Internet wartości: podstawy i korzyści

Wynalazek internetu zmienił świat w globalną wioskę. Każda informacja w mgnieniu oka przenosi się na cały świat. Od początku XXI wieku w dziedzinie informatyki i technologii dokonuje się wiele zmian. Technologia Blockchain to najnowsza forma technologii, która rewolucjonizuje firmy na całym świecie. Dzięki pozytywnym efektom tej technologii świat jest świadkiem cyfryzacji w prawie wszystkich dziedzinach życia. W szczególności cyfryzacja pieniądza przyniosła bezprecedensową zmianę na tej planecie. Oznacza to, że informacje finansowe są przesyłane na całym świecie w ciągu kilku sekund. Wprowadzono wiele platform cyfrowych, dzięki którym transakcje transgraniczne są bezpieczniejsze, łatwiejsze i szybsze niż w przeszłości.

Co to jest Internet wartości?

Internet wartościowy

Źródło: bankinnovation.net

„Internet wartości” to rodzaj obiektu, za pośrednictwem którego transakcje transgraniczne odbywają się szybko w taki sam sposób, jak przesyłane są słowa, obrazy i filmy. Wcześniej rozliczenie transakcji cyfrowych na całym świecie trwało kilka tygodni. Nawet osiedlenie się w najbardziej rozwiniętych krajach, takich jak Ameryka i Anglia, zajęło prawie 3-5 dni. W tym miejscu należy również wspomnieć, że transakcje w tamtych czasach miały procent błędów 5 i kosztowały 42 USD. Obecnie przy pomocy platform cyfrowych, takich jak Marszczyć, transakcje te odbywają się w zaledwie 3 sekundy bez większych kosztów i prawie bez szans na błąd.

Innymi słowy, możemy powiedzieć, że „Internet wartości”Pomaga w wymianie wszelkich aktywów, które mają dla kogoś wartość. Oznacza to, że pomaga w wymianie akcji, głosów, papierów wartościowych, muzyki, odkryć naukowych i własności intelektualnej. Za wymianę wszystkich tych aktywów stoi technologia Blockchain. Dzieje się tak, ponieważ wyeliminował rolę stron trzecich lub pośredników w przeprowadzaniu tych wymian. Za pomocą technologii blockchain wszystkie aktywa są wymieniane bezpośrednio między nadawcą a odbiorcą. Zarówno nadawca, jak i odbiorca znają rzeczywistość transakcji i jej status dzięki procesowi.

PRZECZYTAJ Raport Ripple za II kwartał ujawnia, że ​​XRP jest wymieniony na ponad 130 giełdach kryptograficznych na całym świecie

Ripple znajduje się na szczycie listy platform, które przetwarzają transakcje transgraniczne w ciągu kilku sekund. Platforma realizuje transakcje w bezpieczny, niezawodny i natychmiastowy sposób, bez konieczności korzystania z osób trzecich. Zminimalizowało to koszty. Eksperci mają nadzieję, że w niedalekiej przyszłości wartość ta będzie się zmieniać na całym świecie, tak jak docierają informacje. Najnowsza technologia stosowana przez Ripple okazała się bardzo pomocna w opracowywaniu wielu innych aplikacji ułatwiających różne dziedziny życia, w tym opiekę zdrowotną. Na przykład Nasdaq jest jedną z aplikacji opracowanych przy pomocy technologii blockchain. Ta aplikacja jest używana przez firmy na całym świecie do zarządzania swoimi udziałami.

Najważniejsze korzyści z Internetu wartości

Z każdym mijającym dniem, kryptowaluty zyskują popularność na całym świecie. Wiele osób wydaje się być zainteresowanych tymi walutami, aby zmaksymalizować swoje aktywa. Internet wartości okazuje się dla nas bardzo korzystny, ponieważ pomaga pieniądzom podróżować, podobnie jak informacje, po całym świecie, zmniejszając w ten sposób koszt i czas transakcji. Mając to wszystko na uwadze, możemy wskazać najważniejsze zalety „Internetu wartości”.

1-Zminimalizowany czas transakcji

Pierwszą i najważniejszą zaletą „Internetu wartości” jest to, że pomógł nam zminimalizować czas transakcji w tym cyfrowym świecie. Globalne transakcje, których ukończenie zajęło dwa tygodnie, są teraz przetwarzane w ciągu kilku sekund. Tutaj ponownie Ripple jest najszybciej rozwijającą się siecią, ponieważ skrócił czas transakcji do zaledwie trzech sekund. Dlatego wiele firm na całym świecie nawiązuje współpracę z Ripple w celu przetwarzania transakcji transgranicznych.

PRZECZYTAJ Ripple zatrudnia starszego inżyniera ds. Bezpieczeństwa informacji do wdrażania dodatkowych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa IT

Efektywność kosztowa

Opłacalność to druga co do wielkości korzyść z „Internetu wartości”. Eliminując rolę strony trzeciej lub pośrednika, zminimalizował koszty transakcji w przypadku transakcji transgranicznych. Ta efektywność kosztowa przyciągnęła wiele banków, instytucji finansowych i firm przekazujących pieniądze do przyjęcia technologii blockchain w celu zminimalizowania kosztów transakcji bez możliwości wystąpienia błędu.

3-Bezpieczeństwo

„Internet wartości” zapewnił również duże bezpieczeństwo przesyłania pieniędzy na całym świecie. Tylko nadawca i odbiorca znają wartość transakcji i jej status. Nadawca i odbiorca mają własne klucze prywatne, aby zapewnić bezpieczeństwo tych transakcji. Ponadto, technologia blockchain korzysta również z sieci P2P, która eliminuje ryzyko wycieku informacji.

Podsumowując, możemy z łatwością powiedzieć, że „Internet wartości”Okazuje się bardzo korzystny w naszym codziennym użytkowaniu. Codziennie odbywa się wiele różnych transakcji. Prawie wszystkie te transakcje są rejestrowane w zdecentralizowanej księdze, która jest zabezpieczona za pomocą specjalnych kluczy. Okazuje się również bardzo korzystny przy opracowywaniu różnych aplikacji opartych na łańcuchu bloków, które mają być używane w różnych dziedzinach na całym świecie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner