Prognoza ceny Bitcoin: Byki BTC dążą do 37000 USD, gdy byki przejmują kontrolę

Codzienna analiza techniczna Bitcoin BTC

  • Cena bitcoina zmieniła 20-dniową SMA z oporu na wsparcie.
  • MACD na 4-godzinnym wykresie BTC pokazuje rosnącą zwyżkę.

Cena bitcoina wzrosła z 33.150 $ do 36.000 $, ponieważ kupujący utrzymywali kontrolę nad rynkiem przez trzy kolejne dni. Gdy kupujący pobierają opłatę w kierunku poziomu 37 000 USD, przyjrzyjmy się bliżej i zobaczmy, co dzieje się za kulisami, korzystając z analizy technicznej.

Cena Bitcoin rośnie o prawie 3000 USD

Podczas tego niedawnego wzrostu cen Bitcoin, bykom BTC udało się zmienić 20-dniową SMA z oporu na wsparcie. Względny wskaźnik siły (RSI) wciąż waha się w strefie neutralnej, co oznacza, że ​​cena BTC wciąż ma wystarczające pole do wzrostu.

BTC / USD codzienny czat 020321

Obraz: BTC / USD dziennie

Jak widać w IOMAP IntoTheBlock, poziomy oporu z góry mają umiarkowaną siłę. W związku z tym ceny Bitcoinów powinny przekroczyć barierę oporu 37200 USD i osiągnąć psychologiczny poziom 38000 USD. Z drugiej strony istnieją trzy zdrowe strefy wsparcia za 35 000 USD, 20-dniowy SMA (34 000 USD) i 50-dniowy SMA (31 500 USD).

Wykres wolumenu BTC / USD 020321

Obraz: IntoTheBlock

Kiedy widzimy 4-godzinny wykres cen Bitcoinów, są trzy bycze sygnały, na które możemy spojrzeć.

Wykres 4-godzinny BTC / USD 020321

Obraz: BTC / USD 4 godziny

  1. SMA 20-bar i 200-bar odwróciły się od oporu do wsparcia.
  2. MACD wykazuje rosnącą zwyżkę.
  3. Paraboliczny współczynnik SAR zmienił się z niedźwiedzi na zwyżkowy, co pokazuje, że nastroje rynkowe są obecnie pozytywne.

Grayscale to Jumpstart Bitcoin Bulls Run?

Według CryptoQuant cena Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) osiągnęła ostatnio najniższy poziom od kwietnia 2019 roku. Pomimo ogromnych napływów Bitcoinów w skali szarości, BTC / USD nie zyskiwał dalej.

Premia za zakup Trust oscyluje wokół 6,5 dolara, a wcześniej wynosiła nawet 40 dolarów. Zgodnie z popularną ogólną teorią zbiega się to z meandrującym kierunkiem ceny BTC, ponieważ duże premie oznaczają duże ruchy w górę dla Bitcoina.

W artykule z magazynu Hackernoon (w grudniu) wyjaśniono, że zjawisko to jest powiązane z wydaniem akcji GBTC, podlegających zwyczajowemu blokowaniu. Po ich uwolnieniu Bitcoin ma tendencję do gwałtownego wzrostu, ponieważ klienci odkładają swoje zyski z powrotem na aktywa, podczas gdy czas poprzedzający takie zdarzenia odpowiada brakowi akcji cenowej.

Artykuł poprawnie przewidział zachowanie cen BTC w drugiej połowie stycznia. Podsumował:

Ważne jest, aby wiedzieć, że gdy te wyższe ceny i premie zostaną zrealizowane po odblokowaniu, cena będzie się konsolidować. Dzięki temu premia ponownie się zmniejszy przed kolejnym wydarzeniem odblokowującym.

Ta pustka umożliwia ponowne zmniejszenie składek, tak jak dziewięć razy wcześniej. I będzie się kurczyć do następnego odblokowania. Z tego powodu spodziewam się, że cena albo się utrwali, albo spadnie.

W społeczności kryptowalut rośnie oczekiwanie na kontynuację hossy Bitcoin, ponieważ kolejne odblokowanie jest zaplanowane na dziś (3 lutego). W międzyczasie Grayscale nadal rozszerza swoją ofertę, ponieważ zainteresowanie instytucjonalne zasadniczo nie wykazuje oznak spowolnienia inwestycji. Firma ponownie otworzyła swój fundusz Ethereum Trust po zamknięciu od grudnia.

CEO CryptoQuant wskazuje na byczą cenę Bitcoin

W wyniku niedawnych odpływów Bitcoinów z Coinbase, dyrektor generalny CryptoQuant Ki Young Ju spodziewa się, że wkrótce odbędzie się rajd byków BTC. Firma analityka danych wskazała, że ​​ponad 15 000 Bitcoinów (o wartości około 515 mln USD) zostało wyjętych z Coinbase. Opierając się na niektórych czynnikach, Ki Young Ju uważa, że ​​jest to prawdopodobnie część transakcji pozagiełdowych (OTC) dokonywanych przez inwestorów instytucjonalnych.

Według Ki Young Ju wypływy z Coinbase są pozytywnym znakiem dla rynku kryptowalut, ponieważ pokazuje, że inwestorzy przenoszą swoje tokeny do magazynu. Jeśli inwestorzy przenoszą znaczne ilości BTC do przechowywania (na przykład zimnych portfeli), oznacza to, że uważają, że warto trzymać się tego flagowego kryptowaluty zamiast sprzedawać. Z BTC w zimnych portfelach nie można nim handlować ani wymieniać.

„Nigdy nie znamy wolumenu transakcji OTC pod maską dokonywanych przez inwestorów instytucjonalnych, ale istnieją wskaźniki łańcuchowe umożliwiające oszacowanie transakcji OTC. W oparciu o te wskaźniki nadal trwają duże transakcje OTC. Potencjalnie instytucje nadal kupują BTC ”.

On dodał:

Liczba przesłanych tokenów to liczba bitcoinów przesłanych w sieci. Jeśli ta wartość wzrośnie, a wskaźnik przepływu funduszy dla wszystkich giełd spadnie, oznacza to, że trwają ogromne transakcje OTC… Ta hossa na $ BTC nigdy się nie kończy, o ile te wskaźniki OTC mówią o zakupach instytucjonalnych.

Michael Saylor: Ogromne zainteresowanie konferencją MicroStrategy na temat Bitcoin

Micheal Saylor, dyrektor generalny MicroStrategy, powiedział, że konferencja „Bitcoin Educational Conference” firmy przyciągnęła imponującą liczbę dyrektorów generalnych. Saylor zauważył, że uczestnicy odnieśliby korzyści z podręcznika MicroStrategy dotyczącego sposobu wykorzystania sieci monetarnej BTC.

Konferencja (która odbędzie się w dwóch częściach 3 i 4 lutego) ma na celu edukację przedsiębiorstw na temat tego, jak mogą wykorzystać inwestycje BTC lub uczynić je głównym aktywem rezerwowym. Niektóre ze znanych korporacji prezentujących się na konferencji to Fidelity Digital Asset Services, Binance, Coinbase, Grayscale, Kraken i inne.

Saylor udał się na Twittera, aby podkreślić ogromne zainteresowanie kierownictwa.

„Nigdy nie widziałem, żeby tylu prezesów zapisywało się na jedno z naszych wydarzeń. Wyślij swoje lub dołącz do naszych sesji & zgłoś się do swojego zespołu. Każda firma może skorzystać na podłączeniu się do #Bitcoin Monetary Network. ”

Saylor potwierdził rosnące zainteresowanie dyrektorów sektora kryptowalut w niedawnym podcastie, zgodnie z raportem CryptoPotato. Zauważył, że wkrótce po tym, jak MicroStrategy ogłosiło zakup BTC o wartości ponad 1 miliarda dolarów, skontaktowali się z nim różni prezesi w celu uzyskania dalszych informacji..

Oczekuje się, że cena Bitcoin osiągnie te poziomy

Cena bitcoinów ma obecnie pozytywną dynamikę wymaganą, aby przekroczyć barierę oporu 37200 USD i przełamać psychologiczny poziom 38000 USD.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner