Analiza cen Ethereum: Byki napotykają niewielki opór wokół 650 USD, gdy CME wprowadza kontrakty terminowe na ETH

Dzienna prognoza cen Ethereum ETH

  • IOMAP firmy IntoTheBlock wykazuje zdrowe wsparcie w 20-dniowym okresie SMA.
  • Ethereum konsekwentnie rysowało co najmniej 150 000 nowych adresów w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Ethereum przekroczył poziom 600 USD i zbliżył się do psychologicznego poziomu 650 USD. Wygląda jednak na to, że kupujący i sprzedający zaczęli używać poziomu 650 USD, aby zarówno wejść na rynek, jak i go opuścić. Spójrzmy, co dzieje się za kulisami.

Niedźwiedzie i byki bawią się w przeciąganie liny

Ethereum podskoczył z 20-dniowego SMA i zbliża się do poziomu 650 USD. Od teraz byki i niedźwiedzie walczą o kontrolę nad rynkiem. Jednak MACD wykazuje rosnącą zwyżkę, co oznacza, że ​​kupujący w końcu odzyskają kontrolę.

Wykres dzienny eth / usd 121820

Obraz: dzienny wykres ETH / USD

IOMAP firmy IntoTheBlock pokazuje również, że opór na poziomie 650 USD jest od słabego do umiarkowanego. Kupujący powinni być w stanie pokonać tę barierę i zastrzelić się powyżej 750 USD.

Obraz: IntoTheBlock

Z drugiej strony najzdrowsze wsparcie to 20-dniowa SMA (590 USD). Wcześniej na tym poziomie 1,17 miliona adresów kupiło 9,62 miliona tokenów ETH. Ta ściana powinna być wystarczająco solidna, aby pochłonąć ogromną presję sprzedaży.

Wykres 4-godzinny eth / USD 121820

Obraz: 4-godzinny wykres ETH / USD

4-godzinny wykres cenowy pokazuje kolejny silny opór przy 675 USD. Wygląda na to, że kiedy cena zbliżyła się do tej strefy, względny indeks siły (RSI) został zepchnięty w strefę wykupienia. Jednak po odrzuceniu cena spadła poniżej 70.

W następnej kolejności będziemy sprawdzać liczbę nowych adresów wchodzących do Ethereum w ciągu ostatnich trzech dni.


wykres adresów ethereum 121820

Obraz: IntoTheBlock

Jak widać, Ethereum konsekwentnie rysowało co najmniej 150000 nowych adresów, co jest oznaką zdrowej sieci.

Umowa depozytowa Ethereum 2.0 ma teraz >1 mld USD

Ethereum 2.0 po raz pierwszy ma obecnie Ether (ETH) o wartości ponad 1 miliarda dolarów. Blockchain był świadkiem wzrostu depozytów, ponieważ liczba ETH wzrosła z 98000 w zeszłym miesiącu do obecnego 1,5 miliona ETH.

Wzrost depozytów był kontynuowany nawet po spełnieniu minimalnego wymogu 524 000 ETH 24 listopada. Stakerzy solo i dostawcy usług stakingu dokonywali wpłat w kawałkach po 32 ETH..

Kraken w imieniu swoich klientów wysłał około 100 000 ETH. Inne giełdy, takie jak Coinbase, również są gotowe do uruchomienia obstawiania Ethereum. Wskaźnik uczestnictwa 35 000 aktywnych walidatorów przekracza 99%, zgodnie z raportem Trustnodes.

System działa tak, jak powinien, zwiększa zaufanie nowych stakerów, którzy nie widzą zdeponowanego ETH przez co najmniej dwa lata. Jednak systemy obrotu mogą pozwolić im na wymianę swoich udziałów na nieobstawione ETH, zwane BETH. Zgodnie z raportem Trustnodes, postawiona kwota może osiągnąć 10 milionów ETH znacznie wcześniej, niż przewidywano. Przekłada się to na praktyczną redukcję o 10% całkowitej podaży Ethereum.

CME ogłasza kontrakty terminowe na ETH

Grupa Chicago Mercantile Exchange (CME) ogłosiła niedawno swoje plany wprowadzenia kontraktów terminowych na Ethereum rozliczanych gotówkowo. Ethereum konsekwentnie rośnie w górę, a jego cena ostatnio przekroczyła 600 USD.

Niektórzy spekulują, że wzrostowi cen ETH sprzyjał ostatni wzrost ceny Bitcoina, który niedawno osiągnął nowy rekord wszech czasów, przekraczający 20 000 USD. Wydaje się jednak, że istnieje inny katalizator wzrostu trajektorii ETH. Grupa CME ogłosiła, że ​​w lutym 2021 r. Uruchomi kontrakty terminowe ETH dla swoich inwestorów instytucjonalnych.

Oficjalna strona internetowa podaje, że jedna umowa będzie zawierała 50 ETH, podczas gdy film wyjaśniający wyjaśnia, że ​​umowy będą rozliczane gotówką. Jest to podobne do tego, jak działają kontrakty terminowe na Bitcoin na CME. Firma dała również jasno do zrozumienia, że ​​duży popyt ze strony klientów skłonił ich do obrania tej ścieżki.

Strona internetowa firmy podaje:

Podobnie jak w przypadku każdego nowego produktu lub usługi, podjęliśmy decyzję o uruchomieniu Ether futures w oparciu o duże zapotrzebowanie klientów i jasno określone potrzeby klientów.

Obecnie ether jest drugą co do wielkości kryptowalutą zarówno pod względem kapitalizacji rynkowej, jak i dziennego wolumenu. Ether futures na regulowanej, sprawdzonej giełdzie może zaoferować inwestorom sposób zabezpieczenia ekspozycji na ryzyko na eterowym rynku kasowym – tworzymy krzywą forward, aby inwestorzy mogli lepiej zarządzać ryzykiem cenowym.

Kluczowe poziomy cen do obejrzenia

Poziom psychologiczny 650 $ jest absolutnie kluczowy, ponieważ jego pokonanie powinno pchnąć ETH do strefy 750 $.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map