RIPPLE Vs. SZYBKI

Data publikacji: 20 grudnia 2017 r. – Ostatnia aktualizacja: 03 marca 2018 r

Taki artykuł był potrzebny! Dlaczego? Ponieważ obie firmy są bezpośrednimi konkurentami w tym samym segmencie rynku. Stara firma dominująca na rynku transferów transgranicznych i nowa rewolucyjna firma technologiczna, która chce przejąć część tego ogromnego rynku transferów transgranicznych.

Marszczyć

Firma Ripple jest twórcą i deweloperem Protokół płatności Ripple i sieć wymiany. Pierwotnie nazwana Opencoin i przemianowana na Ripple Labs do 2015 roku, firma została założona w 2012 roku i ma siedzibę w San Francisco w Kalifornii..

Jego twórcami są: Ryan Fugger, Jed McCaleb i Chris Larsen.

Ripple to firma finansowana ze środków prywatnych. Zamknęła pięć rund finansowania, w tym dwie rundy finansowania aniołów, jedną rundę finansowania zalążkowego, jedną rundę A i jedną rundę B..

Data

Finansowanie

rodzaj

Inwestor

Ilość

(mln $)

kwiecień 2013

Anioł

Andreessen Horowitz, FF Angel LLC, Partnerzy Lightspeed VenturePantera Capital,  Vast Ventures, fundusz możliwości Bitcoin

2.5

maj 2013

Anioł

Google VenturesIDG Capital Partners

3.0

listopad 2013

Nasionko

Core Innovation Capital, Venture51, Camp One Ventures, IDG Capital Partners

3.5

Maj 2015

Seria A

IDG Capital Partners,  Technologia SeagateAME Cloud Ventures, ChinaRock Capital Management, China Growth Capital, Wicklow Capital, Bitcoin Opportunity Corp, Core Innovation Capital, Route 66 Ventures, RRE Ventures, Vast Ventures, Venture 51

28

Październik 2015

Seria A

Santander Inno Ventures

4

Wrzesień 2016 r Seria B. Standard CharteredAccentureSCB Digital VenturesSBI HoldingsSantander InnoVenturesGrupa CMETechnologia Seagate 55

Marszczyć zapewnia jedno bezproblemowe doświadczenie do wysyłania pieniędzy na całym świecie przy użyciu potęgi blockchain. Dołączając do rosnącej, globalnej sieci Ripple, instytucje finansowe mogą przetwarzać płatności swoich klientów w dowolnym miejscu na świecie natychmiast, niezawodnie i efektywnie kosztowo. Banki i dostawcy usług płatniczych mogą korzystać z cyfrowego zasobu XRP, aby jeszcze bardziej obniżyć koszty i uzyskać dostęp do nowych rynków.

Z biurami w San Francisco, Nowym Jorku, Londynie, Sydney, Indiach, Singapurze i Luksemburgu, Ripple ma ponad 100 klientów na całym świecie. Obecnie zatrudnia około 200 pracowników.

co to jest ripple

Latem tego roku Ripple stworzył trzy specjalistyczne narzędzia: xCurrent, xRapid, XVia. Każde z trzech narzędzi służących do adresowania określonego segmentu rynku transferowego. XCurrent to aplikacja na żądanie, która wykorzystuje banki do przetwarzania płatności klientów. XVia to narzędzie, za pomocą którego łączą się firmy RippleNet do wysyłania płatności.

XRapid to instrument, za pomocą którego można zaoferować zainteresowanym płynność XRP. W październiku tego roku firma Ripple ogłosiła: „Cuallix stał się pierwszym na świecie rozwiązaniem xRapid-Ripple, które wykorzystuje XRP jako narzędzie zapewniające płynność w celu obniżenia kosztów wysyłania płatności zagranicznych z USA do Meksyku”. Oznacza to, że wkrótce XRP będzie używany w przelewach transgranicznych.

PRZECZYTAJ Coinbase Dyskutuje o przejęciu firmy wynajmującej finansowanej przez Ripple Omni

<< Program Ripple Net Accelerator jest przeznaczony do przydzielania do 300 milionów dolarów na stworzenie zachęt do przyspieszenia adopcji. Nie różni się od początków Visa. Z grubsza chodzi o to, że „zapłacimy Panu Bankowi lub Pani Bank za przyspieszenie korzystania z tego programu. Zapłacimy Ci w XRP. „Jeśli nie chcą XRP, mają możliwość skorzystania z dolarów amerykańskich. >>

Oto odpowiedź udzielona przez Brad Garlinghouse, dyrektor generalny Ripple reporterowi, który zapytał go, jak przekonać banki do używania waluty XRP w płatnościach transgranicznych.

28 listopada 2017 r. O godz CoinDesk’s konsensus: Inwestuj w Nowym Jorku, założyciel TechCrunch, Michael Arrington, ujawnił, że zebrał 100 milionów dolarów na fundusz hedgingowy, który będzie kupować i przechowywać zaszyfrowane aktywa, inwestując w sprzedaż tokenów oraz udziały i długi.

Uruchomiony w ramach nowego podmiotu o nazwie Arrington XRP Capital, fundusz będzie pierwszym, który będzie wymagać od wszystkich komandytariuszy (LP) inwestowania w XRP, szyfrowanie, które obsługuje oprogramowanie RippleNet firmy RippleNet. Fundusz będzie również wykorzystywać XRP do wszystkich wypłat i opłat.

Dzięki swojej technologii Ripple zrewolucjonizował transgraniczne przekazy pieniężne. Dzięki technologii blockchain i XRP koszt przelewów transgranicznych spadł o 60%. Najważniejszym aspektem jest również skrócenie czasu, jaki zajmował przelew. Obecnie za pośrednictwem SWIFT i przestarzałej sieci banków korespondentów przelew zagraniczny trwa od 3 do 5 dni. Dzięki technologii Ripple i XRP transgraniczne przelewy pieniężne zostaną zrealizowane w ciągu 4 sekund.

SZYBKI

Global Interbank Financial Telecommunication Company (SWIFT) z siedzibą w La Hulpe w Belgii została założona w 1973 r. Zajmuje się przesyłaniem komunikatów finansowych za pośrednictwem międzynarodowej sieci SWIFTNet..

Komunikaty finansowe służą do ułatwiania transgranicznych przelewów pieniężnych. Obecnie firma zatrudnia około 2000 pracowników.

SWIFT przesyła komunikaty finansowe, ale nie prowadzi rachunków dla swoich członków i nie przeprowadza żadnych form rozliczeń ani rozrachunków.

SWIFT nie ułatwia transferu środków: raczej wysyła zlecenia płatnicze, który musi zostać uregulowany do rachunki korespondentów jakie instytucje mają ze sobą. Każda instytucja finansowa, aby wymieniać transakcje bankowe, musi mieć stosunki bankowe poprzez bycie bankiem lub stowarzyszenie się z jednym (lub kilkoma), aby móc cieszyć się tymi szczególnymi cechami biznesowymi.

protokół płatności ripple

SWIFT stał się branżowym standardem w zakresie składni komunikatów finansowych. Większość międzynarodowych komunikatów międzybankowych korzysta z sieci SWIFT. SWIFT zarządza obecnie usługą przesyłania wiadomości o wartości 150 bilionów dolarów.

W 2016 r. Dokonano kradzieży 81 milionów USD z domeny Bangladesz bank centralny za pośrednictwem swojego konta w Nowym Jorku Bank Rezerw Federalnych został wyśledzony do haker penetracja SWIFT Dostęp do sojuszu oprogramowanie, zgodnie z raportem New York Times. Nie była to pierwsza taka próba, przyznało towarzystwo, i bezpieczeństwo systemu transferowego było odpowiednio badane.

PRZECZYTAJ Ripple’s Xpring inwestuje 2,2 mln USD w firmie zajmującej się cyberbezpieczeństwem biometrycznym

Wkrótce po doniesieniach banku centralnego Bangladeszu o kradzieży zgłoszono drugi, najwyraźniej powiązany atak na bank komercyjny w Wietnamie. Oba ataki dotyczyły złośliwe oprogramowanie napisane zarówno w celu wydawania nieautoryzowanych wiadomości SWIFT, jak i ukrywania, że ​​wiadomości zostały wysłane.

W odpowiedzi na wyzwanie postawione przez Ripple, SWIFT uruchomił swój Global Payments Innovation Initiative (GPII). Korzystając z obecnego systemu przesyłania wiadomości SWIFT i korespondencji bankowej, która jest podstawą starych płatności transgranicznych, GPII jest zasadniczo zbiorem zasad, które zobowiązują banki do bardziej racjonalnego zachowania w płatnościach transgranicznych, wspieranych przez śledzenie płatności i danych w celu monitorować ich zgodność z nowymi przepisami. Jednak, jak zobaczysz we wnioskach tego artykułu, GPII nie jest prawdziwym konkurentem dla Ripple. GDPII pozostaje ulepszoną usługą przesyłania wiadomości, a Ripple ma technologię blockchain.

Wnioski.

Obecnie świat wysyła ponad 150 bilionów dolarów za granice. SWIFT prawie w całości zarządza tymi kwotami za pośrednictwem swojej usługi przesyłania wiadomości finansowych. Poniżej możesz zobaczyć porównanie między RIPPLE i GDPII.

PKB1

Widzę wielu entuzjastów na różnych stronach internetowych, które już widzą, że Ripple zarządza tymi kolosalnymi sumami. Mówię, że jesteśmy bardziej realistyczni. Droga, którą przechodzi Ripple, nie jest łatwa. Tyle samo mówię: jeśli Ripple zdoła zarządzać co najmniej 2% z nich w ciągu pierwszych 5 lat, będzie bardzo dobrze.

Zespół 200 pracowników w Ripple jest bardzo wydajny. Gdyby nie miał wydajnego zespołu, Ripple nie byłby na tym końcowym etapie rozwoju. Dowodzi tego fakt, że Ripple przekonał ponad 100 banków do przetestowania swojej technologii. Będzie bitwa między tradycjonalizmem a nową technologią blockchain. Wojna o podbój tego ogromnego rynku będzie ciężka i potrwa latami. Bez wątpienia technologia blockchain zostanie narzucona. Ripple i XRP powoli, ale z pewnością zdobędzie część tego ogromnego transgranicznego rynku transferowego.

Myślę, że rok 2018 będzie ważnym rokiem dla rozwoju i wykorzystania XRP jako waluty buforowej w płatnościach transgranicznych. W tym czasie piszę ten artykuł, XRP / USD wynosi 0,70 USD. Wszyscy pytają, kiedy mamy nowy skok w cenie XRP? Wkrótce zostaną ogłoszone nowe partnerstwa z bankami. Według najnowszych informacji XRP będzie przedmiotem obrotu na Coinbase. Ale bez wątpienia wiadomość, która przeniesie Cena XRP do 3-5 USD będzie wykorzystanie XRP w płatnościach transgranicznych. Do tego czasu TRZYMAJ!

„Nie sądzę, żebyś mógł sprawić, by koń i buggy nadążały za samochodem wyścigowym”

(Brad Garlinghouse, dyrektor generalny Ripple)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner