Prognoza cen Bitcoin: wieloryby zwiększają presję sprzedaży, ponieważ BTC doświadcza krótkoterminowej korekty

Codzienna analiza techniczna Bitcoin BTC

  • Bitcoin znajduje się na szczycie zdrowego wsparcia na poziomie 22,500 USD.
  • Spadła liczba adresów zawierających 1 000-10 000 BTC.

Bitcoin nadal przechodzi krótkoterminową korektę cen, ponieważ niedźwiedzie pozostają pod kontrolą przez trzeci dzień z rzędu. W tym okresie BTC spadł z 23 860 USD do 22 730 USD. Zobaczmy, co dzieje się za kulisami dzięki analizie technicznej.

BTC ma silne wsparcie

Przed tą 3-dniową korektą wskaźnik względnej siły (RSI) wahał się w strefie wykupienia. Teraz osiadł z powrotem w strefie neutralnej, co sugeruje, że wartość aktywów nie jest już zawyżona. BTC obecnie siedzi na szczycie zdrowego wsparcia.

Wykres dzienny BTC / USD 122220

Obraz: dzienny wykres BTC / USD

IntoTheBlock’s IntoTheBlock’s In / Out of the Money Around Price „IOMAP” może pomóc w wizualizacji silnych stref wsparcia i oporu. Jak widać, strefa 22 500 USD jest solidna. Wcześniej na tym poziomie 478 000 adresów kupiło 562 000 monet BTC.

Wykres wolumenu BTC / USD 122220

Obraz: IntoTheBlock

Jeśli sprzedającym uda się przebić się poniżej tej ściany, następną zdrową strefą wsparcia będzie 20-dniowa SMA (20 300 USD). Więc co dyktuje tę krótkoterminową presję sprzedaży? Cóż, zobaczmy, jak zachowywały się wieloryby.

Wykres adresów bitcoin 122220

Zdjęcie: Santiment

Według Santiment, dostawcy danych do analizy behawioralnej, ostatnio sprzedaje się liczba adresów mieszczących od 1000 do 10000 BTC. Chociaż rzeczywista liczba może wydawać się mniejsza, fakt, że te adresy zawierają od 22 milionów do 220 milionów dolarów BTC, oznacza, że ​​nawet najmniejsze działanie może mieć trwały wpływ na cenę.

Elon Musk i CEO MicroStrategy angażują się w dialog Bitcoin


Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, niedawno opublikował na Twitterze mem, który przedstawiał, jak niedawny szum przyciąga krytyków i antagonistów Bitcoina do ponownego rozważenia ich stanowiska w sprawie waluty cyfrowej.

Post wywołał interesującą rozmowę między nim a Michaelem Saylorem, założycielem i CEO MicroStrategy. Saylor zasugerował, że Elon mógłby wyświadczyć swoim akcjonariuszom przysługę, przeliczając walutę bilansową Tesli z dolara na Bitcoin. Według niego, jeśli zostanie adoptowany przez innych S.&Firmy P 500, ten ruch może zmienić przestrzeń kryptowalut.

Bilans firm bitcoinowych

W odpowiedzi na to Musk zapytał, czy możliwe są transakcje o dużym wolumenie przy użyciu BTC. Michael odpowiedział twierdząco, powołując się na jego transakcje bitcoin o wartości ponad 1,3 miliarda dolarów przeprowadzone w ostatnich miesiącach.

W innym tweecie Michael Saylor skomentował pomysł pracy i zarabiania w rażonych inflacją walutach fiducjarnych tylko po to, aby inwestować wpływy w bardziej ryzykowne aktywa. Według niego droga do dobrobytu leży w BTC.

JPMorgan przewiduje korektę ceny

Strategowie z JPMorgan Chase niedawno powiedzieli, że szanse na korektę Bitcoin wzrosłyby, gdyby wpływy do Grayscale Bitcoin Trust dramatycznie spowolniły. Według raportu Bloomberga, znaczny spadek wpływów do największego funduszu Bitcoin zwiększyłby prawdopodobieństwo korekty ceny podobnej do tej, jaką zaobserwowano w drugiej połowie 2019 roku..

Stratedzy dodali, że napływy Bitcoinów w skali szarości „są zbyt duże, aby pozwolić handlowcom na zmianę pozycji w celu wytworzenia trwałej ujemnej dynamiki cen”. Ostatnie dane udostępnione przez Grayscale Investments pokazały, że firma osiągnęła 15,5 miliarda dolarów w zarządzanych aktywach cyfrowych w dniu 18 grudnia – o 2 miliardy dolarów w niecały miesiąc. Wartość firmy Bitcoin Trust wynosi obecnie ponad 13 miliardów dolarów z tej sumy.

W odniesieniu do poprzednich ostrzeżeń o tym, że złoto traci swoje miejsce na rzecz BTC, najnowsze odkrycia wskazały na nowy „trend” utworzony przez Skalę Szarości, zgodnie z raportem Cointelegraph. Ekspozycja na Bitcoin może obejmować osobę kupującą jedną jednostkę skali szarości przy jednoczesnej sprzedaży trzech jednostek SPDR Gold Trust. Stratedzy JPMorgan powiedzieli:

Jeśli ta średnio- i długoterminowa teza okaże się słuszna, cena złota ucierpiałaby z powodu strukturalnego wiatru w nadchodzących latach..

Instytucje preferujące bitcoiny i złoto w stosunku do obligacji – Oceny Weissa

Weiss Ratings wyjaśnił niedawno, dlaczego duzi inwestorzy instytucjonalni prawdopodobnie dostosują swoje alokacje portfela, zmniejszając ekspozycję na obligacje rządowe na korzyść Bitcoin i złota. W niedawnym artykule portal z ocenami wskazał, że „obligacje rządowe nie są już zabezpieczeniem przed spadkiem cen akcji, jak kiedyś”, co jest złą wiadomością dla „funduszy emerytalnych, firm ubezpieczeniowych i innych dużych firm inwestycyjnych”.

W artykule odnotowano ponadto, że tak duzi inwestorzy instytucjonalni „mają około 100 bilionów dolarów aktywów”, które są zainwestowane około 30% w obligacje rządowe i 70% w akcje. Alokacja obligacji ma służyć jako zabezpieczenie przed krachami na giełdzie. Jednak w artykule napisano, że „zabezpieczenie już nie działa” z powodu zerowych (lub ujemnych) realnych rentowności obligacji rządowych. Nawet jeśli tylko 10% ze wspomnianej wcześniej kwoty 30 bilionów dolarów wyjdzie z obligacji rządowych i po równo trafi na bitcoiny i złoto, oznacza to, że na bitcoiny trafi 1,5 biliona dolarów.

Ta alokacja może potencjalnie spowodować wzrost ceny Bitcoina w wyższym tempie i szybciej niż złoto.

Ze względu na znacznie niższą kapitalizację rynkową i wolumen obrotu Bitcoin, może on rosnąć znacznie szybciej niż złoto… ponieważ nowe pieniądze od rozczarowanych inwestorów w obligacje napływają.

Weiss uważa, że ​​innym powodem, dla którego Bitcoin przewyższa złoto w tym scenariuszu, jest ograniczona podaż monet Bitcoin. Artykuł kończy się stwierdzeniem:

Bitcoin jest nadal stosunkowo niewielką klasą aktywów. Zatem nawet stosunkowo niewielki napływ kapitału może mieć bardzo duży wpływ na ceny.

Kluczowe poziomy cen, na które należy zwrócić uwagę na BTC

W tej chwili strefa wsparcia 22 500 $ jest krytyczna. Jeśli BTC przekroczy ten limit, następne zdrowe wsparcie będzie miało miejsce na 20-dniowym SMA (20,300 USD). Patrząc na IOMAP, istnieje umiarkowana bariera oporu na zwyżce na poziomie 23 500 USD. Jeśli kupujący przekroczy ten poziom, będą mieli drogę z powrotem do strefy 24 000 $.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map