Ripple VS Stellar Lumens: co udostępniają i czym się różnią

Stellar Lumens (XLM) i Ripple’s (XRP) to dwa zasoby cyfrowe, które mają wspólne tło, ponieważ oba zostały stworzone przez tę samą osobę – Jeda McCaleba. Prowadzi to do kilku oczywistych podobieństw. 

Jednak te dwie kryptowaluty mają również fundamentalne różnice, o których opinia publiczna powinna wiedzieć. Do 2013 roku amerykański programista McCaleb był członkiem obsługującym i CTO firmy Ripple Company. W 2014 roku założył Stellar wraz z Joyce Kim, aby ułatwić łatwą i tanią wymianę zasobów cyfrowych. 

Stellar VS Ripple w skrócie

Gwiezdny

Plik Gwiezdna sieć jest oprogramowaniem open source, które działa na licencji Apache. Użytkownicy mogą integrować się z bezpłatną siecią za pośrednictwem interfejsów API dostępnych na jej stronie internetowej. W idealnym przypadku sieć Stellar jest szybsza, a zamknięcie transakcji zajmuje od 2 do 5 sekund. Działa na zasadzie konsensusu, który rozwiązuje problemy poprzez osiągnięcie konsensusu w sieci. Co ważne, Stellar skupia się na osobach jako bazie użytkowników.

Przeczytaj także: Najlepsze portfele Stellar i prognozy cenowe Stellar XLM w latach 2021-2025

Marszczyć

Plik Sieć Ripple jest ukierunkowany na branże finansowe jako bazę użytkowników. Sieć ma na celu zaangażowanie regulatorów, banków centralnych i skarbowych z różnych krajów na całym świecie. Sieć Ripple jest bardziej scentralizowana niż Stellar.

Przeczytaj także: Najlepsze portfele Ripple w 2021 roku

Ripple VS Stellar Podobieństwa

Po pierwsze, zarówno monety XRP, jak i XLM działają w podobny sposób w oparciu o ich mechanizm przetwarzania płatności i zaangażowane aktywa natywne. Jednak każda kryptowaluta ma swoje odrębne właściwości, które oddzielają jedną od drugiej. XRP koncentruje się na globalnym transferze pieniędzy opartym na blockchain, co sprawia, że ​​działa bardziej jak Western Union, Moneygram i inne, które przekazują walutę fiducjarną na całym świecie. Obie kryptowaluty mają podobny cel, jakim jest połączenie globalnego sektora bankowego, aby uczynić go bardziej wydajnym. 

Wiele osób uważa, że ​​ze względu na wspólne tło Stellar XLM był rozwidleniem XRP firmy Ripple i dlatego działa tak samo pod każdym względem. Jest to mylące, ponieważ każda kryptowaluta działa na odrębnym kodzie. Chociaż pochodzi z Ripple, Stellar opracował własny kod po uruchomieniu, który oddziela go od XRP. Oba aktywa cyfrowe dogodnie wygięły swoje nisze w branży przekazów pieniężnych, a Ripple ułatwia przelewy fiducjarne między instytucjami finansowymi. Z drugiej strony Stellar działa jako środek do przenoszenia zasobów cyfrowych między indywidualnymi użytkownikami.

Różnice operacyjne między Ripple a Stellar

Ripple został zaprojektowany jako sieć nastawiona na zysk, która przeprowadza przelewy walutowe. Cyfrowa moneta XRP to magazyn wartości, który użytkownicy mogą wykorzystać do ułatwienia płatności. Jest to trzecia co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, którą utrzymuje od dłuższego czasu.

Ripple koncentruje się na łączeniu banków, firm, giełd i innych platform płatniczych za pośrednictwem swojej sieci RippleNet. Sieć ma obecnie więcej niż 100 banków pod pasem. Niektóre z instytucji, które już są na liście, to Bank of America.

Z kolei Stellar, świadcząc usługi płatnicze, działa w ramach Stellar Development Foundation, organizacji non-profit. Stellar Lumen (XLM) ma rozszerzenie kapitalizacja rynkowa ponad 4,2 miliarda dolarów, co czyni ją dziewiątą co do wielkości kryptowalutą.

Podczas gdy Ripple jest orędownikiem ambitnej sprawy, Stellar podejmuje bezinteresowne posunięcie, którego celem jest wzmocnienie pozycji użytkowników w krajach nierozwiniętych. Jest skierowany do społeczności, które nie mają dostępu do usług bankowych i nie mają dostępu do usług przekazów pieniężnych. To z kolei poprawia włączenie finansowe i pomaga ostatecznie w walce z ubóstwem.

Obecnie Stellar współpracuje z partnerami na Filipinach iw Europie, starając się wspierać swoje solidne cele. Fundacja planuje w najbliższej przyszłości rozszerzyć swoje usługi na kontynent afrykański. Kod sieciowy typu open source jest otwarty dla każdego i może go modyfikować lub rozpowszechniać.

Ponadto kultura firmowa obu firm jest inna. Społeczność Ripple zatrudnia prawie 200 pracowników, podczas gdy Stellar jest konserwatywny i współpracuje z około 20 lub 30 profesjonalistami. Podczas gdy pracownicy Ripple martwią się marketingiem, Stellar korzysta z zewnętrznych programistów. Te różnice operacyjne znacznie oddzielają te dwie kryptowaluty.

Różnice techniczne

Oprócz różnic operacyjnych obie XLM i XRP mają również różnice techniczne. Na przykład Ripple wykorzystuje konsensus dotyczący weryfikacji poprawności z niezależną siecią serwerów, która weryfikuje transakcje. Z drugiej strony, Stellar, równie moneta niemożliwa do wydobycia, jest bardziej zdecentralizowana niż Ripple. 

Poniższa tabela podsumowuje:

Marszczyć Gwiezdny
Skalowalność Wysoce skalowalne Wysoce skalowalne
Koszt transakcji Bardzo niski Bardzo niski
Szybkość transakcji Bardzo szybki Bardzo szybki
Przypadek użycia Instytucje finansowe  Społeczności / jednostki
Filantropia Służ akcjonariuszom Koniec z ubóstwem na świecie
Typ encji Zorientowany na zysk Niedochodowy
Wizja korporacyjna Scentralizowana kontrola Kontrola rozproszona

Dzięki kulminacji różnic operacyjnych, technicznych i protokołów obie platformy pracują nad przyjęciem technologii blockchain i innowacji. Zarówno Stellar XLM, jak i XRP Ripple mają na celu rozwiązywanie rzeczywistych problemów i wnoszenie wkładu w społeczność kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner