Prognoza ceny Bitcoin: BTC osiąga najwyższy poziom w historii po historycznej środy

Codzienna analiza techniczna Bitcoin BTC

  • BTC przekroczyło w środę barierę 21000 $.
  • IOMAP firmy IntoTheBlock pokazuje dwa zdrowe poziomy wsparcia na poziomie 19 250 USD i 19 000 USD.

Bitcoin jest tematem numer jeden, który zyskuje na popularności na Twitterze i nie bez powodu. Pierwsza kryptowaluta przekroczyła próg 20000 USD, osiągnęła najwyższy poziom w historii i od tego czasu przekroczyła barierę 21000 USD. Podsumowując, dla Bitcoina było to kilka historycznych dni.

Bitcoin rośnie, rośnie i odchodzi

W ciągu ostatnich dwóch dni BTC podskoczył z 19 400 do 21 800 USD. Cena komfortowo oscyluje nad 20-dniowymi, 50-dniowymi i 200-dniowymi umowami o płatność. Wskaźnik względnej siły (RSI) przekroczył 70, co pokazuje, że aktywa mogą być nieco zawyżone.

Wykres dzienny BTC / USD 121720

Obraz: dzienny wykres BTC / USD

BTC obecnie spoczywa na szczycie zdrowych poziomów wsparcia, które można wizualizować za pomocą IntoTheBlock’s IntoTheBlock’s In / Out of the Money Around Price (IOMAP).

Wykres wolumenu adresów bitcoin

Zdjęcie: BTC IOMAP

Zgodnie z IOMAP istnieją dwie zdrowe strefy wsparcia o wartości 19 250 USD i 19 000 USD. Na poprzednim poziomie 987 000 adresów kupiło 470 270 BTC. Podobnie, na poziomie 19 250 $ nieco mniej niż 595 000 adresów kupiło ~ 430 000 BTC. Jeśli wyprzedaż nastąpi teraz, te dwa poziomy powinny być wystarczająco solidne, aby zaabsorbować presję niedźwiedzia.

Spójrzmy na krótsze ramy czasowe na wykresie 4-godzinnym.

BTC / USD 4-godzinny wykres 121720

Obraz: 4-godzinny wykres BTC / USD

Krótsze ramy czasowe dają lepsze wyobrażenie o dużej zmienności, przez którą obecnie przechodzi BTC. Szczęka wstęgi Bollingera znacznie się rozszerzyła, co wskazuje na większą zmienność. MACD również wykazuje rosnącą dynamikę rynkową. W związku z tym BTC powinien być w stanie przekroczyć 22 000 USD.


Bitcoin staje się trzecią „najbardziej zatłoczoną transakcją”

Niedawna ankieta przeprowadzona przez Bank of America ujawniła, że ​​Bitcoin znajduje się w rankingach „najbardziej zatłoczonego handlu”. Sztandarowa waluta pokonała tradycyjne inwestycje, takie jak złoto i obligacje.

Bitcoin, znajdujący się na trzecim miejscu, jest wymieniany jako najbardziej ruchliwy handel przez 15% ankietowanych. Akcje technologiczne (52%) i krótkie pozycje w dolarach (18%) znalazły się wyżej niż flagowa kryptowaluta.

tweet bitcoin

Badanie zostało przeprowadzone między 4 a 10 grudnia i zawierało pytania dotyczące trendów w zachowaniach inwestorów. W badaniu wzięło udział 217 zarządzających funduszami, odpowiedzialnych łącznie za aktywa o wartości 534 miliardów dolarów. Na pytanie, czy zajmują długie pozycje Bitcoin, 15% odpowiedziało pozytywnie.

Ze względu na ogromną inflację, w wynikach ankiety wyraźnie widać trend odchodzenia od gotówki i przechodzenia na nieskorelowane aktywa, takie jak Bitcoin. Kilku menedżerów inwestycyjnych oczekuje zakupów Bitcoin teraz po tym, jak giganci branżowi, tacy jak MicroStrategy i Square, nabyli duże ilości Bitcoin.

Badanie Bank of America wykazało również, że zarządzający funduszami po raz pierwszy od 2013 roku mają niedoważenie w gotówce, po zakupie nieproporcjonalnej ilości akcji, towarów i innych aktywów, w tym Bitcoin w ciągu ostatnich kilku miesięcy..

Płynność Bitcoin jest o krok bliżej niż kiedykolwiek

Kilka dużych firm, takich jak MicroStrategy i GrayScale, przeskalowało w tym roku swoją ekspozycję na Bitcoin. Zastanawiając się nad tym, dyrektor generalny CoinCorner niedawno napisał na Twitterze, że kryzys płynności Bitcoina może być bliski.

Według danych udostępnionych przez Ryana Watkinsa z Messariego, MicroStrategy obecnie przechowuje 40 824 bitcoinów w swojej pamięci. Ta kwota jest warta aż 797 milionów dolarów, a firma osiągnęła zysk w wysokości 322 milionów dolarów, wkładając tylko 475 milionów dolarów w wiodącą kryptowalutę.

Kilka dni temu MicroStrategy zakończyła zbieranie funduszy akcjonariuszy, aby nabyć więcej Bitcoinów. Firma zebrała 650 milionów dolarów od inwestorów. Dyrektor generalny CoinCorner, Danny Scott, uważa, że ​​kryzys płynności Bitcoin jest tuż za rogiem. Zauważył, że GrayScale Investments położyło w tym roku swoje ręce na 115.236 BTC, co odpowiada 2,2 miliardom dolarów.

Niedawno napisał na Twitterze, że Bitcoin o wartości 700 milionów dolarów został wycofany z giełd kryptowalut, ponieważ użytkownicy (w tym instytucje finansowe) gromadzą BTC długoterminowo w chłodniach..

Raoul Pal: Bitcoin pożera świat

Strateg inwestycyjny Raoul Pal niedawno powiedział, że Bitcoin „pożera świat” z powodu swoich 10-letnich zwrotów w wysokości ponad 6 200 000% i rocznych zwrotów w wysokości około 200% rocznie. W niedawnym tweecie Pal wyraził swoje poglądy na temat Bitcoina, ponieważ nowe dane ujawniły imponującą wydajność monety.

Inwestycja BTC dokonana w 2011 r. Przyniosła zwrot w wysokości 6.271.233%, jak zauważył Charlie Bilello, dyrektor generalny Compound Capital Advisors. Dodał, że od tamtej pory nic nie dorównało temu występowi. Według niego kolejnym najlepszym wyborem jest Nasdaq, który oferuje marne 512%.

Rok 2020 był owocny dla Bitcoina, ponieważ osiągnął lepsze wyniki niż akcje, złoto i inne zakłady makro. W porównaniu do najniższych poziomów 3600 USD w marcu, BTC / USD wzrósł o 440%. W niedawnym tweecie analityk makro Alex Krueger powiedział, że obecna akcja cenowa to po prostu Bitcoin przygotowujący się do ekspansji na nowe szczyty.

Im więcej czasu BTC spędza poniżej 20 000 i im niższa jest podstawa finansowania i kontraktów futures, gdy cena zbliża się do 20 000, tym silniejsze przebicie w górę, gdy nastąpi.

Byki Bitcoin prognozują dalszy wzrost gospodarczy ze względu na kilku instytucjonalnych nabywców gromadzących flagową walutę.

Autor bestsellerów: Bitcoin osiągnie 50000 USD w 2021 roku

Robert Kiyosaki, autor Rich Dad Biedny ojciec, niedawno przewidział, że Bitcoin osiągnie 50 000 dolarów w 2021 roku. Kiyosaki, który był optymistyczny w stosunku do BTC w zeszłym roku, powiedział, że kupowanie Bitcoinów, zanim przekroczy 20 000 USD, jest idealne, zanim osiągnie przewidywana wartość 50 000 USD.

Z powodu ogromnej inflacji i pozytywnych nastrojów wokół Bitcoin, rynek kryptowalut wydaje się być gotowy do gwałtownego wzrostu. Jak powiedział Kiyosaki, zwiększone zainteresowanie inwestycjami instytucjonalnymi doprowadziło rynek kryptowalut do zwyżkowego wzrostu.

W miarę jak instytucje takie jak Grayscale, Square, MicroStrategy i CME kupują coraz więcej BTC, popyt na monetę wzrósł. To podniosło cenę i przyciągnęło nowych inwestorów na rynek. Jeśli prognozy Kiyosakiego się spełnią, cena Bitcoina zmierza w kierunku ogromnego wzrostu, aby zyskać ponad 250% w ciągu następnego roku.

Kluczowe poziomy cen do obejrzenia

BTC znajduje się obecnie na niezbadanym terytorium, więc interesujące będzie zobaczyć, jak zachowają się posiadacze, jeśli cena osiągnie poziom psychologiczny 22000 USD.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map