Analiza techniczna Bitcoin: BTC załamuje się poniżej poziomu kluczowego

Codzienna analiza cen Bitcoin BTC

  • Dynamika rynku wkrótce odwróci się z byczego do niedźwiedzia na 4-godzinnym wykresie.
  • 20-dniowa SMA na dziennym wykresie została zmieniona ze wsparcia na opór.

Niedźwiedzie odniosły wielkie zwycięstwo w ten wtorek, przełamując cenę Bitcoin poniżej 20-dniowej SMA. Najpopularniejsza kryptowaluta osiąga obecnie trend nieco poniżej 36 000 USD. Przyjrzyjmy się bliżej analizie technicznej.

Trendy BTC poniżej 36000 USD

Po spadku z poziomu 38 500 USD, BTC przez ostatnie 4 dni wykazywał trend w poziomie około 36 000 USD. Podczas tego poziomego ruchu cena Bitcoin zdołała zmienić 20-dniową SMA ze wsparcia na opór.

Wykres dzienny BTC / USD 012021

Obraz: BTC / USD dziennie

Jeśli zajrzysz do IOMAP IntoTheBlock, zobaczysz, dlaczego była to główna wygrana niedźwiedzi. 20-dniowa SMA zbiega się z barierą oporu 36 000 USD. Wcześniej na tym poziomie 688 000 adresów kupiło 303 000 tokenów BTC.

Poza tym następna silna bariera to 38 500 USD. Na tym poziomie z 553 000 adresów kupiono 330 000 tokenów BTC. Jeśli cena Bitcoina w jakiś sposób przekroczy 20-dniową SMA, będą mieli ogromną przeszkodę na poziomie 38 500 USD.

Wykres wolumenu BTC / USD 012021

Obraz: IntoTheBlock

Wykres 4-godzinny dodatkowo uwiarygodnia naszą ogólną niedźwiedzią perspektywę. Po pierwsze, średnia ruchoma zbieżność / dywergencja (MACD) wkrótce zmieni się z zielonego na czerwony. Po drugie, 50-słupkowy SMA przeciął 20-słupkowy SMA, tworząc niedźwiedzi wzór krzyża.

BTC / USD 4-godzinny wykres 012021

Obraz: BTC / USD 4 godziny

Wskaźniki te mówią nam, że ogólny nastrój w 4-godzinnym przedziale czasowym jest negatywny i można się spodziewać dalszego spadku cen.

Grayscale podnosi 700 milionów dolarów w zaledwie 24 godziny

Gigant zarządzania aktywami Grayscale Investments zebrał ostatnio ponad 700 milionów dolarów w ciągu 24 godzin. Dyrektor generalny firmy, Michael Sonnenshein, udał się na Twittera, aby potwierdzić tę wiadomość.

"Wczoraj @Grayscale pozyskało 700 milionów dolarów na północ na swoją rodzinę produktów … pęd z czwartego kwartału wydaje się nabierać [sic] tempa w nowy rok."

Sonnenshein zauważył, że jest to znaczący kamień milowy, ponieważ wskazuje na rosnące zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych dywersyfikacją swoich inwestycji poprzez wybór aktywów cyfrowych innych niż Bitcoin. Według raportu Grayscale za IV kwartał 2020 r. Kwartał był niezwykle pomyślny dla firmy, z łączną kwotą 3,3 mld USD inwestycji w kilka produktów..

Dodatkowo, cyfrowy fundusz o dużej kapitalizacji Grayscale miał średnią tygodniową inwestycję w wysokości 1,6 miliona dolarów. Produkty w skali szarości z wyłączeniem zaufania Bitcoin były świadkiem średniej tygodniowej inwestycji w wysokości 33,6 miliona dolarów w czwartym kwartale.

Eric Balchunas, starszy analityk ETF w Bloomberg, porównał Skalę szarości do "ARKA" kryptowalut. Nakreślił podobieństwa między tymi dwoma bytami.

"Podobieństwa są zdumiewające. Myślę, że obaj pozostali we względnym zapomnieniu przez 3-4 lata, mieli jakieś 2 miliardy dolarów 12 miesięcy temu, a potem boom, 10-krotny wzrost. Oba przeciwstawiają się trendom: ARK w wyborze akcji i skali szarości z bardzo wysokimi opłatami i 20% + premią. ”

Sztandarową ofertą ARK Investment Management jest ARK Innovation ETF (ARKK). W ciągu ostatniego roku ARKK zwrócił ponad 171%, a jego łączne aktywa pod zarządzaniem (AUM) wzrosły dziesięciokrotnie do 21,8 mld USD.

Wręcz przeciwnie, Sonnenshein, dyrektor generalny New York Digital Investment Group (NYDIG), Robert Gutmann, powiedział, że z ostatnich 100 rozmów NYDIG z inwestorami, wszystkie „dotyczyły bitcoina, a 0% dotyczy innych zasobów kryptograficznych ”.

Jonathan Ruffer: Bitcoin to „wyjątkowa bestia”

W niedawnym przeglądzie inwestycyjnym Jonathan Ruffer, prezes firmy zarządzającej inwestycjami Ruffer, podzielił się swoimi poglądami na temat Bitcoina. Nazywając zasób „wyjątkową bestią”, Ruffer powiedział, że sztandarowa moneta w coraz większym stopniu stanowi wyzwanie dla złota jako zasobu.

Bitcoin to wyjątkowa bestia jako wyłaniający się magazyn wartości, łączący niektóre zalety technologii i złota. [Bitcoin] staje się pretendentem do pozycji złota jako jedynej ponad-waluty.

Ruffer wcześniej ujawnił szczegóły swojej własnej inwestycji w Bitcoin. W grudniu firma wydała 744 mln USD na BTC, co stanowi 2,7% jej wszystkich zarządzanych aktywów (AUM) – 27,3 mld USD. Inwestowanie w Bitcoin było drastycznym krokiem dla Ruffera, ponieważ członkowie zarządu starannie rozważali tę inwestycję.

W przeglądzie z tego miesiąca Jonathan Ruffer stwierdził, że firma stała się „nerwowo usatysfakcjonowana”, że BTC ma do odegrania ważną rolę w jej działalności. Przewodniczący zauważył, że podobnie jak złoto, Bitcoin jest inwestycją, gdy USD i inne waluty fiducjarne są „kerplunkowane” – kiedy wartość tych walut spada z powodu inflacji.

Oczekuje się, że cena Bitcoin osiągnie te poziomy

Jeśli nasza hipoteza jest poprawna, możemy spodziewać się spadku ceny do psychologicznego poziomu 34 000 USD. Kolejna przerwa poniżej, która może być katastrofalna, ponieważ doprowadzi BTC do 50-dniowego SMA (27 600 USD).

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner