Analiza techniczna Ethereum: Byki ETH chwilowo zatrzymane przez opór 1250 $

Codzienna analiza cen Ethereum ETH

  • Ethereum nie jest już zawyżone zgodnie ze względnym wskaźnikiem siły.
  • Opór na poziomie 1250 USD pokrywa się z górnym pasmem Bollingera na 4-godzinnym wykresie.

Cena Ethereum spadła z 1280 do 1050 USD od 10 do 12 stycznia. Od tego czasu lider inteligentnych kontraktów podskoczył do 1230 USD. Obecnie cena Ethereum napotyka dobry opór na psychologicznym poziomie 1250 USD. Zobaczmy więc, co dzieje się za kulisami.

Ethereum już nie zawyżone

Przed spadkiem z 10 stycznia relatywny indeks siły (RSI) kształtował się w strefie wykupienia wokół 87,25. Jednak ten niedźwiedzi spadek cen zepchnął RSI z powrotem do strefy neutralnej, co pokazuje, że Ethereum nie jest już przeszacowane.

Wykres dzienny eth / USD 011521

Obraz: dzienny wykres ETH / USD

Aby więc zrozumieć, gdzie może pójść cena Ethereum, przyjrzyjmy się bliżej IOMAP IntoTheBlock. Jak widać, z góry brakuje silnych poziomów oporu. Istnieje umiarkowana do słabej bariera oporu na poziomie 1250 USD, przy czym 247000 adresów wcześniej zakupiło 500000 tokenów ETH.

Wykres wolumenu eht / USD 011521

Obraz: IntoTheBlock

Patrząc na 4-godzinny wykres, widzimy, że cena zdołała odbić się od wsparcia środkowego pasma Bollingera i przekroczyła 50-słupkowe SMA. Jak widać, cena Ethereum znalazła opór w górnym paśmie Bollingera, który pokrywa się z barierą oporu 1250 USD.

Wykres 4-godzinny eth / USD 011521

Obraz: 4-godzinny wykres ETH / USD

Jednak MACD wykazuje utrzymujący się zwyżkowy wzrost, co oznacza, że ​​cena ma to, czego potrzeba, aby przebić się powyżej bariery oporu 1250 USD.

Propozycja „ETH Buyback” Face Miner Backlash

Jako krytyczna implementacja Ethereum (EIP-1559) kilka cali bliżej, kilku górników Ethereum wyraziło swoje obawy dotyczące aktualizacji. Dyskusje na temat aktualizacji toczyły się w wątku nr 1559-fee-market w Eth R.&Kanał D Discord w tym tygodniu. Niektórzy górnicy zakwestionowali aktualizację, wskazując na ryzyko centralizacji i ataków.

Aktualizacja EIP-1559 wiąże się ze spalaniem opłat za gaz i ma nadzieję na zmniejszenie skoków, gdy sieć jest zatłoczona. Według raportu Crypto Briefing, Tim Beiko, koordynator różnych wdrażających i badaczy pracujących nad EIP-1559, wyjaśnił, w jaki sposób aktualizacja przyniesie korzyści sieci.

Ułatwia uwzględnienie transakcji. Po pierwsze, określa cenę, jaką transakcja powinna zapłacić, aby została wyraźnie uwzględniona w protokole, poprzez umieszczenie „opłaty bazowej” w nagłówku bloku. Pozwala również na zapełnienie bloków do „200%”, co oznacza, że ​​średnio bloki mają miejsce na transakcje marginalne, co oznacza, że ​​transakcja jest uwzględniana szybciej niż obecnie.

Aby uniknąć manipulacji, należy również spalić „opłatę podstawową” (minimum, jakie transakcja musi zapłacić, aby została uwzględniona w bloku). Stąd, gdy rośnie popyt na transakcje, rośnie też spalana kwota. Stwarza presję deflacyjną, którą Beiko nazywa „wykupem ETH” dla posiadaczy.

Górnicy sprzeciwili się aktualizacji, ponieważ straciliby przychody z tytułu spalenia części opłat transakcyjnych. W związku z tym Beiko powiedziała, że ​​„nadal otrzymają pełne nagrody za blok, a także„ napiwki ”dla każdej transakcji”. Niektórzy górnicy twierdzili, że aktualizacja uczyni sieć bardziej scentralizowaną. Według ich teorii, gdy wydobycie stanie się mniej opłacalne dla użytkowników (po spaleniu opłat za gaz), może zostać zdominowane przez niewielką liczbę podmiotów posiadających rozbudowaną infrastrukturę górniczą..

Na to Beiko zauważyła:

Udowodniono (w analizie Tima Roughgardena), że 1559 nie ułatwia zmowy ani ataków. Chociaż byłby problem, gdyby 51% górników sprzeciwiło się aktualizacji, sieć proof-of-work również straciłaby bezpieczeństwo, gdyby ponad 51% górników było w stanie porozumieć się.

Wydaje się, że wielu członków społeczności Ethereum zgadza się z Beiko. Zmniejszając podaż tokenów za pomocą EIP-1559, posiadacze ETH czerpią korzyści z tego, że aktywa stają się coraz rzadsze, a długoterminowe bezpieczeństwo, jakie wnosi do sieci, zgodnie z raportem Crypto Briefing.

Walidatory Ethereum 2.0 Cross 60K

Według Beacon Chain liczba walidatorów w sieci Ethereum 2.0 przekroczyła 60 000 w ciągu zaledwie sześciu tygodni działania. Josh Stark ze społeczności Ethereum zauważył ten kamień milowy i porównał liczby walidatorów ETH 2.0 z innymi blockchainami.

Stark wykorzystał dane z Coin98 Analytics do porównania liczby walidatorów na ETH 2.0 z innymi. Spośród dziesięciu analizowanych rywalizujących łańcuchów, Avalanche była kolejną pod względem wielkości z 716 walidatorami. Podczas gdy Tezos ma 496 walidatorów, Polkadot ma 288.

Według dashboardu Launchpad, kwota ETH postawiona obecnie w umowie depozytowej na ETH 2.0 wynosi 2,46 mln (2,16% całej podaży). Chociaż frakcja podaży nie wydaje się duża, warto zauważyć, że tego ETH nie można sprzedać i został skutecznie zamknięty przez co najmniej rok.

Wróci do obiegu dopiero wtedy, gdy Faza 1.5 aktualizacji Serenity połączy łańcuch ETH 1.0 z ETH 2.0. Stakers obecnie zarabiają 10% rocznego zysku na ETH, którego wartość wzrosła o 83% od czasu uruchomienia Beacon Chain. W przypadku łańcucha blokowego, który jeszcze nic nie robi, wydaje się, że ETH 2.0 już znacznie wyprzedza swoich konkurentów.

Oczekuje się, że cena Ethereum osiągnie jaki poziom?

Jeśli cena Ethereum zdoła przekroczyć barierę oporu 1250 USD, brakuje im silnych przeszkód na drodze do 1350 USD.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner