Wyjaśnienie ThunderCore (TT): Czy ten Blockchain wyprzedzi Ethereum?

Co to jest Thundercore?

ThunderCore (TT) to plik wydajna platforma inteligentnych kontraktów co pozwala na uruchamianie zdecentralizowanych aplikacji (Dapps) i Decentralized Finance (DeFi). Thundercore obiecuje niskie opłaty i kompatybilność z dowolną aplikacją napisany dla popularnej platformy Ethereum. Podstawową walutą w sieci Thundercore jest TT, który jest używany jako transfer wartości i związane z tym opłaty za gaz na platformie.

Thundercore próbuje rozwiązać skalowalność, pozwalając na potwierdzenia w czasie krótszym niż jedna sekunda. W ciągu ostatnich kilku lat w wielu projektach blockchain pracowano nad skalowaniem i poprawą szybkości sieci. Do niedawna skalowanie łańcuchów bloków wydawało się prawie niemożliwe w przypadku niepowodzenia dużych projektów, takich jak Ethereum. ThunderCore wydaje się, że złamał go i może być na dobrej drodze do pokonania gigantów, takich jak Ethereum, w skalowaniu ich platformy.

Jaki jest cel ThunderCore?

ThunderCore ma być wysokowydajnym blockchainem, który umożliwia masową adaptację dApps. Obiecuje stosunkowo niższe opłaty transakcyjne (niski koszt gazu), kompatybilność, bezpieczeństwo i szybkość.

Obecnie transakcje na łańcuchu bloków są bardzo powolne. Dzieje się tak z powodu „Blockchain Trilemma”, terminu ukutego przez Vitalika Buterina, założyciela Ethereum.

Rozwiązanie tryematu Blockchain

Vitalik Buterin zaproponował, że Blockchain może mieć maksymalnie 2 z tych właściwości

Według “Blockchain Trilemma„, Łańcuch bloków ma trzy główne cechy: decentralizację, skalowalność i bezpieczeństwo.

Jednak trylogia blockchain sugeruje, że projektowi bardzo trudno jest mieć wszystkie trzy cechy w zadowalającym stanie. Sieć, która jest zdecentralizowana i ma solidne zabezpieczenia, nie byłaby skalowalna. Podobnie zdecentralizowany i skalowalny łańcuch bloków będzie miał niewielkie zabezpieczenia itp.

Buterin uważa, że ​​na podstawowym poziomie sieć blockchain może osiągnąć tylko dwie z trzech funkcji w dowolnym momencie. Trylogia blockchain może być źródłem problemów ze skalowalnością w większości łańcuchów bloków kryptowalut. Większość projektów kryptograficznych nie jest w stanie obsłużyć dużej liczby transakcji, zapewniając jednocześnie decentralizację i bezpieczeństwo sieci.

Jednak ThunderCore znalazł rozwiązanie tego problemu.

W jaki sposób ThunderCore rozwiązuje trylogię Blockchain?

W wielu projektach próbowano kontynuować nacisk na decentralizację i bezpieczeństwo przy jednoczesnym uwzględnieniu skalowalności, ale nie powiodło się. ThunderCore próbuje to jednak zrobić w wyjątkowy sposób. Robią to, tworząc szybką i wolną ścieżkę. Szybka ścieżka jest dla optymistycznych warunków. Podczas gdy Slow Path jest dla najgorszych sytuacji.

Co to jest szybka ścieżka i wolna ścieżka?

Fast Path jest jak autostrada, pozwalając na natychmiastowe potwierdzenia w sieci. Jeśli jednak coś pójdzie nie tak na Szybkiej Ścieżce, użytkownicy ThunderCore mogą skorzystać z Wolnej Ścieżki. Wolna ścieżka jest podobna do sieci mniejszych dróg. Nie jest bardzo szybki, ale będzie niezawodny.

W przypadku szybkiej ścieżki ThunderCore umożliwia szybkie i łatwe potwierdzenie na 2 sposoby. „Komitet”, który jest wykonywany przez komitet interesariuszy. Oraz „Akcelerator” do linearyzacji transakcji i danych.

ThunderCore używa Ethereum jako wolnej ścieżki, ponieważ jest to jedna z najbardziej stabilnych sieci w branży. Powolna ścieżka przejmie kontrolę, gdy stan sieci jest zły i / lub w przypadku ataku. Działa również jako sprawdzenie, czy akcelerator działa.

Jak postawić Thundercore?

Thundercore nie może być wydobywany jako sposób na generowanie nowego TT lub uzyskiwanie pasywnego dochodu, stąd nie ma wydobywania thundercore. Zamiast tego biernie generuj Thundercore, TT jest obstawiane poprzez zablokowanie TT w określonym portfelu. Wysokość nagród zależy od czasu trwania blokady, który może wynosić 7 dni, 30 dni, 3 miesiące, 6 miesięcy lub 1 rok. Obstawianie Thundercore jest łatwe, możesz to zrobić za pomocą portfela mobilnego i dołączanie do puli stawek.

Tabela nagród Thundercore.Thundercore Staking Rewards w czasie

Do czego służy ThunderCore (TT)?

ThunderCore (znany również jako ThunderToken lub TT) to natywna kryptowaluta sieci ThunderCore. Analogicznie do ETH w sieci Ethereum, ThunderToken służy do regulowania opłat za gaz i przelewów wartości.

Zespół ThunderCore

Zespół ThunderCore: Chris Wang (Prezes), Elaine Shi i Rafael Pass

Plik zespół składa się z inżynierów, naukowców i przedsiębiorców. Wcześniej pracowali przy publikowaniu artykułów naukowych dotyczących Bitcoin i inteligentnych kontraktów. Są również członkami założycielami Inicjatywy na rzecz kryptowalut i kontraktów (IC3).

Aktualizacja, sierpień 2019 r .: Główny naukowiec Elaine Shi ogłosiła, że ​​będzie opuszczenie projektu ThunderCore.

Jaki jest aktualny stan ThunderCore?

Pierwsza wersja Thunder będzie w pełni kompatybilna z EVM (Ethereum Virtual Machine). Tym samym umożliwiając bezpośrednią migrację dApps.

ThunderCore już wdrożył swoją przedpremierową wersję sieci głównej. Dlatego programiści mogą już zacząć tworzyć na ThunderCore. Użytkownicy mogą również rozpocząć wdrażanie inteligentnych kontraktów.

Jak połączyć się z ThunderCore Mainnet?

Możesz bezpośrednio połączyć się z Thundercore, zmieniając ustawienia RPC w Metamask lub zmieniając serwer w MyEtherWallet.

Ustawienia sieci ThunderCore dla metamaski

 1. Zainstaluj MetaMask: możesz zainstalować Rozszerzenie przeglądarki MetaMask w Twojej przeglądarce. Utwórz konto na stronie Metamask i skonfiguruj protokoły bezpieczeństwa (pełny przewodnik znajdziesz w naszym samouczku Metamask);
 2. Uzyskaj ThunderToken (TT): Możesz uzyskać tokeny z rozszerzenia przeglądarki Metamask. Kliknij menu rozwijane i wybierz „niestandardowe RPC”. Przejdź do „nowej sekcji sieci” i wybierz „opcję zaawansowaną”.
 1. Adres URL RPC sieci Mainnet: https://mainnet-rpc.thundercore.com
 2. Identyfikator łańcucha: 108
 3. Symbol: TT
 • Symbol TT pojawi się na Twojej metamasce. Możesz zdobyć 50 darmowych tokenów na ThunderCore stronie internetowej kopiując i wklejając adres Metamask TT w odpowiednim polu. Możesz również użyć tego procesu do zakupu tokenów;
 • Skopiuj i wklej kontrakt ERC20: skopiuj kod źródłowy kontraktu inteligentnego z Github; (użyj mojego tutaj: https://remix.ethereum.org/#version=soljson-v0.4.24+commit.e67f0147.js&Optimize = false&gist = 116b51b7e5bf2cd3f29f2136dac3f08f)
 • Wdrażaj za pomocą identyfikatora Remix; i
 • Sprawdzić https://scan.thundercore.com/.
 • Plusy i minusy ThunderCore

  Plusy

  • ThunderCore jest kompatybilny z siecią Ethereum;
  • Sieć ma szybszą prędkość transakcji w porównaniu do Ethereum;
  • W tej sieci można wdrażać inteligentne kontrakty ERC20;
  • Zespół pracuje nad nowymi funkcjami, które umożliwią interakcję dApp bez gazu;
  • ThunderCore umożliwia użytkownikom i programistom korzystanie z istniejących narzędzi, takich jak Metamask i Truffle itp .; i
  • Programiści mogą używać znanych języków programowania (np.Solidity) podczas realizacji inteligentnych kontraktów w sieci.

  Cons

  • Obecnie w tej sieci jest tylko jeden „Akcelerator”. Rodzi to pytanie, ile władzy zostanie scentralizowane. (Uwaga: akcelerator nie może zamrażać kont ani wstrzymywać transakcji na czas nieokreślony, ponieważ doprowadziłoby to do ponownego wyboru)

  Metryki tokena & Podaż w obiegu

  Thundercore jest obecnie notowany i handlowany Huobi. Moneta jest wymieniona jako Thunder Token na CoinMarketCap.

  Huobi opublikował metryki Token ThunderToken (TT):

  Razem zebrane: 50 mln USD

  Anioł okrągły: 0,01 USD / token (2 lata blokady do marca 2020 r.)

  Runda nasion: 0,02 USD / token (1 rok blokady – do kwietnia-maja 2019 r.)

  Runda finałowa: 0,10 USD / token (20% wydane 28 lutego, 40% ma zostać wydane 28 maja, 40% 28 sierpnia)

  Okrągły Huobi Lite: 0,015 USD / token, sprzedane tokeny o wartości tylko 500 000 USD

  Możemy z tego wywnioskować, że wycena ThunderCore spadła od ostatecznego czasu sprzedaży prywatnej – z 0,1 USD do 0,15 USD. Trzeba przyznać, że tokeny Huobi Lite można również uznać za sprzedawane ze zniżką, aby zachęcić więcej graczy do wejścia. Istnieją kontrowersje co do sprzedaży TT Huobi Lite, ponieważ cena tokena była znacznie niższa niż w rundzie finałowej – denerwując wielu początkowych inwestorów i zwolenników (takich jak ThunderFans).

  ThunderCore Hub (gry i prezenty Thundercore)

  ThunderCore Hub to centrum portfela i Dapp dla telefonów komórkowych

  Obecnie ThunderCore Hub tworzy 150 TT gratisów aby przetestować nową aplikację na Androida. Aby uzyskać jakość, odwiedź ThunderCore Hub stronę internetową i zainstaluj pakiet APK w wersji beta, zarejestruj się, aby założyć konto i graj w gry dApp, aby otrzymać darmowy TT.

  Wniosek

  ThunderCore jest inny, ponieważ skaluje zarówno transakcje, jak i inteligentne kontrakty. Może to oznaczać, że łańcuchy bloków mogą wykonywać tysiące transakcji na sekundę bez narażania bezpieczeństwa i decentralizacji.

  Aktualizacja (1 maja 2019 r.): Adres RCP Mainnet i członkowie zespołu & Profile LinkedIn

  Aktualizacja (10 maja 2019 r.): Dodano informacje o ofercie na Huobi

  Aktualizacja (14 maja 2019 r.): Dodano ThunderCore Hub i TT Giveaway

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Please Follow Us
  Facebooktwitter
  Promo
  banner
  Promo
  banner