Analiza cen Bitcoin: BTC na skraju migającego sygnału sprzedaży

Dzienna prognoza cen Bitcoin BTC

  • Cena bitcoina spadła poniżej psychologicznego poziomu 56 000 USD.
  • Paraboliczny współczynnik SAR na 4-godzinnym wykresie cen Bitcoin zmienił się z byczego na niedźwiedzi.

Od 14 do 21 lutego cena Bitcoin wzrosła z 47 150 do 57 300 USD. Od tego czasu niedźwiedzie poprawiły cenę i obniżyły BTC do 55750 $. Przyjrzyjmy się bliżej analizie technicznej.

Cena Bitcoin wkrótce spadnie?

W ten poniedziałek cena Bitcoin spadła o ponad 1000 USD i wynosi obecnie 55 975 USD. Przed tym spadkiem relatywny wskaźnik siły (RSI) wahał się w strefie wykupienia. Teraz RSI zaczął spadać w kierunku strefy neutralnej. Patrząc na detektor sekwencyjny TD, jest on bliski migania sygnału sprzedaży w postaci świecy zielono-dziewięć.

Wykres dzienny BTC / USD 022221

Obraz: BTC / USD dziennie

Wsparcie na poziomie 54 000 dolarów wydaje się być na tyle solidne, że wystarczy, by wchłonąć dużą presję sprzedaży. Wcześniej na tym poziomie 318300 adresów kupiło 308500 tokenów BTC.

Wykres wolumenu BTC / USD 022221

Obraz: IntoTheBlock

4-godzinny wykres cen Bitcoin ma dwa negatywne sygnały:

  • MACD pokazuje rosnącą niedźwiedzią dynamikę.
  • Paraboliczny współczynnik SAR zmienił się z byczego na niedźwiedzi.

BTC / USD 4-godzinny wykres 022221

Obraz: BTC / USD 4 godziny

Strategowie JPMorgan: Wartość godziwa ceny Bitcoin wynosi 25 000 USD

W niedawnym raporcie analitycy JP Morgan twierdzili, że Bitcoin jest sprzedawany po dwukrotnej wartości godziwej. Raport oferuje również wgląd w kilka aspektów zasobów fintech, blockchain i cyfrowych.


Stratedzy JPMorgan uważają, że Bitcoin jest ekonomicznym efektem ubocznym i że prawdziwa historia tkwi w rozwoju finansów cyfrowych. Największa kryptowaluta od jakiegoś czasu nadal walczy o swoje miejsce obok złota jako alternatywnej waluty. Raport dodał, że aby dopasować wartość rynkową złota, BTC musiałby handlować za 146 000 USD. Aby osiągnąć tę cenę, inwestorzy instytucjonalni musieliby przejąć rynek.

Atrakcyjność i konkurencja Bitcoina ze złotem jako „alternatywną” walutą prawdopodobnie utrzymają się, ponieważ milenialsi staną się ważniejszym elementem wszechświata inwestorów i pokazali, że wolą „cyfrowe złoto” nad tradycyjnym złotem.

Analitycy twierdzili również, że Bitcoin jest mocno zawyżony. Zauważyli, że wartość godziwa aktywów wynosi 25 000 USD – mniej niż połowę obecnej ceny. Koszt wydobycia monety, który wynosi 11 000 USD, jest dolną granicą zakresu jej wartości godziwej.

W rzeczywistości można argumentować, że cena 25 000 USD, która zrównuje Bitcoin ze złotem w kategoriach kapitału podwyższonego ryzyka, można uznać za górną granicę jego zakresu wartości godziwej, ponieważ cena ta już wyprzedza (przy obecnych poziomach zmienności) wszelkie długoterminowe Plusem dla Bitcoina, wynikającym z instytucjonalnej adopcji prawdziwych pieniędzy.

Raport skrytykował również narrację, że ostatnia inwestycja Tesli w Bitcoin przyciągnie więcej inwestycji instytucjonalnych. Bank zauważył, że Tesla jest odstająca i że większość korporacji nadal uważa Bitcoin za zbyt niestabilny, aby w niego inwestować.

Raport nakreślił również, w jaki sposób USDT jest największym ryzykiem ogona Bitcoina. JPMorgan uważa, że ​​wolumen obrotu Bitcoin jest zbyt zależny od USDT. Powołując się na dane od zarządzającego aktywami NYDIG, bank stwierdził, że 50% -60% bitcoinów jest sprzedawanych za USDT.

Nagła utrata zaufania do USDT prawdopodobnie spowodowałaby poważny szok płynności, zagrażając dostępowi do największych pul popytu i płynności.

Tether twierdzi, że USDT ma wsparcie 1: 1 rezerwami USD i innymi aktywami. Jednak, jak zauważono w raporcie, nie zostało to jeszcze udowodnione w ramach niezależnego audytu.

Square współpracuje z Crypto Group, aby stworzyć więcej czarnych miliarderów Bitcoin

Aby podnieść świadomość Bitcoin wśród czarnych inwestorów, Jack Dorset’s Square nawiązał ostatnio współpracę z największą grupą fokusową zajmującą się kryptowalutami Clubhouse – Black Bitcoin Billionaires. Według oficjalnej aktualizacji organizator grupy, Lamar Wilson, stoi na czele partnerstwa w celu stworzenia „większej liczby czarnych milionerów” w ramach miesięcznej kampanii, która rozpoczęła się na początku lutego.

Black Bitcoin Billionaires koncentruje swoje wysiłki na zwiększeniu adopcji Bitcoinów wśród czarnych rodzin i inwestorów. Grupa będzie korzystać z CashApp, aby zwiększyć świadomość. Według raportu Decrypt, gospodarz Black Bitcoin Billionaires, Isaiah Jackson, powiedział:

Cash App to narzędzie, z którego korzysta wielu czarnych Amerykanów. Chcieliśmy mieć łatwość obsługi i współpracować z firmą, która stawia swoje pieniądze tam, gdzie ich usta.

Jackson dodał, że był pierwszym, który skontaktował się z Brianem Gassadonią, współtwórcą Dorsey i współtwórcą CashApp w sprawie możliwej współpracy. Organizator grupy, Wilson, powiedział, że ma nadzieję, że kampania pomoże zmniejszyć różnicę między pokoleniami i nada odpowiedni ton innym sponsorom korporacyjnym.

Elon Musk i Peter Schiff uderzają głową w bitcoina

Tesla kierowana przez Elona Muska niedawno nabyła Bitcoin o wartości 1,5 miliarda dolarów i wydaje się, że Musk coraz bardziej opowiada się za flagowym kryptowalutą. Niedawno nie zgodził się z popularnym krytykiem Bitcoin Peterem Schiffem na Twitterze.

W poście na Twitterze Schiff zacytował Muska i zgodził się z jego poglądami na temat pieniędzy, mówiąc, że zarówno waluty fiducjarne, jak i cyfrowe to nonsens.

„Według @elonmusk "Bitcoin jest prawie tak samo BS, jak pieniądz fiducjarny." Musk uważa więc zarówno #Bitcoin, jak i fiat za BS. Zgadzam się, po prostu uważam, że Bitcoin, który jest cyfrowym fiatem, jest nawet bardziej BS niż papierowy dekret wydawany przez banki centralne. #Gold to nie BS. To prawdziwe pieniądze i lepsze niż jedno i drugie! ”

Schiff kontynuował twierdzenie, że Musk powinien być w stanie zidentyfikować kluczowe różnice między namacalnymi cechami a „ciągiem liczb”. Zasugerował, że złoto ma bardziej funkcjonalne zastosowanie jako waluta niż kryptowaluty. On dodał:

Pieniądze to nie dane. Dane mogą reprezentować pieniądze, ale nie mogą ich zastąpić. Pieniądze poprawiły handel, złoto poprawiło pieniądze, a dane poprawiły # złoto. Bitcoin to powrót do barteru. Wszyscy sprzedawcy przyjmą pieniądze. Z #Bitcoin musisz znaleźć sprzedawcę, który ma to, czego chcesz i chce tego, co masz.

Musk odpowiedział na to, broniąc kryptowalut.

„E-mail z informacją, że masz złoto, to nie to samo, co posiadanie złota. Równie dobrze możesz mieć kryptowalutę. Pieniądze to tylko dane, które pozwalają nam uniknąć niedogodności związanych z wymianą. Te dane, podobnie jak wszystkie dane, podlegają opóźnieniom & błąd. System będzie ewoluował w taki sposób, aby zminimalizować jedno i drugie ”.

Musk jednak dodał dodatkowy tweet mówiący:

„To powiedziawszy, BTC & ETH wydaje się być wysoki lol ”

Oczekuje się, że cena Bitcoin osiągnie te poziomy

Spodziewamy się, że cena Bitcoin spadnie do poziomu wsparcia 54 000 USD.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map