Co to jest AAVE ($ LEND)?

Protokół Aave ze swoim rodzimym tokenem $ LEND jest wiodącą firmą w sferze zdecentralizowanych finansów (DeFi). Firma umożliwia swoim użytkownikom dostęp do swojego protokołu open source i non-custodial w celu tworzenia rynków pieniężnych, dołączając do rosnącej listy projektów, takich jak Compound, aby zapewnić masom zdecentralizowane opcje. Patrzymy, kto jest Aave ($ LEND), jego zastosowania i czym różni się od innych projektów, takich jak Compound Finance.

Co to jest Aave?

Nazwana na cześć fińskiego słowa „duch”, londyńska firma Aave została założona we wrześniu 2018 r. Po udanej pierwszej ofercie monet (ICO) w poprzednim roku za token ETHLend, który zebrał 16,2 mln USD. Zespół zarządzający w ramach ETHLend wyemigrował do Aave po utworzeniu z ETHLend spółki zależnej Aave. W styczniu 2020 roku ETHLend ogłosił, że tak już nie działa a jej strona internetowa pozostałaby aktywna tylko dla obecnych użytkowników, aby zamknąć swoje istniejące pożyczki.

Celem Aave jest wypełnienie luk pozostawionych przez scentralizowanych gigantów branży fintech, takich jak PayPal, Skrill i Coinbase. Ich głównym produktem jest Aave Protocol, protokół typu open source i non-custodial do tworzenia rynków pieniężnych w łańcuchu blokowym Ethereum.

Kim jest zespół odpowiedzialny za Aave?

Aave ma w swoim zespole bogactwo talentów i doświadczenia. Stani Kulechov (CEO) i Jordan Lazaro Gustave (COO) zachowali i przenieśli swoje role z ETHLend, wnosząc bogactwo swojej wiedzy do Aave. Ich zróżnicowany 18-osobowy zespół łączy bogate doświadczenie na scenie startupowej.

Co to jest protokół Aave?

Największym i najbardziej integralnym aspektem Aave jest protokół Aave, który został uruchomiony w styczniu 2020 r. Jego odejście od ETHLend oznaczało znaczącą zmianę w strategii firmy. Przechodząc od zdecentralizowanych pożyczek P2P do strategii opartej na puli, Aave Protocol jest protokołem typu open source, który nie podlega nadzorowi, który umożliwia użytkownikom tworzenie własnych zdecentralizowanych rynków pieniężnych w łańcuchu blokowym Ethereum.

Protokół AaveProtokół Aave

Deponenci zapewniają płynność, deponując kryptowaluty w pulach pożyczkowych, które następnie pozwolą im zarobić odsetki. W międzyczasie pożyczkobiorcy mogą uzyskać pożyczki, korzystając z tych pul pożyczek w sposób nadmiernie lub niedostatecznie zabezpieczony. Pożyczki nie muszą być dopasowane indywidualnie, czyli jeden pożyczkodawca do jednego pożyczkobiorcy. Zamiast tego depozyty w puli i kwoty pożyczki / zabezpieczenia są wykorzystywane do udzielania natychmiastowych pożyczek w oparciu o stan puli. Obecnie istnieją 2 rynki pieniężne, na które użytkownicy mogą wejść, są to Aave i Uniswap.

Aave MarketsAave Markets

Pożyczki błyskawiczne

Aave ma jedną cechę, która odróżnia ją od reszty. Pożyczki błyskawiczne pozwalają klientom lub zaciągać pożyczki bez żadnych zabezpieczeń. Te błyskawiczne pożyczki umożliwiają spersonalizowanemu inteligentnemu kontraktowi pożyczanie aktywów z rezerw Aave w ramach jednej transakcji. Warunkiem udzielenia pożyczki jest zwrot płynności do puli przed zakończeniem transakcji. Jeśli jednak nie zostanie spłacona do tego czasu, transakcja zostanie odwrócona – co skutecznie cofnie wszelkie działania wykonane do tego momentu i zagwarantuje bezpieczeństwo środków z puli rezerw.

Funkcja szybkiej pożyczki jest przeznaczona dla programistów do tworzenia narzędzi, które wymagają kapitału do celów arbitrażu, refinansowania lub likwidacji. Aave wyjaśnił Pożyczki błyskawiczne, twierdząc, że są „przeznaczone dla programistów / osób z pewną wiedzą techniczną”, z korzyścią z pożyczek bez ryzyka. Aave pobiera prowizję w wysokości 0,09% od pożyczek błyskawicznych.

Zmiana szybkości

Zmiana kursu to kolejny wyjątkowy punkt sprzedaży Aave, który pojawił się w maju Aktualizacja zadłużenia / oprocentowania. Zmiana stóp procentowych umożliwia pożyczkobiorcom przełączanie się między stałymi i zmiennymi stopami procentowymi, co jest przydatne na niestabilnym zdecentralizowanym rynku. W przypadku wysokich stóp procentowych użytkownicy zazwyczaj wybierają stopę stałą, ale gdy jest ona bardziej zmienna i oczekuje się, że będzie niższa, można wybrać opcję zmienną, aby obniżyć koszty kredytu. Stała stopa może się zmienić, ale tylko wtedy, gdy stopa zarabiania depozytów wzrośnie powyżej stałej stopy pożyczki, ponieważ system może stać się niestabilny, wypłacając więcej, niż jest spłacany. Jeśli tak, stała stopa jest równoważona z nową stabilną stopą. Z drugiej strony, gdy zmienna stopa procentowa jest niższa od stopy stałej o 20%, kredyt zostanie automatycznie zmniejszony, aby uwzględnić różnicę.

Które tokeny kryptowaluty są połączone?

W Aave dostępnych jest 19 tokenów. Należą do nich DAI, USD Coin (USDC), TrueUSD (TUSD), USDT Coin (USDT), sUSD, Binance USD (BUSD), Ethereum (ETH), Basic Attention Token (BAT), Kyber Network (KNC), ChainLink (LINK ), Decentraland (MANA), Maker (MKR), Augur (REP), SNK, Enjin Coin (ENJ), REN, WBTC Coin (WBTC), Yearn.finance (YFI) i Ox Coin (ZRX).

Uwaga: każdy składnik aktywów ma inny wymóg zabezpieczenia. Wynika to z różnic w zmienności cen. Stablecoiny naturalnie dają stosunek kredytu do wartości ze względu na ich stabilność cen. Pełny opis procesu oceniania Aave’a można znaleźć w ich Ramy ryzyka.

Oprócz tych żetonów istnieje również natywny żeton, którego używa Aave i nazywa się Lend. Wyjaśnienie i analizę tokena można znaleźć poniżej.

POŻYCZKA ($ POŻYCZKA) Token

Często określany również jako ETHLend, token kryptowaluty LEND został przeniesiony, aby stać się natywnym tokenem Aave po zamknięciu operacji przez ETHLend w styczniu tego roku. Chociaż zachował nazwę, nowa wersja Lend Aave znacznie różni się od poprzedniej.

Wskaźniki tokena POŻYCZWskaźniki tokena POŻYCZ

Kluczowe wskaźniki Binance dotyczące pożyczki

Zbudowane w oparciu o standard ERC-20, tokeny $ LEND mogą być używane do obniżania opłat. Tokeny są spalane z opłat pobieranych z protokołu Aave, przy wykorzystaniu około 80% opłat za platformę. Wydaje się to sugerować, że żetony pożyczki będą z czasem warte więcej. Właściciele Pożyczki mogą również domagać się opłat za protokół w zamian za działanie jako pierwsza linia obrony w przypadku zdarzeń płynnościowych przez złośliwych pożyczkobiorców.

Ponadto tokenów $ LEND można używać do głosowania na propozycje ulepszeń Aave (AIP). Co więcej, posiadacze LEND mogą głosować za pomocą LEND zdeponowanej na platformie Aave, nawet jeśli jest ona obecnie wykorzystywana jako zabezpieczenie. Obecnie ta funkcja jest wstępnie uruchamiana w sieci testowej Ropsten, zanim zostanie uruchomiona w sieci głównej Ethereum. Dzięki temu społeczność Aave może głosować nad propozycjami bez ponoszenia ogromnych kosztów gazu, wypróbować moduł i przekazać opinię zespołowi Aave, zanim zostanie on oficjalnie uruchomiony. Warto również zauważyć, że wyniki wszystkich głosów w sieci testowej nie są uznawane za ważne w perspektywie długoterminowej.

Głosowanie na AaveGłosowanie na Aave

Jak pożyczyć Aave

Wpłacanie depozytu i zarabianie odsetek na Aave to prosty proces. Zanim zaczniesz, musisz odwiedzić https://app.aave.com/ i połącz się za pomocą portfela internetowego 3.0, takiego jak Metamask, Coinbase Wallet lub Fortmatic.

Depozyt jest łatwy, po prostu wybierz żądany składnik aktywów, w który chcesz zainwestować, a następnie zezwól Aave na dostęp do tego aktywa. Po przetworzeniu transakcji i potwierdzeniu oprocentowania możesz sprawdzić zmiany kursu w aplikacji Aave. Żetony przynoszące dochody nazywane są aTokensami, które są podobne do żetonów C Związku.

Żetony generujące odsetki

Istnieją pewne różnice między tokenami Compound a aToken. Głównym z nich jest to, że aToken utrzymuje cenę swoich aktywów bazowych i zwiększy ilość posiadanych tokenów, gdy cena wzrośnie, zamiast zwiększać cenę tokenów.

Aave vs Compound ($ COMP)

Wydaje się, że zarówno Compound Finance, jak i Aave to dwie najlepsze platformy pożyczkowe DeFi. Jednak oba mają unikalne cechy, które je wyróżniają. Compound ma USDT jako aktywo użytkowe, ale Aave ma w ofercie szerszą gamę tokenów. Dla Aave nowe stopy procentowe i przepisy, takie jak zmiana stóp, dają im niewielką przewagę. Dla nowych użytkowników Aave oferuje atrakcyjne stawki motywacyjne. Jednak oprocentowanie pożyczek i opłaty pożyczkowe są średnio wyższe w przypadku Aave. Tak czy inaczej, Aave okazał się dobrym dodatkiem do społeczności Defi i powinien stać się popularny. Możesz przeczytać więcej o Compound ($ COMP) tutaj.

Kluczowe cechy Aave 2.0

Aave 2.0 było ogłosił 14 sierpnia 2020 r. Aave Market oferuje teraz 19 aktywów, a rynek Uniswap oferuje różne pary Uniswap jako zabezpieczenie. Platforma rozrosła się również do ponad 15 000 użytkowników. Oto niektóre z kluczowych nowych funkcji, których można się spodziewać w fazie 2 Aave.

Zapłać z zabezpieczeniem

Obecnie, jeśli użytkownicy chcą spłacić pożyczkę częścią swojego zabezpieczenia, muszą wykonać 4 oddzielne transakcje na kilku protokołach: wycofać zabezpieczenie, kupić pożyczoną kryptowalutę, spłacić dług i odblokować całe zdeponowane zabezpieczenie. Dzięki tej nowej funkcji użytkownicy Aave mogą zmniejszyć zadłużenie lub zamknąć swoje pozycje, bezpośrednio płacąc zabezpieczeniem w 1 transakcji.

Tokenizacja długu i natywna delegacja kredytu

Pozycje dłużne użytkowników będą tokenami, tj. Użytkownicy otrzymają tokeny, które reprezentują ich dług. Umożliwia to natywną delegację kredytów w ramach protokołu Aave, oprócz innych funkcji, takich jak natywne zarządzanie pozycjami z zimnych portfeli i strategie uprawy zysku dostosowane do użytkownika.

Lokata o stałym oprocentowaniu

Depozyty na Aave mogą generować przewidywalne stopy procentowe, które nie są związane ze zmianami rynkowymi.

Ulepszona stabilna stopa pożyczki

Zapewni to dodatkowo przewidywalność stóp procentowych poprzez zablokowanie oprocentowania pożyczki na określony czas.

Rynki prywatne

Aave pozwoli zarządzaniu otworzyć rynki prywatne, aby otworzyć rynki prywatne w celu obsługi wszystkich rodzajów aktywów tokenizowanych. Zespół Aave pracuje również nad współpracą z RealT, która wprowadzi hipoteki na Ethereum.

Ulepszone aTokens

aTokeny to oprocentowane tokeny Aave, które są wybijane, gdy dokonywana jest wpłata, a następnie spalane w momencie wykupu. AToken jest powiązany 1: 1 z wartością aktywów bazowych zdeponowanych w Aave. W Aave 2.0 będzie teraz dostępna wersja 2 aToken, która integruje EIP 2612, która umożliwia bezgazowe zatwierdzanie.

Optymalizacje gazu

Ta funkcja jest obecnie w trakcie opracowywania i doprowadzi do znacznego spadku kosztów transakcji w przypadku większości interakcji w Aave. W przypadku niektórych interakcji koszt gazu może być nawet zmniejszony o 50%. Aave w wersji 2 zaimplementuje również natywną obsługę GasToken.

Bezpieczeństwo

W wersji 2 uproszczono projekt wewnętrzny, poprawiono także architekturę, dzięki czemu jest bardziej przyjazna dla weryfikacji formalnej. Aave współpracuje również z czołowymi audytorami, takimi jak Consensys Diligence i Certora – wiodąca firma w technologiach automatycznej weryfikacji.

Natywne funkcje handlowe

Aave v2 wprowadzi dla użytkowników możliwość natywnego handlu swoją pozycją dłużną z jednego aktywa na inny, tj. Możesz pożyczyć DAI, a jeśli USDC stanie się tańsze w pożyczaniu, możesz zmienić swoją pozycję długu na USDC w jednej transakcji.

Użytkownicy mogą również handlować swoimi zdeponowanymi aktywami w różnych kryptowalutach obsługiwanych przez Aave, nawet gdy jest ona używana jako zabezpieczenie.

Handel z depozytem zabezpieczającym jest również wprowadzony w wersji 2, dzięki czemu użytkownicy mogą bezpośrednio zajmować długie i krótkie pozycje z dźwignią bez korzystania z usług stron trzecich. Z drugiej strony, w przypadku pożyczek z depozytem zabezpieczającym, dostawcy płynności mogą zwiększyć wagę swoich depozytów, aby skorzystać z okazji.

Zarządzanie

Aave w wersji 2 wprowadza również kilka nowych funkcji zarządzania. Teraz posiadacze tokenów AAVE mogą delegować swoją wagę głosu na dowolny inny adres. Aave uważa, że ​​może to doprowadzić do pojawienia się polityków protokołu, którzy będą reprezentować interesy swoich rówieśników w delegowaniu im głosów. Ale w przeciwieństwie do większości reprezentatywnych demokracji, które widzimy obecnie na całym świecie, delegowanie głosów jest demokracją płynną, więc oznacza to, że użytkownik może natychmiast usunąć delegację w ramach jednej transakcji, jeśli sobie tego życzy..

Zespół Aave dostrzega również problemy związane z koniecznością przeniesienia tokenów w inne miejsce, aby uczestniczyć w zarządzaniu. Aave pozwala teraz użytkownikom na podpisywanie wiadomości z ich zimnego portfela, aby uczestniczyć w Aave Governance. To z kolei zmniejszy zagrożenie bezpieczeństwa.

Bibliografia:

AsiaCryptoToday: https://www.asiacryptotoday.com/aave/

Seria zdecentralizowanych finansów (DeFi): samouczki, przewodniki i nie tylko

Z treściami zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych użytkowników, sprawdź naszą serię YouTube DeFi zawierającą samouczki na temat NIEZBĘDNYCH NARZĘDZI potrzebnych do handlu w przestrzeni DeFi, np. MetaMask i Uniswap. Oprócz dogłębnego zagłębienia się w popularne tematy DeFi, takie jak Reef.finance ($ REEF) i Polkadot ($ DOT)

Seria DeFi w tej witrynie obejmuje również tematy, które nie są eksplorowane w YouTube. Aby zapoznać się z tym, czym jest DeFi, sprawdź Decentralized Finance (DeFi) Overview: Przewodnik po trendach HOTTEST w kryptowalutach

Samouczki i przewodniki dotyczące NIEZBĘDNYCH NARZĘDZI DEFI:

 • Przewodnik po MetaMask: Jak założyć konto? PLUS wskazówki i hacki dla zaawansowanych użytkowników
 • Recenzja i samouczek Uniswap: przewodnik dla początkujących oraz zaawansowane porady i wskazówki
 • Przewodnik i przegląd DEX surowicy
 • Wyjaśnienie SushiSwap ($ SUSHI)
 • 1inch Exchange, Mooniswap i Chi GasToken: ostateczna recenzja i przewodnik

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat innych konkretnych projektów DeFi, zapoznaj się z naszymi przewodnikami po tokenach DeFi. Oto niektóre z naszych najpopularniejszych przewodników:

 • AAVE (POŻYCZKA W DOLARACH)
 • Recenzja Ampleforth ($ AMPL): niezbędny przewodnik po tym protokole DeFi
 • Przewodnik ChainLink ($ LINK): Kluczowe ogniwo w przestrzeni DeFi
 • Cream Finance ($ CREAM): Co to jest?
 • Przewodnik po finansach Curve ($ CRV)
 • DODOEx ($ DODO): rewolucyjny dostawca płynności w łańcuchu
 • Linear Finance ($ LINA): Przyszłość syntetycznych platform wymiany?
 • Polkadot ($ DOT): Wszystko, co musisz wiedzieć o chińskim ulubieńcu DeFi
 • RAMP DeFi: W jaki sposób odblokowuje wartość postawionych aktywów?
 • Reef Finance ($ REEF): Platforma All-In-One Defi
 • Solana ($ SOL) wyjaśnił
 • Wykres ($ GRT) – kolejny poziom zdecentralizowanych aplikacji
 • Wyjaśnienie Trustswap ($ SWAP) – następna generacja transakcji DeFi
 • Yearn.Finance łączący ekosystem DeFi
 • Wing Finance ($ WING) – Platforma pożyczkowa DeFi oparta na kredytach

Wkrótce pojawi się więcej filmów i artykułów w ramach naszej serii DeFi, więc koniecznie ZAPISZ SIĘ do naszego kanał Youtube i (na razie) DARMOWY cotygodniowy biuletyn dzięki czemu możesz być powiadamiany, gdy tylko się pojawią!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner