Kiedy jest właściwy czas na rozpoczęcie inwestycji?

Jeśli chodzi o giełdę, dobre wyczucie czasu zawsze nic nie znaczy – ale zapewnienie swojego czasu może oznaczać wszystko.

Najczęstszym problemem, którego doświadczają inwestorzy na początku swojej podróży, jest zakup pierwszych akcji w złym czasie. To prawda, że ​​inwestowanie w złym momencie może przynieść stratę, ale ważne jest, aby wczesna strata nie wpłynęła na Twoją determinację.

Za każdym razem, gdy zdecydujesz się zainwestować, zawsze będzie po Twojej stronie jeden aspekt – czas. Ważne jest, aby spojrzeć na szerszą perspektywę: z czasem składające się zwroty dobrze ulokowanych inwestycji zaczną się sprawdzać jako doskonały wybór. Nie ma to znaczenia dla pozycji na rynku przy zakupie pierwszego pakietu akcji.

Dokonaj pierwszego zakupu

potencjalny zwrot z inwestycji

Zamiast martwić się, kiedy dokonać pierwszego zakupu, zastanów się, jak długo zostawisz swoje pieniądze na wybranym rynku. Wszystkie inwestycje wiążą się z różnym stopniem ryzyka i potencjałem zwrotu, przy czym każda inwestycja, którą rozważasz, ma inny przedział czasowy.

Jeśli szukasz zwrotu w krótkim okresie, obligacja będzie zwykle oferować mniejsze, bardziej niezawodne zwroty. Według Ibbotson, między 1926 a 2003 rokiem amerykańskie bony skarbowe przyniosły około 3,7% rocznie. Może się to wydawać niewielką liczbą, ale jeśli weźmiemy pod uwagę, że inflacja zaczęła rosnąć dopiero w latach sześćdziesiątych XX wieku, szybko staje się atrakcyjnym zwrotem.

Ci, którzy inwestowali w obligacje w dłuższej perspektywie, doświadczyli nieco wyższych poziomów zwrotu; w tym samym okresie osiągały średnio 5,4% rocznie. W tym okresie rynek doświadczał okresów niestabilności, takich jak lata 80., kiedy wracały prawie 14% rocznie, lub lata 50., kiedy obligacje faktycznie traciły około 4% rocznie..

Akcje są również świetnym wyborem inwestycyjnym, ponieważ akcje o dużej kapitalizacji zwracały średnio 10,4% rocznie w latach 1926–2003. Chociaż zwrot jest wyższy niż w przypadku obligacji, jeśli weźmiemy pod uwagę różne dziesięciolecia, wykazywały one podobne tendencje. W latach trzydziestych XX wieku na giełdzie odnotowano niewielki spadek, po którym nastąpiło kilka dobrze prosperujących dziesięcioleci, ze zwrotami w latach 90. na poziomie 17,3%.

Nie przegap: 20 najlepszych porad finansowych dla milenialsów

Kiedy potrzebujesz pieniędzy?

właściwy czas na inwestycje, długi horyzont czasowy, spojrzenie długoterminowe

Będziesz w stanie zaakceptować wyższy poziom ryzyka, jeśli będziesz miał dłuższy czas na oczekiwanie na swój zwrot, ponieważ będziesz w stanie wytrzymać wszelkie spadki na rynku.

Ale jeśli będziesz musiał wycofać swoje pieniądze z rynku w którymś momencie w ciągu najbliższych pięciu lat, zaleca się unikanie funduszy powierniczych skoncentrowanych na akcjach i pojedynczych akcji. Jeśli twoje ramy czasowe zostaną skrócone do trzech lat, powinieneś unikać funduszy powierniczych na rynku nieruchomości i obligacyjnych funduszy powierniczych, które mogą spaść, jeśli wzrosną stopy procentowe.

To wciąż pozostawia kilka rozsądnych opcji, takich jak pojedyncze obligacje lub certyfikaty depozytowe, których okres zapadalności jest krótszy niż trzy lata. Można również zainwestować swoje pieniądze w fundusz rynku pieniężnego lub po prostu umieścić je na koncie oszczędnościowym. Te opcje przyniosą niewielki dochód, ale nadal gwarantują zwrot głównej inwestycji. Oczywiste jest, że im szybciej będziesz musiał usunąć swoje pieniądze z inwestycji, tym mniej możesz sobie pozwolić na stratę.

Jeśli szukasz długoterminowej inwestycji, która pozwoli Ci przejść na emeryturę, akcje są bardzo dobrą opcją ze swoim potencjałem do wysokich zwrotów.

Przeczytaj także: Zasady autorstwa Raya Dalio – Jak odnieść sukces w biznesie i życiu

Wybór, kiedy sprzedać

Kiedy już wybierzesz swoją inwestycję i zdecydujesz, kiedy wpłacić pieniądze, powinieneś również zdecydować, kiedy ją wypłacić. Obligacja sprzedaje się, gdy zapadnie, więc ma to zastosowanie tylko wtedy, gdy rozważasz zakup akcji lub funduszu powierniczego.

Są inwestorzy, którzy wierzą, że potrafią przewidzieć rynek. Doradzą wszystkim, aby sprzedali swoje akcje, gdy rynek miał spaść, i odkupili je, gdy jest na krawędzi wzrostu. Warto jednak pamiętać, że inwestowanie nie jest takie proste, a ich metody czasowe często zależą od szczęścia, a nie eksperckiego wyczucia czasu.

Spowolnienie gospodarcze może wpłynąć na rozwój przedsiębiorstwa, dlatego w tej chwili wskazane byłoby sprzedanie wszelkich przewartościowanych inwestycji. Ale dokładny system zapewniający idealne terminy inwestycji to tylko marzenie.

Inwestorzy w fundusze inwestycyjne często dokonują szybkiej wypłaty, jeśli ich zwroty zaczynają spadać. Istnieje jednak kilka artykułów naukowych, które udowodniły, że inwestorzy, którzy szybko przeskakują do różnych funduszy inwestycyjnych, często doświadczają niższych zwrotów niż ci, którzy przeżywają upadek.

Wyciąganie zmian na rynku to dobra rada, z wyjątkiem aktywnie zarządzanych funduszy. Jeśli skorzystałeś z usług profesjonalnego zarządzającego pieniędzmi, fundusz może zostać przekazany innemu menedżerowi, który może dokonywać złych wyborów. Może wystąpić tylko kilka miesięcy niezadowalającego zarządzania, co może sprawić, że warto będzie trzymać się inwestycji, ale jeśli nie jesteś zadowolony z decyzji, które możesz chcieć sprzedać.

Istnieją dwa główne sygnały ostrzegawcze, które mogą wskazywać, że jest to idealny czas na sprzedaż. Po pierwsze, jeśli zmieniają się podstawy biznesu, więc nie jest to już atrakcyjna branża. Drugim sygnałem ostrzegawczym jest zawyżenie wartości akcji, której poziom jest niezrównoważony. Oba te oznaki mogą wskazywać na prawdopodobny krach na rynku.

Może ci się spodobać także: Horror inwestycyjny!

Spróbuj zignorować wiadomości

zignoruj ​​wiadomości

Być może zauważyłeś, że media często koncentrują się na jednym konkretnym indeksie, zakładając, że jego wyniki są wskaźnikiem całego rynku. Są inwestorzy, którzy przeprowadzą analizę techniczną, aby monitorować zmiany na rynku, próbując przewidzieć, kiedy rynek może wzrosnąć. Kluczem do udanej inwestycji jest monitorowanie całego rynku pod kątem słabych i mocnych stron poszczególnych firm. Najlepszym sposobem na skorzystanie z długoterminowych zwrotów jest zainwestowanie i utrzymanie inwestycji.

Ludzie czytają też: 9 filmów dokumentalnych, które trzeba obejrzeć w Bitcoinie

Przejrzyj swoją inwestycję

przejrzyj swoją inwestycję

Po dokonaniu inwestycji będą wymagały szczególnej uwagi. Wszystkie inwestycje należy poddawać regularnym przeglądom w celu analizy ich pozycji na rynku, aby upewnić się, że radzą sobie dobrze w porównaniu z alternatywnymi opcjami.

Jeśli popełnisz błąd, przejrzyj kroki i wyciągnij z nich wnioski. Wszyscy inwestorzy od czasu do czasu będą popełniać błąd, dlatego warto się uczyć i upewnić się, że to się nie powtórzy. Staraj się przeglądać swój portfel inwestycyjny co trzy miesiące, jeśli masz mało czasu, chociaż cotygodniowa analiza zapewni ci głębszy wgląd. Nie jest konieczne śledzenie swoich inwestycji co godzinę, ale powinieneś mieć świadomość trendów na rynku.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł z Trading Education, polub go i podziel się nim z kimkolwiek, kogo uważasz, że może być również interesujący.

Artykuł jest oparty na artykuł z The Motley Fool.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner