Przewodnik po arbitrażu Bitcoin w RPA

Czym jest handel arbitrażowy w kryptowalutach?

Handel arbitrażowy kryptowalutą ma miejsce, gdy trader kupuje kryptowalutę za niską cenę z jednego miejsca, a następnie sprzedaje ją z zyskiem na innej giełdzie, aby skorzystać z różnic cenowych. Handel arbitrażowy Bitcoin jest jednym z najłatwiejszych sposobów osiągnięcia zysku na handlu bitcoinami przy minimalnym ryzyku.

Czy handel arbitrażowy jest legalny?

Handel arbitrażowy jest legalny, o ile handlujesz w krajach, w których bitcoin jest legalny. Przedsiębiorca korzystający z arbitrażu po prostu wykorzystuje różnicę cen między wieloma giełdami, aby osiągnąć zysk.

Jak działa handel arbitrażowy?

Kryptowaluta sprzedaje się z premią na rynkach rozwijających się i krajach borykających się z problemami gospodarczymi, takich jak Zimbabwe i Wenezuela, podczas gdy kryptowaluta w krajach rozwiniętych jest sprzedawana za cenę bliższą jej rzeczywistej wartości rynkowej. Handlowcy mający dostęp do rynków zagranicznych mogą wykorzystać różnicę cen i popyt, kupując bitcoiny po niskiej cenie w krajach rozwiniętych i sprzedając po wyższej cenie w krajach rozwijających się lub bez rozwiniętego ekosystemu kryptograficznego.

Jak rozpocząć handel arbitrażem bitcoin

Gdy chcesz kupić bitcoiny za niską cenę i sprzedać za wyższą cenę na innej giełdzie. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to otworzyć konto na wszystkich giełdach obsługujących Twoją metodę płatności. Po zarejestrowaniu się na różnych giełdach będziesz musiał kupić bitcoiny na giełdzie z najniższą ceną i sprzedać na giełdzie z najdroższą ceną.

Jakie są opłaty związane z handlem arbitrażowym bitcoinem?

Oprócz patrzenia na cenę bitcoinów, będziesz musiał przyjrzeć się opłatom handlowym i opłatom za wypłatę na różnych giełdach. Aby zarobić, Twój Cena zakupu wraz z opłatami transakcyjnymi musi być niższa niż cena sprzedaży, w tym opłaty transakcyjne.

Opłaty transakcyjne obejmują opłaty za każdą transakcję i opłaty za wypłatę za wysłanie krypto na inną giełdę.

Handel arbitrażowy Bitcoin w RPA

W RPA możesz skorzystać z arbitrażu bitcoinowego, kupując na Coindirect.com i sprzedajemy dalej Luno.com lub localbitcoins.com.

Sztuczka polega na tym, aby kupować za pomocą karty kredytowej / czekowej na Coindirect, gdzie zakupy kartą kredytową są tańsze niż inne metody płatności i sprzedawać w Luno, gdzie bitcoin jest sprzedawany z lokalną premią.

W chwili pisania tego tekstu kupowanie bitcoinów na Coindirect przy użyciu karty kredytowej kosztowałoby Cię R176,077 w porównaniu z R178900 na Luno. Im bardziej zmienne rynki, tym większa różnica cenowa, ponieważ lokalne giełdy potrzebują trochę czasu, aby dostosować się do bardziej konkurencyjnych globalnych cen bitcoinów.

Jak kupić bitcoiny na Coindirect za pomocą karty kredytowej (lub karty czekowej VISA)

 1. Załóż darmowe konto Coindirect (po prostu zaloguj się, jeśli masz już konto).
 2.  Znajdź drogę do swojego portfela bitcoin.
 3. Kliknij „Kup”, a następnie wybierz z menu „Nowa karta VISA (EUR)”.
 4. Wpisz wartość BTC w EUR, którą chcesz kupić (powyżej minimalnego limitu) lub kwotę BTC, którą chcesz kupić, a następnie kliknij „Podgląd zakupu”.
 5. Otrzymasz wycenę, naciśnij „Potwierdź”, zanim skończy się czas (odlicza od 55 sekund).
 6. Wpisz dane swojej karty kredytowej i zapłać.
 7. Zostaniesz przeniesiony na stronę, na której możesz zweryfikować swoją transakcję.
 8.  Na koniec zostaniesz przekierowany z powrotem do swojego portfela Coindirect, gdy płatność się powiedzie.

Jak sprzedawać bitcoiny na Luno

 1. Zarejestruj się, aby założyć konto Luno i zweryfikuj swoją tożsamość.
 2. Wyślij Bitcoiny ze swojego portfela Bitcoin Coindirect do portfela Luno Bitcoin Wallet.
 3. Kliknij „Sprzedaj” w swoim portfelu Luno i uzyskaj wycenę, aby sprawdzić, czy otrzymasz więcej pieniędzy niż to, za co kupiłeś na Coindirect.com, lub

Utwórz zlecenie sprzedaży na Luno Exchange, które jest większe niż kwota kupiona na Coindirect (w tym opłata transakcyjna i opłata za wypłatę).

Po sprzedaży Bitcoinów z zyskiem na droższej giełdzie. Musisz wypłacić pieniądze na swoje konto bankowe (kartę kredytową) i powtórzyć proces, aby kupować tanio i sprzedawać drogo, gdy pojawi się różnica w cenie. Im bardziej zmienna cena bitcoina, tym więcej możliwości osiągnięcia większego zysku.

Kluczowe czynniki ryzyka, o których należy pamiętać:

 • Najlepiej jest działać szybko, aby zminimalizować ekspozycję na ruchy rynkowe. Ponieważ różnica w cenie może zniknąć przed dokonaniem transakcji ze względu na zmienność kryptowaluty.
 • Jeśli jest dużo transakcji, łańcuch bloków może być przeciążony, więc przeniesienie bitcoinów z jednego portfela giełdowego do drugiego może zająć trochę czasu.
 • Zawsze upewnij się, że masz środki na karcie kredytowej, aby skorzystać z różnic cen w przypadku nagłych zmian cen. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest to, aby nie mieć środków do kupienia na tańszej giełdzie, gdy nadarzy się okazja.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner