Prognoza cen Bitcoin: 20-dniowa SMA zapobiega wzrostowi BTC

Codzienna analiza techniczna Bitcoin BTC

  • Cena Bitcoin jest umieszczona pomiędzy dwoma silnymi poziomami.
  • BTC miga wieloma sygnałami kupna w 4-godzinnym przedziale czasowym.

Cena bitcoina wzrosła z 30 300 do 34 000 dolarów w ciągu ostatnich dwóch dni, gdy kupujący wrócili z zemstą. W obecnym stanie rzeczy cena utknęła poniżej 20-dniowej SMA. Przyjrzyjmy się bliżej.

Cena Bitcoin zatrzymała się na swojej drodze

W obecnym stanie rzeczy cena Bitcoin nie mogła posunąć się dalej ze swoim zwyżkowym ruchem. Kupujący próbowali zmienić 20-dniową SMA z oporu na wsparcie, ale nie udało im się to. Nawet jeśli kupujący to pokonają, napotykają kolejny silny sprzeciw na linii 35 700 dolarów.

Wykres dzienny BTC / USD 012921

Obraz: BTC / USD dziennie

Mówiąc o linii 35 700 $, wcześniej 495 000 adresów kupiło 285 000 BTC na tym poziomie. Jeśli kupujący przezwycięży ten problem, powinni mieć jasną ścieżkę do podniesienia ceny Bitcoin powyżej psychologicznego poziomu 36000 USD.

Wykres wolumenu BTC / USD 012921

Obraz: IntoTheBlock

4-godzinny wykres cen Bitcoinów jest nadal wyjątkowo zwyżkowy. Na pierwszy rzut oka widać cztery różne pozytywne sygnały dla BTC.

BTC / USD 4-godzinny wykres 012921

Obraz: BTC / USD 4 godziny

  • Byki Bitcoin utrzymują kontrolę przez pięć dni z rzędu.
  • Paraboliczny współczynnik SAR został odwrócony z niedźwiedzi na byczy.
  • MACD pokazuje rosnącą zwyżkę na rynku.
  • SMA 20-bar, 50-bar i 200-bar zmieniły się z oporu na wsparcie.

Może to więc oznaczać, że cena Bitcoina może podjąć kolejną próbę pokonania linii oporu 35,700 USD i przejąć kontrolę.

Ari Paul: Instytucje piętrzą się w Bitcoin, aby pozostać bogatym


Ari Paul, współzałożyciel firmy inwestycyjnej BlockTower Capital zajmującej się kryptowalutami, powiedział niedawno, że inwestorzy instytucjonalni coraz częściej kupują Bitcoiny, aby chronić swoje bogactwo. W niedawnym wywiadzie SALT Talks z Johnem Darsie, Paul powiedział, że duzi inwestorzy przyjmują podejście defensywne, kiedy lokują swoje pieniądze w Bitcoin.

Według Paula zachodzi interesująca zmiana w nastawieniu miliarderów, którzy teraz „myślą defensywnie”. Dodał, że pasywnie alokują co najmniej 10% swojej wartości netto w Bitcoin „tylko po to, żeby nadążyć, tak na wszelki wypadek”. W opinii Paula inwestorzy ci nie chcą wzbogacić się na alokacji BTC, ale chcą pozostać bogatymi.

[Miliarderzy] myślą teraz defensywnie. Dość często myślą, że ich kumple miliarderowie mają 10% swojej wartości netto w bitcoinach. Jeśli tego nie zrobią, myślą: „Człowieku, jeśli Bitcoin zrobi kolejne 20X, nie jestem już zapraszany na imprezy. Nie jestem w tym bogatym klubie ”, gdziekolwiek oni są w hierarchii. Więc teraz myślą: „Potrzebuję pasywnej alokacji. Potrzebuję w tym 10% mojej wartości netto, żeby nadążyć, na wszelki wypadek. ”Nie chodzi o to, żeby się wzbogacić, teraz o pozostanie bogatym.

Paul dodał, że nowa kategoria inwestorów przyczyniłaby się do długoterminowego zmniejszenia zmienności Bitcoina.

To są bardzo silni kupcy ręczni. To ludzie, którzy chcą kupić więcej na dipach. To ludzie, którzy nie zamierzają sprzedawać ze zmianą trendu. Zmienność nie odchodzi. Nie możesz mieć szalejących wyścigów byków, które zabiorą Cię 10 razy wyżej bez zmienności. Zmienność będzie stopniowo spadać w miarę instytucjonalizacji [przy] szerszym udziale w rynku.

Giganci z Q9 Capital i Hong Kong Finance rozszerzają się na oferty Bitcoin

Henyep Group, konglomerat usług finansowych z siedzibą w Hongkongu, rozszerza swoją tradycyjną ofertę majątku prywatnego na przestrzeń aktywów cyfrowych. Grupa niedawno utworzyła nową spółkę zależną o nazwie Q9 Capital, która oficjalnie uruchomiła usługi podobne do usług brokerskich kryptowalut. Spółka zależna kieruje swoją ofertę do zamożnych osób fizycznych i biur rodzinnych.

W komunikacie prasowym firma podała, że ​​chce sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na aktywa cyfrowe z tego typu zinstytucjonalizowanych źródeł kapitału. Planuje uruchomić pełną platformę kryptowalutową (OTC), aby ułatwić transakcje klientów i oferować kryptowalutowe produkty oszczędnościowe i usługi powiernicze.

Aaron Chiu, współzałożyciel Q9 i dyrektor wykonawczy Henyep Group, powiedział:

Postrzegamy to [przestrzeń kryptograficzną] jako jedyną w życiu okazję, ponieważ bardzo rzadko masz nową klasę aktywów, która jest na miejscu. Widzimy ogromną wartość w zasobach cyfrowych, które stały się prawdziwie globalną klasą aktywów – podobnie jak złoto 40 lat temu.

Chiu powiedział, że celem jest zastosowanie dedykowanego doświadczenia firmy Henyep w zakresie obsługi klientów (w tradycyjnym zarządzaniu majątkiem) w przestrzeni kryptowalut. Dodał, że podczas gdy Grupa Henyep inkubowała wewnętrznie Q9 Capital, długoterminowym planem jest wydzielenie jej w osobny podmiot..

James Quinn, dyrektor zarządzający Q9, powiedział, że od miękkiego uruchomienia Q9 odnotowano wzrost zainteresowania ze strony inwestorów spoza kryptowaluty.

Około 90% naszych klientów jest albo zupełnie nowicjuszami w kryptowalutach, albo dokonali wcześniej jednej lub dwóch inwestycji, ale nie byli aktywnie zaangażowani w kosmos – ogólnie Bitcoin Class 2021.

Widzieliśmy zdecydowany wzrost [w przypadku bitcoinów] z tematem związanym z narracją dotyczącą zabezpieczania się przed inflacją i deglobalizacją. To w połączeniu z akcją cenową wzbudziło zainteresowanie naszych klientów, którzy kupili kryptowaluty po raz pierwszy.

Oczekuje się, że cena Bitcoin osiągnie te poziomy

Jeśli kupujący przejmą 20-dniową SMA i linię 35,700 USD, cena Bitcoina może z łatwością przekroczyć próg 36000 USD. Jeśli cena tutaj zawiedzie, może spaść do ściany podporowej na poziomie 30 800 USD. Zgodnie z IntoTheBlock poziom ten jest wystarczająco silny, aby wchłonąć dużą presję sprzedaży.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map