Hodl lub Trade XRP: co jest lepsze?

 W ciągu ostatnich ośmiu miesięcy musieliśmy walczyć z niedźwiedziami, ale to nie był pierwszy raz. Historia miała coś dla nas. Coś podobnego wydarzyło się na rynku kryptowalut pod koniec 2013 r. W grudniu 2013 r. Osiągnął rekordowy poziom drukowania wynoszący 1250 USD. Wkrótce potem rynek spadł o 90 procent, rejestrując dołki w wysokości 100 USD, zanim się ustabilizował. Wówczas spadek ceny bitcoinów wyniósł ponad 90%. Jak więc widać, na naszych oczach pojawia się duplikacja, zwłaszcza gdy umieścisz XRP na zdjęciu. Chociaż jest to jedna z najlepszych monet na rynku kryptowalut, przy obecnych cenach spot XRP spadł o 93 procent i jest jednym z „najgorszych” wyników, jak mówią eksperci.

Bez wątpienia w tych okolicznościach na różnych forach pytano mnie, co według mnie jest najlepszym sposobem na zarabianie pieniędzy w tych trudnych i niedźwiedzich chwilach. Czy możemy handluj lub trzymaj XRP pytali, ale jak zawsze wejdziemy między linie i udzielimy ostatecznych odpowiedzi opartych na faktach. Aby uprościć, przedestylujemy i zobaczymy, jakie są zalety i wady każdej strategii i co możesz zrobić, aby pokonać te nienasycone niedźwiedzie.

Handlowy:

Ogólnie rzecz biorąc, handel polega na zyskach i istnieją trzy główne kategorie handlu, w większości zdefiniowane przez styl handlu:

– Handel dzienny (gdzie transakcje odbywają się od jednej godziny do dnia)

– Handel krótkoterminowy (gdy transakcje są zawierane w ciągu jednego tygodnia)

– Handel swing lub swing (dla handlowców cierpliwych posiadających transakcje przez kilka miesięcy)

W taki czy inny sposób ćwiczyliśmy jeden lub inny rodzaj wspomnianych powyżej strategii handlowych. Dziesięć lat temu, kiedy byłem początkującym, eksperymentowałem z day tradingiem. Pociągał mnie urok szybkich zysków. Jednak szybko się zdecydowałem, że daytrading nie jest odpowiedni dla tych, którzy chcą wolności. W rzeczywistości jest to dość trudne, ponieważ przez cały dzień musiałeś siedzieć przy komputerze. Podczas gdy ukończyłem studia i korzystałem z kilku wskaźników technicznych inicjujących transakcje w oparciu o sygnały kupna i sprzedaży, obserwowanie wykresu przez cały dzień było po prostu żmudną pracą. Tak, były zlecenia z limitem, z których korzystałem, ale trzeba przyznać, że te limity kupna lub sprzedaży nie są w żaden sposób gwarantowane. Ceny mogą osiągnąć naszą ustaloną wartość, a później spaść, co oznacza, że ​​nie osiągnęliśmy zysków i przez większość czasu odnosiliśmy straty.

Ograniczeniem jest wysoka zmienność panująca na rynku, która sprawia, że ​​stop loss jest niewiarygodny i nie jest czymś w rodzaju gwarancji. Nadmiernie, od czasu do czasu zarabiałem pieniądze, ale były to niezbędne doświadczenia, które ułatwiły mi naukę.

PRZECZYTAJ Ripple pokonuje Bitcoin ze wzrostem o 16 000% w tym roku

Niemniej jednak, nadal obserwowanie transakcji i ręczne otwieranie i zamykanie zleceń to najbezpieczniejsza droga do rentowności. Muszę jednak powiedzieć, że wkrótce porzuciłem day trading, ponieważ spójrzmy prawdzie w oczy. Zyski są niskie i tak, nie możesz skutecznie zarządzać chciwością.

Po handlu dziennym próbowałem handlu krótkoterminowego i grałem na rynku w ten sposób przez około rok. Doświadczenie zdobyte dzięki temu stylowi handlowania było co najmniej ostateczne. Fajną rzeczą w tym czasie handlu jest czas wykresów, który został skrócony, a co więcej, zyski wzrosły. Nie powstrzymało mnie to od szturchańca i później zdecydowałem się na swing trading. To naprawdę łatwe, a wszystko, co musisz zrobić, to dokonać zakupu, gdy na rynku pojawiają się znaczące korekty, a egzekucje mają miejsce dopiero po kilku miesiącach lub gdy cele zostały osiągnięte. Jedyną strategią, która poprawia zwrot z inwestycji w obrót wahadłowy, jest strategia kup i trzymaj.

Kup i trzymaj:

Wraz z tymi działaniami handlowymi przeznaczyłem część mojego portfela na strategię kup i trzymaj. Ta strategia handlowa jest dość prosta i taka, jaka jest. Wszystko, co musisz kupić, to niskie ceny i uczciwa wycena. I nie przeszkadzało mi czekanie, ponieważ czasami, aby dostać się tanio, musiałem czekać kilka miesięcy, często od 3 do 4 miesięcy.


Możesz kupić dowolną ilość za jedną cenę lub możesz wybrać strategię zakupu. Mówiąc dokładniej, pieniądze są podzielone na trzy równe części, przy czym pozycje kupna są otwierane na ważnych poziomach wsparcia rozłożonych na trzy poziomy. Ten styl handlu jest lepiej znany jako laddering. Po zwiększeniu długich pozycji strategia kup i trzymaj wymaga odczekania od 6 miesięcy do kilku lat, aż uzyskasz pożądany zysk. 

Warren Buffett jest jednym z wielu inwestorów posiadających miliony dolarów za pośrednictwem domeny kup i trzyma strategię. Warren starał się kupować tanie akcje, zwykle po krachach na rynku, po których czekał latami, aby je sprzedać.

Wnioski:

Po przeanalizowaniu naszych własnych strategii handlowych w ciągu ostatnich dziesięciu lat doszliśmy do następujących wniosków:

– nigdy nie inwestuj więcej, niż pozwalasz sobie na stratę.

– Przed zakupem zawsze staraj się wejść tanio. Zidentyfikuj te dołki, krytycznie patrząc na wykresy.

– Strategia Kup i trzymaj często zapewnia najwyższy zwrot z inwestycji

– Statystyki wspierają strategię Kupuj i trzymaj i ponad 90 procent czasu, w którym traderzy osiągali zyski.

PRZECZYTAJ Mass Adoption Need Bridges To Banks – David Schwartz z Ripple

– Wybierz strategię handlową, która najlepiej pasuje do Twojej osobowości

– Handel podczas bessy jest trudny dla początkujących, często doświadczeni handlowcy przynoszą zyski.

– Handel dzienny to zadanie, a zwrot z inwestycji jest niski

Opierając się na naszych odliczeniach, mamy pewność, że obecne warunki rynkowe nie są sprzyjające dla początkujących. Uczący się lepiej wskoczyliby i przećwiczyli, gdy rynek utknął w pewnym zakresie lub gdy kupujący grasują

Kiedy mówię, że najlepsza strategia to taka, która pasuje do twojej osobowości, mam na myśli to, że niespokojny młodzieniec prawdopodobnie pomyśli, że kup i trzymaj to niewłaściwa strategia dla niego. Ale jeśli nie wypróbował tego stylu inwestowania, nie może wiedzieć, czy mu odpowiada kup i trzymaj. Ogólnie rzecz biorąc, młodzi ludzie chcą szybkich pieniędzy i chcą handlować, a nie kupować i trzymać. Ostatecznie liczy się większy zwrot z inwestycji, a ten ogromny zysk można osiągnąć tylko na XRP poprzez kupowanie i trzymanie.

Więc kup i trzymaj i ograniczaj go z dużą cierpliwością. W końcu czas pokazał, że bessy nie mogą trwać wiecznie. Rynek kryptowalut ma cykle, jak każdy rynek kapitałowy. Po cyklu niedźwiedzia następuje okres akumulacji, a następnie cykl byka. Co zachęcające, XRP Fundamentals uległy poprawie w 2018 r. W tym roku Xrapid został przetestowany i kilka instytucji finansowych korzysta z XRP w swoich rozwiązaniach do płatności transgranicznych.

Co prawda wolumen tych transferów jest dość niski, ale nie zapominajmy, że wynika on z SBI i według CEO Ripple, Brada Garlinghouse’a, do końca 2018 roku niektóre banki przyjmą XRP. Niska cena XRP w tym momencie wynika z bańki, która doprowadziła do powstania rynku kryptowalut pod koniec 2017 r. I na początku 2018 r. W związku z tym ten spadek cen nie ma nic wspólnego z podstawowymi danymi XRP.

Z biegiem czasu wykazano, że XRP jest solidnym produktem, a wraz z rosnącą popularnością bez wątpienia ceny wzrosną o cal. Takie spadki cen miały miejsce na innych rynkach kapitałowych i kilkakrotnie w sferze kryptowalut oraz w tych trudnych czasach rynki kapitałowe odżyły. Musisz mieć wystarczająco dużo cierpliwości, jeśli chcesz zostać Warren Buffet na Crypto Market. Dawny ATH z 3,6 USD zostanie osiągnięty i rozbity w najbliższej przyszłości lub daleko.                                                           

HODL XRP!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map