Top 5 najlepszych miejsc do kupowania Bitcoinów w 2021 roku

Nie można zaprzeczyć, że bitcoin jest najlepiej ocenianą i starą kryptowalutą. Dlatego jeśli chcesz inwestować w kryptowaluty; bitcoin zawsze powinien być jednym z najlepszych do wyboru. Oferuje dużą płynność, ponieważ jest powszechnie akceptowaną walutą i jest dostępna na prawie wszystkich giełdach kryptowalut na całym świecie.

Wybór kryptowaluty na cele inwestycyjne to dość łatwa decyzja. Ale wybór giełdy jest bardzo trudny, ponieważ zamierzasz zainwestować w nią środki. Dlatego dobra decyzja może okazać się satysfakcjonująca, podczas gdy zła decyzja może spowodować wielką stratę.

O czym należy pamiętać przy wyborze wymiany kryptowalut

Istnieje wiele giełd kryptowalut, które handlują w różnych krajach na całym świecie. Wybór dobrego zależy od osoby, która zamierza zainwestować w kryptowaluty. Oto niektóre z czynników, które mogą pomóc Ci wybrać najlepszą giełdę bitcoinów.

1-Płynność

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać przed wyborem giełdy bitcoin, jest płynność giełdy. Płynność to zdolność giełdy do sprzedaży bitcoinów bez wpływu na cenę. To zawsze prowadzi do obniżenia ceny monety i kupuje je coraz więcej kupujących. Oznacza to, że im większa płynność, tym większa będzie liczba kupujących. Aby sprawdzić płynność dowolnej giełdy, powinieneś zbadać dane z kilku najlepszych giełd kryptowalut. Sprawdź liczbę bitcoinów, którymi handlowano w ciągu ostatnich 30 dni. Im większy wolumen obrotu, tym większa płynność na giełdzie.

2-Opłaty

Drugą ważną rzeczą, o której należy pamiętać przy wyborze giełdy bitcoin, są opłaty, które pobiera ona za handel monetami. Prawie wszystkie giełdy kryptowalut na całym świecie pobierają większe lub mniejsze opłaty. Opłata ta jest zachętą dla giełd, aby pomóc im w prowadzeniu działalności. Tutaj warto wspomnieć o tym giełdy kryptowalut nie pobieraj opłat według stawek zryczałtowanych. Zamiast tego opłata jest traktowana jako wartość procentowa. Ten model procentowy ma tendencję do zwiększania wartości bitcoinów w pewnym okresie czasu. Opłata ma również odwrotną zależność od wolumenu obrotu. Zwiększa się wraz ze spadkiem wolumenu obrotu kryptowalutą i maleje wraz ze wzrostem wolumenu sprzedawanej kryptowaluty.

3-Bliskość

Bliskość wymiana bitcoinów ma obecnie duże znaczenie, ponieważ coraz więcej krajów próbuje je regulować. Położenie geograficzne giełdy kryptowalut pozwoli Ci zrozumieć zasady, którymi musi się kierować giełda ze względu na jej lokalizację. W dzisiejszych czasach Japonia jest na szczycie w krajach przyjaznych kryptowalutom, a giełdy w niej mają duże znaczenie. W tym miejscu należy również wspomnieć, że bitcoin to dużo znanej waluty, a większość rządów myśli o jej przyjęciu i uregulowaniu.

4-Przejrzystość

Przed zainwestowaniem w jakąkolwiek giełdę kryptowalut zawsze sprawdź jej przejrzystość. Dzieje się tak, ponieważ na całym świecie istnieje wiele giełd, które mają ukryte opłaty i prowizje. Również procedura sprzedaży i kupna bitcoinów nie jest zrozumiała. Dlatego zawsze sprawdzaj przejrzystość przed zainwestowaniem w nią, a także jeśli opłata jest pobierana w stosunku do wolumenu obrotu. Dzieje się tak, ponieważ opłaty są pobierane w stosunku do wolumenu obrotu zawsze okazują się korzystne dla inwestorów.

Jest wiele innych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przed wybraniem jakiejkolwiek giełdy kryptowalut. Są to dostępność giełdy, a także szybkość, z jaką bitcoiny pojawią się w portfelach. W tym względzie ważne są również kursy wymiany i procedury wymiany dotyczące znajomości klientów oraz techniki przeciwdziałania praniu pieniędzy. W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest również, aby wziąć pod uwagę waluty, które akceptuje dana giełda kryptowalut i czy pozwala na to kupuj bitcoiny za pomocą kart kredytowych / debetowych albo nie. Jakie są kursy wymiany dla różnych walut oferowanych przez giełdę, to kolejna ważna rzecz do rozważenia.

Chcesz kupić bitcoiny przez PayPal? oto nasz przewodnik krok po kroku, jak kupować bitcoiny za pomocą systemu PayPal bez identyfikatora weryfikacyjnego

Najlepsze giełdy kryptowalut na całym świecie

Rosnące wartości kryptowalut zwiększyły również liczbę giełd na całym świecie. Istnieje wiele giełd kryptowalut w różnych krajach na całym świecie. Tutaj zawsze ważne jest, aby pamiętać, że wszystkie giełdy nie są sobie równe. Dlatego wybór odpowiedniej giełdy bitcoinów staje się bardzo ważny. Możesz sprawdzić wartość dowolnej giełdy bitcoin, czytając recenzje użytkowników. Istnieje wiele innych kryteriów wyboru najlepszych giełd bitcoinów. Jednak na podstawie recenzji użytkowników i wolumenów transakcji, poniżej przedstawiono pliki pierwsza piątka giełdy bitcoinów na całym świecie.

Ranga

Nazwa dostawcy

Ocena

Opłaty

Ucz się więcej

rating1

logo coinbase

Wybór redaktorów

Średni

Kup Bitcoin z Coinbase

Zdobądź darmowe Bitcoiny warte 10 $

rating2 logo coinbase

Wybór redakcji w UE

Średni

Kup Bitcoin z Kriptomat

Zdobądź 10 €, gdy wydasz 100 €

rating3 Stolik z logo coinmama

Szybki & Łatwo

Wysoki

Kup Bitcoin od Coinmama

rating4 zmienne logo Wysoki Kup Bitcoin od Changelly
rating5 logo localbitcoins Średni Kup Bitcoin od Localbitcoins

1- Coinbase

kryptowaluta coinbase

Coinbase to najlepsza giełda kryptowalut na świecie zlokalizowana w San Francisco w Stanach Zjednoczonych. Miliony klientów korzystają z tej giełdy na całym świecie, ponieważ oferuje im możliwość kupna, sprzedaży i handluj bitcoinami w bezpieczny sposób. Giełda cieszy się dużym zainteresowaniem inwestorów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Singapurze, Wielkiej Brytanii i wielu innych krajach europejskich. Ta giełda akceptuje również płatności za pomocą kart debetowych / kredytowych i pobiera stałą opłatę w wysokości 3,99% od wszystkich zakupów i sprzedaży. W tym miejscu należy wspomnieć, że ta opłata jest mniejsza niż w przypadku wszystkich innych giełd w USA i Wielkiej Brytanii.

zacznij kryptowalutę

Czasami giełda oferuje również premię w wysokości przy zakupie bitcoinów o wartości 100 USD lub więcej. Możesz wykonać następujące kroki, aby kupić bitcoiny z tej giełdy.

 • Przede wszystkim musisz założyć konto na giełdzie.
 • Jako metodę płatności możesz dodać swoją kartę kredytową / debetową do swojego profilu.
 • Giełda zarejestruje Cię po niezbędnej weryfikacji Twojego konta.
 • Teraz możesz kupuj bitcoiny za pośrednictwem karty kredytowej / debetowej.

Witryna ma piękny interfejs użytkownika. Na tej giełdzie jest około 30 000 000 użytkowników, z czego 75 000 to sprzedawcy, a 15 000 to aplikacje dla programistów. Oto zalety i wady tej wymiany bitcoinów.

PROS

 • Piękny interfejs użytkownika.
 • Wysoka płynność z maksymalnymi limitami kupna.
 • Rozsądne opłaty.
 • Ogromna baza zaufanych klientów.
 • Zapewnia opcję „Instant Buy” za pośrednictwem kart debetowych / kredytowych.
 • Dość łatwy w użyciu dla początkujących.

CONS

 • Zakupy za pośrednictwem kont bankowych wymagają 3-5 dni, zanim bitcoiny zostaną przelane na Twoje konto.
 • Śledzi wydawanie środków.

2- Kriptomat 

Kriptomat został założony w 2018 roku przez doświadczony zespół przedsiębiorców z bardzo udanym dorobkiem. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i doświadczeniu obejmującemu wszystko, od 50-osobowej agencji marketingu cyfrowego po solidne oprogramowanie CRM, zespół Kriptomat jest dobrze przygotowany, aby zapewnić niesamowite wrażenia handlowe.

Kriptomat jest regulowaną przez UE giełdą depozytową typu fiat-to-crypto. Firma jest zarejestrowana w Estonii, jednym z najbardziej zaawansowanych krajów na świecie zarówno pod względem regulacji kryptowalut, jak i wspierających firm technologicznych.

Oferując bezpieczną i łatwą w użyciu platformę zaprojektowaną dla nowicjuszy w świecie kryptowalut, Kriptomat jest dostępny dla klientów w ponad 80 różnych krajach. Zapewnił wiele znanych na całym świecie licencji na cyfrowe waluty i zabezpieczenia, działając bez zarejestrowanych włamań lub wycieków danych.

Proces weryfikacji tożsamości platformy jest szybki i bezbolesny, co oznacza, że ​​większość użytkowników jest gotowa do pracy w ciągu maksymalnie 5 minut. Połącz to ze stosunkowo niskimi opłatami transakcyjnymi, które z pewnością przypadną do gustu każdemu użytkownikowi, a Kriptomat jest z łatwością jedną z najlepszych giełd kryptowalut na rynku europejskim.

zacznij kryptowalutę

Plusy:

 • Interfejs jest bardzo przyjazny dla użytkownika i idealny dla początkujących.
 • Kriptomat oferuje jedne z najniższych opłat transakcyjnych ze wszystkich giełd.
 • Wymiana jest dostępna w ponad 80 krajach i obsługuje 30 różnych języków, dzięki czemu jest usługą globalną.
 • Kriptomat obsługuje ponad 30 najpopularniejszych kryptowalut na rynku. Giełda stale dodaje nowe zasoby zgodnie z żądaniami społeczności.
 • Kriptomat przestrzega międzynarodowych standardów bezpieczeństwa, otrzymał kilka licencji i jest zgodny z surowymi przepisami dotyczącymi ochrony danych, takimi jak RODO.

Cons:

 • Wpłaty i wypłaty nie są dostępne dla wszystkich kryptowalut. Ze względów regulacyjnych kilka kryptowalut można kupować i sprzedawać w ramach platformy, ale nie można ich przenosić na platformę iz niej.
 • Nie ma żadnych zaawansowanych funkcji wykresów. Giełda jest potężna w swojej prostocie, ale może wydawać się ograniczona do bardziej doświadczonych traderów.
 • Można by ulepszyć program nagród i lojalności Kriptomat. Obecnie oferują 10 EUR za polecenie znajomego.

Za pomocą karty kredytowej lub przelewu bankowego SEPA możesz kupić Bitcoin bezpośrednio z Kriptomat. Szybki, prosty i bezpieczny sposób tworzenia lub rozszerzania portfela kryptowalut, wystarczy kilka prostych kliknięć, aby dokonać zakupu.

Kupowanie Bitcoinów na Kriptomat, krok po kroku:

 1. Utwórz swoje konto Kriptomat: Po wstępnej rejestracji sprawdź, czy w e-mailu nie ma linku do weryfikacji konta.
 2. Zweryfikować Twoją tożsamość: Zanim kupisz Bitcoin od Kriptomat, musisz zweryfikować swoją tożsamość. Po prostu prześlij kopię dowodu osobistego lub paszportu i zrób selfie – to wszystko!
 3. Zasil swoje konto: Wybierz metodę płatności i wpłać środki na swoje konto. Możesz dokonać płatności za pomocą karty kredytowej / debetowej, przelewu bankowego, Sofort, Skrill lub Neteller.
 4. Kup Bitcoin: Wybierz Bitcoin z listy dostępnych walut cyfrowych i kliknij kup. Gotowe! Udało Ci się dokonać pierwszego zakupu na Kriptomat. BTC zostanie automatycznie przelane na Twoje konto, gdy tylko klikniesz KUP!

zacznij kryptowalutę

3- Coinmama:

Coinmama ripple xrp

To kolejna giełda z najwyższej półki, która umożliwia użytkownikom kupuj bitcoiny i eter za pomocą kart kredytowych / debetowych. Jedną z najbardziej atrakcyjnych cech tej giełdy jest to, że możesz jej używać z dowolnego miejsca na świecie. Co więcej, ta wymiana jest również preferowana przez wielu handlowców, ponieważ umożliwia im kupowanie bitcoinów poprzez wymianę ich lokalnych walut. Chociaż usługi tej giełdy są dostępne na całym świecie, niektóre kraje nie mogą korzystać z jej pełnych funkcji.

