Coinmama VS Coinbase: Najlepsze porównanie wymiany kryptowalut

Jeśli chcesz zająć się handlem kryptowalutami, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest zdobycie kilku tokenów kryptograficznych. Aby je zdobyć, możesz je zdobyć, otrzymując płatność w krypto za dostarczony towar lub usługę. Lub zawsze możesz kupić kryptowalutę za pomocą swojej waluty fiducjarnej. Istnieje kilka witryn internetowych, na których możesz to zrobić, oraz kilka metod płatności. Dwie z nazw, które pojawiają się częściej podczas przeglądania witryn do kupowania tokenów kryptograficznych, to Coinmama i Coinbase. W tym artykule zrobimy Coinmama vs Coinbase porównanie, abyś mógł zdecydować, który z nich jest dla Ciebie wygodniejszy.

coinmama vs baza monet

Co to jest Coinbase?

Coinbase istnieje już od jakiegoś czasu. Został założony w 2012 roku i jest usługą wymiany kryptowalut z siedzibą w San Francisco. Jest to jedna z najbardziej znanych giełd kryptowalut na świecie. Jest to giełda powiernicza, co oznacza, że ​​zapewniają portfele kryptograficzne wszystkim swoim użytkownikom, a wszystkie kupione lub wymieniane tokeny są przechowywane w tych portfelach, dopóki użytkownik nie prześle ich do własnych portfeli osobistych.

Coinbase jest popularny wśród początkujących handlowców kryptowalut, ponieważ w przeciwieństwie do wielu innych giełd oferuje prosty, łatwy do zrozumienia, przyjazny dla początkujących interfejs użytkownika.

co to jest baza monet

Czy Coinbase jest bezpieczne?

Podobnie jak wszystkie giełdy powiernicze, które w dowolnym momencie przechowują aktywa kryptograficzne użytkowników o wartości milionów dolarów, Coinbase jest kuszącym celem dla hakerów. Ale jeszcze nie doświadczyli żadnych znaczących włamań. Wdrożyli kilka ważnych środków bezpieczeństwa. Po pierwsze, większość środków jest przechowywana w zaszyfrowanych portfelach offline, a te portfele są rozmieszczone w kilku różnych miejscach. W celu zwiększenia bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą korzystać z uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA). Kilka miesięcy temu Coinbase poinformowało, że byli celem hakerów w czerwcu ubiegłego roku, ale zespół bezpieczeństwa zablokował próbę bez kradzieży kryptowalut. Prawie każda recenzja Coinbase, którą znajdziesz, będzie dobrze mówić o ich bezpieczeństwie.

Opłaty w Coinbase

Wszystkie zakupy i sprzedaż kryptowalut wymagają uiszczenia opłaty. Jest to normalne przy każdej wymianie. Jednak ustalenie wysokości opłaty za transakcję na Coinbase może być nieco mylące dla początkujących. Dzieje się tak, ponieważ opłaty Coinbase różnią się w zależności od ilości kupowanych kryptowalut i metody płatności.

Na przykład, jeśli kupujesz Bitcoin o wartości 100 USD i płacisz z konta bankowego w USA, opłata wyniesie 2,99 USD. Ale jeśli płacisz kartą kredytową, opłata wyniosłaby 3,99 USD. Trzeba się do tego przyzwyczaić.

Co to jest Coinmama?

Coinmama to usługa internetowa, która umożliwia użytkownikom kupowanie kryptowaluty. Jest zarejestrowany na Słowacji i rozpoczął działalność w 2013 roku. Jego początkowym zamiarem było umożliwienie użytkownikom łatwego i szybkiego zakupu bitcoinów. Inne tokeny kryptograficzne zostały dodane później. Jednak Coinmama nie jest pełną giełdą kryptowalut. Nie pozwala ani na handel tokenami, ani na wypłatę kryptowaluty do waluty fiducjarnej.

co to jest coinmama

Czy Coinmama jest bezpieczna?

Możesz przeczytać recenzję Coinmama lub dwie, które stwierdzają, że nie jest tak bezpieczna jak inne giełdy kryptowalut, ponieważ nie pozwala na dodatkowe funkcje bezpieczeństwa, takie jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) lub uwierzytelnianie poczty e-mail. Chociaż było to z pewnością prawdą w przeszłości, obecnie tak nie jest. Obecnie skonfigurowanie 2FA jest nie tylko możliwe, ale w rzeczywistości jest obowiązkowe. Te i inne środki sprawiają, że Coinmama jest tak samo bezpieczna, jak inne platformy do handlu kryptowalutami.

Opłaty Coinmama

Usuńmy to teraz z drogi: handel na Coinmama jest droższy niż w wielu innych witrynach. W grze są dwie różne opłaty. Po pierwsze, Coinmama pobiera opłatę maklerską w wysokości 5,9%, która jest już stosowana, gdy witryna pokazuje ceny transakcyjne.

Oprócz opłaty maklerskiej obowiązuje również opłata w wysokości 5% za przetwarzanie karty kredytowej. Ostatecznie cena, którą zapłacisz na Coinmama przy zakupie kryptowalut, będzie o 10,9% wyższa od aktualnej ceny rynkowej. Inne giełdy są znacznie poniżej tego.

Teraz, gdy poznaliśmy te dwa odpowiedniki w tym porównaniu Coinmama i Coinbase, spójrzmy na siebie w różnych aspektach i zobaczmy, który z nich wypadnie najlepiej:

Coinmama VS Coinbase: Head-to-Head

Runda 1: Rodzaj usługi

Coinbase to pełna giełda kryptowalut, która umożliwia kupowanie tokenów kryptowalutowych za walutę fiducjarną, wymianę jednego rodzaju kryptowaluty na inną i wypłatę tokenów kryptograficznych do waluty fiducjarnej. Zakupione tokeny są przechowywane w portfelach Coinbase do momentu, gdy użytkownik zdecyduje się przenieść je do swoich osobistych portfeli.

Coinmama nie jest technicznie giełdą kryptowalut, ale raczej usługą maklerską. Kupując bitcoiny na Coinmama, w rzeczywistości kupujesz token od samej Coinmama, a nie od innego użytkownika. Chociaż jest to generalnie szybsze, usługi maklerskie są generalnie droższe niż giełdy. Zakupione tokeny są bezpośrednio wpłacane do osobistych portfeli użytkownika. Pod tym względem Coinmama działa podobnie jak giełdy niezwiązane z aresztem, takie jak Changelly.

Coinmama nie zezwala, to handel kryptowalutami lub wypłata kryptowalut do fiat. Jedyne, co możesz tutaj zrobić, to kupić kryptowaluty za pomocą karty kredytowej.

Aby zaoferować pełen zakres usług handlowych, ta runda trafia do Coinbase.

Runda 2: Bezpieczeństwo

Obie platformy oferują obecnie podobne środki bezpieczeństwa i protokoły. Oba będą wymagały skonfigurowania 2FA przed dokonaniem pierwszego zakupu. Żadna z usług nie doświadczyła poważnych włamań z kryptowalutą skradzioną ich użytkownikom.

Druga runda w tym pojedynku to remis.

Runda 3: Metody płatności

Coinmama umożliwia zakup kryptowaluty za pomocą kart kredytowych lub w euro za pośrednictwem przelewu SEPA. Coinbase oferuje znacznie szerszy wybór. Płatności w Coinbase można dokonywać za pomocą amerykańskich kont bankowych, kart kredytowych, depozytów SEPA, SWIFT, PayPal i innych.

Coinmama VS Coinbase Round 3 trafia do Coinbase.

Runda 4: Łatwość obsługi i szybkość

Coinbase słynie z tego, że jest łatwiejszy dla początkującego handlowca kryptowalut niż wiele innych giełd, z prostym, łatwym do zrozumienia interfejsem użytkownika. Jest to jedna z bardziej przyjaznych dla początkujących wymian.

Ale Coinmama jest na zupełnie innym poziomie swobody. Duża część tej łatwości użytkowania polega na tym, że na Coinmama możesz zrobić jedną rzecz i tylko jedną. I ta jedna rzecz jest przedstawiona w sposób łatwy do zrozumienia i naśladowania.

Jeśli chodzi o szybkość transakcji, Coinmama ma przewagę nad Coinbase ze względu na swój charakter maklerski. Ponieważ kupujesz kryptowalutę bezpośrednio od samej Coinmama, twoje tokeny zostaną wysłane do twojego portfela natychmiast po zrealizowaniu płatności. Transakcje w Coinbase nie są powolne. Po prostu nie są tak szybkie.

Ta runda kończy się niewielką przewagą dla Coinmamy.

Runda 5: Anonimowość

Niektórzy ludzie chcą kupować, handlować i sprzedawać kryptowaluty anonimowo. Podczas gdy większość z nich chce anonimowości ze względów bezpieczeństwa, istnieje wiele z bardziej wątpliwych motywów.

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które potrzebują anonimowego handlu, to nie masz szczęścia. Zgodnie z aktualnymi zasadami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy, zarówno Coinmama, jak i Coinbase przestrzegają surowych przepisów KYC (Know Your Customer). W obu przypadkach przed rozpoczęciem zakupu musisz zweryfikować swoją tożsamość za pomocą dokumentu tożsamości wydanego przez rząd. Tak więc w obu przypadkach handel anonimowy jest nie.

Ta runda kończy się remisem.

Runda 6: Dostępność

Użytkownicy z około 190 krajów mogą swobodnie tworzyć konta w Coinbase. Jednak w większości tych krajów Coinbase oferuje tylko usługi związane z portfelem. Dostęp do kupowania, handlu i wypłat kryptowalut jest obecnie ograniczony do około 30 krajów.

Coinmama jest dostępna w około 190 krajach na całym świecie.

Ta runda z łatwością trafia do Coinmamy.

Runda 7: Żetony wymienione

Chociaż żadna z tych usług nie oferuje szczególnie dużego wyboru kryptowalut (w końcu są ich tysiące), istnieje różnica.

Coinmama umożliwia zakup ośmiu różnych tokenów: Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ether (ETH), Litecoin (LTC), Ethereum Classic (ETC), Ripple (XRP), Qtum (QTUM) i Cardano (ADA). Ale po zakupie jednego tokena nie będziesz mógł wymienić go na inny na Coinmama.

Coinbase zawiera listę 18 różnych tokenów, a kilka z nich można kupić bezpośrednio za pomocą karty kredytowej lub dowolnej innej metody płatności, z której możesz skorzystać. Po zakupie jeden token można łatwo wymienić na inny.

Ponieważ wystawiają więcej tokenów do bezpośredniego zakupu i oferują wymianę dla innych, Coinbase bierze udział w tej rundzie.

Runda 8: Opłaty

Jak wspomniano powyżej, Coinmama pobiera opłatę transakcyjną w wysokości 5,9% i dodatkowe 5% za przetwarzanie karty kredytowej (ta ostatnia opłata nie ma zastosowania, jeśli płacisz przelewem SEPA), łącznie o 10,9% powyżej wartości rynkowej. To jest bardzo wysokie.

Opłaty na Coinbase nie są najłatwiejsze do zrozumienia, ponieważ zależą od kraju, w którym mieszkasz, kupowanego tokena i metody płatności. Ale generalnie są one znacznie niższe od tych na Coinmama. Ta runda trafia do Coinbase.

Runda 9: aplikacje mobilne

Wiele osób lubi kupować, handlować i sprzedawać kryptowaluty w drodze, więc aplikacje mobilne są dla nich sporą zaletą.

Coinmama działa tylko w Internecie. Coinbase ma dobrze zaprojektowaną, łatwą w użyciu aplikację mobilną na urządzenia z systemem Android i iOS. Ta runda domyślnie przechodzi do Coinbase.

aplikacja mobilna coinbase

Runda 10: Obsługa klienta

Obsługa klienta jest nadal dużym problemem w świecie handlu kryptowalutami. Wiele witryn w ogóle nie oferuje obsługi klienta.

Obie strony internetowe zawierają przewodniki i instrukcje dotyczące transakcji, które możesz wykonać. Przewodniki Coinbase są szczególnie przydatne.

Zarówno Coinmama, jak i Coinbase oferują obsługę klienta. W obu przypadkach lepszą opcją jest pomoc przez e-mail, ponieważ pomoc telefoniczna jest w najlepszym przypadku niepełna. Coinmama zazwyczaj odpowiada na e-maile w ciągu 24 godzin, podczas gdy Coinbase działa trochę wolniej, odpowiadając w ciągu 24-72 godzin.

Więc Coinbase ma lepsze przewodniki na stronie internetowej, ale Coinmama ma szybsze odpowiedzi na e-maile. Nazwijmy tę ostatnią rundę remisem.

Coinmama VS Coinbase: Podsumowując…

Najpierw podsumujmy nasze bezpośrednie spotkania:

Okrągły coinmama

Coinmama

baza monet

Coinbase

Remis
1: Rodzaj usługi X
2: Bezpieczeństwo X
3: Metody płatności X
4: Łatwość i szybkość X
5: Anonimowość X
6: Dostępność X
7: wymienione tokeny X
8: Opłaty X
9: Aplikacje mobilne X
10: Obsługa klienta X

Coinbase trwa pięć rund, a Coinmama dwie, a trzy rundy to remis. Biorąc pod uwagę te wyniki, wybór Coinbase wydaje się nieskomplikowany. W wielu przypadkach byłby to wygodniejszy wybór. Ale pamiętajmy o problemie z dostępnością. Jeśli mieszkasz poza krajami, które mogą kupować kryptowaluty, musisz użyć Coinmama lub innej witryny.

Ostatecznie zarówno Coinmama, jak i Coinbase oferują szybki i łatwy sposób zakupu kryptowaluty. Każdy z nich jest dobrym wyborem, aby stać się twoją bramą do świata kryptowalut. Jeśli ten przewodnik porównawczy Coinmama VS Coinbase był pomocny lub jeśli masz jakieś pytania, zostaw swoje komentarze poniżej!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner