Prognoza ceny Bitcoin: BTC odzyskuje po spadku poniżej 30000 USD

Codzienna analiza techniczna Bitcoin BTC

  • Bitcoin spadł do 27 700 USD po wyświetleniu sygnału sprzedaży na wykresie dziennym.
  • BTC znalazło teraz wsparcie w środkowym paśmie Bollingera na 4-godzinnym wykresie.

Bitcoin miał burzliwy poniedziałek, w którym pierwsza kryptowaluta otworzyła się na poziomie 33 000 USD i osiągnęła najniższy poziom 27 700 USD. Od tego czasu kupującym udało się powrócić i obniżyć cenę z powrotem do poziomu 32 700 USD.

Bitcoin spada poniżej 30 000 $… a potem odzyskuje

Patrząc na wykres dzienny, widzimy, że cena przesłała sygnał sprzedaży w postaci zielonej dziewiątki świecy w sekwencyjnym wskaźniku TD. Następnie cena wzrosła do 34 500 USD i spadła do 27 700 USD.

BTC / USDDaily wykres 010521

Obraz: dzienny wykres BTC / USD

Względny wskaźnik siły (RSI) nadal waha się w strefie wykupienia, co pokazuje, że aktywa są nadal zawyżone. MACD na 4-godzinnym wykresie pokazuje utrzymujący się niedźwiedzi impet. Z drugiej strony cena znalazła wsparcie na środkowym paśmie Bollingera po tym, jak cena odbiła się od dolnego pasma.

BTC / USD 4-godzinny wykres 0010521

Obraz: 4-godzinny wykres BTC / USD

BTC Whales Hold On

Według Santiment, platformy analizy zachowań w łańcuchu, liczba adresów zawierających 10-1000 BTC spadła w ubiegłym tygodniu o ponad 1000. Wygląda jednak jak wieloryby (adresy trzymają >1000 BTC) wzrosły o co najmniej 50.

Wykres adresów bitcoin 010521

Jest to pozytywny znak, ponieważ wskazuje, że wieloryby w najbliższym czasie nie będą sprzedawać swoich gospodarstw.

Inwestorzy detaliczni przeważnie niezaangażowani w BTC Bull Run

Bitcoin pobił wszystkie swoje poprzednie rekordy cenowe, ponieważ niedawno przekroczył poziom 34,500 USD. W 2017 r. Hossa BTC była w dużej mierze przypisywana inwestorom detalicznym, którzy obstawiali spekulacyjne zakłady na rodzącym się rynku kryptowalut od czasu szaleństwa początkowej oferty monet (ICO).

W tamtych czasach „przeciętny Joe” napędzał 1300 +% wzrostu BTC, zgodnie z raportem Wall Street Journal autorstwa Chrisa Westona, głównego stratega rynkowego w IG Group. Jednak w 2020 r. Twarzą rajdu byli inwestorzy instytucjonalni. Oczekuje się, że inwestorzy ci zajmą długoterminowe pozycje bez planów sprzedaży w najbliższym czasie.

Ci inwestorzy instytucjonalni napływają również na rynki kontraktów terminowych Bitcoin, gdzie otwarte zainteresowanie na Chicago Mercantile Exchange przekroczyło ostatnio 1 miliard dolarów. Wydaje się, że wzmacniają swoje bilanse za pomocą Bitcoin, zamiast pozwalać mu czekać w gotówce. Wielu korporacyjnych gigantów, którzy wspierają i inwestują w Bitcoin teraz, zaciekle walczyło z tą monetą zaledwie kilka lat temu.

Inną główną różnicą jest to, że cena Bitcoina rozpoczęła się w 2017 roku od około 1000 USD. W 2020 roku cena monety wynosiła 7200 USD. Ten składnik aktywów jest dziś ewidentnie znacznie droższy. Nie wszyscy inwestorzy detaliczni mogą zdawać sobie sprawę, że nie muszą kupować całego Bitcoina, aby uzyskać ekspozycję na aktywa. W przeciwieństwie do 2017 roku, inwestorzy z Azji Wschodniej podobno rozładowywali w tym roku swoje Bitcoiny w niespotykanym dotąd tempie.

Mike Novogratz przyznaje kredyty instytucjonalnej adopcji dla Bull Run

Mike Novogratz, dyrektor generalny Galaxy Digital, przypisał ciągły wzrost cen Bitcoin inwestorom instytucjonalnym. W niedawnym wywiadzie dla BBC World News, Novogratz powiedział, że rządy na całym świecie drukując pieniądze i „poniżając pieniądz fiducjarny” napędzają trwającą hossę Bitcoin (BTC). Jednak, jego zdaniem, gracze instytucjonalni inwestujący w aktywa kryptograficzne mogą być większą historią.

Prezes zauważył, że wiele dużych firm zmieniło ostatnio swoje stanowisko w sprawie kryptowalut, co może mieć wpływ na podaż dostępnych monet. Powiedział:

Teraz widzimy miejsca takie jak PayPal – z 340 milionami klientów – obsługujące Bitcoin i sprzedające Bitcoin [wraz z] dużymi firmami ubezpieczeniowymi w Stanach Zjednoczonych. W miarę wkraczania instytucji podaż jest niewielka […] Jest tam ponad 21 milionów milionerów.

Powtarzając wypowiedź Novogratu, inwestor Raoul Pal powiedział, że wierzy, że BTC jest w stanie dotrzeć "od 400 000 do 1,2 mln USD" do końca 2021 r., jeśli trendy miałyby się utrzymać. Pal zauważył, że w listopadzie 98% jego płynnej wartości netto zostało zainwestowane w BTC i Ether (ETH), ale dodał, że „nadal [nie] posiada wystarczająco dużo”.

Novogratz zmienił również swoją opinię na temat tego, jaki procent inwestorów powinien przeznaczyć na Bitcoin. Przed listopadem powiedział, że Bitcoiners powinien był zainwestować do 3% w BTC. Jednak w zeszłym miesiącu zalecał nowym inwestorom przeznaczenie 5% na BTC, ponieważ „Bitcoin nie wraca do zera”.

VanEck odnawia ofertę Bitcoin ETF

VanEck, firma zarządzająca inwestycjami, jest gotowa do uruchomienia ETF Bitcoin. Firma niedawno złożyła wniosek o zatwierdzenie „VanEck Bitcoin Trust” w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

We wrześniu 2019 r.VanEck wycofał się z nacisku na ETF Bitcoin w SEC. Zgodnie z propozycją w poprzednim zgłoszeniu ETF będzie handlował na giełdzie Cboe BZX. Jak dotąd komisja zaprzeczyła wszelkim próbom uruchomienia ETF BTC.

Jednak kilku ekspertów ma teraz nadzieję, że Bitcoin osiągnie wyniki i przyjęcie w 2020 r. W tym roku zasób ten przyciągnął uwagę inwestorów instytucjonalnych i przekroczył 34 000 USD..

Dyrektor generalny MicroStrategy, Michael Saylor, powiedział, że firma planuje posiadać Bitcoin o wartości 1 miliarda dolarów. W międzyczasie inne duże przedsiębiorstwa, takie jak Square i ubezpieczeniowy behemot MassMutual, dokonały mniejszych zakładów na flagową kryptowalutę.

Konsekwencje ETF Bitcoin byłyby prawdopodobnie znaczące. Analityk makro i inwestor Raoul Pal mówi, że fala inwestorów instytucjonalnych czeka na uruchomienie takiego trustu.

Kluczowe poziomy cen, na które należy zwrócić uwagę na BTC

Z drugiej strony najważniejszy poziom dla Bitcoin pozostaje na poziomie 34,500 USD. Kupujący muszą przekroczyć ten poziom psychologiczny, aby kontynuować atak. Niedźwiedzie będą musiały przebić się poniżej środkowej wstęgi Bollingera (32 000 USD), aby odwrócić ten wzrost.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner