Analiza techniczna Bitcoin: konsolidacja BTC poniżej 33000 USD

Codzienna analiza cen Bitcoin BTC

  • Cena bitcoina napotyka silny opór wokół poziomu 35 000 USD.
  • Ogólny nastrój na rynku zmienił się z byczego na niedźwiedzi na 4-godzinnym wykresie.

W środę, 20 stycznia, cena Bitcoina zdołała odwrócić 20-dniową SMA od oporu wsparcia i spadła z 36 000 USD do 31 000 USD. Od tego czasu cena spadła poziomo poniżej poziomu 33 000 USD. Przyjrzyjmy się bliżej analizie technicznej.

Cena Bitcoin zmienia się w poziomie

W obecnym stanie rzeczy poziom wsparcia 31,250 USD ma kluczowe znaczenie, ponieważ zapewnia, że ​​cena Bitcoin nie przejdzie katastrofalnego spadku. Jednak MACD pokazuje, że ogólna dynamika rynku jest coraz bardziej spadkowa. Jest więc całkiem prawdopodobne, że ta ściana nośna będzie regularnie testowana.

Wykres dzienny BTC / USD 012521

Obraz: BTC / USD dziennie

IOMAP IntoTheBlock dodatkowo pokazuje nam znaczenie tego poziomu. Jak widać, jeśli cena zdoła przebić się poniżej tej strefy, BTC może osiągnąć nawet 28000 USD.

Wykres wolumenu BTC / USD 012521

Obraz: IntoTheBlock

Jednak 4-godzinny wykres cen pokazuje nam, że taki gwałtowny spadek cen może być nieoczekiwany, ponieważ świece obecnie znajdują się dość blisko 20-słupkowych i 200-słupkowych SMA. Jednak, podobnie jak w przypadku wykresu dziennego, ogólny nastrój na wykresie 4-godzinnym również jest niedźwiedzi. Jak widać, paraboliczny współczynnik SAR zmienił się z byczego na niedźwiedzi w tę niedzielę.

BTC / USD 4-godzinny wykres 012521

Obraz: BTC / USD 4 godziny

Tether odgrywa kluczową rolę w utrzymywaniu ceny Bitcoin powyżej 30000 USD

Santiment, łańcuchowa platforma analityczna, udostępniła interesujący wykres, który mówi nam, że wpływy Tether zdołały utrzymać BTC powyżej 30000 USD.

Wykres ceny BTC / USD 012521

Zdjęcie: Santiment

Kupujący szybko zgarnęli ostatnie spadki cen bitcoinów, aby utrzymać najwyższą kryptowalutę powyżej 30 000 USD. Ich najnowsze badania pokazują, że napływ wymiany Tether odgrywa zdecydowanie istotną rolę w identyfikowaniu możliwości zakupu dipów, obserwując $ USDT.

BlackRock chce wprowadzić Bitcoin w następnej kolejności

BlackRock, jedna z największych korporacji inwestycyjnych na świecie, niedawno powiedziała, że ​​może włączyć kontrakty terminowe na Bitcoin do niektórych swoich funduszy. Zarządzając aktywami o wartości ponad 7 bilionów dolarów (AUM), BlackRock wyznacza trendy w sektorze finansowym.

Inwestowanie w kontrakty terminowe na Bitcoin to nie to samo, co inwestowanie w kryptowaluty. Kontrakty terminowe umożliwiają zakłady na cenę aktywów bez bezpośredniego zakupu. Jednak przestrzeń kryptowalut jest podekscytowana nowym ruchem.

Według raportu Decrypt, Alex Wearn, dyrektor generalny giełdy kryptowalut IDEX, powiedział:

[Blackrock] jest kolejnym dodatkiem do długiej listy instytucji, które wcześniej odrzucały Bitcoin, ale teraz budują prawne i operacyjne podstawy do handlu nim. Ta decyzja sygnalizuje zapotrzebowanie ich klientów na inwestowanie w Bitcoin, oraz że aktywa i krypto jako całość są coraz szerzej akceptowane jako klasa aktywów, które można inwestować..

W 2018 roku dyrektor generalny BlackRock Larry Fink powiedział, że ich klienci nie są zainteresowani kryptowalutami. „Nie wierzę, że jakikolwiek klient szukał ekspozycji na kryptowaluty”, powiedział Bloombergowi. Jednak w listopadzie CIO Rick Rieder powiedział na antenie CNBC, że „kryptowaluty zostaną tutaj”.

Nowe dokumenty SEC nie wyjaśniają, czy i kiedy firma przyjmie Bitcoin. Jednak fakt, że zezwalają na handel kontraktami futures, jest wystarczającą nadzieją dla wielu członków społeczności.

Nominowany sekretarz skarbu jest byczy na Bitcoinie

Prezydent USA Joe Biden niedawno wybrał Janet Yellen na stanowisko sekretarza skarbu. Na wcześniejszym wirtualnym przesłuchaniu przed Komisją Finansów Senatu USA Yellen została zapytana, jak zareaguje na „pojawiającą się technologię finansową” wykorzystywaną do finansowania organizacji przestępczych i terrorystów. Odpowiedziała, że ​​kryptowaluty są „rosnącym problemem” w Stanach Zjednoczonych, ponieważ były używane „głównie do nielegalnego finansowania”.

Jednak jej poglądy na temat kryptowalut mogą nie być tak niedźwiedzie, jak wskazywały te uwagi. Yellen opublikowała niedawno pisemne oświadczenie na stronie internetowej Senackiej Komisji Finansów. Zauważyła, że ​​chociaż należy ograniczyć wykorzystanie kryptowalut do nielegalnych działań, planuje zachęcać do wykorzystywania zasobów cyfrowych do „legalnych działań”.

Myślę, że ważne jest, abyśmy wzięli pod uwagę korzyści płynące z kryptowalut i innych aktywów cyfrowych oraz potencjał, jaki mają, aby poprawić wydajność systemu finansowego.

Yellen powiedziała również, że chce, aby Stany Zjednoczone były „liderem w dziedzinie aktywów cyfrowych i technologii finansowych”. Dodała, że ​​pomogłaby w opracowaniu ram regulacyjnych dla kryptowalut i innych innowacji fintech ”, współpracując z Zarządem Rezerwy Federalnej.

Yellen pełniła funkcję przewodniczącej Rezerwy Federalnej pod rządami prezydenta USA Baracka Obamy i milczy na temat swoich poglądów na temat przestrzeni kryptograficznej od czasu wezwania Bitcoina "wszystko, ale przydatne" w październiku 2018 r.

Oczekuje się, że cena Bitcoin osiągnie te poziomy

Przy wielu wskaźnikach (MACD i paraboliczny SAR) migających niedźwiedzi sygnał, wydaje się, że cena Bitcoin może testować krytyczne poziomy wsparcia. Jeśli BTC spadnie poniżej tych 31 250 USD, może osiągnąć nawet 28 000 USD.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner