Changelly VS Coinbase: Najlepsze porównanie wymiany kryptowalut

Obecnie w Internecie istnieją setki różnych giełd kryptowalut, ale większość z nich należy do jednego z dwóch rodzajów giełd: natychmiastowej, nieupoważnionej lub tradycyjnej, depozytowej. Przykładem pierwszej jest Changelly, do drugiej Coinbase. W tym artykule zrobimy Changelly vs Coinbase porównanie, abyś mógł zdecydować, który z nich jest dla Ciebie wygodniejszy.

Co to jest Changelly?

changelly vs coinbase

Changelly istnieje od 2015 roku i jest jedną z najpopularniejszych nieupoważnionych giełd kryptowalut, wraz z Shapeshift i CoinSwitch. Ten rodzaj wymiany nie przechowuje tokenów kryptograficznych użytkownika. Użytkownicy muszą korzystać z portfeli dostarczonych, których będą używać do swoich transakcji. Ponieważ nie posiadają kryptowaluty, giełdy niezwiązane z powiernictwem są mniej atrakcyjnym celem dla potencjalnych hakerów. Oferują również prostsze UIS i brakuje im zaawansowanych opcji handlowych, których zwykle szukają bardziej doświadczeni handlowcy. Niektóre giełdy niezwiązane z powiernictwem nie wymagają od użytkownika tworzenia konta, co umożliwia anonimowy handel.

Jest bezpieczny dla Changelly?

W przeszłości zhakowano giełdy kryptowalut, a kryptowaluta użytkownika warta miliony dolarów została skradziona. Ale skradzione tokeny były przechowywane w portfelach udostępnianych na giełdzie. Ponieważ Changelly nie przechowuje żadnych tokenów, hakerzy są znacznie mniej skłonni do włamania się do niego. Tak więc samo Changelly jest bezpieczne, a ostatecznie bezpieczeństwo portfela zależy całkowicie od każdego użytkownika.

A co z opłatami?

Opłaty za Changelly są bardzo proste i łatwe do zrozumienia. Używają stałej opłaty w wysokości 0,25% dla wszystkich transakcji.

Główne zalety Changelly to prosty interfejs użytkownika, łatwy do zrozumienia system opłat, szybkość i to, że wymagają one niewielkiej ilości danych osobowych od użytkowników. W rzeczywistości użytkownicy muszą jedynie podać adres e-mail. To plus dla osób preferujących anonimowość. Aby uzyskać bardziej szczegółową recenzję Changelly, wraz z innymi wymianami niezwiązanymi z opieką, możesz zapoznać się z moim artykułem na temat alternatyw Shapeshift.

Co to jest Coinbase?

co to jest baza monet

Coinbase została założona w 2012 roku i jest usługą wymiany kryptowalut z siedzibą w San Francisco. Jest to jedna z najbardziej znanych giełd powierniczych kryptowalut na świecie. Podobnie jak w przypadku wszystkich giełd powierniczych, Coinbase zapewnia portfele kryptograficzne wszystkim swoim użytkownikom, a wszystkie kupione lub wymieniane tokeny są przechowywane w tych portfelach, dopóki użytkownik nie prześle ich do własnych portfeli osobistych. Ten rodzaj wymiany może z łatwością pomieścić tokeny użytkowników warte miliony dolarów, dlatego są one celem hakerów. Kilka miesięcy temu Coinbase poinformowało, że byli celem hakerów w czerwcu ubiegłego roku, ale zespół bezpieczeństwa zablokował próbę bez kradzieży kryptowalut.

Wiele giełd powierniczych, takich jak Bittrex czy Poloniex, ma dość złożone interfejsy użytkownika z zaawansowanymi opcjami handlowymi, z których korzystają zaawansowani użytkownicy. Tak nie jest w przypadku Coinbase, ponieważ ich interfejs użytkownika jest prostszy (choć nie tak prosty, jak w przypadku braku nadzoru) i nie oferuje zaawansowanych narzędzi.

Coinbase jest powszechnie uważane za przyjazną dla początkujących giełdę kryptowalut.

Czy Coinbase jest bezpieczne?

Mimo że Coinbase jest kuszącym celem hakerów, nie doświadczyli jeszcze żadnych znaczących włamań. Wdrożyli kilka ważnych środków bezpieczeństwa. Po pierwsze, większość środków jest przechowywana w zaszyfrowanych portfelach offline, a te portfele są rozmieszczone w kilku różnych miejscach. W celu zwiększenia bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą korzystać z uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA). Prawie każda recenzja Coinbase, którą znajdziesz, będzie dobrze mówić o ich bezpieczeństwie.

Opłaty w Coinbase

Wszystkie zakupy i sprzedaż kryptowalut wymagają uiszczenia opłaty. Jest to normalne przy każdej wymianie. Jednak ustalenie wysokości opłaty za transakcję na Coinbase może być nieco mylące dla początkujących. W przeciwieństwie do Changelly, która używa stałego procentu, opłaty Coinbase różnią się w zależności od ilości kupowanych kryptowalut i metody płatności.

Na przykład, jeśli kupujesz Bitcoin o wartości 100 USD i płacisz z konta bankowego w USA, opłata wyniesie 2,99 USD. Ale jeśli płacisz kartą kredytową, opłata wyniosłaby 3,99 USD. Trzeba się do tego przyzwyczaić.

Teraz, gdy poznaliśmy naszych dwóch rywali w tym porównaniu, zobaczmy, jak idą łeb w łeb w różnych obszarach i sprawdźmy, gdzie są podobni, a gdzie się różnią.

Changelly VS Coinbase: Head-to-Head

Rodzaj wymiany

Coinbase jest zabezpieczone. Changelly nie jest pozbawiony wolności. Giełdy niezwiązane z powiernictwem mają tę zaletę, że posiadają portfel, ponieważ wykorzystujesz swoje osobiste portfele do handlu. Giełdy powiernicze podają adresy portfeli dla użytkowników, ale użytkownicy nie otrzymują kluczy prywatnych swojego portfela, co oznacza, że ​​nie mają pełnego prawa własności.

Giełdy niezwiązane z powiernictwem mają również niewielką zaletę w zakresie bezpieczeństwa, ponieważ są mniej atrakcyjne dla hakerów, ponieważ nie przechowują tokenów.

Jeśli istnieje jedna korzyść dla giełd powierniczych, byłaby to wygoda. Dzięki tym giełdom wszystkie portfele kryptowalut znajdują się w jednym miejscu. Jeśli inwestujesz w wiele różnych tokenów, tworzenie osobistych portfeli dla każdego z nich może być zniechęcające.

Wybór zwycięzcy w tej rundzie nie jest łatwy. Niektórzy użytkownicy wolą wygodę, podczas gdy posiadanie portfela jest ważniejsze dla innych.

Bezpieczeństwo

Coinbase może być bardziej atrakcyjne dla hakerów, ale udało im się zapewnić bezpieczeństwo. Dzięki pamięci w trybie offline, szyfrowaniu i obowiązkowej 2FA, a także innym środkom i protokołom bezpieczeństwa, nie doświadczyli jeszcze włamań ani poważnych kradzieży.

Obie wymiany są bezpieczne, nawet jeśli to bezpieczeństwo jest osiągane na różne sposoby. Ta runda to remis dla obu.

Metody Płatności

Do niedawna Changelly nie zezwalał na kupowanie kryptowalut za pomocą waluty fiducjarnej. Jednak ostatnio zaczęli zezwalać na zakup Bitcoinów za pomocą kart kredytowych.

Coinbase od samego początku obsługiwał walutę fiducjarną. Możesz zarówno kupić kryptowalutę za pomocą fiat, jak i wypłacić kryptowalutę za fiat. Płatności można dokonywać za pomocą amerykańskich kont bankowych, kart kredytowych, depozytów SEPA, SWIFT, PayPal i innych.

Coinbase ma zdecydowaną przewagę w tej rundzie.

Łatwość obsługi i szybkość

Coinbase oferuje interfejs użytkownika, który jest znacznie łatwiejszy niż inne giełdy powiernicze, takie jak Bittrex czy Binace, i jest uważany za dobrą opcję dla początkujących handlowców kryptowalut. Chociaż interfejs Coinbase może być prosty, Changelly jest na zupełnie innym poziomie łatwości.

Obie giełdy oferują szybki handel, a transakcje trwają tylko kilka minut.

Ta runda kończy się niewielką przewagą dla Changelly ze względu na prosty, minimalistyczny interfejs użytkownika.

Anonimowość

Żadna z tych giełd nie oferuje całkowicie anonimowych transakcji. Oba wymagają od użytkowników utworzenia konta. Jednak Coinbase będzie wymagać weryfikacji tożsamości, podczas gdy Changelly prosi tylko o prawidłowy adres e-mail, który nie musi być głównym adresem e-mail użytkownika.

Ta runda trafia do Changelly. Ręce na dół.

Dostępność

Coinbase oferuje handel kryptowalutami dla użytkowników z 32 różnych krajów na całym świecie. W innych krajach Coinbase działa tylko jako portfel kryptowalut. Ponieważ Changelly nie wymaga żadnych danych osobowych, z giełdy mogą korzystać osoby z dowolnego kraju.

Ta runda trafia do Changelly, zwłaszcza jeśli nie mieszkasz w jednym z 32 krajów obsługiwanych w całości przez Coinbase.

Wymienione tokeny

Głównym celem handlu kryptowalutami jest wymiana jednego rodzaju kryptowaluty na inny.Im więcej tokenów znajduje się na listach giełdowych, tym więcej opcji handlowych mają użytkownicy. Coinbase obsługuje 18 różnych kryptowalut. Changelly wymienia ponad 150 i łatwo przechodzi tę rundę.

Opłaty

Obie giełdy przyjmują bardzo różne strategie ustalania opłat transakcyjnych. W Coinbase opłaty są ustalane przy użyciu zestawu reguł, w których opłaty transakcyjne różnią się w zależności od kwoty transakcji, metody płatności i kraju zamieszkania użytkownika. Użytkownicy nie zawsze wiedzą z góry, jaką opłatę będą musieli zapłacić, ale ta informacja jest wyświetlana przed dokonaniem rzeczywistego zakupu.

Changelly używa prostszej metody. Opłata transakcyjna to standardowe 0,25% ceny transakcji. Jeśli handlujesz Ether o wartości 100 USD, kwota, którą otrzymasz, będzie równowartością 99,75 USD. Ten system jest łatwiejszy do zrozumienia, szczególnie dla początkujących traderów. Ponadto opłaty będą generalnie niższe niż te na Coinbase. Jednak podczas wymiany jednego tokena na inny Changelly może nie znaleźć najlepszego kursu wymiany, a Ty możesz nie otrzymać wszystkich swoich pieniędzy.

System opłat Changelly jest łatwiejszy do zrozumienia, ale może nie zapewnić najlepszej oferty. Nazwijmy remis na tym.

Aplikacje mobilne

Wiele osób zajmuje się handlem kryptowalutami za pomocą swoich tabletów lub smartfonów, więc giełdy oferujące aplikacje mobilne mają przewagę nad tymi, które tego nie robią.

Zarówno Coinbase, jak i Changelly oferują aplikacje mobilne na iOS i Androida, a obie aplikacje są dobrze zaprojektowane i łatwe w użyciu. Ta runda to remis.

Wniosek Changelly VS Coinbase…

Spójrzmy na ostateczne podsumowanie naszych bezpośrednich spotkań:

Okrągły Changelly Coinbase Remis / niezdecydowany
1: Rodzaj wymiany X
2: Bezpieczeństwo X
3: Metody płatności X
4: Łatwość i szybkość X
5: Anonimowość X
6: Dostępność X
7: Tokeny X
8: Opłaty X
9: Aplikacje mobilne X

Coinbase trwa jedną rundę, Changelly cztery i cztery rundy kończy się remisem lub niezdecydowaniem. Może to sprawiać wrażenie, że Changelly znacznie przewyższa Coinbase. Ale czasami wybór wymiany może zależeć od jednego najważniejszego dla Ciebie czynnika. Na przykład, jeśli musisz korzystać z PayPal, aby kupić kryptowaluty, Coinbase jest dla Ciebie wymianą, bez względu na to, ile rund mogło stracić. Jeśli potrzebujesz anonimowości, może ją zapewnić Changelly lub inna giełda niepolegająca na pozbawieniu wolności.

Ostatecznie obie platformy to świetne giełdy, oferujące szybki, bezpieczny i niezawodny handel kryptowalutami. Ten przewodnik Changelly vs Coinbase zawiera informacje na temat obu usług, dzięki czemu możesz podjąć świadomą decyzję, z której z nich skorzystać. Powiedziawszy to, śmiało i szczęśliwie handluj!

Czytaj więcej: Bitstamp VS Coinbase

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner