Analiza techniczna Ethereum: ETH osiąga nowy, wysoki poziom wszech czasów

Codzienna analiza cen Ethereum ETH

  • Cena Ethereum ma obecnie tendencję do tworzenia kanału wzrostowego.
  • Wykres 4-godzinny jest bliski migania sygnału sprzedaży na wskaźniku sekwencyjnym TD.

Cena Ethereum podskoczyła do 1475 USD we wczesnych godzinach dzisiejszych, aby osiągnąć nowy rekord wszech czasów. Ponieważ byki w pełni kontrolują cały rynek, możemy spodziewać się, że ETH wkrótce przekroczy psychologiczny poziom 1500 USD. Jednak kilka wskaźników na 4-godzinnym wykresie pokazuje, że niedźwiedzi korekta może być tuż za rogiem.

Cena Ethereum zyskuje na popularności w rosnącej formacji kanału

Cena Ethereum wykazuje tendencję wzrostową. W piątek, 22 stycznia, ETH zdołało zmienić 20-dniową SMA z oporu na wsparcie, gdy bykom ostatecznie udało się połączyć cztery kolejne sesje zwyżkowe. W ciągu ostatnich czterech dni cena Ethereum wzrosła z 1100 do 1425 USD.

Wykres dzienny eth / USD 012521

Obraz: ETH / USD dziennie

IOMAP pokazuje nam, że z góry nie są znane żadne poziomy oporu, co daje ETH swobodę wyznaczania nowych poziomów. Z drugiej strony najzdrowsze wsparcie ma 20-dniowa SMA (1235 USD). Wcześniej na tym poziomie 935 000 adresów kupiło 9,5 miliona tokenów ETH.

Wykres wolumenu eth / USD 012521

Obraz: IntoTheBlock

4-godzinny wykres cen Ethereum pokazuje nam również, że lider inteligentnych kontraktów ma tendencję do tworzenia kanału wzrostowego. Ponadto 20-słupkowy SMA jest na skraju przecięcia 20-słupkowego SMA, tworząc zwyżkowy wzór krzyża.

Wykres 4-godzinny eth / USD 012521

Obraz: ETH / USD 4 godziny

Jednak dzienny wykres pokazuje również dwa negatywne znaki, które mogą wskazywać na krótkoterminową korektę spadkową. Po pierwsze, wskaźnik siły względnej (RSI) jest na skraju wkradania się do strefy wykupienia. Może to oznaczać, że Ethereum jest na skraju przewartościowania.

Po drugie, cena ETH jest na skraju migania sygnału sprzedaży w postaci zielonej dziewiątki świecy w sekwencyjnym wskaźniku TD. Oba te wskaźniki mogą wkrótce wywołać niedźwiedzią korektę.

DeFi jest głównym czynnikiem wzrostu cen Ethereum – analitycy

Po osiągnięciu ponad 300% wartości w ciągu ostatnich kilku miesięcy, Ether (ETH) notuje najwyższy poziom od około trzech lat. Wielu ekspertów branżowych uważa, że ​​ogromny wzrost sektora finansów zdecentralizowanych (Defi) jest tym, co popycha cenę Ethereum do przodu.

Brian Norton – dyrektor operacyjny My Ether Wallet – wyjaśnił w niedawnym wywiadzie:

W 2020 r. Nastąpiła eksplozja ekosystemu Defi na Ethereum – najpierw osiągnął 1 miliard dolarów łącznej wartości zablokowanej w lutym, teraz 20,5 miliarda dolarów w zaledwie 11 miesięcy. Ten wzrost przyciągnął wielu nowych użytkowników poszukujących zysków, które nie są dostępne na bitcoinie ze scentralizowanymi pośrednikami.

Dodał, że od czasu premiery ETH 2.0 wiele osób przeznaczyło czas, pieniądze i zasoby na sieć Ethereum. Po zakończeniu aktualizacja ma na celu uczynienie łańcucha bloków bardziej skalowalnym i efektywnym pod względem płatności, transakcji i tworzenia aplikacji. To spowodowało, że przestrzeń DeFi wzrosła tak, jak ma. On dodał:

To, co obserwuję, to aktywność deweloperów w Ethereum, ponieważ służy to jako wskaźnik, że nadchodzą nowe i lepsze przypadki użycia, które zwiększą popyt na natywny zasób. Ethereum ma ponad pięciokrotnie więcej aktywnych programistów niż Bitcoin i każdego dnia dodaje programistów w szybszym tempie.

Paolo Ardoino, CTO w Bitfinex, powiedział, że przestrzeń DeFi spowodowała kilka problemów dla społeczności ETH. Jednak w dłuższej perspektywie może przynieść zupełnie nowy poziom siły sieci ETH.

Podczas gdy eksplozja projektów w Defi spowodowała rosnące problemy dla Ethereum, trwają prace nad rozwiązaniami warstwowymi, które pomagają skalować sieć.

Aktualizacja ETH 2.0 idzie gładko – główny programista Ethereum

Główny programista Ethereum, Danny Ryan, niedawno opublikował aktualizację zawierającą szczegóły dotyczące rozwoju ETH 2.0. W poście na blogu zatytułowanym „The State of Eth2” Ryan zauważył, że łańcuch beacon ma teraz postawione 2,5 miliona ETH.

Kilku członków społeczności kryptograficznej uważało, że przejście Ethereum od konsensusu proof-of-work (PoW) do konsensusu proof-of -upa (PoS) sprawiłoby, że ETH1 stałby się przestarzały. Komentując to, Ryan wyjaśnił, że zarówno ETH 1, jak i ETH 2.0 będą nadal działać, ponieważ termin ten odnosi się tylko do oddzielnych warstw sieci Ethereum.

Terminy „eth1” i „eth2” są mylące. Gdybym miał po swojemu, wyrzuciłbym je na zawsze. Te oznaczenia – eth1 / eth2 – implikują fałszywą sekwencję. Sugerują, że etyka eth1 zostanie zdegradowana na rzecz eth2, że jedno zostanie pozostawione dla drugiego. Zamiast tego terminy w rzeczywistości reprezentują różne warstwy stosu.

Twórca dodał ponadto, że ETH 1 obejmuje obsługę i aktualizację warstwy użytkownika sieci (stan, transakcje i konta), jeśli chodzi o użytkowników końcowych Ethereum. Z drugiej strony, ETH 2.0 to seria ulepszeń mających na celu zmianę podstawowego konsensusu Ethereum z obecnego PoW na „bardziej zrównoważony i skalowalny dowód stawki”. ETH 2.0 ostatecznie poprawi warstwę użytkownika ETH 1.

Ryan zauważył, że chociaż łańcuch beacon ETH 2 działa płynnie, zespół będzie nadal testował, oceniał i ulepszał go przez 2021 rok przed połączeniem ETH1 i ETH2. Dodał, że wysokie opłaty za gaz w sieci Ethereum zostaną ustalone nawet przed połączeniem lub po nim, ponieważ wdrożenie EIP 1559 jest całkowicie niezależne od rozwoju ETH2..

EIP 1559, bardzo oczekiwana aktualizacja rynku opłat Ethereum, jest również wystarczająco niezależna od eth2 i technicznie może nastąpić przed lub po fuzji eth2. To powiedziawszy, R.&D w tej pozycji nabrało tempa w ciągu ostatnich 12 miesięcy i optymistycznie zobaczymy 1559 mechanik opłat w sieci głównej w 2021 r..

Oczekuje się, że cena Ethereum osiągnie te poziomy

Cena Ethereum powinna wystarczyć w zestawie, aby przekroczyć psychologiczny poziom 1500 USD. Nawet jeśli ETH przejdzie tymczasową korektę, nadal powinno przekraczać te poziomy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner