Analiza cen Bitcoin: BTC rośnie do 50000 USD, gdy Mastercard i BNY Mellon dodają wsparcie

Dzienna prognoza cen Bitcoin BTC

  • Cena Bitcoin znajduje się obecnie na szczycie zdrowych poziomów wsparcia.
  • Paraboliczny współczynnik SAR zmienił się z niedźwiedziego na byczy.

Cena Bitcoina wzrosła z 33 050 USD do 48 000 USD od początku lutego. W trakcie BTC udało się zmienić mocne poziomy z oporu na wsparcie. Ten skok ceny nastąpił, gdy Mastercard i BNY Mellon wyraziły swoje poparcie dla BTC. Przyjrzyjmy się bliżej analizie technicznej.

Cena Bitcoin zbliża się do 50 000 $

Gdy cena Bitcoin zbliża się do poziomu 50000 USD, widzimy, że aktywa są bardziej zawyżone niż kiedykolwiek wcześniej. Jednak gdy wskaźnik względnej siły (RSI) wkracza do strefy wykupienia, może wywołać potencjalną korektę niedźwiedzia.

Wykres dzienny BCT / USD 021221

Obraz: BTC / USD dziennie

Cena Bitcoina znajduje się na szczycie dwóch bardzo zdrowych poziomów wsparcia na poziomie 47 000 USD i 46 000 USD. Najsilniejszy poziom to 46 000 $, przy czym 488 400 adresów kupiło wcześniej 328 400 tokenów BTC. Te dwie ściany wsporcze są wystarczająco mocne, aby pochłonąć ogromną presję sprzedaży.

Wykres wolumenu BTC / USD 021221

Obraz: IntoTheBlock

Krótkoterminowe prognozy dotyczące ceny bitcoinów pozostają optymistyczne. Po pierwsze, MACD wkrótce zmieni się z ujemnego na dodatni. Ponadto paraboliczny współczynnik SAR wkrótce zmieni się z niedźwiedziego na byczy. To mówi nam, że BTC osiągnie nowy poziom.

BTC / USD 4-godzinny wykres 021221

Obraz: BTC / USD 4 godziny

Aktywność adresu pozostaje aktywna dla ceny Bitcoin

Wykres ceny BTC / USD 021221

Jak na Santiment:

„Zarówno aktywne adresy # Bitcoin, jak i podaż giełdowa #stablecoinów, takich jak USDT, pozostają wysokie, co jest zachęcającym znakiem.”

Wygląda więc na to, że wskaźniki wyglądają bardzo pozytywnie dla ceny Bitcoin.

Mastercard i BNY Mellon wkrótce obsługują Bitcoin

Mastercard i BNY Mellon niedawno ujawniły swoją nowo dodaną obsługę Bitcoin. BNY Mellon, jeden z najstarszych banków w USA, potwierdził niedawno, że stworzył nową jednostkę dla klientów do przechowywania, przesyłania i wydawania aktywów cyfrowych.

Roman Regelman, szef działu obsługi aktywów i rozwiązań cyfrowych w BNY Mellon, podkreślił, że "rosnące zapotrzebowanie klientów na zasoby cyfrowe" i "poprawa jasności przepisów." Dodał, że jest to dla banku ogromna szansa na rozszerzenie dotychczasowej oferty usług na nowo powstającą dziedzinę.

Zaledwie kilka dni temu MasterCard ogłosił również, że wkrótce doda obsługę kryptowalut na swojej platformie. Raj Dhamodharan z MasterCard powiedział:

Wykonanie tej pracy stworzy o wiele więcej możliwości dla kupujących i handlowców.

Firma płatnicza podkreśliła, że ​​aktywa cyfrowe stają się coraz ważniejszą częścią świata płatności.

Widzimy, jak ten fakt rozgrywa się w sieci Mastercard, gdzie ludzie używają kart do kupowania aktywów kryptograficznych, szczególnie podczas niedawnego wzrostu wartości bitcoinów. Widzimy również, że użytkownicy coraz częściej korzystają z kart kryptograficznych, aby uzyskać dostęp do tych aktywów i konwertować je na tradycyjne waluty w celu wydania.

Bitcoin był już w trakcie wzrostu cen po ujawnieniu przez Teslę około 1,5 miliarda dolarów inwestycji w bitcoiny. Neil Wilson, główny analityk rynkowy w CMC Markets UK, powiedział:

Wsparcie korporacyjne wciąż nadchodzi. To wielka sprawa, ponieważ BNY jest pierwszym dużym krajowym bankiem powierniczym, który oferuje usługi przechowywania aktywów kryptograficznych.

Strateg Morgan Stanley: Crypto jest „tutaj, aby pozostać poważną klasą aktywów”

Ruchir Sharma, Head of Emerging Markets and Global Macro w Morgan Stanley, wyjaśnił niedawno, dlaczego „kryptowaluty pozostaną poważną klasą aktywów”. W raporcie Sharma zauważył, że niektórzy inwestorzy mogą pomyśleć, że Bitcoin znajduje się obecnie w „bańce”. Jednak kilku innych, w tym Morgan Stanley, uważa, że ​​obecna cena wskazuje, że Bitcoin „podąża naturalną ścieżką nowych wynalazków, w których zainteresowanie inwestorów pochodzi najpierw z kapitału wysokiego ryzyka, następnie z funduszy hedgingowych, a na koniec – około 10 lat później – od tradycyjnych graczy z Wall Street ”.

Sharma dodał, że istnieje wiele powodów, dla których kryptowaluty są poważną klasą aktywów. Pierwszą z nich jest rosnąca nieufność do walut fiducjarnych z powodu nadmiernego drukowania pieniądza przez banki centralne. Po drugie, młodsi ludzie generalnie postrzegają kryptowaluty jako ekscytujący postęp, w przeciwieństwie do tradycyjnych walut fiducjarnych, które mają postać monet i banknotów.

Po trzecie, „niezachwiany popyt ze strony milenialsów pomógł obniżyć zmienność Bitcoina, nawet podczas pandemii”. Sharma powiedział, że na rynkach wschodzących poziom nieufności do władz centralnych jest nawet większy niż u millenialsów.

Chociaż przyznał, że Bitcoin nie zamierza „obalić dolara w najbliższym czasie”, strateg wskazał, że „tradycjonaliści nadal lekceważą powagę wyzwania kryptowalutowego na własne ryzyko”.

Fragment raportu brzmi:

Więc nawet jeśli cena Bitcoina gwałtownie wzrośnie, tak jak to miało miejsce wcześniej, pośpiechu roku 2020 nie można lekceważyć jako irracjonalnej manii. Kryptowaluty są wciąż młode, wciąż borykają się z problemami wzrostu. Obiecują jednak również szybkość, przejrzystość i niskie opłaty, którym tradycyjne kanały płatności nie mogą się równać. Zaspokajają rosnące zapotrzebowanie na cyfrową alternatywę dla złota, aktywa, które mogą chronić inwestorów przed masowym drukiem pieniędzy i zagrożeniem inflacją.

Oczekuje się, że cena Bitcoin osiągnie te poziomy

Cena Bitcoina osiągnie poziom 50000 USD, zanim spotka się z niedźwiedziimi korektami.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner