Prognoza ceny Bitcoin: BTC cofa się po przetestowaniu poziomu psychologicznego 28000 USD

Dzienna prognoza cen Bitcoin BTC

  • Bitcoin spadł do 27 000 USD.
  • 10-dniowa SMA jest silną barierą wsparcia dla BTC.

Bitcoin przekroczył poziom 28 000 USD i osiągnął nowy, najwyższy w historii poziom 28 288,84 USD w tę niedzielę. Jednak od tego czasu cena się cofnęła i osiągnęła 27 000 USD. Sprawdźmy wykresy 1-dniowe i 4-godzinne, aby uzyskać lepszą perspektywę.

Bitcoin wycofuje się z poziomu 28000 $

Czołowa kryptowaluta siedzi całkiem nieźle na 10-dniowej SMA i wykorzystała ten poziom, aby odbijać się i osiągać nowe szczyty. Byki wystartowały w poniedziałek mocno i wygląda na to, że ponownie przypuszczą atak na cenę 28 000 $, po odzyskaniu psychologicznej strefy 27 000 $.

Obraz: dzienny wykres BTC / USD

Należy jednak zauważyć, że wskaźnik względnej siły (RSI) zawędrował na wykupione terytorium. To pokazuje, że aktywa są obecnie przewartościowane i mogą wkrótce stanąć w obliczu kolejnego zniesienia. Spójrzmy na 4-godzinny wykres, aby uzyskać lepszy obraz akcji cenowej.

Obraz: 4-godzinny wykres BTC / USD

Po spotkaniu z odrzuceniem na poziomie oporu 27 600 USD, cena miała trzy kolejne czerwone świece i spadła poniżej 10-słupkowego SMA. Kupującym udało się odzyskać kontrolę i zmienić 10-słupkowy SMA z oporu na wsparcie. MACD wykazuje trwałe zwyżkowe tempo.

Drugi najbogatszy człowiek Meksyku: Bitcoin to „najlepsza inwestycja w historii”

Ricardo Salinas Pliego, prezes konglomeratu Grupo Salinas, powiedział niedawno, że kupił swojego pierwszego Bitcoina w 2013 roku. Pliego, drugi najbogatszy człowiek Meksyku, powiedział Cointelegraph, że zakup BTC był jego „najlepszą inwestycją w historii”.

Po utrzymaniu go aż do maksimum w 2017 roku, sprzedał wszystkie swoje pozycje za 17000 USD, a później kupił je ponownie po niższej cenie. Salinas posiada obecnie około 10% swojego płynnego portfela w BTC i nie planuje w najbliższym czasie go sprzedać.

Chcę siedzieć jeszcze przez pięć lub dziesięć lat.


Salinas zauważył, że początkowo przyciągnął go Bitcoin jako środek wymiany. Jednak jest teraz przekonany, że potencjał Bitcoina pozostaje w jego zbiorniku wartościowych funkcji. Według niego, właściwości Bitcoina są szczególnie atrakcyjne w gospodarkach Ameryki Łacińskiej, gdzie waluta fiducjarna jest obniżana, a inflacja szaleje..

To, co dzieje się w Wenezueli, w Argentynie, gdzie upadają pieniądz fiducjarny, stało się skandalem (…) To naprawdę otwiera oczy na problem pieniądza fiducjarnego.

Zdaniem miliardera Bitcoin jest naturalnym wynikiem ewolucji pieniądza, od fizycznego do cyfrowego.

Bitcoin to bity i bajty w eterze, ale dobrą rzeczą jest to, że nie można go zdegradować i nie można go tak łatwo skonfiskować.

Kapitalizacja rynkowa Bitcoina jest teraz czymś więcej niż Visa

Po świątecznym boomie cenowym Bitcoin, moneta przewyższyła MasterCard i Visa, stając się 11. największym aktywem pod względem kapitalizacji rynkowej, zgodnie z Asset Dash. Obecnie kapitalizacja rynkowa aktywów wynosi 461,9 miliardów dolarów, dwa miliardy dolarów więcej niż kapitalizacja akcji Visa, która wynosi 459,9 miliarda dolarów. Kapitalizacja rynkowa Mastercard to 332 miliardy dolarów.

Aby przejąć kolejny największy składnik aktywów pod względem kapitalizacji rynkowej, akcje klasy B w Berkshire Hathaway, Bitcoin musi dodać dodatkowe 70 miliardów dolarów do swojej kapitalizacji rynkowej. Berkshire Hathaway ma kapitalizację rynkową w wysokości 531,4 miliardów dolarów.

Aby odwrócić Berkshire Hathaway, Bitcoin musiałby osiągnąć cenę 28 602 USD. Może to prawdopodobnie zirytować dyrektora generalnego Berkshire Hathaway, Warrena Buffetta, który wcześniej odrzucił Bitcoina jako „do kwadratu trutkę na szczury”. Jeśli Bitcoin zdoła przebić Berkshire Hathaway, stanie się dziesiątym co do wielkości aktywem pod względem kapitalizacji rynkowej.

Grayscale kupił nieco ponad 12000 BTC w ciągu 24 godzin

Grayscale Bitcoin Trust niedawno dodał 12319 bitcoinów w ciągu 24 godzin, podnosząc łączne aktywa kryptowaluty pod zarządzaniem (AUM) powyżej 15 miliardów dolarów. Według Bybt.com, Grayscale ma teraz prawie 589000 Bitcoinów oraz 2,94 miliona Ethereum.

Ostatnia kumulacja nastąpiła po tym, jak Grayscale przestał przyjmować nowych inwestorów do swoich sześciu funduszy. Firma cieszyła się ostatnio dużym zainteresowaniem ze względu na kampanię reklamową DropGold. Na początku grudnia zgłosiła również rosnące zainteresowanie Ethereum.

Niedawny wzrost cen Bitcoina zwiększył wartość zarządzanych aktywów BTC w skali szarości. Łączna wartość aktywów Bitcoin firmy wynosi obecnie około 14 miliardów dolarów, wraz z prawie 1,8 miliarda dolarów aktywów Ethereum.

Kluczowe poziomy cen Bitcoin, na które należy zwrócić uwagę na BTC

Patrząc na 1-dniowy wykres, widzimy, że jeśli czołowa kryptowaluta spotka się z kolejnym odrzuceniem, prawdopodobnie przetestuje 10-dniową SMA na 24,500 USD. Jak wspomniano wcześniej, ten poziom był mocny dla BTC. Byki mają nadzieję, że pozostanie silny, ponieważ będą dążyć do oporu na 27 600 $.

Jednak przerwa poniżej 10-dniowego SMA może być katastrofalna, ponieważ następna zdrowa ściana podparcia leży aż na 50-dniowym SMA (19 600 USD).

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map