Prognoza cen Bitcoin: BTC nadal konsoliduje powyżej 32000 USD

Codzienna analiza techniczna Bitcoin BTC

  • Cena Bitcoina znajduje się obecnie na szczycie zdrowej ściany wsparcia.
  • Wykres 4-godzinny miał uformować byczą formację krzyżową, ale 20-słupkowe i 50-słupkowe SMA odeszły.

Cena bitcoina spadła z 36 000 do 31 000 $ po porażce w 20-dniowej transakcji SMA. Od tego czasu cena odbiła się od bariery wsparcia 31000 USD i trenduje poziomo powyżej poziomu 32000 USD.

Cena Bitcoin kontynuuje trend poziomy

W ciągu ostatnich czterech dni cena Bitcoina poruszała się poziomo powyżej 32 000 USD. Wskaźnik siły względnej (RSI) również wykazuje trend poziomy w okolicach 48, co mówi nam, że byki i niedźwiedzie nadal walczą o kontrolę.

Wykres dzienny BTC / USD 012621

Obraz: BTC / USD dziennie

IOMAP firmy IntoTheBlock mówi nam, że BTC obecnie znajduje się na szczycie jednej zdrowej ściany wsparcia za 31 000 USD. Wcześniej na tym poziomie 469 000 adresów kupiło nieco poniżej 344 500 tokenów BTC.

Wykres wolumenu BTC / USD 012621

Obraz: IntoTheBlock

Z drugiej strony istnieje umiarkowana bariera oporu około 33 000 USD, która pokrywa się z 20-barowym i 50-barowym SMA. Jeśli bykom BTC uda się to pokonać, napotkają kolejną silną barierę oporu na poziomie 35 000 USD. Ten poziom wydaje się wystarczająco silny, aby przezwyciężyć dużą presję zakupową.

BTC / USD 4-godzinny wykres 012621

Obraz: BTC / USD 4 godziny

Patrząc na 4-godzinny wykres, widzimy, że 20-słupkowa SMA była na skraju przekroczenia 200-słupkowego SMA, tworząc zwyżkowy wzór krzyża. Jednak od tamtego czasu te dwa poziomy odeszły od siebie. W ciągu ostatnich trzech sesji BTC spadł z 34,500 USD do 32 200 USD, zmieniając 20-słupkowe, 50-słupkowe i 200-słupkowe SMA ze wsparcia na opór.

Przepisy dotyczące kryptowalut będą działać na korzyść Bitcoin – CEO MicroStrategy


Micheal Saylor, dyrektor generalny MicroStrategy, powiedział niedawno, że zwiększone przepisy dotyczące kryptowalut okażą się korzystne dla Bitcoina. W wywiadzie dla Salt Talks, Saylor odpowiedział na komentarze nominowanej na Sekretarza Skarbu prezydenta Joe Bidena Janet Yellen. Wyraziła zaniepokojenie nielegalnym wykorzystaniem kryptowalut.

Saylor powiedział, że zwiększona kontrola przyniesie dobre rezultaty, a nowe zasady przyspieszą inwestycje w BTC.

W zakresie, w jakim mamy regulowane podmioty, które handlują Bitcoinem, myślę, że to po prostu przyspieszy pęd pieniędzy instytucjonalnych na Bitcoin.

Saylor zauważył, że większość inwestorów kupowała już Bitcoin za pośrednictwem regulowanych giełd, które są zobowiązane do przestrzegania surowych przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i Poznaj swojego klienta (KYC). Powiedział, że presja rządów okaże się korzystna dla flagowej kryptowaluty.

Nie sądzę, żeby to było wstrząsające. Nie sądzę, że będzie to negatywne dla branży. W rzeczywistości myślę, że jest odwrotnie […] Nie sądzę, aby Bitcoin był nieuregulowany, aby odnieść sukces. Myślę, że Bitcoin po prostu musi być lepszy niż złoto, aby odnieść sukces.

SEC i CFTC Zobacz wybrane głowy znających się na kryptowalutach

Prezydent USA Joe Biden podpisał ponad 15 aktów wykonawczych związanych z różnymi obszarami polityki w ciągu zaledwie kilku dni po inauguracji. Niektóre z nowo narzuconych zmian dotyczą organów związanych z branżą kryptowalut.

Heath Tarbert wkrótce ustąpi ze stanowiska przewodniczącego Komisji ds. Handlu Kontraktami Terminowymi na Towarach (CFTC). Chris Brummer jest głównym kandydatem na następcę Tarberta. Brummer jest znany ze swoich badań związanych z technologią cyfrową, finansami międzynarodowymi i kryptowalutami. Wkrótce spodziewana jest oficjalna wiadomość o powołaniu.

Administracja Bidena wyznaczyła komisarz Allison Lee na stanowisko przewodniczącego Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Komisji (SEC). Ripple spodziewał się, że Gary Gensler obejmie krzesło SEC. Jest profesorem blockchain na MIT.

Lee nie ma jednak żadnego konkretnego doświadczenia bezpośrednio związanego z zasobami cyfrowymi. Po wiadomościach o jej przyjęciu na stanowisko przewodniczącej SEC stwierdziła:

Jako komisarz skupiałem się na klimacie i zrównoważonym rozwoju i te kwestie nadal będą dla mnie priorytetem.

Powołanie CFTC będzie pozytywnym posunięciem dla Bitcoin i innych kryptowalut. Ale nominacja SEC w tym momencie nie ma żadnego pozytywnego ani negatywnego wpływu.

Oczekuje się, że cena Bitcoin osiągnie te poziomy

Ponieważ cena Bitcoina utknęła między mocnymi poziomami, możemy spodziewać się kontynuacji konsolidacji powyżej strefy 32 000 USD.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map