zacząć monety

Wymiana pobiera 6% opłaty za zakupy za pośrednictwem kart kredytowych / debetowych. Wymaga wyższych opłat ze względu na ryzyko związane z tego rodzaju płatnością. Ta giełda oferuje większe limity zakupu bitcoinów. Możesz kupić bitcoiny o wartości 5000 USD każdego dnia, ale z maksymalnym limitem bitcoinów o wartości 20000 USD w ciągu miesiąca. Aby kupić bitcoiny za pośrednictwem tej giełdy, będziesz musiał zarejestrować się na stronie internetowej. Po niezbędnej weryfikacji konta możesz dodać swoją kartę kredytową / debetową jako metodę płatności i kupować bitcoiny.

Przeczytaj także: Krok po kroku, aby kupić bitcoiny od Coinmama

W tym miejscu warto również wspomnieć, że ta giełda oferuje handel jednostronny. Oznacza to, że możesz kupować bitcoiny tylko za pośrednictwem tej giełdy, ale nie możesz ich sprzedać z powrotem na giełdę. Poniżej przedstawiono zalety i wady kupowania bitcoinów za pośrednictwem tej wymiany.

PROS

 • Ma piękny i przyjazny dla użytkownika interfejs.
 • Działa we wszystkich krajach na całym świecie.
 • Akceptuje płatności za pomocą kart kredytowych / debetowych.
 • Umożliwia kupowanie bitcoinów poprzez wymianę dowolnej lokalnej waluty.
 • Oferuje najwyższe dzienne i miesięczne limity zakupów.
 • Czasy transakcji są bardzo szybkie.

CONS

 • Pobiera wyższe opłaty niż wiele innych giełd.
 • Nie oferuje możliwości sprzedaży bitcoinów.

zacząć monety

4- Changelly

changelly przegląd kryptowalut

Ta czeska giełda kryptowalut stała się znaczącą giełdą w ciągu ostatnich kilku lat. Jest popularny jako najlepsza giełda kryptowalut na całym świecie. Na tej giełdzie zarejestrowanych jest ponad 700 000 klientów. Ta strona akceptuje płatności w ponad 35 walutach, w tym w dolarach amerykańskich i euro. Jeśli chcesz wymienić jedną kryptowalutę na drugą, jest nie ma lepszej wymiany niż Changelly.

kup bitcoin za pomocą coimama

Ta wymiana opiera się na robocie, który jest połączony z najlepszymi giełdami kryptowalut na świecie. Ten robot uzyskuje najlepsze możliwe stawki w ciągu kilku sekund. Ta strona nie pobiera stałych opłat. Zamiast tego zajmuje 0,25% wraz z opłatami za korzystanie z sieci. Transfer bitcoinów zajmuje 5-30 minut twoje portfele. W tym miejscu należy wspomnieć, że czas transferu bitcoinów do twoich portfeli może się różnić w zależności od szybkości sieci blockchain.

Changelly słynie z zapewniania wysokich limitów. To znaczy, że możesz kup bitcoiny jakiejkolwiek wartości. Giełda pozwala na zakup bitcoinów o nieograniczonej wartości. Dwa czynniki decydujące o uwierzytelnieniu Changelly jedna z bezpiecznych witryn internetowych. Sposób otwierania konta na tej stronie jest również podobny do innych i jest o wiele łatwiejszy. Oto zalety i wady tej wymiany bitcoinów.

PROS

 • Duża liczba oferowanych kryptowalut
 • Piękny interfejs użytkownika, a także łatwy dla początkujących.
 • Pobiera minimalne opłaty za wymianę kryptowalut na kryptowalutę.
 • Dużo bezpieczna dzięki dwóm czynnikom uwierzytelniania.
 • Zaufali nam użytkownicy na całym świecie.

CONS

 • Pobiera wyższe opłaty za bezpośredni zakup kryptowalut.

kup bitcoin za pomocą coimama

 

Ostateczny werdykt

Po przeczytaniu całego artykułu możemy to łatwo podsumować Coinbase jest jedną z najlepszych giełd kryptowalut, ponieważ umożliwia kupowanie bitcoinów poprzez przyjmowanie płatności różnymi metodami. Posiada dużą bazę klientów, co świadczy o dużej płynności. Platforma jest dość przyjazna dla użytkownika, nawet dla początkujących. Zapewnia możliwość korzystania z ubezpieczonych portfeli online. Ponadto pobiera minimalne opłaty za transakcje.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner