii DeFi, więc koniecznie ZAPISZ SIĘ do naszego kanał Youtube i (na razie) DARMOWY cotygodniowy biuletyn dzięki czemu możesz być powiadamiany, gdy tylko się pojawią!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner