Rio DeFi ($ RFUEL): Następna granica finansów?

Rio DeFi ($ RFUEL) jest firmą zajmującą się technologią blockchain. Ma na celu połączenie tradycyjnych finansów z przestrzenią blockchain dzięki potężnej infrastrukturze cyfrowej Rio Chain. Koncentruje się na bezpieczeństwie, szybkości, skalowalności i interoperacyjności z istniejącym blockchainem.

Cały ekosystem Rio obiecuje szeroki wachlarz usług, z których użytkownicy mogą korzystać jako alternatywa dla tradycyjnego systemu finansowego. Od usług oszczędnościowych i pożyczkowych po możliwości handlowe i ubezpieczeniowe. Wszystko to jest dostępne za pomocą smartfona i połączenia internetowego.

tło

James Anderson, dyrektor generalny Rio DeFi, oraz jego zespół są przekonani, że dzisiejszy system finansowy pilnie potrzebuje nowego rozwoju, który mógłby odpowiedzieć na potrzeby globalizacji. Usługi świadczone przez pośredników, takie jak rozwiązania płatnicze i przekazy pieniężne lub kontrola walut fiducjarnych przez samorządy lokalne, niosą ze sobą wiele problemów, które mają wpływ na cały krajobraz finansowy, jaki znamy dzisiaj.

Zespół stojący za Rio pracował nad ekosystemem, który może być łatwo używany przez użytkowników w ich codziennym życiu do przeprowadzania transakcji finansowych bez większych tarć i kosztów. A sercem projektu jest cel wspierania masowej adopcji kryptowalut wśród ogółu społeczeństwa.

Nadal jest wiele do zrobienia, ale Rio opracowało model, który może reagować na szybko zmieniający się międzynarodowy krajobraz finansowy.

Czym jest RIO DeFi?

Łańcuch Rio to zdecentralizowana platforma usług finansowych (DeFi) obsługiwana przez inteligentne kontrakty. Celem platformy jest zapewnienie ekosystemu, który może wspierać zdecentralizowane aplikacje (dApps) świadczące usługi finansowe w oparciu o jeden, ale skuteczny i szybki blockchain.

Jest zbudowany na własnym łańcuchu, widząc problemy, których doświadczają sieci Bitcoin i Ethereum. W tej chwili liczba transakcji, które przechodzą przez te największe łańcuchy, spowodowała powolne transakcje, wysokie koszty gazu i słaby wskaźnik przyjęcia. Musiała istnieć inna platforma, na której mógłby oprzeć swój nowy ekosystem, i to była sieć Rio, którą wymyślili.

Dzięki Rio DeFi nowy dApps może obsługiwać nowe portfele, usługi i kryptowaluty.

Jak działa RioDeFiJak działa RioDeFi

Podłoże parzystości

Zespół Rio uważa, że ​​najlepszym sposobem na rozwój kryptowalut jest stworzenie łańcucha bloków, który może swobodnie wchodzić w interakcje z innymi. Właśnie dlatego wdrożyli technologię Parity Substrate, aby umożliwić innym projektom blockchain łatwe podłączanie się do Rio przez spadochrony..

Parachains to samodzielne łańcuchy bloków, których można używać do tworzenia nowych aplikacji dApps, które można wygodnie wdrażać w innych łańcuchach bez żadnych problemów ze współdziałaniem.

SpadochronySpadochrony

Trzy główne cele projektu Rio

Rozwiązaniem Rio na zbyt powszechny problem powolnych, nieefektywnych i drogich łańcuchów bloków jest model, który obsługuje ich trzy główne cele, a mianowicie: użyteczność, skalowalność i bezpieczeństwo.

Model hybrydowy: Utworzenie nowej sieci, która może zapewnić skalowalność i wyższą przepustowość transakcji (nawet dwie sekundy na blok w czasie potwierdzenia) osiąga się poprzez opracowanie modelu federacyjnego dla łańcucha blokowego Rio.

Elastyczność: Dzięki wdrożeniu tłumaczy maszyn wirtualnych z bardzo niskimi wymaganiami klienta i dostosowywanymi algorytmami konsensusu łańcuch Rio usunął sztywność i ryzyko centralizacji. Wszystko zbudowane na szczycie łańcucha Rio można łatwo dostosować do panujących warunków rynkowych bez żadnych tarcia, jeśli chodzi o wdrożenie.

Interoperacyjność: Ponieważ łańcuch Rio został zaprojektowany tak, aby wspierać łatwe powiązania między innymi sieciami, może skutecznie łączyć ze sobą różne organizacje pomimo różnic w ich platformach blockchain.

Trzy główne cele RioChainTrzy główne cele RioChain

Algorytm konsensusu (dowód autorytetu)

Rio używa mechanizmu konsensusu Proof-of-Authority (PoA), który przyjmuje algorytmy konsensusu Aura Substratu (runda autorytatywna) i GRANDPA (oparta na GHOST rekurencyjna umowa o pochodzeniu prefiksów przodków).

Te dwie nowe kombinacje implementacji PoA zapewniają, że istnieją różne algorytmy, które regulują sposób obsługi danych bloku i sposób osiągnięcia ostateczności dla każdej transakcji. Przekazując firmie Aura zadanie dzielenia blokowego zapisu danych i przekazując proces weryfikacji ostateczności firmie GRANDPA, Rio osiągnęło większą elastyczność bez narażania bezpieczeństwa transakcji wykonywanych w łańcuchu..

W przygotowaniu jest plan Rio przejścia na Proof-of-Stake (PoS), podobny do mechanizmu konsensusu zaimplementowanego w łańcuchu bloków Bitcoin. W tej chwili zespół stojący za Rio pracuje nad przejściem na BABE (Blind Assignment for Blockchain Extension) z Aura, aby położyć podwaliny potrzebne do ostatecznego przyjęcia PoS.

 • AURA: Jest wyznaczony jako algorytm konsensusu do tworzenia kolejnych bloków po potwierdzeniu. Działa za pomocą wybranego zestawu walidatorów, które generują bloki w określonym czasie. Tylko autoryzowane węzły mogą zostać walidatorami.
 • DZIADEK: Jest delegowane z zadaniem zapewnienia zakończenia blokowego przy pomocy „ważonych organów”. Nie zamierzają tworzyć żadnego bloku dla sieci, ale głosują na „najlepszą” wersję bloków wyprodukowanych przez walidatory. Jeśli więcej niż dwie trzecie delegowanych organów głosuje nad wersją stanu łańcucha blokowego, wówczas jest to uważane za ostateczne.

Federated Blockchain

Rio uważa, że ​​sfederowany blockchain jest lepszy niż publiczny blockchain bez pozwolenia z kilku powodów. Zapewnia szybszą prędkość transakcji, skalowalność, niskie koszty transakcji, niskie zużycie energii, silniejsze zabezpieczenia i zwiększoną możliwość zapewnienia funkcji prywatności danych.

Wdrożenie modelu federacyjnego pozwala Rio na osiągnięcie 2-sekundowego potwierdzenia czasu blokowania, szybciej niż w przypadku innych istniejących łańcuchów bloków w przestrzeni DeFi. Nawet przy tej prędkości sieć Rio nadal jest w stanie chronić sieć przed 51% atakami, będąc w stanie przetwarzać prawie 3000 transakcji na sekundę.

Obecnie zespół stojący za Rio rozważa wdrożenie hybrydowego modelu konsensusu PoS i PoA, uzupełnionego o walidatory lekkich węzłów. Oznacza to, że prawdopodobnie każdy może uczestniczyć w walidacji sieci mając tylko telefony komórkowe jako przypisane węzły.

Rio Fuel token ($ RFUEL): Nagrody dla posiadaczy tokenów

Rio nagradza swoich uczestników blockchaina paliwem Rio Fuel ($ RFUEL), które jest również jego rodzimym tokenem. RFUEL może służyć do przechowywania wartości, płatności za gaz lub do wykonywania inteligentnych kontraktów.

1 miliard tokenów RFUEL zostanie utworzonych w ramach zdarzenia generowania tokenów (TGE), które 70% tych tokenów zostanie rozprowadzonych w celu motywowania aplikacji i użytkowników, którzy przyczyniają się do wzrostu ekosystemu, 20% zostanie sprzedanych poprzez społeczną sprzedaż zbiorową i prywatną sprzedaży, a 10% (100 mln) zostanie utrzymane jako rezerwy, które będą powoli uwalniane w ciągu 5 lat.

Więcej informacji na temat dystrybucji tokenów RFUEL zawiera poniższa tabela:-

Dystrybucja tokenów RFUEL

Token Rio Fuel ($ RFUEL): sprzedaż publiczna

Plik pierwsza runda publiczna sprzedaż tokena RFUEL Rio Fuel została wyprzedana w 40 minut w dniu 11 września 2020 r. Cena w pierwszej rundzie wynosi 0,16 $, minimalny limit wkładu to 1000 USD, a maksymalny limit wkładu to 10 000 USD. Okres nabywania uprawnień wynosi 61 dni z odblokowaniami w wysokości 1/3 rozpoczynającymi się od zdarzenia generowania tokenów (TGE) oraz 31 i 61 dni po TGE.

Plik druga trwała runda 15 września 2020 o godzinie 6:00. UTC. Cena za rundę 2 będzie wynosić 0,18 $, minimalny limit wkładu to 1000 USD, a maksymalny limit wkładu to 10 000 USD. Okres nabywania uprawnień wynosi 1 miesiąc z odblokowaniami 1/4 na TGE oraz w dniach 11, 21 i 31 po TGE. Wszystkie posiadane tokeny są automatycznie obstawiane, aby otrzymać nagrody za obstawianie RFUEL.

Sprzedaż publiczna RFUEL runda 3 jest Uniswap Initial DEX Offering (IDO). RFUEL będzie dostępny do handlu na Uniswap z ceną wywoławczą wynoszącą 0,20 $ a wszystkie tokeny zostaną w pełni odblokowane, tj. natychmiast dostępne do handlu. Jednak 0,20 USD to tylko cena początkowa i biorąc pod uwagę, że wszystkie poprzednie rundy były nadsubskrybowane, istnieje możliwość, że ceny będą się zmieniać natychmiast po rozpoczęciu handlu.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje, sprawdź Telegram Rio DeFi.

Użyj przypadków Rio Chain

Platforma pożyczkowa Bitcoin: Użytkownicy mogą zdeponować swoje BTC w inteligentnych kontraktach na szczycie łańcucha Rio, aby zarabiać na swoich aktywach. Pożyczkobiorcy mogą również łatwo wykorzystać swój BTC, pożyczając za pośrednictwem sieci Rio.

Platforma pożyczkowa BitcoinPlatforma pożyczkowa Bitcoin

Konto oszczędnościowe: Bezpieczeństwo w Rio może być także przystanią dla oszczędzających BTC. Użytkownicy mogą bezpiecznie zdeponować swoje BTC i inne obsługiwane kryptowaluty, zarabiając jednocześnie wysokie oprocentowanie w porównaniu z tradycyjnymi usługami oszczędnościowymi oferowanymi przez banki i innych dostawców.

Konto oszczędnościowe

Zdecentralizowany handel elektroniczny: Sprzedawcy mogą swobodnie korzystać z sieci Rio, aby zdigitalizować swój biznes i obniżyć w ten sposób ogromne koszty operacyjne. Ustanowienie ich operacji zarządzania i sprzedaży w sieci Rio Chain może umożliwić handlowcom dostęp do szerszego grona kupujących dzięki, między innymi, niższym kosztom, lepszym bramkom płatniczym, modelom transakcji bez granic i większej prywatności danych konsumentów..

Wniosek

Rozwój przestrzeni DeFi zależy od sukcesu projektów, które są w stanie połączyć wszystkie istniejące rozwiązania w wielu łańcuchach bloków. Jest to szczególnie ważne w przypadku przydatnych innowacji, które utknęły w sieciach o dużym natężeniu ruchu. Jeśli celem jest adopcja, zbudowanie interoperacyjnego łańcucha bloków, który obsługuje implementację międzyłańcuchową, jest świetnym sposobem na osiągnięcie tego.

Model Rio DeFi oparty na technologii blockchain może stworzyć infantylną aleję innowacji w przestrzeni DeFi. Łącząc ze sobą różne łańcuchy bloków, możemy nie tylko osiągnąć szybszą adopcję, ale także zwiększyć zainteresowanie opracowywaniem interoperacyjnych modeli DeFi.

Seria zdecentralizowanych finansów (DeFi): samouczki, przewodniki i nie tylko

Z treściami zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych użytkowników, sprawdź naszą serię YouTube DeFi zawierającą samouczki na temat NIEZBĘDNYCH NARZĘDZI potrzebnych do handlu w przestrzeni DeFi, np. MetaMask i Uniswap. Oprócz głębokiego zagłębienia się w popularne tematy DeFi, takie jak Reef.finance ($ REEF) i Polkadot ($ DOT)

Seria DeFi w tej witrynie obejmuje również tematy, które nie są eksplorowane w YouTube. Aby zapoznać się z tym, czym jest DeFi, sprawdź Decentralized Finance (DeFi) Overview: Przewodnik po trendach HOTTEST w kryptowalutach

Samouczki i przewodniki dotyczące NIEZBĘDNYCH NARZĘDZI DEFI:

 • Przewodnik po MetaMask: Jak założyć konto? PLUS wskazówki i hacki dla zaawansowanych użytkowników
 • Recenzja i samouczek Uniswap: przewodnik dla początkujących oraz zaawansowane porady i wskazówki
 • Przewodnik i przegląd DEX surowicy
 • Wyjaśnienie SushiSwap ($ SUSHI)
 • 1inch Exchange, Mooniswap i Chi GasToken: ostateczna recenzja i przewodnik

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat innych konkretnych projektów DeFi, zapoznaj się z naszymi przewodnikami po tokenach DeFi. Oto niektóre z naszych najpopularniejszych przewodników:

 • AAVE (Pożyczka w USD)
 • Recenzja Ampleforth ($ AMPL): niezbędny przewodnik po tym protokole DeFi
 • Przewodnik ChainLink ($ LINK): Kluczowe ogniwo w przestrzeni DeFi
 • Cream Finance ($ CREAM): Co to jest?
 • Przewodnik po finansach Curve ($ CRV)
 • DODOEx ($ DODO): rewolucyjny dostawca płynności w łańcuchu
 • Linear Finance ($ LINA): Przyszłość syntetycznych platform wymiany?
 • Polkadot ($ DOT): Wszystko, co musisz wiedzieć o chińskim ulubieńcu DeFi
 • RAMP DeFi: W jaki sposób odblokowuje wartość postawionych aktywów?
 • Reef Finance ($ REEF): Platforma All-In-One Defi
 • Solana ($ SOL) wyjaśnił
 • Wykres ($ GRT) – kolejny poziom zdecentralizowanych aplikacji
 • Wyjaśnienie Trustswap ($ SWAP) – następna generacja transakcji DeFi
 • Yearn.Finance łączący ekosystem DeFi
 • Wing Finance ($ WING) – Platforma pożyczkowa DeFi oparta na kredytach

Wkrótce pojawi się więcej filmów i artykułów w ramach naszej serii DeFi, więc koniecznie ZAPISZ SIĘ do naszego kanał Youtube i (na razie) DARMOWY cotygodniowy biuletyn dzięki czemu możesz być powiadamiany, gdy tylko się pojawią!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner