Prognoza cen Ethereum: wycofania ETH z poziomu 1800 USD

Codzienna analiza techniczna Ethereum ETH

  • Cena Ethereum znalazła wsparcie przy 20-barowym SMA.
  • Opór w wysokości 1765 $ jest silną barierą.

W tę środę cena Ethereum osiągnęła 1800 USD, ale od tego czasu spadła. Niedźwiedziom udało się zepchnąć ETH poniżej 1750 USD i obecnie kosztuje około 1735 USD. Przyjrzyjmy się bliżej analizie technicznej.

Cena Ethereum ma silną odporność na 1765 USD

Względny wskaźnik siły rośnie wzdłuż krawędzi strefy wykupienia, więc możliwy jest dalszy wzrost ceny Ethereum. Jednak w obecnym stanie rzeczy istnieje solidna bariera oporu na poziomie 1765 USD, która obniża poziom ETH.

Wykres dzienny eth / USD 021121

Obraz: ETH / USD dziennie

Zgodnie z IOMAP, wcześniej na tym poziomie, pod 182 250 adresów zakupiono 922 000 tokenów RTH. Z drugiej strony cena Ethereum znajduje się na kilku zdrowych ścianach nośnych.

Wykres wolumenu eth / USD 021121

Obraz: IntoTheBlock

Na 4-godzinnym wykresie cen Ethereum, ETH był w stanie zmienić 20-słupkowe SMA ze wsparcia na opór. Ponadto MACD wykazuje rosnącą niedźwiedzią dynamikę. Oba są bardzo negatywnymi znakami.

Wykres 4-godzinny eth / USD 021121

Obraz: ETH / USD 4 godziny

Oddział Rezerwy Federalnej wzywa DeFi do zmiany paradygmatu

St. Louis Federal Reserve, oddział amerykańskiego banku centralnego, niedawno opublikował na swojej stronie internetowej artykuł o zdecentralizowanym finansowaniu (DeFi). Artykuł został napisany przez Fabiana Schära, profesora Uniwersytetu w Bazylei, który ma doświadczenie w technologiach blockchain i DeFi.

W artykule Schär podkreślił, że DeFi może doprowadzić do „zmiany paradygmatu w branży finansowej”. W artykule napisano, że chociaż DeFi jest wciąż małe w porównaniu z tradycyjnymi usługami finansowymi, istnieje wiele korzyści pod względem „wydajności” i innych czynników systemu finansowego.

„Dochodzę do wniosku, że DeFi nadal jest rynkiem niszowym z pewnym ryzykiem, ale ma również interesujące właściwości pod względem wydajności, przejrzystości, dostępności i możliwości komponowania. W związku z tym DeFi może potencjalnie przyczynić się do powstania solidniejszej i bardziej przejrzystej infrastruktury finansowej ”.

W artykule omówiono również, w jaki sposób inteligentne kontrakty Ethereum można komponować, co oznacza, że ​​mogą współpracować, aby zrobić miejsce dla ważnych innowacji i korzyści. Ponadto Schär wyjaśnił kluczowe elementy działania zdecentralizowanych protokołów (takich jak Aave i Uniswap) i dlaczego są one lepsze niż usługi scentralizowane.

Wielu ekspertów kryptograficznych odpowiedziało pozytywnie na artykuł. Fred Ehrsam, współzałożyciel Paradigm, udał się na Twittera, aby podzielić się swoimi przemyśleniami.

„Oddział Rezerwy Federalnej nazywa DeFi potencjalną zmianą paradygmatu. Nie możesz tego wymyślić”.

Warto zauważyć, że chociaż oddział Rezerwy Federalnej udostępnił tę gazetę, nie jest to aprobata jej nastrojów. Oddział po prostu był gospodarzem dyskusji. Artykuł pojawia się w czasie, gdy żywotność przestrzeni DeFi wydaje się być silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

Czy EIP-1559 może wysłać cenę Ethereum do 20 000 USD?

Opłaty za gaz w sieci Ethereum gwałtownie rosły w ciągu ostatnich kilku miesięcy, a średnia cena transakcji obecnie oscyluje wokół 25 USD. Ryan Berckmans, założyciel Predictions Global, powiedział niedawno, że obecny poziom opłat powinien odzwierciedlać cenę aktywów wynoszącą 2500 USD.

Dzięki wysoce oczekiwanej propozycji ulepszeń Ethereum EIP-1559, sieć blockchain ma nadzieję złagodzić te niewiarygodnie wysokie opłaty. Berckmans zasugerował, że gdy to się stanie, potencjalnie jeszcze w tym roku, niektóre opłaty zaczną rosnąć dla posiadaczy ETH poprzez mechanizm wypalania, który może podnieść cenę aktywa nawet do 20000 USD.

EIP-1559 ma na celu zmodyfikowanie obecnego systemu aukcji opłat tak, aby każdy zapłacił najniższą ofertę, jaka została zawarta w bloku. Opłaty byłyby dostosowywane w zależności od obciążenia sieci i zapotrzebowania. Umożliwi to podłączonym do niego protokołom stron trzecich automatyczne ustalanie niższych cen gazu.

Proponowany system dynamicznie spalałby opłaty, co miałoby również wpływ na dostawę ETH. Powinno to ostatecznie zredukować emisję w czasie, gdy rozpocznie się weryfikacja stawki. Zdaniem Berckmansa, EIP-1559 zwróci Ether posiadaczom, a nie górnikom, gdy niedobór aktywów wzrośnie w wyniku spalania opłat.

Obecnie górnicy muszą sprzedać swoje ETH, aby pokryć koszty. Tak więc bez tej presji sprzedaży aktywa mają więcej miejsca na wzrost wartości. Przyszłość Ethereum nie będzie wiązała się z wydobyciem i ograniczy emisję i podaż poprzez tokenomikę ETH 2.0.

Ponieważ opłaty nadal rosną, EIP-1559 zostaje uruchomiony jeszcze w tym roku, a Ethereum przechodzi na dowód udziału w ciągu dwóch lat, wydaje się, że opłaty naliczane posiadaczom ETH, IMO, podniosą ETH do 20 000 USD.

Oczekuje się, że cena Ethereum osiągnie te poziomy

Cena Ethereum prawdopodobnie spadnie do 50-słupkowego SMA (1675 USD) na 4-godzinnym wykresie, zanim ponownie podskoczy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner