Czy GDAX jest bezpieczny w 2021 roku? Analiza bezpieczeństwa i handlu Coinbase Pro

GDAX zawsze był ważną częścią świata kryptowalut i ludzie zawsze zadają sobie to samo pytanie: „Czy GDAX jest bezpieczny?” i rozumiemy, biorąc pod uwagę wszystkie problemy, przez które przeszła sfera kryptograficzna, nic dziwnego, że ludzie boją się w pełni zaangażować w cokolwiek.

Dlatego w tym artykule pokażemy Ci niektóre funkcje GDAX i podamy informacje, które potwierdzą, czy jest naprawdę bezpieczny w użyciu.

Giełda kryptowalut lub cyfrowa wymiana walut (DCE) to biznes, który umożliwia klientom handel kryptowalutami lub walutami cyfrowymi na inne aktywa, takie jak konwencjonalne pieniądz fiducjarny lub inne waluty cyfrowe.

Giełda kryptowalut może być animatorem rynku, który zazwyczaj przyjmuje spready bid-ask jako prowizję transakcyjną za swoją usługę lub, jako platforma dopasowująca, po prostu pobiera opłaty.

Giełda GDAX jest własnością i jest obsługiwana przez najbardziej zaufaną i popularną giełdę kryptowalut na świecie, Coinbase. 98% funduszy kryptowalutowych klientów jest przechowywanych w bezpiecznej chłodni offline. Pozostałe fundusze kryptograficzne online są w pełni ubezpieczone.

czy gdax jest bezpieczny?

Co to jest GDAX?

GDAX to giełda kryptowalut, która pozwala ludziom kupować, sprzedawać i handlować różnymi cyfrowymi monetami. Wprowadzony na rynek w 2016 roku, GDAX oznacza Global Digital Asset Exchange. Ludzie, którzy stworzyli GDAX, są częścią tej samej firmy, która prowadzi Coinbase, który jest obecnie jednym z największych brokerów giełdowych na świecie!

Zasadniczo platforma jest pośrednikiem między kupującymi a sprzedającymi, aw zamian – GDAX zarabia na opłatach transakcyjnych. Na przykład, jeśli John chce kupić trochę Bitcoinów, a Jenny chce sprzedać, obaj są dopasowywani przez giełdę GDAX!

Założyciele chcieli zapewnić 13 milionom użytkowników Coinbase bardziej zaawansowaną platformę handlową. Powodem tego jest to, że Coinbase pozwala tylko kupować i sprzedawać kryptowaluty. Z drugiej strony GDAX umożliwia handel nimi w czasie rzeczywistym, przy użyciu różnych narzędzi handlowych.

Chociaż GDAX stara się kierować reklamy do bardziej doświadczonych traderów, nadal istnieje możliwość korzystania z rzeczywistych metod płatności, takich jak konto bankowe, do wpłacania i wypłacania środków!

Wspaniałą rzeczą jest to, że jeśli masz konto Coinbase, automatycznie masz również konto GDAX! Wszystko, co musisz zrobić, to wprowadzić te same dane logowania, których używasz w Coinbase!

Podobnie jak Coinbase, GDAX ma teraz jeden z największych wolumenów handlowych w branży kryptowalut. W chwili pisania tego artykułu w lipcu 2018 r. Giełda zawierała średnio około 100 milionów USD w dziennych transakcjach. Najwyższa wartość, jaka kiedykolwiek została sprzedana na GDAX, to 650 milionów dolarów w ciągu jednego dnia, co osiągnęła pod koniec 2017 roku!

Teraz, gdy już wiesz, czym jest GDAX i jak się zaczęli, kolejna część mojej recenzji GDAX będzie mówić o ich niedawnym rebrandingu na Coinbase Pro!

czy gdax jest bezpieczny?

Tak więc tylko jak bezpieczny jest GDAX?

Zależy to od twojego punktu widzenia i tego, jak scharakteryzujesz zagrożenie dla twojego bezpieczeństwa finansowego. Których aktorów klasyfikujesz jako zagrożenia; hakerzy, korporacje i rządy? Który z tych podmiotów chciałbyś mieć dostęp do swoich danych i środków? Omawiamy to wszystko i więcej w sekcji „Czy GDAX jest bezpieczny?”.

GDAX został przemianowany na Coinbase Pro 29 czerwca 2018 r. Niestety, ludzie wciąż googlują do GDAX, więc na potrzeby tego artykułu będziemy nazywać Coinbase Pro GDAX. GDAX, czyli Global Digital Asset Exchange, zawsze był własnością Coinbase. GDAX pierwotnie nosił nazwę Coinbase Exchange, nazwa została zmieniona po raz pierwszy w 2016 roku.

Coinbase zostało założone w 2012 roku przez Briana Armstronga i Freda Ehrsama, a do 2015 roku musieli rozwinąć swoją działalność tak, aby obejmowała funkcje dla zwykłych traderów i inwestorów, traderów instytucjonalnych oraz bardziej aktywnych traderów i inwestorów. Stworzyli giełdę GDAX, aby umożliwić wysoce aktywnym handlowcom handel bitcoinami i altcoinami.

Ponieważ GDAX należy do Coinbase, ma wszystkie dzwonki i gwizdki, aby uznać je za bank i znajduje się w San Francisco w Kalifornii w USA. Coinbase jest zarejestrowana jako firma świadcząca usługi finansowe w FinCEN.

Coinbase przestrzega również Ustawy o tajemnicy bankowej, ustawy USA Patriot Act oraz różnych przepisów i regulacji dotyczących transmisji pieniędzy stanowych. Coinbase przestrzega również IRS, aby przekazywać wszystkie istotne informacje podatkowe na każde żądanie.

Fundusze kryptowalut przechowywane online przez Coinbase są ubezpieczone przez konsorcjum Lloyd’s of London. Dodatkowo, ponieważ jest to bank ubezpieczony przez FDIC, wszystkie salda portfela w USD są ubezpieczone do kwoty 250 000 USD.

Do inwestorów Coinbase należą Fred Wilson, Andreessen Horowitz, Union Square Ventures (USV), Ribbit Capital, Draper Fisher Jurvetson (DFJ), New York Stock Exchange (NYSE), USAA i kilka banków.

Podczas gdy 250 000 USD wydawało się dobrym punktem odniesienia, zostało to przyćmione przez portfel kryptograficzny Civic, który teraz zapewnia ochronę w wysokości 1 000 000 USD podczas korzystania z portfela. Chociaż rodzaje ubezpieczeń są drastycznie różne, służą one różnym celom i wymagają zbadania.

Skupiamy się na czterokrotnym zwiększeniu kwoty oferowanym po prostu za pomocą portfela, nie ma innych warunków, które muszą być spełnione. Portfel jest również gwarantowany przez Lloyd’s of London i dostarczany przez Coincover.

czy gdax jest bezpieczny?

Bezpieczeństwo GDAX / Coinbase Pro

Wszystkie produkty Coinbases oferują wsparcie telefoniczne i e-mailowe. Pomoc telefoniczna to prawo umierającego klienta, co jest bardzo łatwe do wykorzystania przez hakerów. Ta usługa ułatwia starszym i młodym użytkownikom poczucie, że są w dobrych rękach.

Rozmowa z człowiekiem, nawet niegrzecznym, jest zawsze lepsza niż rozmowa z botem. Chociaż zdarza się to uspokoić użytkowników, otwiera również konta do wykorzystania przez sprytnych hakerów korzystających z inżynierii społecznej. Użytkownicy mają również wzmocnioną ochronę, jeśli otrzymają połączenie z innej centrali, ale jeśli zadzwoni do Ciebie Coinbase, bardziej prawdopodobne jest, że spełnisz określone prośby.

Mimo wszystko Coinbase samo w sobie ma imponujące zabezpieczenia i jest bezpieczne. Mają niesamowicie dużą pulę kryptowalut swoich klientów, 98 procent jest offline i przechowywanych w chłodnych portfelach. Te zimne portfele offline są przechowywane w bezpiecznych skarbcach i skrytkach depozytowych na całym świecie, dzięki czemu nie ma ani jednego punktu awarii.

Chociaż Coinbase korzysta z SMS 2FA, obie te metody okazały się niebezpieczne, ale to użytkownicy końcowi są winni, a nie wymiana. Wprowadzone systemy zostały zaprojektowane z myślą o fałszywym poczuciu bezpieczeństwa, zmuszając użytkownika końcowego do zabezpieczenia się przed głupimi atakami o bardziej oportunistycznym charakterze. W przeciwieństwie do bycia zabezpieczonym przed wyrafinowanymi hakerami, którzy wiedzą, jak penetrować systemy.

Coinbase wykorzystuje wiele metod 2FA do zabezpieczania kont użytkowników. Najprostszy sposób polega na odbieraniu wiadomości SMS na telefon komórkowy. Te wiadomości SMS zawierają numer, który należy wprowadzić po danych logowania. Ta metoda zawsze była niebezpieczna.

Inną metodą jest użycie Google 2FA lub Authy jako dodatkowej warstwy zabezpieczeń w telefonie. Programy te generują inny kod, który należy wprowadzić podczas logowania. Choć wydaje się to bezpieczne, profesjonalni cyberprzestępcy nie mają problemu z uzyskaniem dostępu do tych danych.

czy gdax jest bezpieczny?

GDAX / Coinbase Pro Security 2.0

Następnie musimy przyjrzeć się, co Coinbase Pro robi dobrze z analityką w łańcuchu. Z biznesowego punktu widzenia nabycie Neutrino było doskonałym wyborem dla Coinbase do współpracy. Mają długą historię korzystania z analizy danych do raportowania zachowań i działań dużych grup użytkowników.

Wykorzystanie technologii pozyskanej z Neutrino, Coinbase wyprzedza konkurencję, mając to w domu. Jako firma kryptowalutowa, która chce być bankiem, jest zbyt duża, aby upaść, wymaga środków bezpieczeństwa.

Chociaż międzynarodowa bankowość została stworzona z myślą o oszustwach, uchylaniu się od płacenia podatków i rażącej korupcji, złapanie kogokolwiek jest prawie niemożliwe. Co się stało z Panama Papers? Lepsze pytanie brzmi; gdzie jest potok, którego rzekomo użył dziennikarz? Te dokumenty powinny stać się wirusowe?

Z drugiej strony Blockchain jest możliwy do śledzenia, identyfikowalny i identyfikowalny. Biorąc to pod uwagę, wyrafinowane metody, takie jak łączenie monet i rykoszet, mogą bardzo szybko umyć Bitcoin BTC i inne waluty, ale może to być nielegalne w Twoim kraju.

To, co czyni Neutrino idealnym dla Coinbase, to ich długa historia pracy z analityką danych. Mimo że wynika to ze współpracy z rządami, które mają talent do łamania praw człowieka.

Analiza łańcuchów ma zasadniczo na celu naruszenie praw do prywatności, każda transakcja wchodząca lub wychodząca z ich portfeli będzie skanowana i zgłaszana organom ścigania.

Więc jaka lepsza grupa ludzi do wykorzystania niż Zespół hakerski, którzy nie mają nic przeciwko łamaniu praw człowieka i nie będą mieli nic przeciwko napisaniu kodu, który narusza Twoje prawa.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​doszło do pewnego sprzeciwu i członkowie zespołu hakerskiego zostali usunięci. Jednak Coinbase nadal jest właścicielem Neutrino i będzie nadal naruszać prawa cyfrowe, skanując każdą transakcję. Ostatecznym celem tych naruszeń jest zdobycie biznesu instytucjonalnego i udowodnienie, że kryptowaluty są warte regulacji jako bardziej bezpieczny i możliwy do kontrolowania sposób transakcji.

Następną niesamowitą funkcją może być użycie oprogramowania do rozpoznawania twarzy Clearview, co pozwoli na natychmiastową weryfikację. Jest to zdecydowanie ruch marketingowy, który wzbudziłby zaufanie do marki Coinbase, a także zebrał wiele danych o ich użytkownikach, które można by sprzedać lub uzyskać do nich dostęp za pomocą orzeczenia sądowego. Tak czy inaczej, oba te przypadki są zwyżkowe dla ceny bitcoinów.

Komputery są naprawdę nieinteligentne i robią tylko to, co im każą, a my osobiście nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak to zostanie zhakowane. Coś takiego “Haker fałszuje odciski palców niemieckiej minister za pomocą zdjęć jej dłoni

czy gdax jest bezpieczny?

GDAX / Coinbase Pro Hacks

Chociaż Coinbase to bezpieczna giełda, a prawdopodobieństwo, że cała giełda zostanie zhakowana, jest bardzo niskie, nie jest to niemożliwe. Szanse na zhakowanie poszczególnych użytkowników końcowych są astronomicznie wyższe.

Szanse na zhakowanie użytkowników końcowych zależą od tego, jak wchodzą w interakcje ze społeczeństwem w zakresie kryptowalut, a także od posiadanych monet. Obecnie dostawcy telefonów komórkowych nie pomagają w rozwiązaniu problemu, ale po prostu chcą obwinić użytkownika.

Niewiele zmieniło się w sposobie prowadzenia działalności przez operatorów telekomunikacyjnych w ciągu ostatnich 40 lat. Technologia stała się lepsza, ale nadal używają tego samego dokumentu tożsamości, większość firm nadal ma te same lub podobne protokoły uwierzytelniania do korzystania ze swoich sieci. Ich infrastruktura nie uległa poprawie na zapleczu.

Jest to doskonała wylęgarnia dla inżynierów społecznych do hakowania ludzi, a także systemów stosowanych w celu zabezpieczenia sieci telekomunikacyjnych. Jeśli chcesz dokładniej zrozumieć, w jaki sposób tworzone są sieci telekomunikacyjne i co czyni je podatnymi, przeczytaj książkę Ghost in the Wires: My Adventures as the World’s Most Wanted Hacker autorstwa Kevina Mitnicka.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o inżynierii społecznej, sprawdź podcasty o inżynierii społecznej lub przeczytaj książki Christophera Hadnagy’ego. Książki Mitnicka The Art of Intrusion, The Art of Deception są lepsze, ale bardziej suche.

Jeśli masz wizytówki, większość swoich danych wydajesz codziennie. Ktoś musi po prostu poczekać przed Twoim biurem i przejąć Twoją sieć komórkową, a Twoje konta mogą zostać opróżnione. To jest wersja uproszczona.

Najlepiej jest użyć telefonu z palnikiem lub telefonu, który nie jest zarejestrowany. W niektórych krajach jest to nielegalne, ponieważ rząd musi Cię śledzić dla Twojego bezpieczeństwa na wypadek, gdybyś przypadkowo miał do czynienia ze znanymi przestępcami, terrorystami lub bojownikami o wolność. Dobra książka o bezpieczeństwie kryptowalut to The Art of Invisibility.

czy gdax jest bezpieczny?

Zepsute rynki GDAX / Coinbase Pro Crypto

GDAX kiedyś przełamał rynek Etherium, para handlowa ETHUSD spadła z 317 USD do 0,10 USD. Był to problem wpływający na wiele walut i giełd, a Coinbase nie powinno czuć się tak źle. W 2019 Bitstamp miał to samo problem: niepłynne rynki i niecierpliwi sprzedawcy, których to nie obchodzi.

Biorąc pod uwagę ilość pieniędzy ICO pływających w latach 2017-2019, nie jest zaskakujące, że te wydarzenia miały miejsce. Patrząc na rok 2020, obecna katastrofa zgodna z S&P500 każe nam wskazywać palcami na BITMEX i podziękować ich inżynierom za bycie niekompetentnym, w przeciwnym razie Bitcoin spadłby do 0 $, a muzyka zatrzymałaby się.

Zespół Bitmex ma wiarygodną wymówkę do zatrzymania handlu, ponieważ padł ofiarą dwóch ataków DDoS 13 marca o godzinie 02:16 UTC i 12:56 UTC. W pewnym momencie w całym portfelu zamówień BitMEX pozostało tylko około 20 mln USD ofert. Dobrze, że Bitmex spadł i rynek miał czas na ustabilizowanie się.

Podczas gdy to się działo, DeFi również zawodziło, ponieważ było zbyt skomplikowane. Jedynej inteligentnej osobie w pokoju udało się kupić Ethereum ETH o wartości milionów dolarów za 0,00 USD. Choć wydaje się to szalone, w przypadku inteligentnych kontraktów nie ma rzeczy niemożliwych. Spójrz na poprzednie hacki, które rozwiązano za pomocą ubezpieczenia i drukowania pieniędzy.

czy gdax jest bezpieczny?

Wniosek

Podsumowując pytanie „Czy GDAX jest bezpieczny?„, GDAX lub Coinbase Pro zawsze były postrzegane jako scentralizowany, zły koleś, współpracujący z imperium zła znanym jako rząd amerykański. Nie ma dwóch sposobów na obejście opinii o cypherpunku. Mają rację, ale co z tego? Czy ich opinie powstrzymają ludzką chciwość? Nie.

Podczas gdy pierwsi użytkownicy cypherpunków mogą pompować i zrzucać ceny bitcoinów oraz bawić się strukturą rynku kryptowalut, prawdziwe pieniądze zainwestowały w infrastrukturę rynku Bitcoin i kryptowalut. Firmy takie jak Coinbase prowadzą efektywne biznesy, które muszą pozostać na plusie, inaczej zbankrutują. Aby pozostać na plusie, prawa niektórych użytkowników zostaną naruszone, aby zapewnić przestrzeganie przepisów obowiązujących w tradycyjnym świecie bankowym.

Prawa zostaną zdeptane przez kryptowaluty, które wejdą do głównego nurtu, ponieważ użytkownicy końcowi odmawiają korzystania z twardych portfeli i zamiast tego ryzykują wszystko obrót środkami lub ich pożyczanie. Ponadto użytkownicy końcowi odmawiają poznania etykiety portfela i prawdziwych najlepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa i ochrony, nawet jeśli są one irytujące i marnują czas. Wreszcie nabywcy kryptowalut woleliby raczej rozdawać swoje dane KYC niż kopać kryptowaluty.

Na szczęście Coinbase bezpiecznie zarządza Twoimi funduszami, przechowuje Twoje krypto i prawie zapewnia bezpieczeństwo. So Safe w rzeczywistości przekaże Twoje dane większości rządów, które o to proszą, aby wszyscy byli bezpieczni. Możesz bezpiecznie korzystać z Coinbase, chyba że zostaniesz zhakowany, ponieważ FDIC obejmuje bankructwo banku, a nie zaniedbanie użytkownika końcowego.

Również jeśli naprawdę zostaniesz zhakowany, zostaniesz odcięty od cyfrowego życia, dopóki hakerzy nie skończą z tobą. Sieci cyfrowe są skonfigurowane tak, aby pomóc Ci zresetować hasło, a nie odzyskać konto. Rozwiązanie Twoich problemów może zająć kilka dni, do tego czasu będziesz spłukany i będziesz mieć wszystkie swoje nagie zdjęcia online.

Posiadanie portfela sprzętowego, który został skonfigurowany tak, aby nie był powiązany z niczym, co jest z Tobą powiązane. Korzystanie z przedpłaconych kart kredytowych, telefonów do wypalania lub naszych ulubionych, przy użyciu platform wydobywczych utworzonych w ramach firmy-shell, aby prywatnie i anonimowo wypalić fiat w krypto.

Anonimowość to wybór, podczas gdy analityka Blockchain może zobaczyć wszystko, czego nie wiedzą, kim są wszyscy. Chyba że im pozwolisz.

Używanie lub nie używanie Coinbase Pro musi być świadomym wyborem i nie musi być ostateczne. Może to dotyczyć konkretnego przypadku. Jedyne, co możesz zrobić, aby zabezpieczyć przyszłość, w której chcesz żyć, to żyć tak, jak chcesz, aby inni żyli i poprosić kilka osób, aby do ciebie dołączyły.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner