Przewodnik po finansach Curve ($ CRV)

Curve Finance to zdecentralizowana giełda (DEX) do handlu stablecoinami. Podobnie jak w przypadku każdego innego projektu Decentralized Finance (DeFi), Curve Finance ma swój własny token znany jako Curve DAO token ($ CRV). Curve Finance DEX działa już od stycznia 2020 r., A rolnicy zajmujący się uprawami już czerpią z tego zyski. Jednak nagłe notowanie tokena $ CRV 14 sierpnia 2020 r. Naprawdę odwróciło głowę w przestrzeni kryptowalut, i niekoniecznie w dobry sposób. W tym artykule przyjrzymy się podstawom i funkcjom Curve Finance oraz kontrowersyjnej premierze tokena $ CRV.

Aby dowiedzieć się więcej o Curve Finance, a konkretnie o rolnictwie dochodowym $ CRV i jak sprawdzić, czy MOŻESZ mieć CRV $, obejrzyj nasz najnowszy film:

Curve Finance ($ CRV) Rolnictwo dochodowe

tło

Michael Egorov, dyrektor generalny Curve Finance, współpracował również z NuCypher zespół jako współzałożyciel i CTO przez pięć lat. Egorov służył Curve dzięki swojemu doświadczeniu w tworzeniu oprogramowania, dzięki swoim karierom kierowniczym w różnych firmach technologicznych w przeszłości.

Zespół odpowiedzialny za Curve Finance oficjalnie rozpoczął pracę nad giełdą w grudniu 2019 r., A uruchomił ją w styczniu 2020 r. Nawet wtedy Curve był już używany przez kilku traderów arbitrażowych, ale jego popularność wzrosła po niedawnym (i zaskakującym) uruchomieniu token zarządzania w sierpniu 2020 r.

Co ciekawe, okazuje się, że nawet po uruchomieniu tokena CRV niektórzy członkowie zespołu Curve nie wiedzieli, że jest on już niedostępny. Było to tak nagłe, że zespół musiał go przyjąć, nie mając innego wyjścia, jak tylko przejrzeć kody po wdrożeniu.

Co to jest Curve Finance?

Curve to zdecentralizowana giełda puli płynności stworzona w celu wspierania efektywnego handlu stablecoinami. Obecnie Curve obsługuje pary BTC, a także DAI, BUSD, sUSD, TUSD, USDC i USDT.

Dzięki pomocy AMM (automatycznych animatorów rynku) Curve umożliwia transakcje o niskim poślizgu przy jednoczesnym utrzymaniu niskich opłat transakcyjnych. Większość traderów arbitrażowych woli Curve w porównaniu z innymi pulami płynności, takimi jak Uniswap, po prostu ze względu na oszczędności w transakcjach.

W ciągu zaledwie kilku miesięcy platforma pokonała już inne giełdy pod względem wolumenu obrotu. Z Uniswap na szczycie rankingów, Curve osiągnął lepsze wyniki niż projekty takie jak Aave, Compound Finance i Balancer.

Co wyróżnia Curve na tle innych DEX?

Problem z DEX-ami, takimi jak Uniswap, polega na kosztach, które użytkownicy ponoszą za transakcje tokenami. Jeśli spojrzysz na inne DEX, nie mogą one ułatwić bezpośrednich transakcji tokenami. W przypadku Uniswap, na przykład, stablecoiny nadal muszą być wymieniane na ETH, zanim zostaną sprzedane za pomocą stablecoinów, które użytkownik chce otrzymać (Uniswap V2 mógł już wyeliminować tę wadę). Biorąc pod uwagę, że transakcja obejmuje dwie transakcje, opłaty transakcyjne są również podwajane dla każdego użytkownika.

Krzywa działa inaczej. Pula płynności platformy umożliwia bezpośrednie transakcje tokenami między notowanymi parami. Dzięki funkcji bezpośredniej wymiany użytkownicy oszczędzają więcej, płacąc niższe opłaty transakcyjne. Od teraz opłaty są nadal ustalone na poziomie 0,04% za transakcję. Oznacza to, że użytkownicy mają możliwość wykonywania bardziej wydajnych transakcji bez konieczności płacenia wysokich opłat za każdą transakcję.

Algorytmy dla obu DEX są również różne. Uniswap koncentruje się na maksymalizacji dostępnej płynności, ale algorytm Curve kładzie większy nacisk na minimalizację poślizgu. Z tego powodu inwestorzy o wysokiej częstotliwości i dużym wolumenie oszczędzają więcej, korzystając z Curve.


W porównaniu z systemami księgi zleceń Curve wykorzystuje model AMM, który maksymalizuje pule płynności w łańcuchu, aby zapewnić niezbędne finansowanie jeszcze przed wykonaniem transakcji.

Zarabianie pieniędzy zapewniające płynność w Curve

Pule płynności w łańcuchu odnoszą się do funduszy przechowywanych na giełdach w celu ułatwienia transakcji. Dzięki Curve użytkownicy mogą swobodnie zdeponować dowolny obsługiwany token w puli i zostać dostawcą płynności. To właśnie mamy na myśli, gdy mówimy o finansowaniu określonych pul dla par handlowych Curve.

Z kolei dostawcy płynności pobierają opłaty z tytułu swapów przeprowadzanych na giełdzie.

Dzięki możliwości komponowania Curve, jego pula płynności jest również dostępna dla wielu innych protokołów. W rzeczywistości platforma doświadczyła zwiększonego wolumenu obrotów po wprowadzeniu wydobywania płynności z YEarn.

yCRV

W wydobywaniu płynności górnicy pomagają uruchomić bota rynkowego giełdy, aby pomóc jej w prowadzeniu transakcji. Ten trend skłonił górników do zapewnienia dodatkowej płynności w tokenie YCRV YEarn, ponieważ wydawał się on dość opłacalny.

Token yCRV jest opakowanym tokenem składającym się z obsługiwanych par handlowych Curve i reprezentuje jego pulę płynności. Ponadto, ponieważ pula płynności Curve jest dostępna dla innych protokołów, takich jak Compound, dostawcy płynności również uzyskują dodatkowy dochód z opłat odsetkowych.

Dostarczanie płynności w puli Curve wydaje się opłacalne, ale wiąże się również z pewnym ryzykiem. Oto niektóre z niepewności, z którymi mogą się zmierzyć dostawcy płynności Curve.

Luka w zabezpieczeniach ekosystemu DeFi

Ponieważ Curve jest już zintegrowany z niektórymi innymi platformami DeFi, użytkownicy muszą mieć możliwość monitorowania bieżących problemów z tymi innymi protokołami. Zajmowanie się kwestiami bezpieczeństwa w innych projektach zapewni, że dostawcy płynności będą dobrze zorientowani w ryzyku związanym z deponowaniem swoich aktywów w pulach Curve.

Zmienność plonów

Rentowności Curve podlegają dużym wahaniom. Chociaż pule wysokodochodowe zachęcają użytkowników do zapewniania płynności w czasie, z czasem stają się również pulami o niskim lub średnim dochodzie.

Aby temu przeciwdziałać, użytkownicy mogą zdecydować się na dostarczanie płynności do całej puli Curve, co jest strategią dywersyfikacji. A to dałoby średni zysk ze wszystkich pul. Niestety, powoduje to również poślizg i opłaty za gaz, a także narażenie na podatność na inteligentne kontrakty.

Obliczanie zysków po uwzględnieniu gazu i opłat

Jedną z przeszkód w dostarczaniu płynności w protokole Curve jest obliczanie zysków po odliczeniu opłat za gaz i poślizg.

Platforma dzieli płynność na różne pule i jest połączona z zewnętrznymi protokołami. W rezultacie opłaty za gaz są stosunkowo wysokie. W zależności od dostarczonych żetonów możesz również napotkać znaczny poślizg.

To sprawia, że ​​polowanie na plony jest dość trudne – pogoń za wysokimi plonami poprzez zmianę puli. Zaleca się, aby dostawcy płynności deponowali tokeny w pulach na wystarczająco długie okresy, aby osiągnąć zysk po uiszczeniu opłaty za poślizg i opłatę za gaz.

$ CRV Token

$ CRV to natywny token Curve, jest generowany, gdy wpłacasz i stawiasz kryptowaluty na platformie. Jest przyznawany dostawcom płynności proporcjonalnie do ich udziału w zyskach, które generują ich pule. A ponieważ właśnie wydano CRV, ci, którzy przyczynili się do puli płynności Curve, otrzymają proporcjonalną jej kwotę.

Wraz z przejściem Curve na DAO, tokeny CRV reprezentują również prawa posiadaczy do uczestniczenia w jego mechanizmie zarządzania, dzięki czemu mogą oni składać propozycje i głosować na nie. W przypadku CRV zarządzanie będzie oparte na systemie głosowania „ważonego w czasie”. Oznacza to po prostu, że im dłużej posiadają CRV, tym większa jest ich siła głosu w DAO.

Rolnicy uprawiający plony również wykorzystują popularność DeFi do spekulacji na tokenach, takich jak $ CRV. Więc to, co zrobiliby po zdeponowaniu i zarobieniu tokena $ CRV, sprzedaliby $ CRV na rynku z zyskiem.

Co się stało z uruchomieniem tokena $ CRV?

Przed uruchomieniem $ CRV był jednym z najbardziej oczekiwanych i omawianych tokenów, a zespół twierdził, że zostanie uruchomiony „na początku sierpnia 2020 r.”. 14 sierpnia 2020 r. Token $ CRV został nagle uruchomiony przez anonimowego programistę bez wiedzy nikogo, w tym zespołu Curve Finance. Deweloper był w stanie to zrobić, ponieważ kod tokena $ CRV i DAO był dostępny na GitHub, więc wszystko, co musiał zrobić, to połączyć oba i uruchomić inteligentny kontrakt.

Siema, @CurveFinance ! Widziałem, że DAO jest gotowe do gry, a ja muszę MAKSYMALIZOWAĆ MOJĄ ALFA! Więc poszedłem do przodu i wdrożyłem go dla ciebie. Zadzwoń do mnie w DM, aby zweryfikować i zacznijmy tę imprezę!! pic.twitter.com/D0KqEg4Ldr

– 0xc4ad (@ 0xc4ad) 13 sierpnia 2020 r

Oczywiście po pierwszym uruchomieniu tokena inni entuzjaści kryptowalut zaczęli pisać na Twitterze o nowościach. Oznaczało to, że zespół Curve musiał wyjaśnić sytuację i powiedzieć, że to oszustwo. Zespół Curve próbował również potwierdzić, że umowa wdrożona przez dewelopera zawierała ten sam kod i że nie wprowadzono żadnych znaczących zmian ani backdoorów, tj. W umowach nie było nic złośliwego.

Tak więc Curve ogłosił, że był to ich oficjalny token i uruchomienie DAO, i nie trzeba dodawać, że społeczność kryptowalut nie była z tego powodu zadowolona. Sytuację pogorszył fakt, że w ciągu kilku godzin między uruchomieniem $ CRV przez dewelopera a ogłoszeniem przez Curve, że jest to oficjalne uruchomienie, niektórzy użytkownicy wydobyli już 80 000 tokenów CRV. To skłoniło wielu innych do stwierdzenia, że ​​było to niesprawiedliwe w stosunku do innych, biorąc pod uwagę, że zespół Curve wcześniej ogłosił, że między wdrożeniem umowy a wydaniem pierwszego tokena upłyną 24 godziny..

Ktoś został wdrożony $ CRV w oparciu o inteligentne kontrakty, które opublikowaliśmy na githubie, wyprzedzając nasze wysiłki.

Chociaż początkowo byliśmy sceptyczni, wydawało się, że jest to akceptowalne wdrożenie z poprawnym kodem, danymi i kluczami administratora.

Ze względu na to, że token / DAO zyskuje przyczepność, musieliśmy to przyjąć.

– Curve Finance (@CurveFinance) 14 sierpnia 2020 r Zespół Curve ogłasza uruchomienie DAO i $ CRV

Po tym ogłoszeniu inne główne giełdy, takie jak Binance, OKEx itp., Również zaczęły notować $ CRV.

CRV $ jest bardzo zmienny, ceny były najwyższe w historii na poziomie 54,01 $ w dniu 14 sierpnia 2020 r. I osiągnęły najniższy w historii poziom 4,17 $ w dniu 17 sierpnia 2020 r. Również jako waluta wydobywana początkowa podaż będzie wyjątkowo niska i tylko wzrośnie. z czasem po wydobyciu większej ilości. Powoduje to, że ceny są bardzo zmienne, jak widać, ponieważ przy większej liczbie tokenów górnicy szybko sprzedadzą swoje tokeny na rynku. Dzieje się tak zwłaszcza w początkowej fazie uruchamiania, gdzie jest dużo szumu, ale bardzo mała podaż.

Więc osoby spekulujące na $ CRV naprawdę muszą zachować ostrożność, ponieważ jest to bardzo ryzykowne.

Jak używać Curve do handlu

Aby skorzystać z Curve Finance, po prostu przejdź do ich portalu internetowego pod adresem https://www.curve.fi i podłącz portfel web3, taki jak MetaMask.

Wybierz kryptowaluty, którymi chcesz handlować. Następnie kliknij „Sprzedaj” u dołu. Zostaniesz poproszony przez portfel web3 o potwierdzenie transakcji.

Po potwierdzeniu oznacza to, że Twoja transakcja zakończyła się sukcesem.

Wniosek

Chociaż Curve może być również opłacalną alternatywą dla Uniswap pod względem transakcji o wysokiej częstotliwości i dużych wolumenach, każdy nadal musi zastanowić się, jak skutecznie zrównoważyć potencjalne zyski z odpowiadającym mu ryzykiem.

A jeśli projekt Curve będzie kontynuowany z powodzeniem w nadchodzących miesiącach i latach, może nawet stać się jednym z najlepszych DEXów w przestrzeni DeFi, oferując transakcje o niskim poślizgu w porównaniu z konkurentami.

Seria zdecentralizowanych finansów (DeFi): samouczki, przewodniki i nie tylko

Z treściami zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych użytkowników, sprawdź naszą serię YouTube DeFi zawierającą samouczki na temat NIEZBĘDNYCH NARZĘDZI potrzebnych do handlu w przestrzeni DeFi, np. MetaMask i Uniswap. Oprócz dogłębnego zagłębienia się w popularne tematy DeFi, takie jak Reef.finance ($ REEF) i Polkadot ($ DOT)

Seria DeFi w tej witrynie obejmuje również tematy, które nie są eksplorowane w YouTube. Aby zapoznać się z tym, czym jest DeFi, sprawdź Decentralized Finance (DeFi) Overview: Przewodnik po trendach HOTTEST w kryptowalutach

Samouczki i przewodniki dotyczące NIEZBĘDNYCH NARZĘDZI DEFI:

 • Przewodnik po MetaMask: Jak założyć konto? PLUS wskazówki i hacki dla zaawansowanych użytkowników
 • Recenzja i samouczek Uniswap: przewodnik dla początkujących oraz zaawansowane porady i wskazówki
 • Przewodnik i przegląd DEX surowicy
 • Wyjaśnienie SushiSwap ($ SUSHI)
 • 1inch Exchange, Mooniswap i Chi GasToken: ostateczna recenzja i przewodnik

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat innych konkretnych projektów DeFi, zapoznaj się z naszymi przewodnikami po tokenach DeFi. Oto niektóre z naszych najpopularniejszych przewodników:

 • AAVE (POŻYCZKA W DOLARACH)
 • Recenzja Ampleforth ($ AMPL): niezbędny przewodnik po tym protokole DeFi
 • Przewodnik ChainLink ($ LINK): Kluczowe ogniwo w przestrzeni DeFi
 • Cream Finance ($ CREAM): Co to jest?
 • Przewodnik po finansach Curve ($ CRV)
 • DODOEx ($ DODO): rewolucyjny dostawca płynności w łańcuchu
 • Linear Finance ($ LINA): Przyszłość syntetycznych platform wymiany?
 • Polkadot ($ DOT): Wszystko, co musisz wiedzieć o chińskim ulubieńcu DeFi
 • RAMP DeFi: W jaki sposób odblokowuje wartość postawionych aktywów?
 • Reef Finance ($ REEF): Platforma All-In-One Defi
 • Solana ($ SOL) wyjaśnił
 • Wykres ($ GRT) – kolejny poziom zdecentralizowanych aplikacji
 • Wyjaśnienie Trustswap ($ SWAP) – następna generacja transakcji DeFi
 • Yearn.Finance łączący ekosystem DeFi
 • Wing Finance ($ WING) – Platforma pożyczkowa DeFi oparta na kredytach

Wkrótce pojawi się więcej filmów i artykułów w ramach naszej serii DeFi, więc koniecznie ZAPISZ SIĘ do naszego kanał Youtube i (na razie) DARMOWY cotygodniowy biuletyn dzięki czemu możesz być powiadamiany, gdy tylko się pojawią!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map